Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

User avatar
bavi
Posts: 415
Joined: 04/06/2008 21:24

#451 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by bavi »

Na ovoj temi javio se jos neko sa g10 i komentarisao papucica da nije nesto ok. Gledam sta da kupim pa mi je i g10 i g11 u opticaju.
Najvise volim cut misljenje ljudi koji imaju neki uredjaj godinu dvije jer vec mogu imati nekih zamjerki sto nisu vidjeli kad su tek kupili.

Ja imam ovaj model https://pennyshop.ba/shop/proizvod/elec ... 8gg/217010 kupljen prije nešto jače od dvije godine. Na prvu odusevljenje a sad imam i nekih zamjerki koje bih da moj naredni usisivac nema.
Npr usisna snaga na ovom usisivacu je fantasticna. Tek nov filter stavljen u njeg npr nisam mogla ni da povucem papucicu gore dole po itisonu toliko snazno je vukao... Svaki dan haman usisavam, imam kucne ljubimce i nakon dva tri mjeseca izgubi sigurno nekih 20% snage i tako drzi.
Filteri se moraju održavati ako mislis usisati kako treba pa sigurno na svakih 4-5 usisavanja moras ih bar rucno ocistiti. Preporučeno je od proizvodjača mjenjanje na svakih 1 godinu. I onda tek belaj jer je nov 50 marki i imas ga kupiti na jednom mjestu u gradu.
Tako da narucujem iz vana jer je vani 10-15 KM :D
Ima dvije jacine, jedna koja nije ni zasta i traje 45 min i druga ta snazna i normalna koja traje 13 min i moze pokriti stan recimo od 55 kv svakodnevnog ciscenja al generalno ciscenje moze se zaboraviti jer nestane baterije u po frke.
Pozitivno je u vezi ovog usisivaca, cijena, baterija koja nije jos pocela slabiti,kvalitetna plastika i materijali (padao je do sad ne zna mu se broj).
Naslovnica
Posts: 27939
Joined: 20/03/2013 15:38

#452 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Naslovnica »

Može li mi neko objasniti koja je prednost (ako uopšte postoji) ovih štapnih usisivača na baterije, u odnosu na neke klasične modele sa kablom i točkićima?
Vidim pomama za tim modelima... :-)
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#453 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by mali_balon »

Naslovnica wrote: 25/01/2024 08:56 Može li mi neko objasniti koja je prednost (ako uopšte postoji) ovih štapnih usisivača na baterije, u odnosu na neke klasične modele sa kablom i točkićima?
Vidim pomama za tim modelima... :-)
Baterija (ne moras cekat jeftini struju da usisas :lol: )nemas kabla tj nisi ogranicen uticnicama i nisi saget...tj ledja ne trpe, sto je najveca prednost....i cetka je mnogo okretnija.....i lakse se cisti samo istrrses u smece i saperes posudu nema kesa i zajebancija
Naslovnica
Posts: 27939
Joined: 20/03/2013 15:38

#454 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Naslovnica »

mali_balon wrote: 25/01/2024 08:58
Naslovnica wrote: 25/01/2024 08:56 Može li mi neko objasniti koja je prednost (ako uopšte postoji) ovih štapnih usisivača na baterije, u odnosu na neke klasične modele sa kablom i točkićima?
Vidim pomama za tim modelima... :-)
Baterija (ne moras cekat jeftini struju da usisas :lol: )i nisi saget...tj ledja ne trpe, sto je najveca prednost....i cetka je mnogo okretnija.....
Neko čeka jeftinu struju zbog jebenog usisavanja?
Pa u startu daš više para za ovaj baterijski (razlike koje nećeš otplatiti vjerojatno godinama), a kontaš da si uštedio na struju.
Kod mene kabal 6m, vala nije toliki problem jednom promijeniti utičnicu, ako je potrebno.
Leđa? Moguće...
Last edited by Naslovnica on 25/01/2024 09:02, edited 1 time in total.
gidra
Posts: 3577
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#455 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by gidra »

Naslovnica wrote: 25/01/2024 08:56 Može li mi neko objasniti koja je prednost (ako uopšte postoji) ovih štapnih usisivača na baterije, u odnosu na neke klasične modele sa kablom i točkićima?
Vidim pomama za tim modelima... :-)
najveća prednost je četka koja se okreće i dodatno kupi prašinu/dlake, zatim led svjetlo koja fino osvjetli svaku prašku na parketu i pomaže da usisaš doslovno sve, detaljno bez led svjetla ne mozes usisati. Zatim, praktičnost, nema zajebancije sa kablovima i vozanja kablova kroz kuću. Fiksiraš punjač na zid i to je to.
Ja imam neki midrange od cca 450 KM i zadovoljan sam.
Naslovnica
Posts: 27939
Joined: 20/03/2013 15:38

#456 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Naslovnica »

E jbga, svjetlo za praške?
Ne znam kako sam bez toga živio do sada.
Pa za 24 sata ćeš opet imati praški i dlaka, osim ako ne usisavaš svaki dan.
:shock:
gidra
Posts: 3577
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#457 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by gidra »

Naslovnica wrote: 25/01/2024 09:05 E jbga, svjetlo za praške?
Ne znam kako sam bez toga živio do sada.
Pa za 24 sata ćeš opet imati praški i dlaka, osim ako ne usisavaš svaki dan.
:shock:
Ja se grijem na klimu pa moram usisavati haman svaki dan zbog ispuha sada zimi, dodatno imam i Xiaomi robot pa i on obiđe stan jednom dnevno.
Zato je ovo praktično, prohodaš po stanu i usisaš bez saginjanja, kada završiš vratiš ga na postolje/punjač, 50ak minuta traje baterija.
Vjeruj mi, svjetlo je najbolja stvar u svemu tome, stvari koje ne vidiš golim okom na parketu i koje ti sigurno promiču sa običnim usisvačem sada vidiš.
Još je kod mene bezvezni, mogu misliti šta Dyson sve može :D
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#458 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Qler »

Promijeni ti se skroz nacin na koji razmisljas o usisavanju, jer je prakticnije, brze i jednostavnije. Ono jedes, ustanes i za cas pousisas iza sebe, jer je prakticno, ne moras vaditi usisisvac, razvlaciti kablove, vuci po sobi nego je tu, dostupno...

A sve ovo extra je extra. Prije su ljudi koristili one raspiratore :D i govorili kako sam mogao bez usisivaca do sad. Tehnologija ide naprijed da olaksa i poboljsa stvari...
User avatar
bavi
Posts: 415
Joined: 04/06/2008 21:24

#459 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by bavi »

Iskreno, ne bih se vratila vise na usisvac sa šnjurom taman 1000 novi platila. Uvjek pri ruci, usisavanje je cesce i pod mi je nikad cisci. Jos bolja opcija od ove je i stapni usisivac koji usisava i pere pod :D :D
Ko je bas dibidus lijen mozda i robot usisivaci al valja to gledat da se vrti po stanu.
Naslovnica
Posts: 27939
Joined: 20/03/2013 15:38

#460 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Naslovnica »

Svaka čast ljud kada svakodnevno održavate tako čisto, bez mrve, dlačice, prašine i sl.
👍
gidra
Posts: 3577
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#461 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by gidra »

I robot se ne moze porediti sa štapnim, vjerujem da oni od milju i po mogu, ali ovo što običan svijet kupuje od 5-6 stoja je slaba usisna moć...
Meni robot služi, pošto mi je ugao i svi kreveti na nogicama na parketu da prođe svaki dan ispod ugla i kreveta i usisa, ono što mi je mrsko sa štapnim.
A imam i parni čistač koji se isto često koristi, to je baška i top stvar, ali je na kabal.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#462 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Qler »

Ma djavola odrzavam, pogotovo jer ja imam onaj samsung klasicni usisisvac. Usisam par puta sedmicno, imam dvoje djece, zena kad stigne odradi ono generalnije ciscenje, ali to je to. Ja radim od kuce pa mogu cesce usisati :D ko pravi papucar :D
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#463 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Snake Eyes »

Qler wrote: 25/01/2024 09:11 Promijeni ti se skroz nacin na koji razmisljas o usisavanju, jer je prakticnije, brze i jednostavnije. Ono jedes, ustanes i za cas pousisas iza sebe, jer je prakticno, ne moras vaditi usisisvac, razvlaciti kablove, vuci po sobi nego je tu, dostupno...

A sve ovo extra je extra. Prije su ljudi koristili one raspiratore :D i govorili kako sam mogao bez usisivaca do sad. Tehnologija ide naprijed da olaksa i poboljsa stvari...
Nemas respirator???
Last edited by Snake Eyes on 25/01/2024 09:20, edited 1 time in total.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#464 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Qler »

Eto ti :D pomodarstvo jarane, kurcim se :D
User avatar
bavi
Posts: 415
Joined: 04/06/2008 21:24

#465 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by bavi »

Imam ja i ovaj na kablo al mi ko spomenik stoji kako sam prije dvije godine nabavila stapni...
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#466 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Snake Eyes »

bavi wrote: 25/01/2024 09:22 Imam ja i ovaj na kablo al mi ko spomenik stoji kako sam prije dvije godine nabavila stapni...
Koji imas stapni?

EDIT: Napisala si iznad.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#467 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by mali_balon »

Naslovnica wrote: 25/01/2024 09:05 E jbga, svjetlo za praške?
Ne znam kako sam bez toga živio do sada.
Pa za 24 sata ćeš opet imati praški i dlaka, osim ako ne usisavaš svaki dan.
:shock:
E jbga pitas za prednosti mi ti kazemo sta i kako ti kontra argument...za struju se zajebajem ali masa raje ima koja je ceka i za usisvanje....
Prva prednost baterija nema kabla, druga usparavo usisavas,treca okretnost cetke sa led lampicama i bolje kupi od obicnih cetki, mos ga zavuc u neke prije nedostupne coskove sad imas i one sto imaju koljeno na drsci, nema kese samo ispraznis posudu saperes i gotov, odvajanje usisivaca od drske i koristenje bez drske za neka usisavanja gdje ti ne treba drska...npr na brzinu kauc da usisas....nije bucan ko aviJom..ne zauzima puno mjesta....

E sad klasicni usisivac, kabal, crijevo koje zna puknut, razne stopice i cetke, cest kvar mehanizma za uvlacenje kabla, nema brzinskog usisavanja ( ko ce sad izvuc usisavav razvuc kabal i zajebavat se s tim), kese, posude, ledja odose dok usuisas....
Eto nek jos ko doda sta ako sam zaboravio
Naslovnica
Posts: 27939
Joined: 20/03/2013 15:38

#468 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Naslovnica »

mali_balon wrote: 25/01/2024 12:53
Naslovnica wrote: 25/01/2024 09:05 E jbga, svjetlo za praške?
Ne znam kako sam bez toga živio do sada.
Pa za 24 sata ćeš opet imati praški i dlaka, osim ako ne usisavaš svaki dan.
:shock:
E jbga pitas za prednosti mi ti kazemo sta i kako ti kontra argument...za struju se zajebajem ali masa raje ima koja je ceka i za usisvanje....
Prva prednost baterija nema kabla, druga usparavo usisavas,treca okretnost cetke sa led lampicama i bolje kupi od obicnih cetki, mos ga zavuc u neke prije nedostupne coskove sad imas i one sto imaju koljeno na drsci, nema kese samo ispraznis posudu saperes i gotov, odvajanje usisivaca od drske i koristenje bez drske za neka usisavanja gdje ti ne treba drska...npr na brzinu kauc da usisas....nije bucan ko aviJom..ne zauzima puno mjesta....

E sad klasicni usisivac, kabal, crijevo koje zna puknut, razne stopice i cetke, cest kvar mehanizma za uvlacenje kabla, nema brzinskog usisavanja ( ko ce sad izvuc usisavav razvuc kabal i zajebavat se s tim), kese, posude, ledja odose dok usuisas....
Eto nek jos ko doda sta ako sam zaboravio
Hvala na iscrpnom odgovoru. :thumbup:
Ništa loše nisam mislio svojim komentarima, samo komentarišem sa svoje tačke gledišta kada dođe vrijeme da zamijenim ovaj što sada imamo.
Za mene je jedina prednost da se ne moraš saginjati (i to mi je donekle upitno).
Meni baterija mi nije nikakva prednost, prije bih rekao da mi je to nedostatak.Bolje mi je sa strujom.
Što se tiče zavlačenja, na Samsungu imam onu Smart brush, vala ne znam gdje se to više taj štapni može zavući a da ovaj ne može. :-)
Lampice nekome plus, a ja zaista mogu da živim bez njih. Ne bojim se ako gdje i preskočim šta slučajno, jbjga. :lol:
Imam kanister, saperem ga, one filtere operem, povremeno kupim novi.
Zauzimanje mjesta, sve je to u 5 deka.
Uglavnom, ja sam kontao nešto haman-zaman, moram imati štapni (još po mogućnosti neki Dyson od 2k KM), bez štapnog usisavanje nema smisla.
Međutim, ništa vala specijalno, dapače.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9909
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#469 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by bordo gandalf »

A mozete li preporuciti neki usisivac za kancelariju?
Zizi505
Posts: 9251
Joined: 25/04/2011 14:06

#470 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Zizi505 »

bordo gandalf wrote: 25/01/2024 21:29 A mozete li preporuciti neki usisivac za kancelariju?
Za koliki prostor ti treba? Je li samo jedna prostorija ili ih je više?
Koliko ljudi dnevno bude ili prođe kroz taj prostor?
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9909
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#471 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by bordo gandalf »

Zizi505 wrote: 25/01/2024 21:39
bordo gandalf wrote: 25/01/2024 21:29 A mozete li preporuciti neki usisivac za kancelariju?
Za koliki prostor ti treba? Je li samo jedna prostorija ili ih je više?
Koliko ljudi dnevno bude ili prođe kroz taj prostor?
Prostor od 60 kvadrata. Oko 20ak ljudi prodje kroz prostor.
Zizi505
Posts: 9251
Joined: 25/04/2011 14:06

#472 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Zizi505 »

bordo gandalf wrote: 25/01/2024 22:15
Zizi505 wrote: 25/01/2024 21:39
bordo gandalf wrote: 25/01/2024 21:29 A mozete li preporuciti neki usisivac za kancelariju?
Za koliki prostor ti treba? Je li samo jedna prostorija ili ih je više?
Koliko ljudi dnevno bude ili prođe kroz taj prostor?
Prostor od 60 kvadrata. Oko 20ak ljudi prodje kroz prostor.
Preporuka za Kärcher. Imaju profesionalnu i kućnu liniju, pa ti je lakše odabrati spram tvojih potreba.
Ja sam kod njih prije 15 godina kupila usisivač za kućnu upotrebu i dan danas radi kao i kada je kupljen.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4437
Joined: 01/05/2010 19:03

#473 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Digla_da_kreci »

Snake Eyes wrote: 25/01/2024 09:18
Qler wrote: 25/01/2024 09:11 Promijeni ti se skroz nacin na koji razmisljas o usisavanju, jer je prakticnije, brze i jednostavnije. Ono jedes, ustanes i za cas pousisas iza sebe, jer je prakticno, ne moras vaditi usisisvac, razvlaciti kablove, vuci po sobi nego je tu, dostupno...

A sve ovo extra je extra. Prije su ljudi koristili one raspiratore :D i govorili kako sam mogao bez usisivaca do sad. Tehnologija ide naprijed da olaksa i poboljsa stvari...
Nemas respirator???
Ja imam :P markica na pijaci, kupila zbog nostalgije :D sad kontam trebala sam onaj dupli :D
Spoiler
Show
Image
sabanss
Posts: 4601
Joined: 13/08/2006 11:20

#474 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by sabanss »

Naslovnica wrote: 25/01/2024 13:12 Uglavnom, ja sam kontao nešto haman-zaman, moram imati štapni (još po mogućnosti neki Dyson od 2k KM), bez štapnog usisavanje nema smisla.
Međutim, ništa vala specijalno, dapače.
Bukvalno se uspoređuje usisivač od 1100+ KM i ovi mali kućni od 300 ili možda čak i manje.

Sve navedeno osim baterije se ima i na boljim "normalnim" usisivačima. Plus stvar koju štapni nema je crijevo sa kistom za ormare, police i slično. Mislim ima kist nastavak i štapni ali nije fleksibilno, pogotovo kad držiš čitav glomazni uređaj u ruci.
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#475 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by vanjki »

Kakva su vam iskustva sa G11 od Xiaomi?
Post Reply