Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post Reply
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#276 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Naslovnica »

p.s. isto je i sa Miele veš mašinama.
Kada smo kupovali novu veš mašinu, bacim pogled na Miele.
Smiješno.
Jbna veš mašina, i opet joj garancija kraća nego kod Candy Grand Evo koju smo na kraju kupili i koja jede malu djecu.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#277 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Control panel »

Naslovnica wrote: 14/05/2020 12:42 Evo ja godinama koristim Samsung sa posudom, prezadovoljan.
Ima onaj daljinac na ručki, ne mora se čovjek saginjati da rikta snagu.
Kupio nekoliko HEPA filtera i onih plavih spužvica preko Aliexpressa, i deri godinama.
Fakat nemam zamjerke. To je usisivač, a ne automobil.
Slažem se, neko voli Mercedesa pa je spreman da ga u startu plati skuplje, kao i u toku eksploatacije, a nekome je dovoljan i Golf.
Kladim se da ništa lošije ne usisa od tog duplo skupljeg Miele usisivača, a održavanje kudikamo jeftinije, tako da je tvrdnja Miele i ništa drugo - apsolutno bezze.
Ipak, svako zna svoje.
Jbg. Moras probati. Opet kazem. Miele je poseba kazegorija. Neuporediv je sa ostalim markama. Po svemu. Svako zna sta kupuje i sta dobija.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#278 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Control panel »

Naslovnica wrote: 14/05/2020 12:45 p.s. isto je i sa Miele veš mašinama.
Kada smo kupovali novu veš mašinu, bacim pogled na Miele.
Smiješno.
Jbna veš mašina, i opet joj garancija kraća nego kod Candy Grand Evo koju smo na kraju kupili i koja jede malu djecu.
U EU je cini mi se ogranicena gatancijana sve uredjaje na2 godine.
A kod milea ti to nista ne znaci. Imam ves masinu 5 godina nista joj. Prije imao neke razne u garanciji pocele otkazivati, a sto sam ih morao ganjati po kupatilu to je druga prica. Miele tek kad vidite da se okrece bubanj tek onda vidis da radi. A ves izadje nevjetovatno mekan i to bez omeksivaca.

:-D

Jebes masinu i usisivac kad znam da komsija pere ves i usisava.
Last edited by Control panel on 14/05/2020 12:56, edited 1 time in total.
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#279 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by SHTEVELEC »

esawyer wrote: 14/05/2020 09:37 Neko iskustva sa Dyson, bilo koji od ovih V8, V10, V11? Ili mozda neka druga marka ali samo da je bezicni. Ne mogu kablova vise ni gledati, a plus prakticno mi je da se moze jednim potezom dobiti rucni usisivac.
Duuuuuuugo sam trazio ist - im'o Shark Lift-Away, odlican usisivac, kad sam ga kupio tepih je promjenio nijansu, al' kabl ide na zivce. Pregled'o sam milion videa, testova, Dyson od V8 manje-vise svi ok, skupi, Xiaomi Dreame V9 ili V10 odlicni, porede ih sa Dyson V10 al' u pola cijene, samo nema kod nas. U Tehno Mag-u imali solidan Hoover al' samo jedan, model iz izloga, posl'o im upit da vidim kakva je situacija sa garancijom na usisivac i bateriju (posto je raspakovan i koristen), niko mi se nije javio. Skontam kupicu Rowentu u Stanicu (po svi testovima dobar usisivac), zovem ,nemaju na lageru, bice, nece, ne znaju kada ce, hoce li... Na kraju vidim Gorenje napravio (tj. vjerovatno kupio kod Kineza i stavio etikete) i kupim

https://www.gorenje.ba/proizvodi/mali-k ... fmw/731959

Skroz ok usisivac, prilicno jak (s tim da je baterijski), samo kod mene je u stanu parket, nemam tepiha... Kontam da bi mog'o dobro usisat' neki tanji, deblje tepihe ne znam, tesko. Jako dobro usisava macije dlake sa kauca (sto nije bas jednostavno), usisam cijeli stan i ne potrosim bateriju do kraja, mogu dohvatit s njim ispod kreveta, kauca... Sve u svemu meni dobar, bilo bi fino da je zidni nosac kao dock sa kontaktima za punjenje, da se ne mora spajati punjac, al' za ove pare vala...
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#280 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Naslovnica »

Control panel wrote: 14/05/2020 12:47
Naslovnica wrote: 14/05/2020 12:42 Evo ja godinama koristim Samsung sa posudom, prezadovoljan.
Ima onaj daljinac na ručki, ne mora se čovjek saginjati da rikta snagu.
Kupio nekoliko HEPA filtera i onih plavih spužvica preko Aliexpressa, i deri godinama.
Fakat nemam zamjerke. To je usisivač, a ne automobil.
Slažem se, neko voli Mercedesa pa je spreman da ga u startu plati skuplje, kao i u toku eksploatacije, a nekome je dovoljan i Golf.
Kladim se da ništa lošije ne usisa od tog duplo skupljeg Miele usisivača, a održavanje kudikamo jeftinije, tako da je tvrdnja Miele i ništa drugo - apsolutno bezze.
Ipak, svako zna svoje.
Jbg. Moras probati. Opet kazem. Miele je poseba kazegorija. Neuporediv je sa ostalim markama. Po svemu. Svako zna sta kupuje i sta dobija.
Vjerujem ti za te osjećaje. Kada kupiš nešto što je skupo. Slično kao kada kupiš Rolex. Sat je ipak sat.
Samo zaista nemam viška para za takvu vrstu osjećaja.
User avatar
esawyer
Posts: 310
Joined: 07/12/2012 22:09

#281 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by esawyer »

SHTEVELEC wrote: 14/05/2020 12:54
esawyer wrote: 14/05/2020 09:37 Neko iskustva sa Dyson, bilo koji od ovih V8, V10, V11? Ili mozda neka druga marka ali samo da je bezicni. Ne mogu kablova vise ni gledati, a plus prakticno mi je da se moze jednim potezom dobiti rucni usisivac.
Duuuuuuugo sam trazio ist - im'o Shark Lift-Away, odlican usisivac, kad sam ga kupio tepih je promjenio nijansu, al' kabl ide na zivce. Pregled'o sam milion videa, testova, Dyson od V8 manje-vise svi ok, skupi, Xiaomi Dreame V9 ili V10 odlicni, porede ih sa Dyson V10 al' u pola cijene, samo nema kod nas. U Tehno Mag-u imali solidan Hoover al' samo jedan, model iz izloga, posl'o im upit da vidim kakva je situacija sa garancijom na usisivac i bateriju (posto je raspakovan i koristen), niko mi se nije javio. Skontam kupicu Rowentu u Stanicu (po svi testovima dobar usisivac), zovem ,nemaju na lageru, bice, nece, ne znaju kada ce, hoce li... Na kraju vidim Gorenje napravio (tj. vjerovatno kupio kod Kineza i stavio etikete) i kupim

https://www.gorenje.ba/proizvodi/mali-k ... fmw/731959

Skroz ok usisivac, prilicno jak (s tim da je baterijski), samo kod mene je u stanu parket, nemam tepiha... Kontam da bi mog'o dobro usisat' neki tanji, deblje tepihe ne znam, tesko. Jako dobro usisava macije dlake sa kauca (sto nije bas jednostavno), usisam cijeli stan i ne potrosim bateriju do kraja, mogu dohvatit s njim ispod kreveta, kauca... Sve u svemu meni dobar, bilo bi fino da je zidni nosac kao dock sa kontaktima za punjenje, da se ne mora spajati punjac, al' za ove pare vala...
Čini se ok za taj novac. Ja sam skroz pukla na Dyson i kupujem ga idući mjesec pa svakako javim utiske. Pregledala milion recenzija, uglavnom 95% prezadovoljnih kupaca pa vidjećemo :D Nisam neki zahtjevan korisnik, isto nemam tepiha nigdje ali zato imam mačku koja osim dlaka i svoj pijesak raznosi po kući, pa eto čisto da nam olakšam svakodnevno čišćenje za njom. :D
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#282 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by bunk »

Jel to pisete o usisivacu od 800 kermi?
Ma hajte molim vas..da u paket sa njim dodje i mlada francuska sobarica pa hajde :lol: :lol:
User avatar
esawyer
Posts: 310
Joined: 07/12/2012 22:09

#283 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by esawyer »

:lol: pristala bih na sobara, a sobaricu nikako :D Inače meni lično nije žao uložiti novac u stvari koje će mi stvarno olakšati svakodnevni život. Do sad se svaka takva kupovina pokazala kao pun pogodak. Inače kažu Dyson je među usisivačima što je Apple među mobitelima, a ja sam vjerni Apple fan, pa eto... :lol: :lol:
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#284 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by RagibUzoriti »

Naslovnica wrote: 14/05/2020 12:45 p.s. isto je i sa Miele veš mašinama.
Kada smo kupovali novu veš mašinu, bacim pogled na Miele.
Smiješno.
Jbna veš mašina, i opet joj garancija kraća nego kod Candy Grand Evo koju smo na kraju kupili i koja jede malu djecu.
Usra ti i sefa i stanicu :lol: :lol: :lol:

Pitat cu te ja za 3 godine( u zavisnosti koliko peres) kakva ce ta Candy da bude,kad ti osovina bubnja ispadne ili jednostavno kameni teg pukne pa izvali i bubanj i stranicu.

Miele je sami vrh u ponudi masina za pranje (vesa,sudja i susilica) dok je candy jednostavno nizerazredna marka.
Mile se koristi dvocifren broj godina i nakon 15 godina bude kao prvog dana 8)

smijesno :roll: :lol:
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#285 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Naslovnica »

RagibUzoriti wrote: 29/05/2020 12:25
Naslovnica wrote: 14/05/2020 12:45 p.s. isto je i sa Miele veš mašinama.
Kada smo kupovali novu veš mašinu, bacim pogled na Miele.
Smiješno.
Jbna veš mašina, i opet joj garancija kraća nego kod Candy Grand Evo koju smo na kraju kupili i koja jede malu djecu.
Usra ti i sefa i stanicu :lol: :lol: :lol:

Pitat cu te ja za 3 godine( u zavisnosti koliko peres) kakva ce ta Candy da bude,kad ti osovina bubnja ispadne ili jednostavno kameni teg pukne pa izvali i bubanj i stranicu.

Miele je sami vrh u ponudi masina za pranje (vesa,sudja i susilica) dok je candy jednostavno nizerazredna marka.
Mile se koristi dvocifren broj godina i nakon 15 godina bude kao prvog dana 8)

smijesno :roll: :lol:
Smiješno, nema šta. :lol: :lol: :lol: :lol:
Čuj usra ja i šefa i stanicu?!
Zašto to, jesam li šta slagao?!
Gdje sam ja napisao da je Candy bolja od Miele ili nešto slično?
Candy Grand Evo 9kg 1600 obrtaja A+++ meščini pere od neke 2014, 2+2 člana domaćinstva, haman svakodnevno radi, nekada i više puta dnevno, halal joj 700KM sutra da se pokvari.
Ti plati Miele 1500-2000 minimum, s 24 mjeseca garancije i uživaj.
Ja ću platiti Candy 700KM, 60 mjeseci garancije, i isto ako uživati.
Candy jeste, u odnosu na Miele, niža klasa, ali nama odlično služi, ima sve što bi svaka savremena mašina trebala da ima i nismo se nimalo pokajali što smo je kupili.
Ne kupujem mašinu da mi traje 15-20 godina, neka odradi svojih 60 mjeseci garancije (a već jeste), halal.
Dvije milje za Miele uz 24 mjeseca garancije? Neka, hvala.
Evo i BEKO mašina za suđe služi dvocifren niz godina, za vjerovatno 1/3 cijene Miele, čisto suđe ko iz te od 2k.
Uostalom, svako zna svoje i bira ono što misli da je za njega najpovoljnije u tom trenutku.
Ja i dam imam da dam 2k za veš mašinu - nikada ne bih to učinio. Ne bih kupio niti najjeftiniju, nego bih birao onu koja mi daje najoptimalniju vrijednost i performanse za moje potrebe.
User avatar
esawyer
Posts: 310
Joined: 07/12/2012 22:09

#286 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by esawyer »

Ljudi, ovaj Dyson je lud :D Tek mi jučer stigao i na prvu me baš oduševio, a vidjećemo na duže staze. :thumbup:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#287 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Control panel »

Nakon vise od 4 mjeseca dosao red da promijenim vrecicu na mile-u. Konacno se napunila.

:D
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#288 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Pirija »

ne bi ga mjenjao ni za sta
Image
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#289 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by jasko__ »

Ljudi moze li preporuka usisivača do nekih max 200 KM??

Imao sam ovaj par godina i jednostavno samo stade..a vala je i slabo vukao

https://www.olx.ba/artikal/37197271/sam ... w-1-3-lit/

Nisam pri parama da kupujem neku premium marku jbg
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#290 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Mariella »

esawyer wrote: 14/05/2020 09:37 Neko iskustva sa Dyson, bilo koji od ovih V8, V10, V11? Ili mozda neka druga marka ali samo da je bezicni. Ne mogu kablova vise ni gledati, a plus prakticno mi je da se moze jednim potezom dobiti rucni usisivac.
Imam ja Dyson V8 Absolute, najbolja stvar na koju sam pare potrosila. Ali zavisi od velicine stana/kuce jer baterija na max snazi traje samo 9 minuta cini mi se. S tim da ja rijetko koristim max, normalni mode je sasvim dovoljan i nikad nisam morala stati sa usisavanjem da ga punim. Dodje 5-6 nekih nastavaka, od ovih vecih jedan je za plocice/laminat, drugi za tepih, i njih stalno koristim. Lako je promijeniti nastavke i ocistititi sve dijelove.
Imam macku i dlake sa tepiha usisa bez problema. Uglavnom prodala sam "normalni" usisivac :-D
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#291 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Better Man »

Mariella wrote: 25/09/2020 14:35
esawyer wrote: 14/05/2020 09:37 Neko iskustva sa Dyson, bilo koji od ovih V8, V10, V11? Ili mozda neka druga marka ali samo da je bezicni. Ne mogu kablova vise ni gledati, a plus prakticno mi je da se moze jednim potezom dobiti rucni usisivac.
Imam ja Dyson V8 Absolute, najbolja stvar na koju sam pare potrosila. Ali zavisi od velicine stana/kuce jer baterija na max snazi traje samo 9 minuta cini mi se. S tim da ja rijetko koristim max, normalni mode je sasvim dovoljan i nikad nisam morala stati sa usisavanjem da ga punim. Dodje 5-6 nekih nastavaka, od ovih vecih jedan je za plocice/laminat, drugi za tepih, i njih stalno koristim. Lako je promijeniti nastavke i ocistititi sve dijelove.
Imam macku i dlake sa tepiha usisa bez problema. Uglavnom prodala sam "normalni" usisivac :-D
Što kaže moja sestra nikad ne bi kupila Dysona, pogotovu što nema kabla, a upravo je glavni razlog baterija i nemogućnost dugog trajanja iste. Ima jedan mali ručni Dyson usisivač i baterija ne može duže od par minuta da izdrži. Samo s kablom i to Miele.
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#292 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Better Man »

Control panel wrote: 14/05/2020 12:44
dobar osjecaj wrote: 14/05/2020 12:41
Control panel wrote: 14/05/2020 12:31 Miele je top. Od izrade, kvaliteta materijala do tehnickih rjesenja.
Jbg ako hoces mercedesa moras ga i platiti. Ali on se ne moze odrzavati jeftino.
Kaze skupe vrecice. Jedna miele vrecica kosta kao kutija-dvije cigara. Traje preko tri mjeseca jer je veca za 30% od drugih. I kaze skupe vrecice, a cigare nisu.
Necu Mercedes i ne konzumiram cigare. Zelim kvalitetan uredjaj koji cu kupiti jedanput i biti zadovoljan korisnik bez potrebe za placanjem clanarine u vidu kupovine vrecica. Platila bih i par stotina skuplji Miele uredjaj ali bez obaveze kupovine vrecica.
Ima miele i bez vrecica ali ja preferiram vrecice.
100 puta je cisce.
Navedi razlog zašto je 100 puta čišće s vrečicom od kutije? Treba da uzmem Miele usisivač i to model Blizzard CX1 powerline s kutijom i vrlo je praktičan i kutija se lako istresa bez da se prašina iz kutije ide okolo, već direkt u kantu.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#293 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Control panel »

Better Man wrote: 26/10/2020 01:36
Control panel wrote: 14/05/2020 12:44
dobar osjecaj wrote: 14/05/2020 12:41
Necu Mercedes i ne konzumiram cigare. Zelim kvalitetan uredjaj koji cu kupiti jedanput i biti zadovoljan korisnik bez potrebe za placanjem clanarine u vidu kupovine vrecica. Platila bih i par stotina skuplji Miele uredjaj ali bez obaveze kupovine vrecica.
Ima miele i bez vrecica ali ja preferiram vrecice.
100 puta je cisce.
Navedi razlog zašto je 100 puta čišće s vrečicom od kutije? Treba da uzmem Miele usisivač i to model Blizzard CX1 powerline s kutijom i vrlo je praktičan i kutija se lako istresa bez da se prašina iz kutije ide okolo, već direkt u kantu.
I ja sam htio uzeti taj. Ali kad sam vidio prezentaciju odlucio sam da cu uzeti sa vrecicama. Vracica se napuni, otvoris poklopac, povuces zatvarac na vrecici i nijedna praska nigdje ne izadje. A saCX1 ne izadje samo na reklami.
C3 Mieke je vrh od usisivaca. Vjeruj govorim iz prakticnog iskustva.
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#294 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Nisrin »

Uredjaji u Njemackoj dolaze sa 2god gaancije, a za dodatne 3 se mora platiti 50-70 EUR!

Miele usisivace vidjam jeftinije nego kod nas za nijansu, vrece 4kom+ filter je 14EUR, mi smo svoj kupili u februaru prosle godine za 330KM (jeftinija kategorija), vrecu mijenjam jer je red, nije se nikad napunila!!!
Usisivac je stigao u Dojcland nekad u aprilu i tek sam neki dan vrecu promijenila jer sam skroz zaboravila na nju, a vreca je skoro prazna bila, a usisavam 3-4x sedmicno...

Prije Miele smo u 7g braka promijenili 3-4 usisivaca, Samsung vecinom i svaki je bio dobar samo na pocetku, a Miele (C3 Complete verzija) i nakon godinu i po vuce kao prvog dana, od 5modusa koristimo vecinom prvi, jer inace od jacine skripi po laminatu... Necujna je verzija pa ne cuje se kad usisavam kao da polijece avion, nas je C klasa ali ne gledam na potrosnju, a i usisam prilicno brzo 50ak m2...
Znaci, investicija koja je vrijedila!

Sljedeca investicija je Dyson, imaju odlicne verzije AEG i BOSh ali Dyson V11 je najsigurnija opcija jer ima patentiran motor... Da mu je usisna snaga Bog zna sta wooow - nije i prodavac nam je rekao da Miele nema konkurencije- Hoover i Shark losih su performansi u odnosu na Miele... Ali Dyson je za svakodnevno brzinsko usisavanje, stapni je pa se ne zezam sa kablom, lijepo izgleda... za detaljno i dalje cemo svakako koristiti Miele,
kao sto jednom sedmicno Viledom sa kantom prebrisem sve detaljno, a tokom sedmice preletim podove sa Swifferom, jer samo navucem vlaznu maramicu preko...

I sto se tice kutija - vreca, kutiju sam istresala nakon svakog usisavanja, smeta mi da stoji u njoj peasina, a vrecicu kao sto rekoh mijenjam svaka 4mj otprilike... Ne smrdi usisivac sto je bitno, lako se odstrani vreca (imaju zamjenske u DMu isto 4kom oko 4-5 EUR, ali nisam uzimala)... Tako da mi je svejedno sta je, sad da kupujem uzela bih jos bolji Miele!
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#295 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Control panel »

Nisrin wrote: 26/10/2020 08:38 Uredjaji u Njemackoj dolaze sa 2god gaancije, a za dodatne 3 se mora platiti 50-70 EUR!

Miele usisivace vidjam jeftinije nego kod nas za nijansu, vrece 4kom+ filter je 14EUR, mi smo svoj kupili u februaru prosle godine za 330KM (jeftinija kategorija), vrecu mijenjam jer je red, nije se nikad napunila!!!
Usisivac je stigao u Dojcland nekad u aprilu i tek sam neki dan vrecu promijenila jer sam skroz zaboravila na nju, a vreca je skoro prazna bila, a usisavam 3-4x sedmicno...

Prije Miele smo u 7g braka promijenili 3-4 usisivaca, Samsung vecinom i svaki je bio dobar samo na pocetku, a Miele (C3 Complete verzija) i nakon godinu i po vuce kao prvog dana, od 5modusa koristimo vecinom prvi, jer inace od jacine skripi po laminatu... Necujna je verzija pa ne cuje se kad usisavam kao da polijece avion, nas je C klasa ali ne gledam na potrosnju, a i usisam prilicno brzo 50ak m2...
Znaci, investicija koja je vrijedila!

Sljedeca investicija je Dyson, imaju odlicne verzije AEG i BOSh ali Dyson V11 je najsigurnija opcija jer ima patentiran motor... Da mu je usisna snaga Bog zna sta wooow - nije i prodavac nam je rekao da Miele nema konkurencije- Hoover i Shark losih su performansi u odnosu na Miele... Ali Dyson je za svakodnevno brzinsko usisavanje, stapni je pa se ne zezam sa kablom, lijepo izgleda... za detaljno i dalje cemo svakako koristiti Miele,
kao sto jednom sedmicno Viledom sa kantom prebrisem sve detaljno, a tokom sedmice preletim podove sa Swifferom, jer samo navucem vlaznu maramicu preko...

I sto se tice kutija - vreca, kutiju sam istresala nakon svakog usisavanja, smeta mi da stoji u njoj peasina, a vrecicu kao sto rekoh mijenjam svaka 4mj otprilike... Ne smrdi usisivac sto je bitno, lako se odstrani vreca (imaju zamjenske u DMu isto 4kom oko 4-5 EUR, ali nisam uzimala)... Tako da mi je svejedno sta je, sad da kupujem uzela bih jos bolji Miele!
Za te zamjenske govoris u DM-u u Njemackoj. Kod nas u BiH nema vrecica za usisivace. Bar ja nisam vidio. Vidio sam da Lidl ima u ponudi vrecice za usisivac ona marka W5 ali nemaju za Miele.
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#296 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by nivla »

nakon 7 godina i beko od 130 km vuce dobro kao prvog dana, vrecica je ona trajna i operemo je povremeno jao i filter
samsung bez vrecice se mora stalno cistiti da bi radio ko nov
sloboda je najbolji al nisam vidio da ima kupit nov
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#297 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Nisrin »

Nema u Bosni, ali ne vidim ni u Njemackoj da ih bas kupuju ko ludi, vazda su pune police.. Swirl cini mi se...Hocu reci postoji alternativa,0 pa kome je bitno moze mu neko iz De donijeti, ionako pakovanje preko godinu traje!
Lidl nema za Miele, ima za druge... i DM ima za neke Miele, vecinom su za Samaung, AEG, Rowenti, Philips itd
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#298 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Better Man »

Control panel wrote: 26/10/2020 08:30
Better Man wrote: 26/10/2020 01:36
Control panel wrote: 14/05/2020 12:44

Ima miele i bez vrecica ali ja preferiram vrecice.
100 puta je cisce.
Navedi razlog zašto je 100 puta čišće s vrečicom od kutije? Treba da uzmem Miele usisivač i to model Blizzard CX1 powerline s kutijom i vrlo je praktičan i kutija se lako istresa bez da se prašina iz kutije ide okolo, već direkt u kantu.
I ja sam htio uzeti taj. Ali kad sam vidio prezentaciju odlucio sam da cu uzeti sa vrecicama. Vracica se napuni, otvoris poklopac, povuces zatvarac na vrecici i nijedna praska nigdje ne izadje. A saCX1 ne izadje samo na reklami.
C3 Mieke je vrh od usisivaca. Vjeruj govorim iz prakticnog iskustva.
Sad te razumijem. Obzirom da mi živimo u kući, mi bi posudu istresali direkt u vanjsku kantu za smeće, a ne kučnu, tako da s tim ne bi bilo problema.
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#299 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by nlt »

ima dobra akcija, 5 godina garancije na rowenta usisivače
cijenom su tu negdje oko 200 KM, pa kontam i nakon 5 godina da se promijeni dugo je trajao
ima li neko neka iskustva sa ovim ciklonskim usisivačima?
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#300 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Control panel »

nlt wrote: 26/10/2020 12:57 ima dobra akcija, 5 godina garancije na rowenta usisivače
cijenom su tu negdje oko 200 KM, pa kontam i nakon 5 godina da se promijeni dugo je trajao
ima li neko neka iskustva sa ovim ciklonskim usisivačima?
Imao jedan bio je dobar dok ga “majstor” nije sprzio. Imam roventinu peglu. Dobra. Njemacka. Nije kina
Post Reply