Dobar OPEL servis

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Dxo
Posts: 77
Joined: 10/10/2007 09:14
Location: sarajevo

#1 Dobar OPEL servis

Post by Dxo »

Pozdrav forumaši, jednostavno pitanje dobar servis za opela u sarajevu
User avatar
arman1
Posts: 5328
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#2

Post by arman1 »

Koji opel. Ako je kakav stariji bez puno elektrike može i kakav dobar garaža majstor.
Ako je šta novije mislim da na otoci ima jedan.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#3

Post by amrica »

Ima ovlasteni Opelov servis kad se krene uz Soukbunar (raskrsce iza Gorenje nebodera).
User avatar
arman1
Posts: 5328
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#4

Post by arman1 »

amrica wrote:Ima ovlasteni Opelov servis kad se krene uz Soukbunar (raskrsce iza Gorenje nebodera).
AKo imaš viška para tamo je, ako ne traži dalje. To što govoriš je IMŠIR a za njeg kažu da je žara.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#5

Post by chuchumbamayumbe »

arman1 wrote:
amrica wrote:Ima ovlasteni Opelov servis kad se krene uz Soukbunar (raskrsce iza Gorenje nebodera).
AKo imaš viška para tamo je, ako ne traži dalje. To što govoriš je IMŠIR a za njeg kažu da je žara.
IMŠIR je stari prevarant, koji ce te oderati dok si rek'o piksla, pogotovu ako vidi da mu se moze! Kod njega ni pod razno!
Jarane, dok sam imao Omegu servisirao sam je kod majstora na Svrakinom, li na Aneksu, ne znam ni ja koji je to dio. Kada ides iz grada tranzitom, prodjes Viktor Bubanj, prvo skretanje desno prema Otoci (nizbrdo), i onda drugo skretanje lijevo, jedno 100 metara naprijed. Radili su momci ko doxa, ne znam da li jos uvijek rade, bile su i opelove zastave, tako da ne mozes promasiti. Ima u blizini i ona prodavnica Nap Gonzo, pa se mozes i tu raspitati, da ne zalutash!
Sretno!
Dxo
Posts: 77
Joined: 10/10/2007 09:14
Location: sarajevo

#6

Post by Dxo »

opel vectra je 2001, godište, ima neki majstor na stupu kod intereksa kažu d aje dobar, otiću kod njega
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#7

Post by Sarayman »

Dxo wrote:opel vectra je 2001, godište, ima neki majstor na stupu kod intereksa kažu d aje dobar, otiću kod njega
Taj servis se zove Safety Car i drze ga Sana i Dzemo. Dobri su, zadovoljan sam bio dok sam vozio Vectru..
tbaharis
Posts: 313
Joined: 09/07/2005 07:37
Location: Odma' pored iza...

#8

Post by tbaharis »

nije imsir zara ali jesu njegova zena i sin... :lol: :lol: :lol: posto imam Vectru GTS to je jedino mjesto gdje idem zbog servisne knjizice... ali svaki put kad ga moram posjetiti imam "visinske" psiholoske pripreme... :lol: :lol: :lol: nisu normalni s cijenama ali sam zadovoljan sa radovima... dobri momci rade kod njega i moze se stosta dogovorit jeftinije... ako imas stariji model Vectre ne isplati se...
frolac
Posts: 93
Joined: 19/07/2007 09:45
Location: Sibir

#9

Post by frolac »

Safety Car rade kao sat i posteno sto je u danasnje vrijeme najvaznije.
User avatar
KoKoBilo
Posts: 64
Joined: 18/04/2005 15:10

#10

Post by KoKoBilo »

A ima li kakav dobar covjek da ima broj telefona od Safety Car-a, da ne klapnem bas do Stupa.
Zvao informacije, guglao i nista. :-? :-?
User avatar
Guento
Posts: 305
Joined: 31/03/2004 20:32
Location: Sarajevo

#11

Post by Guento »

Sanir ti radi u Safety Car, broj mu je 061 220 863. Jednom su mi radili auto i ono sto su mi popravili je jos uredu, ali i oni su poskupi (iako ni blizu kao imshir). Mislim da ovih par servisa drze monopol nad opelovim novim autima, ostali majstori su "macola-majstori" a sa novijim opelima to ne pije vode jer su puni elektronike, zato ovakvi servisi koriste priliku i deru ljude i izmisljaju kvarove da bi naplatili vise. Ako se ne razumijes odrace ti kozu i ispratiti te sa smijeskom. Jednom mi je tako jedan zajeban majstor u napucanom servisu zakljucio da moram mijenjat cijelu elektroniku, da mi je auto u k...., a na kraju sam sam otkrio da se radilo o napukloj vakum-cjevcici koju sam popravio za 2KM. Opela vozim dvije i po godine i jos nisam nasao postenog i cijenom pristupacnog majstora koji zna svoj posao.
Skunk
Posts: 94
Joined: 06/07/2007 14:34

#12

Post by Skunk »

zar moze biti dobar i los Opel servis? Ja glupa pitanja. Ako ides ovlastenom servisu onda su svi isti.... gule ispod nokata al imas garanciju ..,,,,,,,,,
User avatar
gol-man
Posts: 222
Joined: 29/03/2007 11:10
Location: Zanzibar

#13

Post by gol-man »

Nije vezano za temu , ali kupila mi sestra (sebi , ne meni) ASTRU 1,7 DTI 2003. god i dosla tehnicka knjiga ali na francuskom, pa ako neko zna ima li negdje na netu bar na engleskom ako nema vec na nasem.


hvala
User avatar
Faruk
Posts: 889
Joined: 03/04/2004 15:57
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan kokuz drugi mu se ruga

#14

Post by Faruk »

nažalost u blizini Sarajeva nema dobrog Opel servisa
Imšir je užasno loš te svi koje znam da su servisiranli vozila tamo imali su problema
NAPOMENA - IZBJEGAVATI IMŠIR

Berlijeta u Visokom je varalica i neozbiljan


ostali su

Auto centar Nešković d.o.o.
76300 Bijeljina, Sremska 3
Tel.: +387 55 227 130; Fax.: +387 55 227 111
Email: [email protected]

Grand Auto d.o.o.
75 000 Tuzla, M. Popova Đurina 1
Tel.: +387 35 317 317; Fax.: +387 35 317 319

Bel -Auto d.o.o.
78300 Prijedor, Rudi Čajevca 5
Tel.: 052 237 666; Fax.: 052 237 766
Email: [email protected]

AC Boras
88000 Mostar, Konjusi bb
Tel.: 036 351 668; Fax.: 036 351 667
Email: [email protected]

Nešković d.o.o. - Banja Luka
78000 Banja Luka, Knjaza Miloša bb
Tel.: 051 348 180; Fax.: 051 348 192
Email: [email protected]

Euroservis
80101 Livno, Župana Želimira bb
Tel.: +387 34 205 681; Fax.: +387 34 205 691
Email: [email protected]
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#15

Post by AdnanSA »

Ja sam jednom prilikom zamolio pomenutog Imšira da mi posudi kablove da preklemam auto i on me je lijepo mršnuo. To je bilo još 1999 godine dok je radio u onom starom objektu.
Sada vozim Opel Astru G i ne bih kod njega na servis taman da je gratis sve i dijelovi i ruke.
Toliko o njemu mogu misliti kakav je u poslu i majstor.
k0laps
Posts: 74
Joined: 27/09/2004 10:31
Location: Sarajevo

#16

Post by k0laps »

Safety Car mi je do sada bio najbolji . Vozila sam auto i kod Imsira i u Bosna Auto Wag i oni su pravo skupi... Sanira nazovi, neko ti je vec dao br telefona. Ljudi su super i sve se mozes dogovoriti bez problema. Ja vec 3 godine servisiram Vektru kod njih i do sada je bilo sve po PS-u.
Sretno.
Dxo
Posts: 77
Joined: 10/10/2007 09:14
Location: sarajevo

#17

Post by Dxo »

Vidim da se ova tema zaholcala, bio sam u Safety car na stupu i bili su fer zamjena ulja i svi filteri su me izašli oko 150KM, a za isti posao u imširu su mi tražili 250KM. To je previše jer ovaj redovni servis je ipak rutinski zamjeni ulje i ostalo i furaj, za sad SAFETY CAR je za moje auto.
ZEKI-RIKI
Posts: 128
Joined: 07/04/2006 02:43
Location: Sarajevo/Mejtas

#18 alnaser

Post by ZEKI-RIKI »

Vozac sam opel astre,i sam posjecujem servis na stupu,i manje vise sve je ok. ljetos sam preporucio mom prijatelju koji je tek kupio ,takodzer, opel astru da pokusa rijesiti problem sa paljenjem u ovom servisu.
Poslije malo dugog i,meni cudnog, lutanja sta je kvar,ustanovili su da je alnaser.Alnaser je skinut,sve promjenjeno,auto je ponovo u upotrebi ali poslije samo 2/3 dana,alnaser se ZAPALIO,bukvalno, minuti su djelili mog prijatelja da ostane bez auta.Sreca pa je bio koliko-toliko pribaran,prvo voda/greska/,pa je skinuo je kleme.....elem,opet slepa do servisa,opet skidanje alnasera.........itd.Sreca pa nije bilo u voznji......
Pitanje veliko sta bi bilo da je auto IZGORIO.
Servis je drugi put sve uradio besplatno,ali ipak je ostao los utisak............Reci ce neko,desava se.....slazem se ali kako opet otici drugi put.Kakva je sigurnost.
bayern11
Posts: 3
Joined: 24/01/2007 00:39
Location: Tuzla

#19 Imala sam sedam OPEL Vectra

Post by bayern11 »

Pozdrav.
Imala sam sedam OPEL Vectri od modela "A" do najnovije "C" 2,2 DTI YDTR.
Znam o OPEL-u mnogo. U BiH sam obišla skoro sve servise, od Sarajeva (IMŠIR i Bosna WAG), Banja Luke, Bijeljine...
Svi su dunđeri do bola.,a pogotovo ovaj novootvoreni
Ako sam imala problem, rješavala sam ga u OPEL VILI Vukovar. Blizu je Tuzle i meni je odgovoaralo. I tu je kraj priče.
U BiH definitivno nema dobrog OPEL servisa.
Što se tiče love,potpuno normalno,a imate i povrat PDV-a,tako da su i jeftiniji.
Nele
Posts: 128
Joined: 11/05/2002 00:00
Contact:

#20

Post by Nele »

bas ste me zabrinuli sa ovim servisima mada sam sumljao u ovako nesto

prije 4 mjeseca sam kupio opel astru i prema ocekivanjima radi perfektno

kada sam kupovo kola odem u 5 i15 ko imsira oni zatvorili radnju iako pise da rade do 6 ili 7 i to mi se desi nekoliko puta kada sam ih konacno uganjo nisu me inpresionirali nimalo usluzni itd za razliku od onih u visokom koji su bili vrlo pristupacni.

onda posanjem email svim opelovim zastupnicima sa karakteristikama vozila i na moje iznenađenje (ne veliko) imsir bude najskuplji,visoko malo jeftinije a mostar jeftiniji za 1000km a bijeljina za 2000

neko kaze da ima opelov servis prema vogosci -ilijasu znali li ko sta o tome
bayern11
Posts: 3
Joined: 24/01/2007 00:39
Location: Tuzla

#21

Post by bayern11 »

Osim gore navedenih ovlaštenih servisa OPEL u BiH definitivno nema.
A ti što su "ovlašteni" - nisu baš neka sreća.
OPEL je najprodavanije vozilo u Hrvatskoj i imaju ogromnu servisnu mrežu sa izuzetno educiranim kadrom. Naši kasne milion godina.
Ako ikako možeš, ili ako kad budeš u HR možete se uvjeriti.
Ja trenutno vozim novog AUDI-ja i stanje sa servisima je kao i sa OPEL-om. Nema kvalitetnog servisa.
To se sve svodi u principu : uzmi lovu, a kada dođeš na reklamaciju to su užasni problemi.
Ali se ne dajte izvarati. Ako imate problema, na oficijelnim stranicama GM (OPEL), AUDI... imate brigu o kupcima ili (kundenbereitung), pa fino napišete njima e-mail ili preporučeno pismo, i onda ćete vidjeti da se ovi naši dileri nemogu prema vama ponašati kako oni hoće.
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#22

Post by coek »

Ima majstor Fudo na Stupu: prodje se Heco pijaca (ostane sa lijeve strane), fabrika Standard (takodje ostane sa lijeve), predje se katastroficni mostic i jos se vozi mozda cca 200m - na desnoj strani puta zivi junak ove price. 7 godina mi je redovno odrzavao Opel Corsu i nemam zamjerke - nije jeftin, ali uradi posao pošteno. Ta Corsa s kojom sam prosao sito i rešeto me nikad nije ostavila na cesti. Mislim da i Fudo tu ima neke zasluge.
User avatar
anakadabra
Posts: 364
Joined: 10/06/2005 15:41
Location: Sarajevo

#23

Post by anakadabra »

preporučujem "BERTRO TRADE" vl. Zdenko Rajić
Lepenička 44, Ilidža
tel: 033 626 942

Muž već duže vrijeme servisira tamo naš auto (Opel Omega) i nema zamjerki...
Posao su svaki put odradili kvalitetno i pošteno (što je danas rijetkost), a što se cijene tiče sasvim OK! :thumbup:
donjuanderolly
Posts: 1
Joined: 02/03/2010 21:25

#24 Re: Dobar OPEL servis

Post by donjuanderolly »

pozdrav forumasima.

jedno pitanje
vozim opel signum 3.2 V6,2003 god. (usput nepokretan sam) ... moram mjenjati zupcasti remen, IMSIR je preskup , a da li je SAFETY CAR OPELOV servis ? I da li mi neko moze reci tacnije gdje se to nalazi ... ili da mi napise adresu !???
moze neko javiti na mail - [email protected]

hvala
fandjo30
Posts: 57
Joined: 06/01/2010 20:44

#25 Re: Dobar OPEL servis

Post by fandjo30 »

Zna li neko kakav je Grand auto u Tuzli , trebao bih ovih dana na prvi servis
Post Reply