Dobar OPEL servis

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
the_hooligan_ec
Posts: 336
Joined: 05/04/2014 02:39

#51 Re: Dobar OPEL servis

Post by the_hooligan_ec »

Ned071 wrote:U Sarajevu imas dva majstora koja rade opele. Safety car na stupu i alen malo nize na stupu. Alena preporucujem, jest malo glape al zna raditi. Safety car zaobidji. Kvarovi tipa bosh pumpe i slicno Aid u Zenici. Mehaniku svaki dobar majstor moze raditi...
Gdje tačno Alen dođe?
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#52 Re: Dobar OPEL servis

Post by Ned071 »

Preko puta Edvinovog servisa za Renault...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#53 Re: Dobar OPEL servis

Post by bitanga_sa_otesa »

alem(svi ga znaju kao điđi),nije alen :-D
ajdin_nine
Posts: 57
Joined: 16/08/2008 20:17

#54 Re: Dobar OPEL servis

Post by ajdin_nine »

Nedavno sam kupio opel zafiru i sve ok ali mi se desi da iznenada ne prima gas. (upali se onaj zuti znak za servis). Odvezao do shandora na grbavicu zvao me za 2 sata kaze nema kvara. Vozio 10-ak dana normalno, danas ponovo isti kvar.

Upalim normalno i radi (prima gas) cim rucnu spustim problem
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#55 Re: Dobar OPEL servis

Post by Ned071 »

Koji motor?
User avatar
Aurea Mediocritas
Posts: 353
Joined: 24/05/2009 02:04

#56 Re: Dobar OPEL servis

Post by Aurea Mediocritas »

ajdin_nine wrote:Nedavno sam kupio opel zafiru i sve ok ali mi se desi da iznenada ne prima gas. (upali se onaj zuti znak za servis). Odvezao do shandora na grbavicu zvao me za 2 sata kaze nema kvara. Vozio 10-ak dana normalno, danas ponovo isti kvar.

Upalim normalno i radi (prima gas) cim rucnu spustim problem
Odvezi auto na čisćenje EGR ventila
ajdin_nine
Posts: 57
Joined: 16/08/2008 20:17

#57 Re: Dobar OPEL servis

Post by ajdin_nine »

Aurea Mediocritas wrote:
ajdin_nine wrote:Nedavno sam kupio opel zafiru i sve ok ali mi se desi da iznenada ne prima gas. (upali se onaj zuti znak za servis). Odvezao do shandora na grbavicu zvao me za 2 sata kaze nema kvara. Vozio 10-ak dana normalno, danas ponovo isti kvar.

Upalim normalno i radi (prima gas) cim rucnu spustim problem
Odvezi auto na čisćenje EGR ventila

Jedan mi covjek rece da ove zafire imaju neki senzor koji mjeri kvalitet izduva i kad nije ok onda ne dozvoljava da se vozi. Postoji li to? (nekako ima logike jer normalno radi u leru, cim rucnu spustim ne moze vise gas)
NediM17
Posts: 21507
Joined: 05/11/2009 11:49

#58 Re: Dobar OPEL servis

Post by NediM17 »

Pa vozi pod ručnom onda. :lol:
Throttle
Posts: 12880
Joined: 10/06/2016 12:35

#59 Re: Dobar OPEL servis

Post by Throttle »

Kratko spojis prekidac od rucne i gas :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 40073
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#60 Re: Dobar OPEL servis

Post by konektovan »

Mali off, ali jeste li vidjeli zafiru u Bijeljini, 12 migranata stalo u nju... :mrgreen:
Throttle
Posts: 12880
Joined: 10/06/2016 12:35

#61 Re: Dobar OPEL servis

Post by Throttle »

To kao onaj, dnevnjak il kako vec, kaze pravio djeciji rodjendan u passatu karavanu :lol:
rem1nho
Posts: 31
Joined: 04/03/2014 19:01

#62 Re: Dobar OPEL servis

Post by rem1nho »

bitanga_sa_otesa wrote:alem(svi ga znaju kao điđi),nije alen :-D
Da li možda znaš njegov broj?
Hvala
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#63 Re: Dobar OPEL servis

Post by bitanga_sa_otesa »

znam

061214551
ocaj
Posts: 311
Joined: 16/06/2008 10:29

#64 Re: Dobar OPEL servis

Post by ocaj »

Moze li neko objasniti gdje tacno se nalazi ovaj Alem ili Alen?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#65 Re: Dobar OPEL servis

Post by bitanga_sa_otesa »

dobrinjska ulica ,preko puta edvina (reno servis)
c0de
Posts: 459
Joined: 27/05/2009 11:28

#66 Re: Dobar OPEL servis

Post by c0de »

ajdin_nine wrote: 03/06/2019 20:18 Nedavno sam kupio opel zafiru i sve ok ali mi se desi da iznenada ne prima gas. (upali se onaj zuti znak za servis). Odvezao do shandora na grbavicu zvao me za 2 sata kaze nema kvara. Vozio 10-ak dana normalno, danas ponovo isti kvar.

Upalim normalno i radi (prima gas) cim rucnu spustim problem
Imao slican problem na Astra H 2005 1.6 Benz Twinport. Samo sto se desavalo nasumicno, auto dobro radi, onda nakon nekog vremena udje u taj safe mode, i jedva 40 vozi. Preko 40 krene blinkati lampica za motor. Ubrzanje od 40 do 80km/h je trajalo koji minut. Ugasim auto, upalim, opet sve normala neko vrijeme i onda opet isto. Nakon brojnih majstora u Sarajevu i bacenih para, Aid Dzambo iz Zenice ga je rijesio. Otisla elektronika na papucici gasa, mislim da me zamjena izasla oko 300KM ako se dobro sjećam. Evo vec dvije godine nema problema :-) Topla preporuka za Aida!
KANTONALAC
Posts: 105
Joined: 29/09/2011 09:02

#67 Re: Dobar OPEL servis

Post by KANTONALAC »

Aid Džambo je jedan od potkovanijih stručnjaka za opele a posebno za njihovu elektroniku.
User avatar
kabal1337
Posts: 7801
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#68 Re: Dobar OPEL servis

Post by kabal1337 »

Gdje nece biti, kada covjek ulaze u sebe i u opremu ide na obuke i sl. :thumbup:
c.vila
Posts: 3
Joined: 05/04/2013 13:14

#69 Re: Dobar OPEL servis

Post by c.vila »

VAŽNO UPOZORENJE ZA SERVIS OPELA PREKO PUTA EDVINA tj FAMOZNOG ĐIĐIJA
Otišle mi gumice na hladnjaku ulja kod ASTRE (kapalo motorno ulje na sastavu hladnjaka ulja i bloka, tj kučišta filtera ulja)
Dva puta mi pravio i naplaćivao (ukupno 150 KM) i poslije dva mjeseca ponovo puštalo ulje. Garanovao svoj rad godinu dana i kada sam mu otišao na reklamaciju, rekao da je pukao hladnjak.
Otišao kod drugog majstora, zamjenio gumice na hladnjaku i riješio problem. Znači hladnjak je bio ISPRAVAN
Taj isti Điđi skinuo hladnjak ulja, namazao moje gumice (dihtunge) sa smjesom za zaptivanje i vratio.
Zato mi je i ponovo došlo do curenja
ĐIĐI zna da radi, ali i te kako zna i da VARA.
User avatar
konektovan
Posts: 40073
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#70 Re: Dobar OPEL servis

Post by konektovan »

Dzaba sve kad je varalica.
User avatar
mr_niceee
Posts: 101
Joined: 14/03/2008 20:36
Location: Sarajevo

#71 Re: Dobar OPEL servis

Post by mr_niceee »

c.vila wrote: 09/06/2020 10:15 VAŽNO UPOZORENJE ZA SERVIS OPELA PREKO PUTA EDVINA tj FAMOZNOG ĐIĐIJA
Otišle mi gumice na hladnjaku ulja kod ASTRE (kapalo motorno ulje na sastavu hladnjaka ulja i bloka, tj kučišta filtera ulja)
Dva puta mi pravio i naplaćivao (ukupno 150 KM) i poslije dva mjeseca ponovo puštalo ulje. Garanovao svoj rad godinu dana i kada sam mu otišao na reklamaciju, rekao da je pukao hladnjak.
Otišao kod drugog majstora, zamjenio gumice na hladnjaku i riješio problem. Znači hladnjak je bio ISPRAVAN
Taj isti Điđi skinuo hladnjak ulja, namazao moje gumice (dihtunge) sa smjesom za zaptivanje i vratio.
Zato mi je i ponovo došlo do curenja
ĐIĐI zna da radi, ali i te kako zna i da VARA.
Ja imam totalno drugacije iskustvo sa Điđijem, covjek mi je uspio rijesiti problem na autu koji nije znao niko rijesiti pa ni cuveni Sanir (Safety Car) inace carsijaner i TREBA BITI POZNAT PO VEOMA STRUCNOM IZVLACENJU PARA IZ DZEPA!
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#72 Re: Dobar OPEL servis

Post by Averus »

Moje iskustvo sa Sanirom nije da je varalica, nego da puca cijene kako mu naleti ćejf. Onaj jedan majstor mu je zlatan, stvarno dobro odradi posao. A onaj vehabija mi je svaki put sjebao nesto, najcesce elektroniku, a posljednji put mi je stavio pogresnu sijalicu u stopku. Sreca odmah sam skontao i zamijenio, inace bi mi istopila plastiku... Ali Sana ce to fino naplatiti, cesto i 10-30% vise nego sto bi trebalo

Kod Džidžija nisam jos nikad bio i sad mi je drago zbog gore navedenih misljenja


Kod Mace u Vogosci godinama odrzavao auto, medjutim otkako je otvorio svoj servis, usluga sve losija i losija. Previse zauzet bmw-om jale brata, prepustio je posao svojim "majstroima" koji ne znaju ni kocnice napraviti, da ne pricam o ozbiljnijim stvarima

Dzemo u Vogosci (prije bio Sanirov partner) zajebant. Zavisi koliko si dobar i blizak s njim, toliko ti dobro uradi. Cijene slicne Safetyju.

Munir na sedreniku mi je najposteniji i najcestitiji kojeg sam sreo. Ciko je bas old school majstor

Amel (tunap servis na Dobrinji) je isto veoma fin i svidja mi se sto nema srkleta i pretrpavanja poslom.


Ali kad se sve u svemu pogleda, slabo imamo majstora kojima se moze vjerovati. Nisam nikad bio kod Aida, daleko mi je zenica jbg
KANTONALAC
Posts: 105
Joined: 29/09/2011 09:02

#73 Re: Dobar OPEL servis

Post by KANTONALAC »

Od svih ovih "servisa" za Opel ubjedljivo je najbilji AID u Zenici. Kada sam imao ozbiljniji problem na Zafiri otišao bih u Zenicu i uvijek bi čovjek rješavao problem za neku poštenu cijenu i uvjek je davao garanciju za svoj rad.
c.vila
Posts: 3
Joined: 05/04/2013 13:14

#74 Re: Dobar OPEL servis

Post by c.vila »

Definitivno. U Sarajevu je teško naći majstora za Opela (bar kada je u pitanju Astra benzinac) koji te neće petljati ili uzimati lopatom.
Koliko sam pročitao do sada, većina raje je nezadovoljna i ima primjedbe ili na rad ili na previsoku cijenu.
Mali je broj onih koji su zadovoljni. Kad - tad ih dočeka neprijatnost. A pitanje je kako doći do Zenice kad je auto neispravno.
c0de
Posts: 459
Joined: 27/05/2009 11:28

#75 Re: Dobar OPEL servis

Post by c0de »

Kad malo razmislim, meni su u Sarajevu i oko Sarajeva naplatili ni za sta, i bilo bi mi dovoljno da platim slep do Zenice...
Post Reply