Do kojeg je koljena u islamu dozvoljen brak?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
staxx
Posts: 508
Joined: 09/02/2008 23:57

#1 Do kojeg je koljena u islamu dozvoljen brak?

Post by staxx »

Ljudi molim vas da mi pomognete...
Dakle zabavljam se sa djevojkom koja mi se jako, jako svidjela vec neko vrijeme... da bi sinoc nadosli na to da su njena mama i moja mama neki rod! Dakle u pitanju je sljedece: Moj dedo i njen dedo su od dvojice brace djeca... mene zanima koje je to koljeno, da li je to po vjeri dozvoljena veza, i da li je moralno? sjeban sam citav dan zbog toga i ja i ona... ja se ne razumijem bas u ta koljena i sta je ok sta ne, pa pomozite...
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2 Re: Do kojeg je koljena u islamu dozvoljen brak?

Post by Edin H. »

Pusti se ti Islama, nego idi i pitaj doktora.

Ja sam radio sa klijentom iz Avganistana koji je bolovao od talasemije, zato sto su mu roditelji bili bliski srodnici.
User avatar
kingofsnake
Posts: 751
Joined: 23/02/2009 15:03
Location: Manila & Cancun

#3 Re: Do kojeg je koljena u islamu dozvoljen brak?

Post by kingofsnake »

staxx wrote:Ljudi molim vas da mi pomognete...
Dakle zabavljam se sa djevojkom koja mi se jako, jako svidjela vec neko vrijeme... da bi sinoc nadosli na to da su njena mama i moja mama neki rod! Dakle u pitanju je sljedece: Moj dedo i njen dedo su od dvojice brace djeca... mene zanima koje je to koljeno, da li je to po vjeri dozvoljena veza, i da li je moralno? sjeban sam citav dan zbog toga i ja i ona... ja se ne razumijem bas u ta koljena i sta je ok sta ne, pa pomozite...
Po Islamu, a ni po medicinskim mjerilima, nije pametno, s obzirom da imate istog, ne tako davnog, predaka.
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#4 Re: Do kojeg je koljena u islamu dozvoljen brak?

Post by Qler »

Po islamu, od brata i sestre se djeca smiju vjencati, provjereno 100%, znam jedan par. Samo su morali na krvne pretrage otici da vide da li ce biti komplikacija sa djecom, i sad imaju zdravog sina.

Sent from my Lumia 920 using Tapatalk
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#5 Re: Do kojeg je koljena u islamu dozvoljen brak?

Post by salik79 »

Pretpostavljam da je pitanje trebalo glasiti od kojeg koljena, a ne do kojeg?! :) S vjerske strane ti je dozvoljeno ozeniti tu djevojku. Moja rodica je, otprilike, u slicnoj rodbinskoj vezi sa svojim muzem. To su takodjer skontali dok su se zabavljali. Nakon konsultacije sa svojim profesorom genetike nestale su sve dileme u pogledu braka. Zato, no sikiriki. :)
User avatar
Kroksica
Posts: 3062
Joined: 04/08/2012 03:42
Location: Iščapljine

#6 Re: Do kojeg je koljena u islamu dozvoljen brak?

Post by Kroksica »

Qler wrote:Po islamu, od brata i sestre se djeca smiju vjencati, provjereno 100%, znam jedan par.

Sent from my Lumia 920 using Tapatalk
:lol:

Pa tobejarabbi.
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#7 Re: Do kojeg je koljena u islamu dozvoljen brak?

Post by Qler »

I ja sam bio, hajmo reci iznenadjen, ali tako ti je u islamskim zemljama, to je normala...

Sent from my TF600TG using Tapatalk
El_comadante
Posts: 7945
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#8 Re: Do kojeg je koljena u islamu dozvoljen brak?

Post by El_comadante »

kingofsnake wrote:
staxx wrote:Ljudi molim vas da mi pomognete...
Dakle zabavljam se sa djevojkom koja mi se jako, jako svidjela vec neko vrijeme... da bi sinoc nadosli na to da su njena mama i moja mama neki rod! Dakle u pitanju je sljedece: Moj dedo i njen dedo su od dvojice brace djeca... mene zanima koje je to koljeno, da li je to po vjeri dozvoljena veza, i da li je moralno? sjeban sam citav dan zbog toga i ja i ona... ja se ne razumijem bas u ta koljena i sta je ok sta ne, pa pomozite...
Po Islamu, a ni po medicinskim mjerilima, nije pametno, s obzirom da imate istog, ne tako davnog, predaka.
po islamu jete dozvoljeno. fino je u suri En-Nisa fino sve objašnjeno tako da to nije porblem
nemezis
Posts: 2856
Joined: 30/01/2011 12:08

#9 Re: Do kojeg je koljena u islamu dozvoljen brak?

Post by nemezis »

Kroksica wrote:
Qler wrote:Po islamu, od brata i sestre se djeca smiju vjencati, provjereno 100%, znam jedan par.

Sent from my Lumia 920 using Tapatalk
:lol:

Pa tobejarabbi.
Nije valjda da nisi znala?
nemezis
Posts: 2856
Joined: 30/01/2011 12:08

#10 Re: Do kojeg je koljena u islamu dozvoljen brak?

Post by nemezis »

kingofsnake wrote:
staxx wrote:Ljudi molim vas da mi pomognete...
Dakle zabavljam se sa djevojkom koja mi se jako, jako svidjela vec neko vrijeme... da bi sinoc nadosli na to da su njena mama i moja mama neki rod! Dakle u pitanju je sljedece: Moj dedo i njen dedo su od dvojice brace djeca... mene zanima koje je to koljeno, da li je to po vjeri dozvoljena veza, i da li je moralno? sjeban sam citav dan zbog toga i ja i ona... ja se ne razumijem bas u ta koljena i sta je ok sta ne, pa pomozite...
Po Islamu, a ni po medicinskim mjerilima, nije pametno, s obzirom da imate istog, ne tako davnog, predaka.
Gdje se kaže po islamu da nije pametno?
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#11 Re: Do kojeg je koljena u islamu dozvoljen brak?

Post by dustaban »

Do desnog!
:mrgreen:
User avatar
Joe McCarthy
Posts: 1164
Joined: 09/11/2012 18:23
Location: Dežurni forumski homofob, šovinista i majorizator

#12 Re: Do kojeg je koljena u islamu dozvoljen brak?

Post by Joe McCarthy »

nemezis wrote:
kingofsnake wrote:
staxx wrote:Ljudi molim vas da mi pomognete...
Dakle zabavljam se sa djevojkom koja mi se jako, jako svidjela vec neko vrijeme... da bi sinoc nadosli na to da su njena mama i moja mama neki rod! Dakle u pitanju je sljedece: Moj dedo i njen dedo su od dvojice brace djeca... mene zanima koje je to koljeno, da li je to po vjeri dozvoljena veza, i da li je moralno? sjeban sam citav dan zbog toga i ja i ona... ja se ne razumijem bas u ta koljena i sta je ok sta ne, pa pomozite...
Po Islamu, a ni po medicinskim mjerilima, nije pametno, s obzirom da imate istog, ne tako davnog, predaka.
Gdje se kaže po islamu da nije pametno?
Zar ti treba neki arap reći da je pogrešno da ziguš svoju rodicu? Samo pogledaj broj genetičkih poremećaja po Arapskom (i generalno Islamskom) svijetu koji variraju od fizičkih deformacija do mentalne retardacije.
User avatar
Joe McCarthy
Posts: 1164
Joined: 09/11/2012 18:23
Location: Dežurni forumski homofob, šovinista i majorizator

#13 Re: Do kojeg je koljena u islamu dozvoljen brak?

Post by Joe McCarthy »

Kroksica wrote:
Qler wrote:Po islamu, od brata i sestre se djeca smiju vjencati, provjereno 100%, znam jedan par.

Sent from my Lumia 920 using Tapatalk
:lol:

Pa tobejarabbi.
Trebala bih još pročitat kakve obiteljske tradicije Muhamedov bog mu je naredio da širi :D
zapamti
Posts: 123
Joined: 11/12/2013 20:19

#14 Re: Do kojeg je koljena u islamu dozvoljen brak?

Post by zapamti »

Kad jedete proklet novac, nije ni čudo što pišete prokleto. Za koliko su vas potkupili kad i nedjeljom radite? Uvijek će biti šejtanska strana da kontrira istini. Vjerujete kojekakvim tekstovima sa kojekakvih linkova bez kritičnosti prema istim, a nećete da se odazovete Uputi.
Draže vam je da vam pederi budu na vlasti i drogeraši (bukvalno), nego da vlada šerijat. To vam ne izaziva čuđenje. Kako ste samo jadni i poniženi.
User avatar
Joe McCarthy
Posts: 1164
Joined: 09/11/2012 18:23
Location: Dežurni forumski homofob, šovinista i majorizator

#15 Re: Do kojeg je koljena u islamu dozvoljen brak?

Post by Joe McCarthy »

zapamti wrote:Kad jedete proklet novac, nije ni čudo što pišete prokleto. Za koliko su vas potkupili kad i nedjeljom radite? Uvijek će biti šejtanska strana da kontrira istini. Vjerujete kojekakvim tekstovima sa kojekakvih linkova bez kritičnosti prema istim, a nećete da se odazovete Uputi.
Draže vam je da vam pederi budu na vlasti i drogeraši (bukvalno), nego da vlada šerijat. To vam ne izaziva čuđenje. Kako ste samo jadni i poniženi.
Znači budući da nemožeš opovrgnut činjenice koje prikazuju sadašnji Islam u pravom svijetlu odmah skačeš na "plaćenik" kartu? I da između izbora da mi na vlasti bude narkomanski peder kojeg mogu smjeniti na sljedeim izborima demokratskim putem ili neki urođeno mentalno retardirani pedofil sa nekim šerijatom i zakonima iz 7 stoljeća koji bi mi sestru zamoto u neku crnu deku zato što se nemože kontrolisat zbog višestoljetnog urađanja između rođaka, odabraću pederluk svaki dan kao svaki normalan insan :D
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#16 Re: Do kojeg je koljena u islamu dozvoljen brak?

Post by JoseMujica »

staxx wrote:Ljudi molim vas da mi pomognete...
Dakle zabavljam se sa djevojkom koja mi se jako, jako svidjela vec neko vrijeme... da bi sinoc nadosli na to da su njena mama i moja mama neki rod! Dakle u pitanju je sljedece: Moj dedo i njen dedo su od dvojice brace djeca... mene zanima koje je to koljeno, da li je to po vjeri dozvoljena veza, i da li je moralno? sjeban sam citav dan zbog toga i ja i ona... ja se ne razumijem bas u ta koljena i sta je ok sta ne, pa pomozite...

odgovor ovisi od toga jel ima vode u koljenima
User avatar
McMoy
Posts: 3871
Joined: 20/09/2009 22:11
Location: tu i tamo

#17 Re: Do kojeg je koljena u islamu dozvoljen brak?

Post by McMoy »

Sura En-Nisa,

23. Zabranjuju vam se: matere vaše, i kćeri vaše, i sestre vaše i sestre očeva vaših, i sestre matera vaših i bratične vaše, i sestrične vaše, i pomajke vaše koje su vas dojile, i sestre vaše po mlijeku, i majke žena vaših, i pastorke vaše koje se nalaze pod vašim okriljem od žena vaših s kojima ste imali bračne odnose - ali ako vi s njima niste imali bračne odnose, o­nda vam nije grijeh - i žene vaših rođenih sinova, i da sastavite dvije sestre - što je bilo, bilo je, Allah zaista prašta i samilostan je -
zapamti
Posts: 123
Joined: 11/12/2013 20:19

#18 Re: Do kojeg je koljena u islamu dozvoljen brak?

Post by zapamti »

Joe McCarthy wrote:
zapamti wrote:Kad jedete proklet novac, nije ni čudo što pišete prokleto. Za koliko su vas potkupili kad i nedjeljom radite? Uvijek će biti šejtanska strana da kontrira istini. Vjerujete kojekakvim tekstovima sa kojekakvih linkova bez kritičnosti prema istim, a nećete da se odazovete Uputi.
Draže vam je da vam pederi budu na vlasti i drogeraši (bukvalno), nego da vlada šerijat. To vam ne izaziva čuđenje. Kako ste samo jadni i poniženi.
Znači budući da nemožeš opovrgnut činjenice koje prikazuju sadašnji Islam u pravom svijetlu odmah skačeš na "plaćenik" kartu? I da između izbora da mi na vlasti bude narkomanski peder kojeg mogu smjeniti na sljedeim izborima demokratskim putem ili neki urođeno mentalno retardirani pedofil sa nekim šerijatom i zakonima iz 7 stoljeća koji bi mi sestru zamoto u neku crnu deku zato što se nemože kontrolisat zbog višestoljetnog urađanja između rođaka, odabraću pederluk svaki dan kao svaki normalan insan :D
Ti i ja znamo koju si stranu odabrao. Vjerovatno si vidio kakav velik nered zna napraviti začepljena wc šolja kada izbaci nečist. Pa bolje je da si taj nered kroz usta proturio nego to napisao. To je za tebe bolje. Kroz istoriju oni koji su bili prije tebe i radili to što ti radiš sada, a nisu se pokajali; njih je stiglo poniženje sigurno, i pali su u zaborav. Samo neki se spominju ne bi li se ti opametio na njihovim koracima.

Te tekstove koje pišeš svinjom inspirasani, ne dolaze samo od ljudi koji se predstavljaju kao ti. Dolaze i od ljudi koji se predstavljaju na forumu kao muslimani /munafici/. Pa izvrću i manipulišu jadnici međusobno, tipkaju, tipkaju, tipkaju... Zašto ustrajavaju i misle da ne gube ili da neće biti u konačnici gubitnici? Jer je Allahova obmana jaka za neprijatelje Islama, eto zato.

Spletke pletu, i još misle da nisu providni. Psihopate! Veoma mali broj muslimana je tu u dugim raspravama sa vama, samo iz razloga što nisu naučili kako treba neke stvari ili ih nije imao ko naučiti. Dok većina zaobilazi forum i da ga otvara, a kamoli da tu dođe da nešto čita ili da uči o Islamu.

To što ste uzjahali forum uzduž i poprijeko, je za vas gore stanje a ne bolje, samo kada biste to znali ispravno shvatiti; tada biste bili u boljem položaju ako biste željeli najprije sebi istinsko dobro.
User avatar
Capajebo
Posts: 20752
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#19 Re: Do kojeg je koljena u islamu dozvoljen brak?

Post by Capajebo »

staxx wrote:Ljudi molim vas da mi pomognete...
Dakle zabavljam se sa djevojkom koja mi se jako, jako svidjela vec neko vrijeme... da bi sinoc nadosli na to da su njena mama i moja mama neki rod! Dakle u pitanju je sljedece: Moj dedo i njen dedo su od dvojice brace djeca... mene zanima koje je to koljeno, da li je to po vjeri dozvoljena veza, i da li je moralno? sjeban sam citav dan zbog toga i ja i ona... ja se ne razumijem bas u ta koljena i sta je ok sta ne, pa pomozite...
Mrsko mi sada da brojim, ali nema serijatske zabrane da se vas dvoje uzmete. A je li po vjeri dozvoljena veza, to je vec drugo pitanje na koje vjerovatno ne zelis da znas odgovor :mrgreen:
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#20 Re: Do kojeg je koljena u islamu dozvoljen brak?

Post by nasa »

:D
User avatar
Capajebo
Posts: 20752
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#21 Re: Do kojeg je koljena u islamu dozvoljen brak?

Post by Capajebo »

Moderator, a spama temu :zoka:
neznanacc
Posts: 3
Joined: 06/04/2014 19:09

#22 Re: Do kojeg je koljena u islamu dozvoljen brak?

Post by neznanacc »

Od moje djevojke dedo i nena su bili u istom srodstvu,on je bio hadzija i sve.Nema zabrane u islamu
User avatar
Queen_of_hearts
Posts: 714
Joined: 17/02/2013 23:05

#23 Re: Do kojeg je koljena u islamu dozvoljen brak?

Post by Queen_of_hearts »

zapamti wrote:
Ti i ja znamo koju si stranu odabrao. Vjerovatno si vidio kakav velik nered zna napraviti začepljena wc šolja kada izbaci nečist. Pa bolje je da si taj nered kroz usta proturio nego to napisao. To je za tebe bolje. Kroz istoriju oni koji su bili prije tebe i radili to što ti radiš sada, a nisu se pokajali; njih je stiglo poniženje sigurno, i pali su u zaborav. Samo neki se spominju ne bi li se ti opametio na njihovim koracima.

Te tekstove koje pišeš svinjom inspirasani, ne dolaze samo od ljudi koji se predstavljaju kao ti. Dolaze i od ljudi koji se predstavljaju na forumu kao muslimani /munafici/. Pa izvrću i manipulišu jadnici međusobno, tipkaju, tipkaju, tipkaju... Zašto ustrajavaju i misle da ne gube ili da neće biti u konačnici gubitnici? Jer je Allahova obmana jaka za neprijatelje Islama, eto zato.

Spletke pletu, i još misle da nisu providni. Psihopate! Veoma mali broj muslimana je tu u dugim raspravama sa vama, samo iz razloga što nisu naučili kako treba neke stvari ili ih nije imao ko naučiti. Dok većina zaobilazi forum i da ga otvara, a kamoli da tu dođe da nešto čita ili da uči o Islamu.

To što ste uzjahali forum uzduž i poprijeko, je za vas gore stanje a ne bolje, samo kada biste to znali ispravno shvatiti; tada biste bili u boljem položaju ako biste željeli najprije sebi istinsko dobro.
Ovo ja zovem sekspirovstinom :mrgreen:
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#24 Re: Do kojeg je koljena u islamu dozvoljen brak?

Post by nasa »

Isključen/a korisnik/ca iz razloga “krsenja pravila foruma vrijedjanje”
» Joe McCarthy
14 dana

....ili neki urođeno mentalno retardirani pedofil....
Isključen/a korisnik/ca iz razloga “krsenje pravila foruma vrijedjanje”
» zapamti
14 dana
....svinjom inspirasani.....

Psihopate!

itd.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18698
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#25 Re: Do kojeg je koljena u islamu dozvoljen brak?

Post by SmokingMan »

staxx wrote:Ljudi molim vas da mi pomognete...
Dakle zabavljam se sa djevojkom koja mi se jako, jako svidjela vec neko vrijeme... da bi sinoc nadosli na to da su njena mama i moja mama neki rod! Dakle u pitanju je sljedece: Moj dedo i njen dedo su od dvojice brace djeca... mene zanima koje je to koljeno, da li je to po vjeri dozvoljena veza, i da li je moralno? sjeban sam citav dan zbog toga i ja i ona... ja se ne razumijem bas u ta koljena i sta je ok sta ne, pa pomozite...
Odabrao si pogrešno mjesto,i normalno je da ćeš očekivati i pogrešan odgovor,ostalo je sve spam.Ovde ćeš dobiti adekvatan odgovor..

[email protected]
Post Reply