Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#1 Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

Image

Dnevnik Preživjelog zapravo i nije knjiga u pravom smislu te riječi. To je cyber eksperiment; prva bh. horror cyber knjiga sa temom zombi apokalipse.

DP prati jednog od mnogobrojnih preživjelih, zatočenog u Sarajevu preplavljenom hodajućim mrtvacima. Ovo je njegova intimna ispovijest, ispovijest osobe koja veoma moguće sutra i ne doživi novi dan...

ČITATI NA:

http://www.dnevnikprezivjelog.com

FACEBOOK STRANICA:

https://www.facebook.com/zombidnevnik

:run:
Last edited by Sharan on 02/07/2014 23:13, edited 2 times in total.
damir_
Posts: 25
Joined: 07/03/2010 16:47

#2 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by damir_ »

Odlična knjiga,sve pohvala.Kada se moze ocekivati nastavak?
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#3 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

Hvala, Damire. Nova tri dijela uskoro, a onda mala pauza kako bi se napisalo makar budućih deset dijelova, te će se novi objavljivati na sedmičnoj ili dvosedmičnoj bazi...

Uskoro reprinti na dnevnoj bazi na najpopularnijem hrvatskom horror sajtu Horrorhr.com!
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#5 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

Image

Samo finale je pred nama! Niko nije siguran, mrtvaci su sve bliže! Finale prvog dijela bh cyber horror knjige bit će objavljeno prvog aprila 2012. godine SAMO NA http://zombidnevnik.blogspot.com!

Pridružite se stravi na facebook.com/zombidnevnik!

Devetnaesti dio je tu, šokantni zaokret koji otvara vrata turobnoj budućnosti!

http://zombidnevnik.blogspot.com/2012/03/19.html
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#6 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by _Reds_ »

Ovo je neka sarajevska verzija The Walking Dead ???
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#7 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by simpozijum delirijum »

izgleda dobro , podrzavam :D
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#8 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

_Reds_ wrote:Ovo je neka sarajevska verzija The Walking Dead ???
Pa više sarajevska verzija stripa nego serije. Uglavnom, nije đon niti namjeravam da bude. Poenta je u tome da sam ja odavno, puno prije nego što sam uzeo strip u ruke želio smjestiti zombi apokalipsu ovdje i u ovaj prostor, s tim što nisam htio od toga praviti šalu. Čitao sam neke ljude (prijatelje i poznanike) koji su to na određen način uradili i prije mene, ali oni su od toga pravili Nadrealiste sa zombijima, a to nije moja tema niti želim da to ispadne tako.

Recimo da ovo na šta ja ciljam je mješavina The Walking Deada (dužina trajanja), romana Maxa Brooksa (mitolgija zombi tematike, pop kultura, socio-politička kritika) i Romera (zombiji). Pored svega toga, sviđa mi se ovaj format tzv. cyber knjige. Na sličan način je i Dmitrij objavio Metro 2033, pa pogledaj gdje je sad :D

Drago mi je da vam se sviđa :)
User avatar
JoseMujica
Posts: 27608
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#9 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by JoseMujica »

nisam ljubitelj zombi-horor tematike ali drug svaka čast na poduhvatu :thumbup:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#10 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by arzuhal »

Nesvjestan i ove teme, i samog cyber projekta, neki dan, od nake muke, naškrabah post na 'Političkim dešavanjima':

arzuhal wrote:Nama bi najbolje rješenje bilo u nekom odbjeglom zombi-virusu (barem se toga raja nagledala u svim varijantama, osim be-ha). To bi nas jedino pokrenulo. Sporo, al' bi bilo akcije. Fino se svi zarazimo, osim političara, poslanika, ministara...I svi jednaki i složni, ni po čemu se ne dijelimo, svi isto glupi, nema razlike muško-žensko, Srbin/Bošnjak/Hrvat/Finci/Sejdić, madner/istočnjak, ovaj-onaj...I svi bahuljamo ulicama, slinimo, mrmoljamo i frfoljamo nešta bezveze...I onda fatamo preživjele političare, načelnike, ministre, savjetnike...Oni vrište, ne smiju izać, piju svoju mokraću po trezorima, svađaju se ko je glavni i čiji plan da provedu, al' jok...Nema plana protiv nas...
...a danas saznah za ovo, pa mi se post baš učini glupavim :lol:

Počeo sam čitat, odmah mi se svidjelo i samo naprijed :thumbup:
Duge
Posts: 456
Joined: 10/11/2008 19:55

#11 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Duge »

Dobro ovo, al' pravo dobro :D . Procitah ja ovo zacas. Nego, u kojim intervalima objavljujes price?
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#12 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by _Reds_ »

Sharan wrote:
_Reds_ wrote:Ovo je neka sarajevska verzija The Walking Dead ???
Pa više sarajevska verzija stripa nego serije. Uglavnom, nije đon niti namjeravam da bude. Poenta je u tome da sam ja odavno, puno prije nego što sam uzeo strip u ruke želio smjestiti zombi apokalipsu ovdje i u ovaj prostor, s tim što nisam htio od toga praviti šalu. Čitao sam neke ljude (prijatelje i poznanike) koji su to na određen način uradili i prije mene, ali oni su od toga pravili Nadrealiste sa zombijima, a to nije moja tema niti želim da to ispadne tako.

Recimo da ovo na šta ja ciljam je mješavina The Walking Deada (dužina trajanja), romana Maxa Brooksa (mitolgija zombi tematike, pop kultura, socio-politička kritika) i Romera (zombiji). Pored svega toga, sviđa mi se ovaj format tzv. cyber knjige. Na sličan način je i Dmitrij objavio Metro 2033, pa pogledaj gdje je sad :D

Drago mi je da vam se sviđa :)
Samo naprijed druze, ne bi bilo lose cak ni neku stip verziju izdati! Uglavom podrska.
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#13 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

Duge wrote:Dobro ovo, al' pravo dobro :D . Procitah ja ovo zacas. Nego, u kojim intervalima objavljujes price?
Hvala tebi i hvala svima ostalima koji su komentarisali, a i onima koji nisu. Ne možete vjerovati koliko me raduje bilo kakva, a kamoli konstantno pozitivna reakcija na ovaj projekt. Pravo puno ljudi se javlja iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Srbije, ima dosta mailova i iz Sjedinjenih Američkih Država...

Suštinski, ja sam ovo zamislio u dijelovima, a svaki će se sastojati od dvadesetak manjih. Prvog aprila objavljujem dvadeseti i finalni dio prvog dijela, a kako je gledati po dosadašnjim postovima, objavljivali su se svakih mjesec dana, nekad i manje.

Sad mi je cilj da od drugog dijela objavljivanje bude na sedmičnoj bazi, a da krene kada budem gotov sa pisanjem najmanje deset dijela i kompletnom razradom. Nekako ovo možete zamisliti kao sezone neke serije, dakle, kad se ''snime'', onda se ''emituju''. Hvala Vam svima još jednom.

Zamolio bih Vas ako vam nije problem da obavezno ukoliko imate Facebook pozovete ljude na oficijelnu stranicu, kao i da podijelite grupu na svojim zidovima. Ta prokletinja za gubljenje vremena je i dalje najefikasnija za brzo obaviještavanje.

Adresa je http://www.facebook.com/zombidnevnik

1.4.2012., ne zaboravite!!! :evil:
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#14 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

_Reds_ wrote:Samo naprijed druze, ne bi bilo lose cak ni neku stip verziju izdati! Uglavom podrska.
Jaro, to bi bilo ostvarenje sna :) Ako znaš nekoga, prijavi ga!
caros
Posts: 1362
Joined: 16/03/2012 19:05

#15 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by caros »

Odlično :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81803
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#16 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Truba »

ovo je dobro ko ima živaca čitati...
harisaga
Posts: 333
Joined: 17/03/2011 00:02

#17 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by harisaga »

Sto bi reko djuro-Svidja mi se :D
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#18 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

Kako bi stvari digli na malo viši nivo, zakupljena je domena...

www.dnevnikprezivjelog.com

Dopustite 24-48 sati da DNS serveri budu updejtovani. Ukoliko u ovih dva dana ne možete pristupiti sajtu, koristite staru adresu zombidnevnik.blogspot.com
sabanss
Posts: 4601
Joined: 13/08/2006 11:20

#19 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by sabanss »

Procitah... Iskreno malo mi djeluje da ces se pogubiti iako je stil pisanja sasvim pitak i citak.

Djeluje mi kao serija koja krene sa odlicnim pilotom ali kasnije scenaristi pocnu "muciti" ideju. Jos se nije desilo ali eto moglo bi... Jel' imas sve likove i dogadjaje razradjene ili pises onako?
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#20 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

sabanss wrote:Procitah... Iskreno malo mi djeluje da ces se pogubiti iako je stil pisanja sasvim pitak i citak.

Djeluje mi kao serija koja krene sa odlicnim pilotom ali kasnije scenaristi pocnu "muciti" ideju. Jos se nije desilo ali eto moglo bi... Jel' imas sve likove i dogadjaje razradjene ili pises onako?
:lol: Uhvatio je i mene isti osjećaj nakon četvrtog upisa. :)

Zato sam otvorio Photoshop, napravio shemu likova i odnosa, kao i dodavanja novih. Vidjet ćeš da se neki likovi spominju jednom u ovih devetnaest dijelova i više ne. To ne znači da su usputni. Vratit će se kad im bude vrijeme.

Imam okvirnu priču u koju onda ubacujem doradu kada dođe vrijeme pisanja. Kako je ovih prvih dvadeset tekstova zaista neka vrsta pilota, razrada nastavka će biti mnogo opsežnija kako se ne bih gubio, a ni mučio sve ljude :)

Hvala na savjetu!

Ponovo, nova adresa je www.dnevnikprezivjelog.com, a posjetite i www.facebook.com/zombidnevnik
sabanss
Posts: 4601
Joined: 13/08/2006 11:20

#21 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by sabanss »

Drago mi je da si mislio na to...

Inace, stil pisanja mi se svidja. Nije filozofija ranga Dostojevskog ali za beletristiku je i vise nego ok. Dok se cita uvijek postoji onaj osjecaj da se mora procitati ono sto slijedi, sto je za ovaj tip stiva vise nego odlicno.

Samo naprijed, sto se mene tice, rado citam!
User avatar
arman1
Posts: 5346
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#22 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by arman1 »

Image

Uploaded with ImageShack.us
Šarane, šta bi s ovim.
User avatar
arman1
Posts: 5346
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#23 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by arman1 »

Pročitao svih 19 unosa. Bravo samo nastavi.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#24 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by insomnia78 »

Dobar, procito sam sve i cekam dalje

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#25 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

arman1 wrote:Šarane, šta bi s ovim.
Ništa. Sjedi na mom hard disku nedovršena. Ako budem ikad smogao snage da je završim, kontaktiram te... vjeruj mi, ni meni nije drago.
Post Reply