Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#51 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Eborg »

Pročitao odmah sve u komadu, super stvar Šarane! :thumbup:

Samo mali prijedlog - koristi više geografskih odrednica, mislim da će svima biti lakše da se ufuraju u priču kad smjeste neke stvari u prostoru. Pisao si nedefinisano o ambulanti i svom kvartu i pojma nisam imao gdje je sve to dok je mnogo lakše bilo uz Koševo, Čengić Vilu, Marijin Dvor, zgradu "Energoinvesta" i sl. :thumbup: Doduše, možda upravo namjerno radiš suprotno pa onda zanemari ovo što sam rekao.

I kopka me samo kako je Dijana imala zamrznuto povrće i riblje filete ako nema struje za zamrzivač. :mrgreen: Ili sam ja nešto fulao? :mrgreen:

U svakom slučaju, odličan posao i samo naprijed! :thumbup:
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#52 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

Eborg wrote:I kopka me samo kako je Dijana imala zamrznuto povrće i riblje filete ako nema struje za zamrzivač. :mrgreen: Ili sam ja nešto fulao? :mrgreen:
Hahahaha, odlično pitanje i imao sam unaprijed spreman odgovor na ovo pitanje. Sad se nakupilo poprilično ovakvih ppitanja, ali i drugih vezanih za AZ:DP, pa snimim Q&A video da to sve pojasnim.

U svakom slučaju, hvala svima, pišem zbog vas koji ovo volite, a i zbog sebe... :evil:
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#53 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

U saradnji sa Solid State Productions, odrađen je kratki Q&A video vezan za AZ:DP. Pitanja su postavljali čitatelji i čitateljice putem e-maila, raznih foruma i socijalnih mreža.

Video je dostupan u HD rezoluciji na:
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#55 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

Dvadeset i šesti dio je pred Vama! Čitajte na http://www.dnevnikprezivjelog.com/2012/06/26.html

AZ:DP postaje interaktivan! Sada Vi koji čitate AZ:DP možete odlučiti dalji tijek radnje! Nakon čitanja najnovijeg, dvadeset i šestog upisa u AZ:DP glasajte za Vaš izbor na anketi koja se nalazi desno na stranici www.dnevnikprezivjelog.com - Vaš glas će ZAISTA promjeniti tok radnje! Uzbudljivije nego Izbori 2012: čitaj i glasaj na AZ:DP!

:x
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#56 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by O'zone »

Nemoj kod Zaka Allaha ti :lol: Već mu vidim ženu i belaj veći nego gomila zombija vani :mrgreen:
User avatar
madtv
Posts: 4562
Joined: 11/04/2009 00:31
Location: cvajta

#57 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by madtv »

:thumbup:
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#58 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

O'zone wrote:Nemoj kod Zaka Allaha ti :lol: Već mu vidim ženu i belaj veći nego gomila zombija vani :mrgreen:
Hahahahahhaha, pa glasaj protiv, nije do mene :D
Frank Sinatra
Posts: 198
Joined: 01/10/2008 11:05

#59 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Frank Sinatra »

Iako nisam ljubitelj ovog zanra, moram priznati da me pokusaj zainteresovao i da ono sto sam procitao do sada uopste nije lose. Tesko je zaokupiti paznju citaoca i drzati pricu zanimljivom i napetom, pogotovo kada se radi o jednoj dosta sazvakanoj tematici koja, po mom misljenju, malo toga novog ima za ponuditi. Sarajevo kao mjesto desavanja zombi apokalipse je nesto sasvim novo i to me je, da se ne lazemo, jedino privuklo da otvorim stranicu i pocnem citati. Sto je najbolje (ili najgore), uopste nije tesko zamisliti kako izgleda rastureno Sarajevo, jer smo imali prilike vidjeti to uzivo, samo bez zombija. Cestitam, zaokupio si moju paznju, procitao sam sve upise u dnevnik. Ipak, 26 dio smatram uzalud potrosenom stranicom u dnevniku, ali to pripisujem dilemi junaka i marketingu. Nadam se da ce novi nastavci donijeti novu akciju i preokrete, te da se radnja nece razvodniti i preci u dosadu. Samo naprijed.
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#60 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

Sinatra, uvijek si bio džentlmen :)

Dvadeset i sedmi dio je tu! Idemo put sabirnog centra! http://www.dnevnikprezivjelog.com/2012/05/27.html
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#61 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

Čekiraj intervju sa autorom objavljen na FACE TV-ju!

User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#62 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by O'zone »

Pišeš li ti Sharane šta?! Il' je slava udarila u glavu? :mrgreen:
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#63 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

Kakva ba slava, da me bar cigla spucala, sretan bi bio :D

Morao sam odmoriti sedmicu, nisam mentalno bio sav svoj, nije ni ovo ''sjedi i naseri'', makar se tako ljudima činilo :)

http://www.dnevnikprezivjelog.com/2012/05/29.html

Eto 29., a sutra 30. ko po protokolu :D
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#64 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by raoul duke »

Jesi li razmisljao o snimanju kratkog filma takve tematike ovdje u Sarajevu ? :evil:
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#65 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

Imao sam ja milion ideja, samo stavi na papir:

1. Scenografija
2. Statisti
3. Šminka
4. Tehnika
5. Glumci
6. Montaža
7. Produkcija
8. Prijevoz
9. Catering za radnike
10. Još svašta nešto što mi sad ne pada na pamet, ali znam da se treba imati.

Ja bih rado, ali nemam ni živaca ni snage da sam pokrećem te stvari. Kada bi se neko javio da zajedno radimo na scenariju, ili da budem neki lafo stručni saradnik, rado bih se odazvao pozivu.
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#66 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

Danas smo na samoj sredini druge sezone! Deset od dvadeset upisa u dnevnik je objavljeno! Dakle, još deset nedjelja do kraja druge sezone. Trideseti upis je ovdje. Znam, đubre sam i đukac, i nije ni meni teško palo ovo što ćete čitati u nastavku, ali šta se mora, mora...

http://www.dnevnikprezivjelog.com/2012/05/30.html

Savjetujem OPET... ako tek počinjete, krenite iz početka čitati na www.dnevnikprezivjelog.com

:thumbup:
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#67 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Eborg »

:(
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#68 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

Heroin se prodavao za sve: šut je vrijedio seks, hranu, piće, alkohol, čak i sitnice za kolekcionare: ploče, gramofone, muzičke instrumente. Svako ko je nudio, tražio je nešto drugo. Smrtnost je bila ogromna. No to nije spriječavalo ljude da se puknu. Kažu, zombiji te ne pojedu. To što te mišomor iznutra razguli, to je sasvim drugi par opanaka...

http://www.dnevnikprezivjelog.com/2012/05/34.html

Ukoliko dosad niste čitali, ne trčite, krenite od početka na www.dnevnikprezivjelog.com

I dođite na http://www.facebook.com/zombidnevnik
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#69 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by GAU8 »

idemo dalje :thumbup:
User avatar
Locker
Posts: 230
Joined: 13/03/2005 01:57

#70 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Locker »

Kako se zove film koji ide u "pozadini" intervjua na FACE TV?
User avatar
Locker
Posts: 230
Joined: 13/03/2005 01:57

#71 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Locker »

Šarane, gledaš li Walking Dead? :D

Nemoj samo da se kakva sarajka za katanom pojavi, molim te. Ona me Mišon nervira pravo.
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#72 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by GAU8 »

Nadam se da će AZ - DP postati malo specifičniji za BiH. Da ne postane neka šablon zombie priča. Treba ubaciti nešto originalno sarajevsko, bosansko, ili čak balkansko :P

Za sada je to samo mjesto radnje, ali bi uz malobrojne korekcije moglo biti preslikano na bilo koji grad ili zemlju u Evropi.
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#73 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

@Locker: Michonne je odličan primjer kako ne može svaki strip junak dobro ispasti na ekranu. Ja ti čitam strip, a iskreno me serija malo i razočarala. Prerazvučena je. Ne znam šta da ti kažem, mogu je gledati kada je upalim, ali nije da je željno isčekujem kao recimo srijedu i American Horror Story (inače, najbolji TV horror u zadnjih ne znam ni sam koliko). Nema Bosanki sa katanom, ne brini se.

@Gau8: Vidiš, to mi je dosta ljudi reklo, iako ja ne smatram da nešto previše mašim sa nekim opisima. Nekako, možda je mi je logika loša jer razmišljam iz svog lica, ali ja kada bih pisao nešto o BiH u zombi apokalipsi, sigurno ne bih natrpavao neke budalaštine koje bi recimo mogle poslužiti kao socijalno-turistički vodič kroz BiH za strance. Ali u svakom slučaju, pet upisa smo do kraja druge sezone i evo, ekskluzivno, u trećoj sezoni u 2013. godini radnja će biti smještena u sami centar Sarajeva, tako da ne može nikako biti da nismo u Sarajevu.

http://www.dnevnikprezivjelog.com/2012/05/35.html
newera86
Posts: 280
Joined: 11/12/2012 00:18

#74 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by newera86 »

:skoljka:
Last edited by newera86 on 08/01/2013 18:52, edited 1 time in total.
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#75 Re: AntiZombie: Dnevnik Preživjelog (bh horror cyber knjiga)

Post by Sharan »

Jao, bejbifinga, fuuuuuj, kako možeš takve stvari govorit :D :D :D

Ma normala, care, nema tu ni loših riječi ni vraški zajebane kritike, ima samo mišljenje. Ja se ne moram složiti sa njima, ne moram ih poštovati, ne moram ih voljeti, ali tu su, jednako čvrsto napisana kao i ovo djelo.

Istina je da je ovo kvalitetom ispod onoga što ja mogu. Ali ponovo, u više navrata sam pomenuo kako ovo ljudi moraju i trebaju kontati. :)

Hvala i na tih pet pročitanih :)

Trideset i šesti dio je ovdje: http://www.dnevnikprezivjelog.com/2012/12/36.html

Ukoliko niste čitali, krenite od prvog upisa na http://www.dnevnikprezivjelog.com

FB: http://www.facebook.com/zombidnevnik
Post Reply