Dnevnik jednog psa

Za sve koji vole ta divna stvorenja...
Post Reply
FFK as Lucy01

Dnevnik jednog psa

Post by FFK as Lucy01 » 02/02/2007 22:10

Dnevnik - Moj pasji život

Nedelju dana:
Danas punim nedelju dana. Kako je lijepo biti dio ovog Svijeta.

Mjesec dana:
Majka se odlično stara o meni. Zaista je majka za primjer.

Dva mjeseca:
Danas su me odvojili od majke. Ona je bila veoma uznemirena zbog toga i ispratila me je tužnim pogledom. Nadam se da će moja nova ljudska porodica brinuti o meni toliko dobro kao ona.

Četiri mjeseca:
Odrastao sam veoma brzo i sve mi privlači pažnju.U mojoj kući žive i mala djeca koja su mi kao mlađa braća. Često se igramo, oni mene vuku za rep a ja ih u igri povremeno malo gricnem.

Pet mjeseci:
Danas su vikali na mene. Gazdarica je ljuta pošto sam se ispiškio u kući ali mi nikad nisu rekli gde bi trebalo to da radim. Sada spavam u hodniku . To mi se nimalo ne dopada.

Osam mjeseci:
Ja sam jedan veoma srećan pas! Imam toplinu doma, i osjećam se veoma sigurno i zaštićeno...Mislim da me moja ljudska porodica zaista voli. Cijelo dvorište je moje pa ja često prevaziđem sebe kopajući zemlju kao što su to radili moji preci da bi sakrili hranu. Moji i ne pokušavaju da me nauče novim stvarima pa je vjerovatno ovo što radim sasvim u redu.

Dvanaest mjeseci:
Danas punim godinu dana. Odrastao sam pas. Međutim moji vlasnici kažu da sam porastao više nego što su oni očekivali. Kako li su samo ponosni na mene!

Trinaest mjeseci:
Danas su me vezali. Skoro da nisam mogao ni da se mrdnem, na sunce kada mi je hladno ili u hlad kada je vrućina. Kažu da će da me posmatraju i da sam nezahvalan. Ništa ne razumijem.

Petnaest mjeseci:
Sve se promjenilo...Drže me zaključanog na terasici. Jako sam usamljen. Moja porodica me više ne želi. Ponekad čak zaborave da sam žedan ili gladan. Kada pada kiša, nemam ni krov nad glavom.

Šesnaest mjeseci:
Danas su me sklonili sa terase. Bio sam siguran da su mi sve oprostili da sam skakao od sreće. Rep mi radi kao navijen. Štaviše, mislio sam da me vode u šetnju!!! Krenuli smo u pravcu autoputa kada su odjednom zaustavili auto, otvorili vrata i izašli napolje. Bio sam srećan misleći da ćemo ceo dan provesti u prirodi. Ne shvatam zašto su naglo zatvrili vrata i otišli. Stanite!, lajao sam! Bili su me zaboravili...Trčao sam za automobilom iz sve snage. Moja tuga je rasla kako sam ostajao bez daha a oni ubrzavali...Na kraju sam shvatio šta se desilo...Napustili su me.

Sedamnaest mjeseci:
Uzalud tražim put kući, sâm i napušten. Lutajući tako, naišao sam i na neke dobre ljude koji su se sažalili na mene i dali mi nešto hrane. Očima im pokazujem zahvalnost iz dubine duše. Nadam se da će me usvojiti, bio bih poslušan kao nikada do tada!!! Nažalost oni samo sležu ramenima i kažu nešto kao - `jadan mali, vjerovatno se izgubio...`

Osamnaest mjeseci:
Prije neki dan sam prolazio pored škole i video mnoštvo djece nalik mojoj braći iz porodice. Prišao sam im bliže a jedna grupica je počela da me gađa kamenjem glasno se smijajući. Takmičili su se ko će me preciznije pogoditi. Jedan kamen me je pogodio pravo u oko i od tada više ne vidim na njega.

Devetnaest mjeseci:
Nevjerovatno! Kada sam ljepše izgledao, ljudi bi se i sažalili na mene. Sada sam veoma slab i izgledam užasno. Izgubio sam jedno oko i ljudi me tjeraju kada pokušam da se odmorim u njihovoj blizini.

Dvadeset mjeseci:
Jedva se krećem. Danas su me kola udarila kada sam pokušao da pređem ulicu. Bio sam na pješačkom prelazu. Nikada neću zaboraviti zadovoljan izraz lica vozača koji me udario. Bolje da me na mestu ubio. Ovako mi je samo slomio zadnje noge! Bol je neizdrživ! Noge me ne drže. Jedva sam se dovukao do trave pored puta. Deset dana sam bio na suncu, kiši i hladnoći bez imalo vode i hrane. Nisam više u stanju da se pomjerim. Sve me mnogo boli. Nalazim se na veoma vlažnom mjestu i čini mi se da i dlaka počinje da mi opada. Neki prolaznici se prave da me ne vide, dok drugi govore jedni drugima da ne prilaze.

Skoro da sam bez svijesti ali sam nekom unutrašnjom snagom uspio da otvorim oči. Njen topli glas me probudio.`Jadni mala kuco, kako su te to ostavili.`. Sa njom je bio i jedan čovek u bijelom koji me pogledao izbliza i rekao: `Žao mi je ali ne možemo ga spasiti. Najbolje da mu skratimo muke.Djevojka je pristala dok su joj suze išle niz lice. Uspio sam nekako da pomjerim rep, pogledam je i zahvalim joj se što mi je pomogla da konačno pronađem mir.

U momentu dok sam osećao sitni ubod igle, prije nego što sam pao u vječni san, pomislih:`zašto sam se uopšte rodio kada me niko nije želio?`

Budite humani prema zivotinjama i ako vise ne zelite da se brinete o njima, potrudite se da nadjete nekoga ko to zeli i moze.

Hierarchia

Post by Hierarchia » 02/02/2007 22:15

:(
Hvala na dnevniku, Lucy. Pridruzujem se poruci.

in medias res

Post by in medias res » 02/02/2007 23:11

jao kako tuzna prica...skoro sam se rasplakala...... :cry:

definitivno se pridruzujem poruci

Skyfox

Post by Skyfox » 03/02/2007 08:56

Nadam se da ce doci vrijeme kada se ovo vise nece desavati...

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 03/02/2007 09:27

A sto bona vako tuzno na sabahu :(

new_jazzWa

Post by new_jazzWa » 03/02/2007 10:46

Bolno,ali istinito...LJudi dozivljavaju zivotinje samo kao igracke,izgustiraju par mjeseci i onda voz! Kad budem imala vremena pricaru vam o mom Maxu, mom šašavom kokeru,koji ima rodjenog brata u Sarajevu koji je ugladjeni fini cucek,a Max je buntovnik! Obozavam ga...JBG,nemam sliku,ali cu vam ga detaljno opisati...Hocu sigurno! Ljudi,psi su zakon!!!

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 03/02/2007 10:58

Psi, ljudi su zakon !!!

new_jazzWa

Post by new_jazzWa » 03/02/2007 11:57

:lol: Da,da,da,bas tako!!!

stripiii

Post by stripiii » 03/02/2007 12:37

Image

PITARKA_SA

Post by PITARKA_SA » 04/02/2007 21:41

rasplaka ti mene,pravo

aNTropocentrio

Post by aNTropocentrio » 05/02/2007 01:28

Image

izblajhana

Post by izblajhana » 05/02/2007 10:27

:( :( :( :(

sicky

Post by sicky » 05/02/2007 11:07

jadnik :(

Pearl

Post by Pearl » 05/02/2007 14:06

rasplaka me :(

surajaa

Post by surajaa » 05/02/2007 14:38

jadni maji kuko...sad sam bas tuzna i uplakana, a vidim da nisam jedina... :sad: :(

PITARKA_SA

Post by PITARKA_SA » 05/02/2007 15:44

stvarno ne shvatam neke ljude...kako mogu?
samo to me zanima,KAKO :( :( :( :( :( :( :(

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 08/02/2007 09:16

Kemo je danas u svoj dnevnik zabiljezio " Sjedio sam u basti Filma, kad je naisla Semsa Suljakovic, koja je bila u jutarnjoj kupovini, i dala mi krekera i slatkisa za cuke...

Eto cisto da znate da ima i takvih ljudi, cisto da znate da ima jos dobrote na ovim prostorima...
:faraon1:

Bumbar

Post by Bumbar » 08/02/2007 11:12

rasplaka me...

na pauzi cu da idem da kupim sta onom cuki sto ga stalno vidim oko centra... :( :( :(

_BosanaC

Post by _BosanaC » 08/02/2007 11:35

mIRCerka wrote:Kemo je danas u svoj dnevnik zabiljezio " Sjedio sam u basti Filma, kad je naisla Semsa Suljakovic, koja je bila u jutarnjoj kupovini, i dala mi krekera i slatkisa za cuke...

Eto cisto da znate da ima i takvih ljudi, cisto da znate da ima jos dobrote na ovim prostorima...

Kemo?

Da ne mislis na Curu?

Bumbar

Post by Bumbar » 08/02/2007 13:15

_BosanaC wrote:Kemo?

Da ne mislis na Curu?

Na Curu :) :)...ne znam koji je Kemo...hmmm

_BosanaC

Post by _BosanaC » 08/02/2007 14:19

Da ne otvaram novu temu, kontekst je isti:

DVANAEST MOLBI JEDNOG PSA

1. Moj život traje od 12 do 15 godina. Svaki rastanak od tebe za mene znači patnju. Razmisli o tome pre nego što me uzmeš.

2. Voli me onakvog kakav sam jer ti si me birao. Ja nemam tu mogućnost da sebi biram pre svega prijatelja, a onda i gospodara.

3. Daj mi vremena da shvatim šta ti od mene tražiš.

4. Imaj poverenja u mene, ja živim od toga.

5. Nemoj se nikada ljutiti na mene i nemoj me za kaznu zatvarati. Ti imaš svoj posao, svoje prijatelje, svoju razonodu. Ja imam samo tebe.

6. Razgovaraj katkad sa mnom. Iako tvoje reči ne razumem ipak poznajem tvoj glas koji se meni obraća.

7. Znaj da bilo kako postupaš sa mnom ja nikad to ne zaboravljam.

8.Razmisli pre nego što me tučeš da moje čeljusti s lakoćom mogu zdrobiti kosti tvoje ruke, ali ja to nkada ne uradim.

9. Ne uzimaj me kao igračku da se igraš dok sam mali, da bi me kasnije odbacio, jer moja ljubav prema tebi je večna.

10. Pre nego me kod obuke izgrdiš da sam lenj ili tvrdoglav razmisli: možda me muči neprikladna hrana, možda sam previše bio na suncu ili sam umoran. Preispitaj i sebe možda ti grešiš a ja ne mogu da shvatim šta tražiš od mene.

11. Brini o meni kada ostarim, ostanem bez zuba, ogluvim, oslepim, ne mogu više da se krećem, i o tebi će neko brinuti. Starost je ista za sve.

12. Prati me na mom poslednjem putu. Nemoj reći: ’’Ja to ne mogu da gledam’’ ili ’’neka se to dogodi u mom odsustvu’’. Sa tobom je za mene sve lakše. To ti je dug za moju vernost, za našu lepu mladost.

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 08/02/2007 18:44

_BosanaC wrote:
mIRCerka wrote:Kemo je danas u svoj dnevnik zabiljezio " Sjedio sam u basti Filma, kad je naisla Semsa Suljakovic, koja je bila u jutarnjoj kupovini, i dala mi krekera i slatkisa za cuke...

Kemo?

Da ne mislis na Curu?

Kemo je sin od Cure!!!!
Bruno ga krstio tako :D:D:D:D

Post Reply