Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post Reply

Cije interese brani Fahrudin Radoncic?

Velikosrpske
139
20%
Velikohrvatske
14
2%
Vlastite kriminalne hobotnice
418
59%
Americke
21
3%
Njemacke
4
1%
Neke druge
38
5%
Sve nabrojane
70
10%
 
Total votes: 704

User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4201 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Banksy »

Nekad bilo... Danas više nema ko.


VIDEO Podsjećanje na Mostarski sajam 2010:

Kako je Silajdžić javno održao lekciju Borisu Tadiću i Srbiji

https://www.index.ba/video-podsjecanje- ... -i-srbiji/

Prije osam godina dr. Haris Silajdžić u svojstvu predsjedavajućeg Predsjednišva Bosne i Hercegovine je na Sajmu privrede u Mostaru održao javnu lekciju predsjedniku Srbije Borisu Tadiću povodom hapšenja Ejupa Ganića i Ilije Jurišića.

Te, 2010. godine partnerska zemlja mostarskog sajma bila je Srbija, a Silajdžić nije dozvolio da se mostarski skup pretvori u bajne i lažne riječi o regionalnoj saradnji dok se udara na državnost Bosne i Hercegovine i hapse njeni građani po svijetu.

U publici su sjedili, između ostalih tada premijer danas predsjednik RS Milorad Dodik, predsjednik Srbije Boris Tadić i aktuelni član Predsjedništva BiH Dragan Čović.

Vrlo jasno i direktno, bez diplomatskog uvijanja, rekao je da se niko neće moći igrati sa Bosnom i Hercegovinom dajući im do znanja da ih čita kao bukvar.

Predsjednik Srbije Boris Tadić u aprilu 2010. godine otvorio je Sajam privrede u Mostaru. Rekao je tada da je svima cilj EU i da zato ne treba biti talac prošlosti. Predsjedavajući Predsjedništva BiH Haris Silajdžić spomenuo je slučaj Jurišića i Ganića, potcrtavajući kako sumnja u namjere Srbije.


User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#4202 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Maraschino »

To onaj sto ga malo malo popljujemo.
Takve cemo praviti od blata sta nas je zadesilo.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4203 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Banksy »

Da. Sad ne smiju otići, kamoli reći nešto slično.
User avatar
jazzer
Posts: 7207
Joined: 20/12/2004 14:44

#4204 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by jazzer »

Image

:lol: :lol:
User avatar
malakh
Posts: 7164
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#4205 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by malakh »

Banksy wrote:Da. Sad ne smiju otići, kamoli reći nešto slično.
jazzer wrote:Image

:lol: :lol:
:lol: :lol: zato je šef redovan.

ali...

ČOVIĆ NE SMATRA DA JE RADONČIĆ BOŠNJAK? “Niko od bošnjačkih zvaničnika nije prisustvovao otvaranju Sajma, mislim da je to loša poruka”!
palermo
Posts: 22352
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#4206 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by palermo »

Jel se to Hare opet priziva :D . Onaj Hare što je stvorio Dodika i uzdigao srpski nacionalizam, onaj Hare što nam je uništio budućnost, onaj narcisoidni Hare.....

Nek sam i ovo doživio na ovom forumu.... :D
Labirint
Posts: 1998
Joined: 24/06/2013 14:37

#4207 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Labirint »

jazzer wrote:Image

:lol: :lol:
Pazario kosovac za Nebočaja...
User avatar
Styling
Posts: 12636
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#4208 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Styling »

palermo wrote:Jel se to Hare opet priziva :D . Onaj Hare što je stvorio Dodika i uzdigao srpski nacionalizam, onaj Hare što nam je uništio budućnost, onaj narcisoidni Hare.....

Nek sam i ovo doživio na ovom forumu.... :D
Jest'. Isti onaj Hare koji je srusio Aprilski paket, zbog kojeg je MZ digla ruke od nas i zbog kojeg smo u banani.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#4209 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Maraschino »

palermo wrote:Jel se to Hare opet priziva :D . Onaj Hare što je stvorio Dodika i uzdigao srpski nacionalizam, onaj Hare što nam je uništio budućnost, onaj narcisoidni Hare.....

Nek sam i ovo doživio na ovom forumu.... :D
Hare stvorio Dodika. :lol:

Reci mi samo jedno ime iz bilo koje stranke koje bi moglo parirati Haretu u vokabularu, diplomatiji, hrabrosti da otvori svaka vrata da prezentira i poentira...
Upravo takvi kao ti nas(koji smo neutralni u politickom smislu) tjeraju da branimo Hareta.

Sto je SDA uradila u miru ne moze se nicim porediti osim onim sto je unisteno u ratu.

Ko danas drzi Dodika na povrsini. Taman kada treba da potone, baci mu se pojas. Taman kada se ponadamo necem pozitivnom Bakir nas iznenadi ''svojom gluopscu''.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#4210 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Maraschino »

Styling wrote: Jest'. Isti onaj Hare koji je srusio Aprilski paket, zbog kojeg je MZ digla ruke od nas i zbog kojeg smo u banani.
Vrlo jednostavno, Amerima se zurilo, EU je zeljela preuzeti glavnu ulogu u svemu tome, sklepan AP u kome je stajalo promjene po fazama. Hare procijenio da je manja steta zadrzati trenutno stanje nego izgubiti steceno i moliti Dodika da se ide u drugu fazu koju je neko ''obecao''. Ameri bi otisli, EU se zabavila sobom a mi bi kmecali ''izdaja'' jer bi Dodik iskoristio sto mu treba a ostalo ignorisao. Isto ne bi imao mehanizama kao ni sada da ga na nesto natjeras.
User avatar
Styling
Posts: 12636
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#4211 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Styling »

Maraschino wrote:
Styling wrote: Jest'. Isti onaj Hare koji je srusio Aprilski paket, zbog kojeg je MZ digla ruke od nas i zbog kojeg smo u banani.
Vrlo jednostavno, Amerima se zurilo, EU je zeljela preuzeti glavnu ulogu u svemu tome, sklepan AP u kome je stajalo promjene po fazama. Hare procijenio da je manja steta zadrzati trenutno stanje nego izgubiti steceno i moliti Dodika da se ide u drugu fazu koju je neko ''obecao''. Ameri bi otisli, EU se zabavila sobom a mi bi kmecali ''izdaja'' jer bi Dodik iskoristio sto mu treba a ostalo ignorisao. Isto ne bi imao mehanizama kao ni sada da ga na nesto natjeras.
Ameri su i ovako otisli a EU nema kuveta da izadje sa ovim hudnicima na kraj.
palermo
Posts: 22352
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#4212 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by palermo »

Maraschino wrote:
palermo wrote:Jel se to Hare opet priziva :D . Onaj Hare što je stvorio Dodika i uzdigao srpski nacionalizam, onaj Hare što nam je uništio budućnost, onaj narcisoidni Hare.....

Nek sam i ovo doživio na ovom forumu.... :D
Hare stvorio Dodika. :lol:

Reci mi samo jedno ime iz bilo koje stranke koje bi moglo parirati Haretu u vokabularu, diplomatiji, hrabrosti da otvori svaka vrata da prezentira i poentira...
Upravo takvi kao ti nas(koji smo neutralni u politickom smislu) tjeraju da branimo Hareta.

Sto je SDA uradila u miru ne moze se nicim porediti osim onim sto je unisteno u ratu.

Ko danas drzi Dodika na povrsini. Taman kada treba da potone, baci mu se pojas. Taman kada se ponadamo necem pozitivnom Bakir nas iznenadi ''svojom gluopscu''.
:D drug , bolan
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#4213 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by bunk »

Aprilski paket.
U stvari dogovorena promjena Ustava.
A jedna od kljucnih stavki zajednicka policija.
Tu nam je hare zakajlo do kraja.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#4214 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Roccohljup »

Fahrini (veliko)mucenici :mrgreen:
EMISIJE Univerzitetski profesor u političkom magazinu "Acta"

Skelić: Doživio sam batinanje u porodičnom domu i prijetnje silovanjem, jer sam izabrao jedinu pravu političku stranuJoš tokom 2014. godine buntom je pokušao promijeniti realnost BiH, a oktobarski izbori upropastili su njegov život

 prije 19 minuta

 Alfa TV

31 

Univerzitetski profesor Dženan Skelić tvrdi da mu zbog političkog aktivizma život visi o koncu. Još tokom 2014. godine buntom je pokušao promijeniti realnost BiH, a oktobarski izbori upropastili su njegov život. Svoju priču ispričao je u političkom magazinu "Acta" na TV Alfa.  

- Od izbora do sad bilo je šest napada, dvije verbalne prijetnje i četiri fizička napada. Bile su četiri skupine, dakle ljudi koji se bave zastrašivanjem, reketiranjem, nasilnici, siledžije. U dva navrata bilo je napada na moj porodični dom. Međutim, policija sve to vodi kao nepovezane incidente, koje sam ja nečim isprovocirao. Ma, zamislite, neko vam u po kafića prijeti silovanjem, urla na Vas, a ja sjedim sa ženom u kafiću, baca sto na mene, prepričao je Skelić.

Prema njegovim riječima, u rodnoj Zenici živi 22 godine, ali nakon 2014. godine i protesta počela je tortura za njega i njegovu porodicu.

- Ja sam prvo bio na onim protestima 2014. godine. Igrom slučaja sam izbio na čelo protesta u Zenici. Zapravo, ja sam otišao na proteste iz bunta, međutim ljudi valjda čuli da sam ja profesor i kažu, hajde ti za nas govori. Znao sam da će se to meni vratiti kao bumerang, ali računao sam na to možda se nešto promijeni, rizikovat ću. Ali to se sve vrlo brzo pretvorilo u farsu, sjećam se onih plenuma i onda sam znao da je politika preuzela pod svoje da se to preusmjeri u nekom drugom pravcu. S obzirom na to da je tada bila priča da smo mi, koji smo bili prvi na tim protestima, ko biva plaćenici Fahrudina Radončića. Onda sam nekom logikom stvari, vidjevši da čovjek staje iza naroda i kaže: „nemojte udarati narod, narod je upravu, ja sam onda ušao u SBB, prije svega zbog Radončića i njegove harizme - kazao je Skelić.

Tvrdi da je politički pritisak na njega rastao.

- Nakon hapšenja Radončića bio je izuzetno veliki pritisak, pored ostalog, ja sam vodio ono potpisivanje peticije za predsjednika, e tada su na poslu krenula neka podmetanja. Čuo sam da bi mi neke proteste oprostili, ali to što sam otišao Fahri neće. To je po njihovoj logici bio problem. Tada su počele smicalice - prisjetio se Skelić.

Kako je kazao, zbog prijetnji i fizičkih napada, ljudi koji imaju kriminalni dosije, strahuju i članovi njegove porodice.

- Oko 22 godine živim u Zenici mirnim životom, odjednom su me počela kriminalna lica napadati. Supruga je uznemirena. Prođe nepoznata osoba pored Vas, bula prođe, ona pokrivena i pljune. Kaže, znamo mi ko si ti. Najviše mi je sve ovo mirisalo na SDA, možda i nisu. Prijavljivao sam sve policiji, išao u Federalnu upravu policije, jer su meni zenički policajci prijetili da neće biti tu za mene kada mi zatrebaju. Nisam osudio takvo ponašanje policajaca, to je bilo tokom protesta, možda je u afektu rečeno. Ali mislim da je našem narodu puna kapa. Samo se bojim da narod ne uleti u jedan opći sukob svih sa svim, vidite da na svakom ćošku ljudi reže jedni na druge. Po zgradama, po haustorima, komšije jedni na druge, familijarno između sebe. Ljudi su puni agresije i negativnog naboja, pojasnio je Skelić.

Ocijenio je da se potezi, koji su iznervirali moćnike, isključivo odnose na učešće na protestima 2014., pristupanje SBB-u, kao i kritiku „svega što ne valja“.

- Ja sam se zamjerio SDA, SDP, gradonačelniku Zenice Fuadu Kasumoviću, kritizirao sam i sudstvo i tužilaštvo, pa sam se i njima zamjerio. Zamjerio sam se srednjem i visokom obrazovanju. Sad je i moja karijera suštinski zaustavljena. Od 2014. nisam imao ni jednog honorara, od 2017. sam totalno medijski izoliran, kazao je Skelić.

Svjestan je da mu se „donkihotovski“ pokušaj mijenjanja politike stare više od 25 godina obio o glavu.

- Malo je reći da mi se politika obila o glavu. Većina ljudi mi kaže da nisam odabrao pravu stranu, a mislim da sam odabrao jedinu pravu stranu, stranu koja bi nešto mijenjala, da prestane priča o nacionalizmu, nacionalnim razlikama, interesima, da se bavimo ekonomijom, privredom, razvojem, zapošljavanjem. Vi vidite da mladi ljudi odlaze iz BiH, pored ostalog, moji studenti odlaze. Mnogo mojih studenata s fakultetskom diplomom rade poslove za koje ne treba visoko obrazovanje. To je bio razlog što sam ja uopće ušao u tu priču, kazao je profesor Skelić.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58726
Joined: 03/08/2010 19:04

#4215 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by kakavdanakneiskustvu »

njemu gore nego jevrejima u njemackoj 1940.,covjek bivsu suprugu mlatio cime je stigao
User avatar
Styling
Posts: 12636
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#4216 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Styling »

Ako jos Fahro pristane na neki truhli kompromis i udje sa SDA i DF u vlast i sruze KS, pisi propalo, gasi struju i motaj kablove. Ovdje se vise ne isplati zivjeti.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#4217 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by bunk »

E pa ovo..
Bolan politika i politicari.
Pa Dino himself se moze sutra kandidovat za predsjednika sda a kamoli sta drugo.
Vezat svoj zivot za politicare kod nas ako nisi jedan od njih je sumanuto..
U 5 deka plus minus sve.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#4218 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by kmirsad »

bunk wrote:E pa ovo..
Bolan politika i politicari.
Pa Dino himself se moze sutra kandidovat za predsjednika sda a kamoli sta drugo.
Vezat svoj zivot za politicare kod nas ako nisi jedan od njih je sumanuto..
U 5 deka plus minus sve.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Styling
Posts: 12636
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#4219 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Styling »

bunk wrote:E pa ovo..
Bolan politika i politicari.
Pa Dino himself se moze sutra kandidovat za predsjednika sda a kamoli sta drugo.
Vezat svoj zivot za politicare kod nas ako nisi jedan od njih je sumanuto..
U 5 deka plus minus sve.
Ti politicari nam kroje zivot i odredjuju stanje u zemlji. Htjeli-ne-htjeli zivoti su nam vezano za njih. Zato vlast i postoji.
User avatar
pici
Posts: 43572
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4220 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by pici »

"Izetbegović je rekao da očekuje da se na čelo ministarstva sigurnosti pojavi Fahrudin Radončić, a pored toga ima i vanjske poslove i odbranu. DF nije nigdje spomenuta, već je spomenuto samo da će Radončić biti na čelu ministarstva sigurnosti, a to je s njim dogovorio", kazao je Dodik, koji se dodatno našalio rekavši "ja sam samo prenio šta sam čuo, nemojte to širiti".

dze je sigurnjaK :mrgreen:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4221 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Banksy »



''Podržali smo da se tu gradi objekt u kojem će biti smještena umjetnička galerija s dvije podzemne garaže i to je sve. Ako se bude planiralo nešto drugo, mi to možemo i oboriti.

Možemo podržati samo kulturno dobro i zelene površine, a ostalo nećemo nikad", rekao nam je vijećnik SBB-a Sulejman Haljevac.


Image

REGULACIONI PLAN

Većina u OV Centar podržala izgradnju zgrade u sarajevskom parku Hastahana



...protiv ove odluke glasali su jedino Klub vijećnika Naše stranke i dvojica vijećnika SDP-a

prema nacrtu odluke predviđena je gradnja objekta za javnu namjenu od tri sprata sa podzemnom garažom.

... pretpostavlja da bi zgrada trebala pripasti Centralnoj banci.

User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4222 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Banksy »

Najnovija ubleha:

Haljevac: Poginut ću ako treba, samo da u parku Hastahana bude 90 posto zelene površine
:lol:




''Možemo podržati samo kulturno dobro i zelene površine, a ostalo nećemo nikad"
rekao nam je vijećnik SBB-a Sulejman Haljevac.

prema nacrtu odluke predviđena je gradnja
objekta za javnu namjenu od tri sprata sa podzemnom garažom.

Image
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#4223 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Maraschino »

Rijaliti zvezda o necemu odlucuje i ozbiljno razmislja. :lol:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4224 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Banksy »

Dopredsjedavajući Općinskog vijeća Centar... Lažovčina.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4225 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Banksy »


Građani i građanke Sarajeva pozivaju na okupljanje u nedjelju, 21. aprila u parku Hastahana kako bi, kako su naveli, KONAČNO zajedno rekli jedno veliko NE planiranoj izgradnji u ovom parku.



Okupljanje koje je najavljeno za 11:55 sati uključuje i čišćenje parka.

Građani će uputiti poziv svim vijećnicima OV Centar i načelniku Nedžadu Ajnadžiću kako bi mogli neposredno čuti glas građana!

"Želimo grad Sarajevo sa zelenim i javnim površinama od značaja za sve građane", poručili su.


Općina Centar Sarajevo ima namjeru da stvori preduslove za gradnju u parku Hastahana.
Dva poslovna objekta i podzemna garaža, iako su građani već rekli da ne žele gradnju!

Post Reply