Dnevni Avaz - all about

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#51

Post by kub lajkan »

joker wrote:Ne sjecam se da je "eminentni" ikad ikakvu kritiku uputio na racun svog sefa Lagumdzije, a bilo je prostora za to i te kakvog...
Ocito je da ne citas SB...
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#52

Post by Fair Life »

"Najprije kao roditelj, a onda i kao novinar, sam ostao zatečen kada sam vidio svu tu djecu na tim partijima, drogiranu, skoro besvjesnu. To su djeca, od deset, dvanaest godina!? Gledao sam djevojčice kako gole plešu, leže naokolo… To je užas."

(Adil Kulenović; Dnevni avaz, 18.2.2002)
______________
Upitaju li se citaoci Avaza... otkud taj covjek tamo na partiju medju djecom starosne dobi 10 i 12 godina.

Da li mu normalna osoba moze povjerovati?
Herc
Posts: 519
Joined: 13/10/2005 16:26

#53

Post by Herc »

Kada vec spominjete da je Avaz "kakav-takav" opet najbolji na nasim prostorima dode mi da povratim :shock: Evo kao poredite ga sa Oslobodenjem i da je Avaz opet mnogo bolji od Oslobodenja..jedino u cemu je bolji jeste broj obojenih stranica i nista vise.Nisu samo bitne informacije iz novina,koje Avaz daje na vrijeme,slazem se..doduse vecina tih informacija je pokupljena sa interneta,ali nije bitno,to svi rade.Ali ono sto Oslobodenje ima,a Avaz nema,to su kvalitetne analize dogadaja,kolumne cijenjenih novinara.Meni je dusha procitati neke tekstove iz Oslobodenja tj. analize desavanja.Sta Avaz nudi? Samo informacije koje su u 70% slucajeva upitne i sumnjive.Oslobodenje jednostavno nema dovoljno finansija da bi bila ozbiljna konkurencija Avazu,jer danas da bi bili uspjesni morate doci do svakog seljaka i primitivca u nasoj zemlji.Morate imati stranice u boji,mnogo slika itd.E polako...ako se Oslobodenje privatizira i dobiju finansijsku injekciju,vidjecete kako izgleda ozbiljna novina.
I jos nesto...slazem se da nije problem ako citate Avaz,problem je ako vjerujete u ono sto pise.Ja licno citam sve novine jer smatram da sve treba znati,pa cak i kako oni najgluplji ljudi razmisljaju.
agent011
Posts: 22
Joined: 19/10/2004 13:43

#54

Post by agent011 »

sudnjidan wrote:
Ne sjecam se da je "eminentni" ikad ikakvu kritiku uputio na racun svog sefa Lagumdzije, a bilo je prostora za to i te kakvog...
Apsolutno netacno. I Lagumdzija je bio na meti kritika dok je bio na vlasti. Za to postoje mediji poput Slobodne Bosne: da kritikuju one koji su na vlasti da rade bolje.
P.S. Vidi sad razliku izmedju vas ogranicenih i ovih ostalih. Svi ovi ostali se slazu da Avaz ima mana kamaru, ali tvrde i da je on najmanje los od ostalih (niko ne tvrdi da je dobar). Za razliku od nas ostalih, vi ogranicenih nemate ni jednu primjedbu za Oslobodjenje, SB ili neki drugi stampani medij iz tog miljea. To je ta ogranicenost, o kojoj pricam. Eh da je jos shvatiti, ha?...

Tema je Avaz, ali kad bas hoces. Kod Oslobodjenja postoji dobra namjera, ali je sadrzaj los. Oni novina koja se u pravom smislu rijeci zalaze za BiH kao visenacionalnu drzavu, Oslobodjenje ima nekoliko dobrih novinara, odmjerene komentare. Ali, sa profesionalne strane Oslobodjenje je katastrofalan list i ja to ne sporim. Informacije kasne, puno je copy/paste tekstova sa Interneta itd. No, to je opet puno manje zlo nego Avazovo oblikovanje informacija i kreiranja javnog mnijenja kroz podilazenje najnizim strastima i poslovnim interesima "izbjeglice iz Plava".
Avaz ne valja..e zamislite situaciju kad je avaz najčitaniji najtiražniji i sl kakvi su onda ostali ..e ljudi oko toga se mi moramo zabrinuti
PS: Taj kako ga neki nazvaše "izbjeglica iz Plava" napravi tornjeve od 17 miliona daj biože da imamo više takvih "izbjeglica iz Plava" pa danamprocenat nezaposlenosti bude 5% a ne mnogo mnogo veći
nikoneko
Posts: 43
Joined: 16/06/2005 17:39

#55

Post by nikoneko »

Image

Daily Voice remitenda za proslu sedmicu. Slikano mobitelom (opravdavam loshu kvalitetu slike). Na slici se mogu vidjeti neprodani brojevi iz prosle sedmice povuceni iz jedne prodavnice.
nebi
Posts: 1755
Joined: 27/10/2004 23:55

#56

Post by nebi »

agent011 wrote: PS: Taj kako ga neki nazvaše "izbjeglica iz Plava" napravi tornjeve od 17 miliona daj biože da imamo više takvih "izbjeglica iz Plava" pa danamprocenat nezaposlenosti bude 5% a ne mnogo mnogo veći
Hvala,ne treba...imamo mi takvih koliko hoces.Upropaste preduzece,kupe ga jeftino,otpuste 1000 radnika,pa onda zaposle 100...i jos cekaju rukoljub za humanost.Sad mozes reci da plavac nije upropastio ni jednu firmu vec osnovao novu...a ja te pitam:s kojim parama?mozda iz one najlonke sa kojom je dosao u Sarajevo?
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#57

Post by Fair Life »

Bosanski Zmaj wrote:Plačite dušmani...

Avaza ode minimum 80 000,pa i do 110 000 na dan...

(...)
Image
User avatar
DiplomataSaSela
Posts: 1044
Joined: 20/10/2004 23:51

#58

Post by DiplomataSaSela »

Fair Life wrote:
Bosanski Zmaj wrote:Plačite dušmani...

Avaza ode minimum 80 000,pa i do 110 000 na dan...

(...)
Image
Trebas dodati da je ovo iz Slobodne Bosne pa da ljudima bude jasnije
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#59

Post by bach »

Znam da nam je fudbal i sve oko njega u ocajnom stanju. Pa jos Zeljo. Pa jos njegove pripreme spadnu u Crnu hroniku :

Image
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#60

Post by Prenj »

1. marta je bila sarajevska premijera "Grbavice" u Zetri.
Dan poslije, uz neizbjeznu tekucu politiku, evo sta smo dobili na naslovnim stranicama nasih dnevnih novina:
U Oslobodjenju, vijest o premijeri Grbavice dominira naslovom stranom,
Image

dok Avaz krasi naslov "Pacijent skocio iz bolnicke sobe" sa odgovarajucom krvavom fotografijom.

Image
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#61

Post by Qler »

ama zar jos diskutujete o avazu?!

seljacke novine i tacka....
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#62

Post by davis.ba »

Na papirnom izdanju je Jasmila na naslovnici.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#63

Post by Fair Life »

Image
Al-aqsa
Posts: 264
Joined: 11/03/2006 20:12
Location: Tuzla

#64

Post by Al-aqsa »

Uh, bas je taj Avaz banda...
Sreca pa imamo profesionalne i nezavisne novinare u Slobodnoj(Slobinoj) Bosni i BH Danima. To ti je reci nepristrasnost i tiraz :D

Kako se usudjuje taj Avaz da bude bosnjacka novina, pa znaju li oni da bosnjaci preferiraju tudje...
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#65

Post by Fair Life »

Al-aqsa wrote:Uh, bas je taj Avaz banda...
Sreca pa imamo profesionalne i nezavisne novinare u Slobodnoj(Slobinoj) Bosni i BH Danima. To ti je reci nepristrasnost i tiraz :D

Kako se usudjuje taj Avaz da bude bosnjacka novina, pa znaju li oni da bosnjaci preferiraju tudje...
Zna Avaz da se Bosnjacima mogu muda pod bubrege uvaljivati...
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#66

Post by Stitch__ »

sta tek reci za "skup neofasista u zenici" :D :D u oslobodjenju :D

rijec je bila naravno, o skupu antifasista :D
Hendrix
Posts: 4104
Joined: 27/02/2004 00:00

#67

Post by Hendrix »

E primjetio sam neki dan da se ona tramvajska stanica kod Avaza opet zove Oslobođenje.Koliko sam ja vidio kada su je tek napravili zvala se stanica Bussines centar,je li ovo neki raskol GRASa i Avaza? :-D Inače i prije rata se zvala Oslobođenje.
A bussines centar,jao naziva hahah...
Kukuruz_Barbe-q
Posts: 1041
Joined: 09/01/2005 22:25

#68

Post by Kukuruz_Barbe-q »

Avaz je totalno neprofesonalna novina, sjecam se da kad je bila neka automobilska nesreca da su oni objavili na naslovnici sliku mozga na cesti,strasno gnusno.
Herc
Posts: 519
Joined: 13/10/2005 16:26

#69

Post by Herc »

Jah,sjetih se da sam ja pokrenuo ovu temu.A sada sam jos vise uvjeren u to kakav je Avaz.O demonstracijama ni rijeci.Sto li...
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#70

Post by kub lajkan »

Hendrix wrote:E primjetio sam neki dan da se ona tramvajska stanica kod Avaza opet zove Oslobođenje.Koliko sam ja vidio kada su je tek napravili zvala se stanica Bussines centar,je li ovo neki raskol GRASa i Avaza? :-D Inače i prije rata se zvala Oslobođenje.
A bussines centar,jao naziva hahah...
Nedavno sam cuo da Avaz prodaje toranj i seli negdje kod Zeljeznicke...
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#71

Post by Prenj »

Naslov iz danasnjeg Avaza
Sulejmanagić: Kritično stanje u BiH sa zubima

http://www.avaz.ba/absolutenm/anmviewer ... =50&isasp=
:lol: :lol: :lol:
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#72

Post by mamica papucarka »

meni je najsmijesnije i najjadnije od svega kada sam vidjela da je nova Avazova zgrada (s rotirajucim tornjem :D ) napravljena bas na mjestu nekadasnjeg Oslobodjenja :-)
Od onoliko mjesta i placeva u Sarajevu, nekako im je najpogodnije bilo na tom mjestu napravit gigantsku zgradu :D

ili... na mjestu nekadasnjih Vecernjih otvorit stamparijicu ili sta vec :roll:
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#73

Post by sulesavic »

Avaz od 16.5.2006.

Pacovi u gasulhani izgrizli le¹ XY. I propratna slika.

Opravdano ili neopravdano?
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#74

Post by Vingo »

Koga da pravdam? Stakore ili reportera?
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#75

Post by sulesavic »

Reportera.
Post Reply