Dnevni Avaz - all about

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
Herc
Posts: 519
Joined: 13/10/2005 16:26

#1 Dnevni Avaz - all about

Post by Herc »

Meni se ove novine Avaz tako gade da ne mogu opisati.To je dno dna novinarstva,totalni neprofesionalizam i jednostrano gledanje na stvari.Jedne potpuno "SDA novine" sa svojim politikantskim igricama i lobiranjima.Postoji milion primjera koje mogu navesti sada sto je Avaz slagao,ali idemo redom.Molim svakog diskutanta da nevede bar jednu Avazovu laz.
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#2

Post by nineac »

Mislim da smo davno ovu temo apsolvirali. Pusti avaz, nemoj se dzaba nervirati!
E. Jaganjac
Posts: 359
Joined: 02/07/2005 19:47
Contact:

#3 Re: AVAZ=LAZ

Post by E. Jaganjac »

Herc wrote:Meni se ove novine Avaz tako gade da ne mogu opisati.To je dno dna novinarstva,totalni neprofesionalizam i jednostrano gledanje na stvari.Jedne potpuno "SDA novine" sa svojim politikantskim igricama i lobiranjima.Postoji milion primjera koje mogu navesti sada sto je Avaz slagao,ali idemo redom.Molim svakog diskutanta da nevede bar jednu Avazovu laz.
Treba pod lupu staviti i ostale medije, a posebno Olsobodjenje. I pored veoma dobrih tekstova pisanih od strane Gojka Berica i Mirka Sagolja, Rame Kolara i td, ja toj novini vise nikada necu vjerovati. Uz pocetak agresije na RBiH, Oslobodjenje je bilo puno Kradzica, Koljevica i td, a poslije zlocina, koje su cetnici pocinili u selu Ravno, Oslobodjenje izlazi sa dvie stranice hvalospjeva o "OLOBODIOCIMA TREBINJA", Vuk dlaku mjenja, ali ne i cud, oni do danas nisu napisali ni rijec pokajanja zbog saucesca u izdaji Republike BiH, koju su imali prije pocetka agresije i u samom pocetku agresije, sve dok im (i takvima) cetnici nisu bombardovali zgradu. Tek onda pocinju stodljivu satrologiju o odbrani RBiH, ali kasno, fasisti i izdajnici su bili vec rasporedjeni na kljucnim pozicijama vlasti.
Herc
Posts: 519
Joined: 13/10/2005 16:26

#4

Post by Herc »

Eto radi takvih kao sto si ti mi se i gadi Avaz...Ako neko kaze ruzno o Avazu ili SDA,ovi odmah kontriraju "ali i Oslobodjenje je ovo ono.." ili "i SDP je radio to i to..".Nije rijec o drugima,tema je konkretno o Avazu.Dao bih ruku da su to najneprofesionalnije novine na podrucju cijele BiH,mozda je samo "Glas Srpske" jos tu kao oni.Mislim moze sada neko s-ati na Oslobodjenje ili druge dnevne novine,naravno svi grijese,ali niko to ne radi svjesno i namjerno kao Avaz.Avaz je skup nacionalista,sovinista i kriminalaca.Skup ratnih profitera koji u normalnoj drzavi gdje nije bio rat nikada ne bi zaradili ovo sto imaju.Odakle oni tornjevi i rotirajuci restoran? Sve legalno zaradeno za 10 godina??? To je jednostavno SDA izgradila svoju medijsku imperiju i uporiste da bi se odrzali na vlasti.Ali polako...sve ce doci na svoje.Jednog dana ce se neko zapitati na cemu je izgradena ta imperija...bas kao sto se to desilo za Lijanovice.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#5

Post by Fair Life »

Dnevni avaz, 21. 11. 2000. str 19
Image

Dolazi zima. Vozaci motornih i teretnih vozila (ovi potonji izgleda nemaju motor) neka pripreme lance i svu ostalu zimsku opremu.
Takodjer, preporucuju se RADIKALNE (radijalne) gume da ne bi bilo radikalnih slijetanja sa puta.


Dnevni avaz, 11. juli 2000, strana 29
Image

Ovo je dio teksta posvecenog americkoj teniserki Venus Vilijams i njenoj sestri Sereni.

Da li ste znali da dvadesetogodisnja americka teniserka ima samo dvadeset godina?


Dnevni avaz, 11. juli 2000, strana 16
Image

Guverner Kantona Sarajevo, Mirsad Kebo, zatim premijer vlade KS, Beriz Belkic, i gradonacelnik Sarajeva, Muhidin Hamamdzic, ne kupaju se???


Dnevni avaz, 19. juni 2000, strana 43
Image

Na ovaj koncert mogu otici samo oni koji se ne boje duhova!

Naime, Domeniko Modunjo, nekada veoma popularni italijanski pjevac (najveci hit "Volare"), umro je 6. avgusta 1994. godine!

Dnevni avaz, 25. juni 2000, strana 21
Image

Ovdje je naveden skor iz medjusobnih meceva fudbalskih reprezentacija Holandije i Jugoslavije prije susreta u cetvrtfinalu PE 2000...

8+1+3=8
Ni matematika nije sto je nekad bila...
User avatar
stella_k
Posts: 2474
Joined: 09/03/2005 00:16
Location: Rodis se u Sarajevu i umires za Sarajevo

#6

Post by stella_k »

Svaka ti cast Fair...nasmijah se...ali pomalo gorko, "bh novinarstvu"...
Herc
Posts: 519
Joined: 13/10/2005 16:26

#7

Post by Herc »

Evo ja cu dati jednu glupost iz avazovog sporta,da ne pocnem sa laksim temama.Dok je Elvir Baljic igrao u Realu gdje su igrali najbolji igraci svijeta,pisalo je da je pri izvodenju slobodnog udarca Roberto Carlos rekao Baljicu:"Balja haj ti pucaj"...ali doslovno tako napisano :D
sudnjidan
Posts: 525
Joined: 16/04/2005 10:34

#8

Post by sudnjidan »

Poznati srbijanski filmski režiser Dušan Makavejev u Avazu je prekršten u Dušan Makavez. Ako je neko pomislio da je u pitanju štamparska greška, onda se prevario. "Makavez" je stajalo u naslovu, dva puta u tekstu i u potpisu ispod slike. Glupaču koja se bez elementarnog znanja o filmu usudila pisati o "Makavezu" nije mogao ispraviti urednik jer rubrika o kulturi ne postoji u "smetljarskoj novini" (jedan od najlucidnijih komentara o Avazu koji je dao Kemal Monteno).
Herc
Posts: 519
Joined: 13/10/2005 16:26

#9

Post by Herc »

To je odlican primjer kakvi novinari rade za Avaz.Bez ikakve opste kulture..
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#10

Post by vryzas »

Herc wrote:Evo ja cu dati jednu glupost iz avazovog sporta,da ne pocnem sa laksim temama.Dok je Elvir Baljic igrao u Realu gdje su igrali najbolji igraci svijeta,pisalo je da je pri izvodenju slobodnog udarca Roberto Carlos rekao Baljicu:"Balja haj ti pucaj"...ali doslovno tako napisano :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 8)
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#11

Post by Eshek »

Avaz je samo instrument. Koji se moze iznajmiti da odradi nesto, uništi nekoga, dok god plati fahri, ili barem ima zajedničke interese s njim.

Tako ovih dana blate intenzivno arapsku firmu koja hoce da investira u uredjenje Marindvora. A zapravo Radončić ima megalomansku fix ideju da on to sve privatizuje i "dovede u red". I Havaz koristi da oblati tu kompaniju.

Znam za jos par slučajeva gdje su bili bukvalno unajmljeni da blate nečiju konkurenciju. I iz moje struke, tako da znam da je bilo potpuno bezrazložno.

avaz je velika štetočina za ovu zemlju. velika. a onaj klempavi fahro je "public enema no. 1"
MedoX
Posts: 264
Joined: 05/10/2005 19:20

#12

Post by MedoX »

Hm, ne citam Oslobođenje,ali vjerujem da bi se tamo moglo naci mnogo gresaka tog tipa...

Dnenvog avaza se proda 100 000 na dan, mozda smo svi zajedno nepismeni,ali Dnevni avaz je najjaca i najutjecajnija novina u BiH, pa nek crknu dusmani...
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#13

Post by Qler »

ja sa starim krenuo na posao, i stanemo na semafor, na raskrsnici, gdje stari redovno kupuje novine od onog ulicnog prodavaca od kraja rata :D i daj covjek starom oslobodjenje uz komentar "Danas sam prodao samo 30 oslobodjenja, malo je gradjana danas" :D


ja oplako :D


inace od kako znam za sebe idem starom po oslobodjenje :D
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#14

Post by nineac »

Jadni ti dusmani koje avaz ima. Avaz je nesto sto treba nucno ispitati. Ustvari tih 100.000 ljudi treba postrojiti pre psihijatrima i pitati ih da li im neko prijeti ili ih prisiljava da to citaju. Ako ne, onda da pokusaju naci razlog tom abnormalnom ponasanju. Jer ako neko kaze da cita avaz zato sto misli da je kvalitetna novina, onda sumnjam da je taj zavrsio osnovnu skolu, srednju skolu itd na regularan i posten nacin!
Ja znam par novinara koji pisu za havaz i jos se nisam uspio susresti sa ljudima koji imaju tako nizak nivo postovanja prema drugima te elementarnog neznanja.
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#15

Post by Soul_Sista »

MedoX wrote:Hm, ne citam Oslobođenje,ali vjerujem da bi se tamo moglo naci mnogo gresaka tog tipa...

Dnenvog avaza se proda 100 000 na dan, mozda smo svi zajedno nepismeni,ali Dnevni avaz je najjaca i najutjecajnija novina u BiH, pa nek crknu dusmani...
..hmm vjerujes...kao sto vjerujes u boga ? :D
King Kikapu
Posts: 1162
Joined: 11/08/2005 09:56
Location: hrasno brdo

#16

Post by King Kikapu »

ovi meni ne da su proparali i oci i usi, vec su...ne znam sta su...

/.../grupa Ejdžels, izvela je veliki hit Hotel Kalifornija/.../

Film Pukovniku nema ko da pise snimljen je prema romanu spanskog nobelovca Gabriel Garcie Lorce.

nepismenost i neupucenost tekstova u avazu uopste nije slucajna. naime, ova je novina dugo godina radila tako sto je uzimala apsolvente i diplomirane studente na neplaceni probni rad od tri mjeseca da bi im po isteku rekla da nisu zadovoljili kriterije. takva radna snaga cinila je gro 'avazovog novinarskog pogona'.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#17

Post by mIRCerka »

Dobar je za posudu sa macijim pijeskom....
-----------------------------------------------------------

shalu na stranu, redovno ga citam i uzivam u raznoraznim lapsusima...
a na sadrzaj se vise toliko i ne obazirem....
joker
Posts: 710
Joined: 20/08/2002 00:00

#18

Post by joker »

Avaz je jadna novina. Ono sto je danas na internetu ili nekim hrvatskim novinama sutra je u Avazu. Ali je jadnije to sto su oni de facto najmanje losi medju svom konkurencijom. Jer ono sto ce sutra biti u Avazu, tek ce prekosutra biti u Oslobodjenju. O Sanu da i ne govorim.

P.S. Avaz je sjebao Bicakcica, Lagumdziju, napada Hilmu Selimovica, nije blagonaklon Bakiru Izetbegovicu... Iz ovog ne bih bas zakljucio da su SDA. Mozda podrzavaju jedno krilo, ali pisu afirmativno i o Tokicu, Lazovicu, Durakovicu, Belkicu itd.

Cudno je sve to :-)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#19

Post by mIRCerka »

po avazu od prije par dana, Mirnes Ajanovic je ZAMALO IZBJEGAO SMRT... a eno ga Mirnes ziv i zdrav...
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#20

Post by kub lajkan »

MedoX wrote:Hm, ne citam Oslobođenje,ali vjerujem da bi se tamo moglo naci mnogo gresaka tog tipa...

Dnenvog avaza se proda 100 000 na dan, mozda smo svi zajedno nepismeni,ali Dnevni avaz je najjaca i najutjecajnija novina u BiH, pa nek crknu dusmani...

I "Expres Politika" je bila vrrrrrrlo prodavana u svojim najcrnjim danima.

I Hitler je imao jaaaaaaako visok tiraz.

I Milosevic takodjer.

Onaj ko ocjenjuje novinu po njenom tirazu je totalni idiot.

"Avaz" nije samo stanje duha jednog naroda. Bolje je reci da je "Avaz" tamnica tog naroda...
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#21

Post by Truba »

Herc wrote:To je odlican primjer kakvi novinari rade za Avaz.Bez ikakve opste kulture..
al zato pinka liježe svakog prvog bez minute kašnjenja

ko je ovdje lud :?
misha
Posts: 107
Joined: 13/06/2005 13:32

#22

Post by misha »

jedan covjek rece nedavno:
' u Avazu više ni smrtovnicama ne vjerujem'
King Kikapu
Posts: 1162
Joined: 11/08/2005 09:56
Location: hrasno brdo

#23

Post by King Kikapu »

avaz je novina bez stava, bez jasne uredjivacke politike i bez novinarske konzistencije, jer ono sto pise na prvoj cesto se vlastitim postupkom porekne na posljednjoj stranici.

ja ne citam novine, berem ne stampane jer na netu pronalazim sve sto mi treba.
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#24

Post by vratnik »

King Kikapu wrote:avaz je novina bez stava, bez jasne uredjivacke politike i bez novinarske konzistencije, jer ono sto pise na prvoj cesto se vlastitim postupkom porekne na posljednjoj stranici.

ja ne citam novine, berem ne stampane jer na netu pronalazim sve sto mi treba.
I ja sam ti isti, ali zar to nije zalosno da nema jedne novine koju kupis recimo u 8 sati ujutro, procitas do devet i infomisan si (neizmisljenim, bitnim informacijama) vec da moramo isto tragaci vijesti po netu skupljati?
Zalosno. (Pa pola naroda cita vijesti na nekoliko svjetskih jezika da bi makar naslutili sta im se pred vratima/ u kuci desava. Da nije zalosno, bilo bi smijesno.)
A Avaz je katastrofa, dabogda im se restoran toliko zavrti da onda centrifugalne i centipetalne sile koje usljed te lude vrtnjave nastanu stvore dovoljno energije da isti u zemlju zasarafe. Citavu zgradu. I da samo Avaz gore ostane da se imamo gdje po noci sakrit i na sta popishat.
Apos
Posts: 383
Joined: 13/12/2004 10:29

#25

Post by Apos »

Avaz je jadan, a o ostalim ne vrijedi ni pisati. Pa mi recite šta čitati? :(
Post Reply