Dnevne novine Faktor

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#26 Re: Dnevne novine Faktor

Post by jao_situacije »

VjecitiStudent wrote:
bull21 wrote:Ima li kod nas ijedna novina da nije stranačka?
Još bolje, ima li kod nas, po normalnoj cijeni, igdje kupiti strane novine?
Ima, Palčić, 5 plus, Kolibrić, mada ni za njih ne bi stavio ruku u vatru da nisu nečiji :D
pa fahro i to drži, mislim te dječije
truje ljude od djetinstva :-)
User avatar
GoldenSpoon
Posts: 391
Joined: 07/10/2014 01:22

#27 Re: Dnevne novine Faktor

Post by GoldenSpoon »

Banksy wrote:Bez veze ... Bačena marka.

:thumbup:
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#28 Re: Dnevne novine Faktor

Post by navedeni »

Ko stampa faktor?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#29 Re: Dnevne novine Faktor

Post by Banksy »

OKO ... :mrgreen:
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#30 Re: Dnevne novine Faktor

Post by navedeni »

Banksy wrote:OKO ... :mrgreen:
Zar nije OKO Fahrino? :lol: ŠTA SE OVO DEŠAVA
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#31 Re: Dnevne novine Faktor

Post by StupskaBitanga »

pa ljubav SDA i SBBB
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#32 Re: Dnevne novine Faktor

Post by Banksy »

Dvije novine pod jednim krovom ...
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#33 Re: Dnevne novine Faktor

Post by StupskaBitanga »

Velikobošnjačko jedinstvo
Samo do kada
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#34 Re: Dnevne novine Faktor

Post by mousstapha »

StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#35 Re: Dnevne novine Faktor

Post by StupskaBitanga »

Trebale ali cvrc sada je to Azrino OKO :D
zvizdan
Posts: 935
Joined: 06/11/2006 20:33

#36 Re: Dnevne novine Faktor

Post by zvizdan »

Totalno bezlicne novine, bez koncepta, bez da je jasno kakvoj publici se primarno obracaju, bez icega sto bi ih cinilo mrvu originalnim... (Avaz je barem turbo-folk zurnalizam, znaju ljudi cemu teze) I cuj ovog naprijed, podsjecaju ga na Jutarnji u Hrvatskoj. Po cemu? Imaju slova na papiru? :lol:

Zivjet ce onoliko dugo koliko finansijer bude spreman prosipati novac na njih.
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#37 Re: Dnevne novine Faktor

Post by Better Man »

Faktor kao i ostale dnevne novine u BiH su obično smeće bez ikakve kavalitete i kretaivne vrijednosti.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#38 Re: Dnevne novine Faktor

Post by JoseMujica »

veliki Prošnjak Burču Ujgur, generalni direktor "Simurg Medie", stoji iza svega

Faktor web - Stav magazin - faktor tariguz
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#39 Re: Dnevne novine Faktor

Post by It_is_a_Leclerc »

Odlicne i kvalitetne novine, a cemu svjedoci i cinjenica da ovi kriticari svega i svaceg vise nemaju ni kompasa u kritici. Jucer je bilo da su profilisane za SDA "publiku"( valjda mislio - citateljstvo, jer novinari nisu estradni umjetnici da nastupaju pred publikom), a danas nisu uopste profilisane prema nekom i to im je mana :-) :lol:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#40 Re: Dnevne novine Faktor

Post by arzuhal »

Za jenno 7-8 godina ima urednik Faktora da otkači SDA,
za 15-ak će bit utemeljitelj i imat će tri tvist-tauera,
za 25 će biti ministar finansija, a za 30 premijer Vlade BiH (nakon temeljitih reformi Dejtonskog mirovnog sporazuma)...
zvizdan
Posts: 935
Joined: 06/11/2006 20:33

#41 Re: Dnevne novine Faktor

Post by zvizdan »

It_is_a_Leclerc wrote:Odlicne i kvalitetne novine, a cemu svjedoci i cinjenica da ovi kriticari svega i svaceg vise nemaju ni kompasa u kritici. Jucer je bilo da su profilisane za SDA "publiku"( valjda mislio - citateljstvo, jer novinari nisu estradni umjetnici da nastupaju pred publikom), a danas nisu uopste profilisane prema nekom i to im je mana :-) :lol:
Publika (od latinskog publicum)u znacenju javnost. Otud imamo sintagme kao knjizevna publika, teatarska publika, likovna publika... To sto je tvoj dozivljaj tog termina takav kakav jeste samo objasnjava zasto Faktor smatras odlicnim novinama. I ono, TI, mislim TI, za mene kazes da sam kriticar svega i svacega :lol:

Naravno da svaka ozbiljna novina ima svoju orijentaciju (politicku, drustvenu, regionalnu, ovu ili onu...) Kako bi ti, u najkracem, objasnio razliku izmedju Vecernjaka i Jutarnjeg u Hrvatskoj? U cemu je osnovna razlika u uredjivackoj politici Washington Posta i New York Timesa?
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#42 Re: Dnevne novine Faktor

Post by VjecitiStudent »

JoseMujica wrote:veliki Prošnjak Burču Ujgur, generalni direktor "Simurg Medie", stoji iza svega

Faktor web - Stav magazin - faktor tariguz
Poznate su podrepne muhe, a mi u BiH sad imamo i tariguzne muhe.
It_is_a_Leclerc wrote:Odlicne i kvalitetne novine, a cemu svjedoci i cinjenica da ovi kriticari svega i svaceg vise nemaju ni kompasa u kritici. Jucer je bilo da su profilisane za SDA "publiku"( valjda mislio - citateljstvo, jer novinari nisu estradni umjetnici da nastupaju pred publikom), a danas nisu uopste profilisane prema nekom i to im je mana :-) :lol:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#43 Re: Dnevne novine Faktor

Post by StupskaBitanga »

It_is_a_Leclerc wrote:Odlicne i kvalitetne novine, a cemu svjedoci i cinjenica da ovi kriticari svega i svaceg vise nemaju ni kompasa u kritici. Jucer je bilo da su profilisane za SDA "publiku"( valjda mislio - citateljstvo, jer novinari nisu estradni umjetnici da nastupaju pred publikom), a danas nisu uopste profilisane prema nekom i to im je mana :-) :lol:
na čemu si ti zaista?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#44 Re: Dnevne novine Faktor

Post by It_is_a_Leclerc »

Vi ljude prakticki silite da se s vama sloze. Ako neko ima drugacije misljenje odmah krenete da vrijedjate i provocirate. Ja zaista na to ne mogu niti zelim odgovarati. Cak ni ne prijavljujem ako vam nesto znaci.

Ako hocete o temi, s argumentima, ja sam uvijek za. Ali da cu s vama raspravljati o sebi i sl. necu.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#45 Re: Dnevne novine Faktor

Post by StupskaBitanga »

koji ti arguent imas da je ovo odlična i kvalitetna novina?
Čime je ona drugačija od Avaza i Oslobođenja?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#46 Re: Dnevne novine Faktor

Post by It_is_a_Leclerc »

Meni se više dopada po tome što ima manje crne hronike, nema smrtovnica koje su ionako suvišne. Intervjui su dobri i aktuelni (Safet Zec, Dževad Karahasan i dr.), i sviđaju mi se istraživačke priče. Oslobođenje mi se sviđa samo zbog kolumnista koji su uvjerljivo najbolji u BIH. Avaz mi se nimalo ne dopada jer su polupismeni i uglavnom mi je neugodno zbog njihovog drukanja za SBB.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#47 Re: Dnevne novine Faktor

Post by Ned071 »

It_is_a_Leclerc wrote:Meni se više dopada po tome što ima manje crne hronike, nema smrtovnica koje su ionako suvišne. Intervjui su dobri i aktuelni (Safet Zec, Dževad Karahasan i dr.), i sviđaju mi se istraživačke priče. Oslobođenje mi se sviđa samo zbog kolumnista koji su uvjerljivo najbolji u BIH. Avaz mi se nimalo ne dopada jer su polupismeni i uglavnom mi je neugodno zbog njihovog drukanja za SBB.

???
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#48 Re: Dnevne novine Faktor

Post by It_is_a_Leclerc »

Ned071 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Meni se više dopada po tome što ima manje crne hronike, nema smrtovnica koje su ionako suvišne. Intervjui su dobri i aktuelni (Safet Zec, Dževad Karahasan i dr.), i sviđaju mi se istraživačke priče. Oslobođenje mi se sviđa samo zbog kolumnista koji su uvjerljivo najbolji u BIH. Avaz mi se nimalo ne dopada jer su polupismeni i uglavnom mi je neugodno zbog njihovog drukanja za SBB.

???
Smrtovnice i obavijesti o smrti koje se daju u novine su bizarne i nepotrebne. Tim više što se na tome obrće love, i uzimaju se pare, a neki čak i pretjeruju sa po 50 istih smrtovnica koje maksuz naruče - da vidi čaršija ko ima para.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#49 Re: Dnevne novine Faktor

Post by Ned071 »

E nek sam cuo da je smrtovnica nepotrebna...
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#50 Re: Dnevne novine Faktor

Post by mousstapha »

Velike se pare vrte oko smrtovnica. Mislim da je jedini razlog zasto ih Faktor za sada nema taj sto su se tek pojavili.
Post Reply