Dji mini 2 - dozvoljene zone letenja

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Filadendron96
Posts: 682
Joined: 23/02/2019 16:53

#1 Dji mini 2 - dozvoljene zone letenja

Post by Filadendron96 »

Pozdrav svima. Od nedavno sam ponosni vlasnik DJI Mini 2 i bio bi zahvalan ako bi mi neko konkretno rekao da li se može letiti po centru Sarajeva, tačnije dio između SCC-a i Vijećnice (ne uključujući iznad MUP-a ili Predsjednistva)?
Dron nisam registrovao, nemam zaista potrebu jer svakako nije toliko težak da bih bio obavezan, a planiram letiti između 50-110m visine. Hvala unaprijed svima.
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#2 Re: Dji mini 2 - dozvoljene zone letenja

Post by MarkoIvkovic »

Filadendron96 wrote: 27/06/2022 12:37 Pozdrav svima. Od nedavno sam ponosni vlasnik DJI Mini 2 i bio bi zahvalan ako bi mi neko konkretno rekao da li se može letiti po centru Sarajeva, tačnije dio između SCC-a i Vijećnice (ne uključujući iznad MUP-a ili Predsjednistva)?
Dron nisam registrovao, nemam zaista potrebu jer svakako nije toliko težak da bih bio obavezan, a planiram letiti između 50-110m visine. Hvala unaprijed svima.
https://www.dji.com/flysafe/geo-map
isto kao sto imas na aplikaciji gdje mozes letiti, u nekim zonama ces morat postovati pravila a u nekim traziti odobrenje i postovati pravila, u crvenoj te sigurno nece pustiti i ni slucajno ne prilazi oborit ce ti dron i ne mozes nista uradit po tom pitanju, sto se tice letenja, oko scc ga dizi slobodno preko 100 metara ako nemas namjeru da ti gubi signal, od alte sam ga uspio poslati skroz do slasticarne desert na grbavici pa da znas odprilike koliko imas fore, ne zavlaci se izmedju tornjeva, naucio na tezi nacin izgubio signal dobro se nije u povratku zakucao u isti :-)
Post Reply