Dječiji dom Bjelave - nesreća

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
stidljiv
Posts: 2750
Joined: 05/07/2004 15:09
Location: Sarajevo

#76

Post by stidljiv »

Jebem ti zivot...uzas....
freak_with_a_laptop
Posts: 1024
Joined: 12/10/2006 13:01
Location: Kifino selo

#77

Post by freak_with_a_laptop »

Ivy wrote:
misha wrote:da li zna neko ima li i hoce li biti kakva akcija prikupljanja sredstava da se pocisti/obnovi/uredi makar taj izgorjeli dio?
zalosno je jako sto se to obicno i pokrene u ovakvim situacijama, mada evo jos ne cujem da se ista desava...
treba misliti i na tu preostalu djecicu i stariju i maldju,dosta sto su napusteni i ostavljeni sad jos i tu traumu trebaju pregurati...
U evakuaciji beba, osim vatrogasaca, sudjelovalo je osoblje doma, kao i starija djeca smještena u njemu. Čampara je istaknuo slučaj jednog starijeg djeteta koje je uspjelo izvući tri bebe.

bez rijeci sam i kad o hrabrosti ovog malishana citam, prosto mi suze naviru na oci :(
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#78

Post by in33sa »

Comrad wrote:
in33sa wrote:A da se samo djelic od onih 17% PDV-a odvojio za nabavljanje pozarnog alarma za Ljubicu Ivezic...

Krivca ne treba traziti, sam se nudi.

R.I.P.
Joj tebe, a šta bi onda za vozni park međeda iz predsjedništva, neće se valjda vozati u autima proizvedenim 2005.godine...
Nema smisla, imas pravo.

Danas se ovo desilo u domu Bjelave zbog dotrajalih elektro instalacija i nepostojanja protupozarnog alarma, jucer je u zrak letila Skerliceva zbog dotrajalih plinskih instalacija, sutra ce u zrak letiti ko zna sta i ko zna gdje.

Zalosno, bavimo se Thompsonom i slicnim glupostima, a spavamo na bombama. Treba li se ponoviti Guadalahara i ravnanje sa zemljom cijelih kvartova, pa da neko konacno i na dotrajalu infrastrukturu obrati paznju.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#79

Post by _BosanaC »

suncica24 wrote:Ja vam ne mogu opisati koliko sam tužna. A kada sam tužna ne mogu da mislim o umrlim, već onim preživjelim.
I zato vam predlažem AKCIJU: Da svako od nas, forumaša, "usvoji" po jedno dijete iz doma. A pod usvajanjem ne mislim na formalno usvajnje, već na prihvatanje uloge "tetke iz Amerike".
Ja, još nisam spremna biti majka, ali kad budem, jedno, makar jedno od te napuštene djece naći će kod mene dom. Do tada... ne želim sjediti skrštenih ruku. Pa vam predlažem da mi se pridružite tako što ćemo, svako od nas, jednom, dva puta, ma, koliko ko može, mjesečno darovati jedno od djece koje smo "usvojili", izvesti na kolače, u Pionirsku...
Donacije postoje. Ali to su samo... Njima nedostaje poklonjena čokolada, s namjenom kupljena igračka, osjećaj da su nekom centar svijeta. Da su posebni, izuzetni i voljeni, svako ponaosob.
Ja mislim da mi im makar to dati možemo!
Ja sam za.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#80

Post by suncica24 »

PS: Ljudi, DAJTE DA NEŠTO URADIMO!!!
Jer ako budemo čekali sistem... :( :( :(
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#81

Post by Bumbar »

_BosanaC wrote:
suncica24 wrote:Ja vam ne mogu opisati koliko sam tužna. A kada sam tužna ne mogu da mislim o umrlim, već onim preživjelim.
I zato vam predlažem AKCIJU: Da svako od nas, forumaša, "usvoji" po jedno dijete iz doma. A pod usvajanjem ne mislim na formalno usvajnje, već na prihvatanje uloge "tetke iz Amerike".
Ja, još nisam spremna biti majka, ali kad budem, jedno, makar jedno od te napuštene djece naći će kod mene dom. Do tada... ne želim sjediti skrštenih ruku. Pa vam predlažem da mi se pridružite tako što ćemo, svako od nas, jednom, dva puta, ma, koliko ko može, mjesečno darovati jedno od djece koje smo "usvojili", izvesti na kolače, u Pionirsku...
Donacije postoje. Ali to su samo... Njima nedostaje poklonjena čokolada, s namjenom kupljena igračka, osjećaj da su nekom centar svijeta. Da su posebni, izuzetni i voljeni, svako ponaosob.
Ja mislim da mi im makar to dati možemo!
Ja sam za.
:D :thumbup:

Sta mislite da se organizujem pa odemo i napravimo predstavu za njih ili neku radionicu / igraonicu? Ne znam kako je gore :roll:

Evo sad prilog na vijestima Nove tv...a prije toga i prilog o bebi sto je ugrizao poskok :( :roll: :( :roll: :( :( :( :(
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#82

Post by _BosanaC »

Bumbar wrote:
_BosanaC wrote:
suncica24 wrote:Ja vam ne mogu opisati koliko sam tužna. A kada sam tužna ne mogu da mislim o umrlim, već onim preživjelim.
I zato vam predlažem AKCIJU: Da svako od nas, forumaša, "usvoji" po jedno dijete iz doma. A pod usvajanjem ne mislim na formalno usvajnje, već na prihvatanje uloge "tetke iz Amerike".
Ja, još nisam spremna biti majka, ali kad budem, jedno, makar jedno od te napuštene djece naći će kod mene dom. Do tada... ne želim sjediti skrštenih ruku. Pa vam predlažem da mi se pridružite tako što ćemo, svako od nas, jednom, dva puta, ma, koliko ko može, mjesečno darovati jedno od djece koje smo "usvojili", izvesti na kolače, u Pionirsku...
Donacije postoje. Ali to su samo... Njima nedostaje poklonjena čokolada, s namjenom kupljena igračka, osjećaj da su nekom centar svijeta. Da su posebni, izuzetni i voljeni, svako ponaosob.
Ja mislim da mi im makar to dati možemo!
Ja sam za.
:D :thumbup:

Sta mislite da se organizujem pa odemo i napravimo predstavu za njih ili neku radionicu / igraonicu? Ne znam kako je gore :roll:

Evo sad prilog na vijestima Nove tv...a prije toga i prilog o bebi sto je ugrizao poskok :( :roll: :( :roll: :( :( :( :(
Predstava manje vise... Djecu treba ukljuciti u zivot. Dajte da se dogovorimo da uradimo nesto za tu djecu, kao sto suncica rece. Ko ne moze u novcu ima neko znanje koje moze prenjeti na tu djecu. Neka sedmicno sat odvoji...
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#83

Post by Bumbar »

suncica24 wrote:PS: Ljudi, DAJTE DA NEŠTO URADIMO!!!
Jer ako budemo čekali sistem... :( :( :(
Ne sikiraj se...forumasi i forumasice su haos po pitanju aktiviranja :D

btw.Suncice otvori i temu na Humanitarne akcije za ideje :)
HiBreeD
Posts: 329
Joined: 23/01/2007 17:05
Location: Travnik

#84

Post by HiBreeD »

Nije potrebno nista govoriti :sad: :sad: ...

Bojim se jedino da moguci uzrok pozara nije slucajno bila upaljena cigareta, opusak ili slicno...ali kao sto neko rece ne treba nista prejudicirati...

Neka je rahmet, spokoj i mir njihovim nevinim dusama :(
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#85

Post by Alfons Kauders »

Bumbar wrote:
Sta mislite da se organizujem pa odemo i napravimo predstavu za njih ili neku radionicu / igraonicu? Ne znam kako je gore :roll:

Evo sad prilog na vijestima Nove tv...a prije toga i prilog o bebi sto je ugrizao poskok :( :roll: :( :roll: :( :( :( :(
jah, na novoj a kod nas 3 utakmice i dzigara... evo sad na ftv onaj tuzilac... jadna nam majka recenicu jadnik ne zna sastavit...
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#86

Post by Shoshana »

_BosanaC wrote:
Bumbar wrote:
_BosanaC wrote: Ja sam za.
:D :thumbup:

Sta mislite da se organizujem pa odemo i napravimo predstavu za njih ili neku radionicu / igraonicu? Ne znam kako je gore :roll:

Evo sad prilog na vijestima Nove tv...a prije toga i prilog o bebi sto je ugrizao poskok :( :roll: :( :roll: :( :( :( :(
Predstava manje vise... Djecu treba ukljuciti u zivot. Dajte da se dogovorimo da uradimo nesto za tu djecu, kao sto suncica rece. Ko ne moze u novcu ima neko znanje koje moze prenjeti na tu djecu. Neka sedmicno sat odvoji...
Ovo su odlicne ideje, ja sam prije nekih 20-ak godina imala 'svoga klinca' iz doma... tu i tamo ga vodili na utakmice, u grad na sladoled, u kino - itd... Srce ti se cijepa, ali bar malo pomognes...

No, ovoj ce djeci sada biti potrebno mnogo vise nego odlazak u kino... Dobar dio ove djece sada nema gdje da zivi.
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#87

Post by Bumbar »

_BosanaC wrote: Predstava manje vise... Djecu treba ukljuciti u zivot. Dajte da se dogovorimo da uradimo nesto za tu djecu, kao sto suncica rece. Ko ne moze u novcu ima neko znanje koje moze prenjeti na tu djecu. Neka sedmicno sat odvoji...
Mislila sam u kontinuitetu...da se organizujemo pa napravimo nesto redovnog karaktera...upravo kao sto ti rece...da odvojimo znanje koje im mozemo prenijeti...
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#88

Post by _BosanaC »

Bumbar wrote:
_BosanaC wrote: Predstava manje vise... Djecu treba ukljuciti u zivot. Dajte da se dogovorimo da uradimo nesto za tu djecu, kao sto suncica rece. Ko ne moze u novcu ima neko znanje koje moze prenjeti na tu djecu. Neka sedmicno sat odvoji...
Mislila sam u kontinuitetu...da se organizujemo pa napravimo nesto redovnog karaktera...upravo kao sto ti rece...da odvojimo znanje koje im mozemo prenijeti...
Ma nije frka, nego sam van sebe od jutros :(

A kud sam i po prirodi tersali...
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#89

Post by Ivy »

Alfons Kauders wrote:
Bumbar wrote:
Sta mislite da se organizujem pa odemo i napravimo predstavu za njih ili neku radionicu / igraonicu? Ne znam kako je gore :roll:

Evo sad prilog na vijestima Nove tv...a prije toga i prilog o bebi sto je ugrizao poskok :( :roll: :( :roll: :( :( :( :(
jah, na novoj a kod nas 3 utakmice i dzigara... evo sad na ftv onaj tuzilac... jadna nam majka recenicu jadnik ne zna sastavit...
evo bas ga slusam sad na Radio M, daje izjavu i cita imena poginule djece i onda poslije toga iz studija ide TURBO FOLK????? WTF????? :shock: :x :x
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#90

Post by _BosanaC »

Ivy wrote:
Alfons Kauders wrote:
Bumbar wrote:
Sta mislite da se organizujem pa odemo i napravimo predstavu za njih ili neku radionicu / igraonicu? Ne znam kako je gore :roll:

Evo sad prilog na vijestima Nove tv...a prije toga i prilog o bebi sto je ugrizao poskok :( :roll: :( :roll: :( :( :( :(
jah, na novoj a kod nas 3 utakmice i dzigara... evo sad na ftv onaj tuzilac... jadna nam majka recenicu jadnik ne zna sastavit...
evo bas ga slusam sad na Radio M, daje izjavu i cita imena poginule djece i onda poslije toga iz studija ide TURBO FOLK????? WTF????? :shock: :x :x
Nikad vise 'vjernika' a manje ljudi :(
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#91

Post by valterbranisarajevo »

Pokušavam pratiti sve što se dešava. Na žalost nisam primjetio(odnosno mediji nisu zabilježili) da se još uvijek iko od "vlasti" oglasio, posjetio bebe ili ponudio pomoć ! :(
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#92

Post by senada »

suncica24 wrote:Ja vam ne mogu opisati koliko sam tužna. A kada sam tužna ne mogu da mislim o umrlim, već onim preživjelim.
I zato vam predlažem AKCIJU: Da svako od nas, forumaša, "usvoji" po jedno dijete iz doma. A pod usvajanjem ne mislim na formalno usvajnje, već na prihvatanje uloge "tetke iz Amerike".
Ja, još nisam spremna biti majka, ali kad budem, jedno, makar jedno od te napuštene djece naći će kod mene dom. Do tada... ne želim sjediti skrštenih ruku. Pa vam predlažem da mi se pridružite tako što ćemo, svako od nas, jednom, dva puta, ma, koliko ko može, mjesečno darovati jedno od djece koje smo "usvojili", izvesti na kolače, u Pionirsku...
Donacije postoje. Ali to su samo... Njima nedostaje poklonjena čokolada, s namjenom kupljena igračka, osjećaj da su nekom centar svijeta. Da su posebni, izuzetni i voljeni, svako ponaosob.
Ja mislim da mi im makar to dati možemo!
Svaka ti cast na velicanstveno ljudskom prijedlogu za akciju.... prije rata cesto i poslije rata manje, ali druzila sam se tako nekako sa djecom iz doma... Tvoj prijedlog je vrijedan dubokog postovanja i odaziva onih koji to mogu... Djeci treba pruziti ruku prijateljstva, malo paznje, ljubavi, ljudske topline...

Suncice,

Veliko Ti

HVALA
Last edited by senada on 22/04/2007 15:58, edited 1 time in total.
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#93

Post by Bumbar »

valterbranisarajevo wrote:Pokušavam pratiti sve što se dešava. Na žalost nisam primjetio(odnosno mediji nisu zabilježili) da se još uvijek iko od "vlasti" oglasio, posjetio bebe ili ponudio pomoć ! :(
nedelja...dje ces ih zahmetiti danas... :roll: :(
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#94

Post by sulesavic »

valterbranisarajevo wrote:Poku¹avam pratiti sve ¹to se de¹ava. Na ¾alost nisam primjetio(odnosno mediji nisu zabilje¾ili) da se jo¹ uvijek iko od "vlasti" oglasio, posjetio bebe ili ponudio pomoæ ! :(
Koji æe ih ku*ac iko od njih obilaziti, samo æe gu¾vu napraviti, jo¹ vi¹e isprepadati djecu, neka ih gdje jesu
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#95

Post by _BosanaC »

Objavljeno prije 17 minuta 10 sekundi
Otkriven identitet smrtno stradalih beba

Dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu Dubravko Čampara saopćio je Agenciji FENA identitet četiri od pet beba koje su smrtno stradale od posljedica požara koji se dogodio rano jutros u Domu za nezbrinutu djecu "Bjelave" u Sarajevu.

Čampara napominje da su ove informacije još nezvanične i nepotvrđene.

Prema njima, smrtno su stradali Džemal Šabanović, rođen 23.8.2006. godine, primljen u dom 14.9. 2006., zatim Faik Krasnići, rođen 9.11.2006. godine, a primljen u dom "Bjelave" 21.12.2006. godine. Za treću bebu Tužilaštvo u ovom trenutku zna samo da je dječak koji se preziva Pejanović i da je rođen 4.3.2007. godine, kada je i primljen u Dom. Četvrta beba je Medina Bostandžija, rođena 5.11.2006. godine, a primljena u dom 14.11.2006.

Za petu bebu ženskog spola Tužilaštvo nema podatke o imenu i prezimenu, već jedino zna da je u Dječiji dom primljena prije dva dana, 20. aprila 2007. godine.

Prema informaciji Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, jutros u 5.50 sati Prva PU je obaviještena da je u Domu za nezbrinutu djecu „Bjelave" došlo do požara na trećem spratu. Na mjesto događaja izašli su PVB Kantona Sarajevo koji su požar lokalizovali oko 6.20 sati.

Iz doma su evakuirani štićenici, ali je od posljedica požara smrtno stradalo petero, a povrijeđeno 19 djece, od kojih je dvoje zadržano na Odjeljenju intenzivne njege, a 17 na odjeljenju pedijatrijske klinike KC Koševo.

Također je povrede zadobila i radnica navedenog doma Č.S., koja je zbog opekotina zadržana na liječenju na Odjeljenju plastične hirurgije.

Na mjestu događaja izvršen je uviđaj kojim je rukovodio tužilac Kantonalnog tužilaštva, a pored policijskih službenika MUP-a KS prisustvovao je i ovlašteni sudki vještak za PPZ.

Nakon rezultata uviđaja i potrebnih vještačenja, tužilac će se opredijeliti o preduzimanju daljnjih mjera i radnji, saopćeno je iz MUP-a Kantona Sarajevo.
:(
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#96

Post by Ivy »

_BosanaC wrote:

Prema njima, smrtno su stradali Džemal Šabanović, rođen 23.8.2006. godine, primljen u dom 14.9. 2006., zatim Faik Krasnići, rođen 9.11.2006. godine, a primljen u dom "Bjelave" 21.12.2006. godine. Za treću bebu Tužilaštvo u ovom trenutku zna samo da je dječak koji se preziva Pejanović i da je rođen 4.3.2007. godine, kada je i primljen u Dom. Četvrta beba je Medina Bostandžija, rođena 5.11.2006. godine, a primljena u dom 14.11.2006.

Za petu bebu ženskog spola Tužilaštvo nema podatke o imenu i prezimenu, već jedino zna da je u Dječiji dom primljena prije dva dana, 20. aprila 2007. godine.
:(
Na moj rodjendan! E tugo moja! Joooooooooooooooooj jebem ti ovakav zivot! Zna li neko koja je procedura za usvajanje djece iz Doma?
Last edited by Ivy on 22/04/2007 16:09, edited 1 time in total.
japaja
Posts: 91
Joined: 30/05/2004 13:44
Location: Slovenija

#97

Post by japaja »

Evo citam komentae i stvarno ne znam zasto smo mi toliko opsjednuti vlascu i u ovakvim trenucima cekamo njihove zvanicne rekacije. Sad samo jos da krenu prepucavanja ko se prije javio (Haris ili Zlatko) Ovo je ljudska tragedija koja govori o stanju u nekim institucijama u nasoj drzavi i bas mi sad trebaju i njihovi politicki govori na mjestu nesrece. Okanite se politike, pitajmo se kako mi kao obicni ljudi mozemo pomoci u ovakvim situacijama.
User avatar
Simply_Red
Posts: 756
Joined: 25/03/2007 16:55
Location: Sarajevo

#98

Post by Simply_Red »

ZASTO SE SVEGA SJETIMO KAD NEKO UMRE???????????????
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#99

Post by forUMASH »

.....bez rijeci..... :( :( :(
kilam
Posts: 259
Joined: 19/01/2005 01:13
Location: memlijash

#100

Post by kilam »

posebno tezak dan... prije 7 godina iz tog doma su moji bliski prijatelji posvojili djecacica i od tada smo vise-manje u stalnom kontaktu sa tom djecom, bilo licnim poklonima bilo donacijama domu u skladu sa mogucnostima.. u mojim ocima ce uvijek biti velik onaj sms koji je umjesto promocije svog prvog albuma otisao gore i pitao sta vam treba, al to je sve nebitno sad, tuga velka tuga... tokom dana cu se cuti sa nekim od zaposlenih gore pa javim ako saznam sta vise... :( :(
ne dan, ne sedmica nego godina zalosti!
Post Reply