Dječije igraonice

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
striker
Posts: 1253
Joined: 23/03/2007 23:27
Location: atraktivna

#1 Dječije igraonice

Post by striker »

Vodite li djecu u dječije igraonice?
Gdje se nalaze(dio grada)?
Šta nude(čuvanje djece u prisustvu roditelja ili bez... organizovane proslave rođendana)?
Kakvi su uslovi(čistoća,vrste zabave)?
Cijene(po satu,pojedinačno,grupe,povoljnosti)?

Evo jedna tema za roditelje koja bi mogla biti korisna.Zato dragi roditelji napišite koju rečenicu o ovoj temi.Vjerujem da mnogi od vas dovode svoju djecu u igraonice,posebno kad je vrijeme loše i kad ih ne možete izvesti vani da se igraju.
Lično mislim da je ovo super stvar,mada i košta,ali s vremena na vrijeme može se priuštiti i to.
Zanimaju me vaši utisci,iskustva,pa i anegdote :D
LeeLooSA
Posts: 231
Joined: 22/05/2007 14:01
Location: SA

#2

Post by LeeLooSA »

Mi bili samo u onoj kod Bagatele i Interexa (ne znam kako se zove :? ) Sat vremena je 5 markica i meni je OK. Cisto, uredno, sredjeno - al to zato sto je novo. Roditelji mogu popit kafu, sok, imaju stolovi i sank ispred. Preporucujem. Jest da kosta, ali nije ni to svaki dan.
Ledena Princeza
Posts: 70
Joined: 10/01/2007 17:49

#3

Post by Ledena Princeza »

Crtić na Trgu Heroja je super.
Djeca na katu, roditelji u prizemlju. Sa djecom se igraju animatorke a ti piješ kafu i gledaš na monitoru šta se gore dešava.
Cijena rođendanske proslave - 10 KM po djetetu.

Igraonica Disney na Ciglanama takođe je dobra, ali tu ne postoji prostor predviđen za roditelje.

Lora - dobar izbor kad hoćeš obaviti šoping, popiti kafu i pojesti kolače, a da ti se dijete naigra.
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#4 Re: Dječije igraonice

Post by tempora »

striker wrote:Vodite li djecu u dječije igraonice?
Gdje se nalaze(dio grada)?
Šta nude(čuvanje djece u prisustvu roditelja ili bez... organizovane proslave rođendana)?
Kakvi su uslovi(čistoća,vrste zabave)?
Cijene(po satu,pojedinačno,grupe,povoljnosti)?

Evo jedna tema za roditelje koja bi mogla biti korisna.Zato dragi roditelji napišite koju rečenicu o ovoj temi.Vjerujem da mnogi od vas dovode svoju djecu u igraonice,posebno kad je vrijeme loše i kad ih ne možete izvesti vani da se igraju.
Lično mislim da je ovo super stvar,mada i košta,ali s vremena na vrijeme može se priuštiti i to.
Zanimaju me vaši utisci,iskustva,pa i anegdote :D
Prvo sto mi pada na pamet u ovoj temi je pitanje: a kakve su mjere bezbjednosti u tim igraonicama jer Lace cini mi se rece u jednoj slicnoj temi da igraonicu moze otvoriti skoro svako!? I ko su ljudi koji rade u takvim igraonicama? Kako i na koji nacin saznajete kome i koliko bezbjedno dajete u ruke svoje dijete?
User avatar
striker
Posts: 1253
Joined: 23/03/2007 23:27
Location: atraktivna

#5

Post by striker »

Ne znam na koje mjere bezbjednosti tačno misliš,ali čini mi se da nije ni manja ni veća nego recimo u vrtićima.Isto tako i osobe koje tamo rade su i kvalifikovane i nekvalifikovane za takvo nešto,ali ako se dijete igra u prisustvu roditelja mislim da to i nije toliko bitno.
zgembo24
Posts: 34
Joined: 03/03/2009 11:01

#6 Re: Dječije igraonice

Post by zgembo24 »

Naletih na ovu temu trazeci teme o igraonicama u Sarajevu.
tempora wrote:
Prvo sto mi pada na pamet u ovoj temi je pitanje: a kakve su mjere bezbjednosti u tim igraonicama jer Lace cini mi se rece u jednoj slicnoj temi da igraonicu moze otvoriti skoro svako!? I ko su ljudi koji rade u takvim igraonicama? Kako i na koji nacin saznajete kome i koliko bezbjedno dajete u ruke svoje dijete?
Pa dajem odgovore za jednu igraonicu za koju sve podatke koje cu navesti znam pouzdano:
Mjere sigurnosti su fantasticne, bukvalno je sve prilagođeno maloj djeci i ne postoji ni jedna cosak koji nije osiguran. Buduci da prostor nije ni hala ni podrum nego ima jako luno prozora a time i prirodne svjetlosti sve je opet fino zasticeno mrezama kako djeca ne bi mogla doci do prozora, a s druge strane ne sprecava se prodor prirodnog svjetla.

Po nasim sadasnjim propisima bukvalno su igraonice kategorisane kao usluzna djelatnost i ne moze se dobiti neka posebna dozbvola za igraonicu, nego se dobija kao samostalna usluzna djelatnost, gdje nmin 60% prostora mora biti ugostiteljskog karaktera. Ili druga legalnavarinata je da se trazi dozvola za Ustanovu predskolskog odgoja koju daje min obrazovanja, ali koju je gotovo nemoguce naci

U ovoj igraonici, tj Kreativnom centru rade strucni, visoko obrazovani ljudi, osposobljeni za rad sa djecom (pedagog/ica, socijalni/a radnik/ca, sociolog, ucitelj/ica) da budem gender senzibilna
Post Reply