Djeca prosjaci

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#76 Re: Djeca prosjaci

Post by Cholina_Lokica »

ajde_vise wrote:sta je bilo dalje?

ne mozes ostavit tako nedovrseno ccc
:lol: :lol: :lol: :lol:
dos' neko bio pa su pobjegli :D
ajde_vise
Posts: 364
Joined: 25/03/2008 19:12

#77 Re: Djeca prosjaci

Post by ajde_vise »

pa jel bilo zvukova :lol:

cime to obijaju

evo sad sam gledala svoja vrata
sve me stres prolazi :lol:

svakih par dana zvoni neki ciko s medom
i sve finije i finije mi se obraca - samo da otvorim vrata :lol:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#78 Re: Djeca prosjaci

Post by Cholina_Lokica »

ma nikakvih zvukova, nist ja nisam skontala dok mi nije tetka dreknula da nije nest u redu s vratima :D
ajde_vise
Posts: 364
Joined: 25/03/2008 19:12

#79 Re: Djeca prosjaci

Post by ajde_vise »

eto - prvi zvuk u nizu :lol:
hali gali halid
Posts: 2379
Joined: 08/10/2007 22:45

#80 Re: Djeca prosjaci

Post by hali gali halid »

User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#81 Re: Djeca prosjaci

Post by melbaa »

Dile wrote:
ajde_vise wrote:sta je bilo dalje?

ne mozes ostavit tako nedovrseno ccc
:lol: :lol: :lol: :lol:
dos' neko bio pa su pobjegli :D
sto nisi stala iza vrata pa povikala "bu!" :evil:
User avatar
aerosa
Posts: 3146
Joined: 08/10/2009 08:36
Location: Tu negdje na sjeveru...

#82 Re: Djeca prosjaci

Post by aerosa »

Kad već neko spomenu poziv na 122, neka ga pokuša ostvariti sa prepaid kartice . Jednostavno je to onemogućeno, ili ti ga "ako nisi na pretplati koji će ti klinac policija..."
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#83 Re: Djeca prosjaci

Post by neo7 »

Preko puta robota cesto stoji neka zavijena cura, uredna i drzi ruku ispruzenu nista ne moli vec tako drzi ispruzenu ruku :S svasta :S cini mi se kako ide u skolu
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#84 Re: Djeca prosjaci

Post by Cholina_Lokica »

danas na malti, stajem na semafor, i dvoje klinaca, i kako stajem jedno ni 5 ni 6 (vec 7 :mrgreen: ) i fino za steku od auta i poce da vuce da otvori :x :x :x :x pa ga nemoj udaviti...
somethings
Posts: 228
Joined: 11/08/2009 15:29

#85 Re: Djeca prosjaci

Post by somethings »

Dile wrote:danas na malti, stajem na semafor, i dvoje klinaca, i kako stajem jedno ni 5 ni 6 (vec 7 :mrgreen: ) i fino za steku od auta i poce da vuce da otvori :x :x :x :x pa ga nemoj udaviti...
Oni su bože sačuvaj. Neki dan umalo da mi razbije jedno od njih glavu kamenčurom.
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#86 Re: Djeca prosjaci

Post by melbaa »

somethings wrote:
Dile wrote:danas na malti, stajem na semafor, i dvoje klinaca, i kako stajem jedno ni 5 ni 6 (vec 7 :mrgreen: ) i fino za steku od auta i poce da vuce da otvori :x :x :x :x pa ga nemoj udaviti...
Oni su bože sačuvaj. Neki dan umalo da mi razbije jedno od njih glavu kamenčurom.
Uvesti novi rekvizit u autu - tojagu :lol:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#87 Re: Djeca prosjaci

Post by Cholina_Lokica »

melbaa wrote:
somethings wrote:
Dile wrote:danas na malti, stajem na semafor, i dvoje klinaca, i kako stajem jedno ni 5 ni 6 (vec 7 :mrgreen: ) i fino za steku od auta i poce da vuce da otvori :x :x :x :x pa ga nemoj udaviti...
Oni su bože sačuvaj. Neki dan umalo da mi razbije jedno od njih glavu kamenčurom.
Uvesti novi rekvizit u autu - tojagu :lol:
pocecu ih hladiti protivpozarnim aparatom :D malo prsnem i :thumbup: :lol: :lol: :lol:
ajde_vise
Posts: 364
Joined: 25/03/2008 19:12

#88 Re: Djeca prosjaci

Post by ajde_vise »

:lol: joj - znam da nije u ovoj dobnoj granici :lol:
al jel ime negdje tema o onoj nani ispred robota na hrasnom
ufff :x :x :x :x :x


ima klupicu - koju svaku noc ostavlja u prostoriji u sklopu robota - to sam vidjela par puta

onda probire feninge i marke - marke u dzep - feninge nastavi pokazivat :lol:

i onda to fino kesira - par puta dnevno

sjecam se - stojim na kasi - to je mozda 3 4 minute - u tom periodu joj je bar 7 ljudi dalo - sigurno po marku dvije

elem - najveca huja me ufatil - kad nana gura kolica po samoposluzi - i ubacuje tunjevinu rio mare - ono veliko pakovanje od 7 il koliko vec :roll:
pa onda ode narezat suhog mesa i tako

uglavnom - nervira me da neko moze bit do te mjere proklet - da prosi cijeli dan - a vec u par sati zaradi ihh
umjesto da se neko sazali nekom stvarno gladnom - koliko penzionera rovi po kontejnerima - a od nje jel ne moze - jee je ona glavna za sazaljevaje :lol:

uz to - pricaju tete na kasi :D ima djecu vani - ima kucu - ama ima sve sve

i stavrno bi volila da je neko smijeni :lol:
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#89 Re: Djeca prosjaci

Post by bez_ideje »

Jel ba zna neko onu pokrivenu u crnom kaputu i farmerkama,ima je svugdje,u tranvajima,po centru........sanerka neka prava,psuje ko kocijas.........Neki dan kod dezurne apoteke na carsiji ,izleti sa SATAROM,znaci ona koljacka satara ganja nekoga "kome ti jebes majku cigansku da ti majku jebem" :shock: :shock: :shock: :shock:
User avatar
black
Posts: 17167
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#90 Re: Djeca prosjaci

Post by black »

aerosa wrote:Kad već neko spomenu poziv na 122, neka ga pokuša ostvariti sa prepaid kartice . Jednostavno je to onemogućeno, ili ti ga "ako nisi na pretplati koji će ti klinac policija..."
122 moze sa ultre
User avatar
aerosa
Posts: 3146
Joined: 08/10/2009 08:36
Location: Tu negdje na sjeveru...

#91 Re: Djeca prosjaci

Post by aerosa »

black wrote:
aerosa wrote:Kad već neko spomenu poziv na 122, neka ga pokuša ostvariti sa prepaid kartice . Jednostavno je to onemogućeno, ili ti ga "ako nisi na pretplati koji će ti klinac policija..."
122 moze sa ultre
Jok...neki dan sam imao potrebu da ih nazovem i kaže mi automat da sa prepaid kartice ne mogu ostvariti poziv prema njima, nešto u tom fazonu...
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#92 Re: Djeca prosjaci

Post by neo7 »

aerosa wrote:
black wrote:
aerosa wrote:Kad već neko spomenu poziv na 122, neka ga pokuša ostvariti sa prepaid kartice . Jednostavno je to onemogućeno, ili ti ga "ako nisi na pretplati koji će ti klinac policija..."
122 moze sa ultre
Jok...neki dan sam imao potrebu da ih nazovem i kaže mi automat da sa prepaid kartice ne mogu ostvariti poziv prema njima, nešto u tom fazonu...
122 mozes zvati i bez da imas karticu ;)
User avatar
aerosa
Posts: 3146
Joined: 08/10/2009 08:36
Location: Tu negdje na sjeveru...

#93 Re: Djeca prosjaci

Post by aerosa »

neo123 wrote: 122 mozes zvati i bez da imas karticu ;)
Hajde probaj pa to opet ponovi...
Nekad moglo a ja sam probao prije desetak dana i znam šta sam čuo u slušalici ,poziv naveče u 11 sati i srećom pa sam blizu imao i fiksni inače bi im jedino mogao goluba pismonošu poslati sa porukom o čemu se radi.
Ali nekim je očito najbitnije da bi to u teoriji moralo tako da bude i da daju pametan komentara i bez provjere onog što pišu...
U praksi da provjere...ma jok nema potrebe...
User avatar
Motokultivator
Posts: 875
Joined: 22/06/2007 15:02
Location: Negdje u blizini ilmihala

#94 Re: Djeca prosjaci

Post by Motokultivator »

pukepuke wrote:Jucer oko 5:15 na Stupskoj petlji, moje auto pokazuje da je vani -6, stoji dijete prosjak od jedno 7 godina u MAJICI I DZEMPERU predugih rukava koji mu vise jedno 20 cm mimo vrhova prstiju, a ono jadno jos dodatno uvlaci ruke u njega, jer se ocito smrzava.
Ja svaki dan prolazim tuda i znam da kad je zbilja ruzno vrijeme, kad je jako hladno, djece nema na tom mjestu, a i obicno su dobro obucena. Jesu to prevelike i prljave jakne i hlace ali su dobro obucena. Jucerasnji prizor me totalno unistio
Zanima me:
Je li itko ikada uradio neko istrazivanje, uspio se ubaciti medju prosjake, da vidi kako zive, odnosno, sto se dogadja s tom djecom? Dijete koje sam jucer vidjela vjerojatno nema roditelje, jer moj um odbija vjerovati da bi bilo koji roditelj poslao svoje dijete tako slabo obuceno na onu hladnocu. Jesu li ta djeca uvijek prisiljena prosjaciti? Mozda im nekad padne na um, iako su "odradili svoju smjenu prosjacenaj", hoce si nesto kupiti, pa sama izadju da jos nesto zarade prosjaciti? Uci li ih itko da citaju i pisu? Igraju li se kad? Jesu li izlozena nepotrebnim grubostima i slicno?
Zna li itko ista o zivotu Roma prosjaka? I evo, mozda ce ovo moje pitanje zvucati preglupo (uvijek ce se naci tko ce prokomentirati: Ti mislis da si najbolji roditelj na svijetu, je li?) ali: Koliko roditelji prosjaci vole svoju djecu, ako su ih u stanju izlagati stalnoj opasnosti da ih udari auto ili da ih neki bolesni um uvuce u auto i odveze u nepoznatom pravcu? Neki dan vidim jednu prosjakinju kod skretanja za Holiday In, drzi dijete od jedno 4 mjeseca, beba znaci barem par sati udise ispusne plinove, jer je okruzena rijekom automobila. Koliko ona voli to dijete i misli liuopce o njegovoj dobrobiti? Ima li itko da barem pokusava uciniti nesto da ta djeca ne zive na taj nacin?
Priznajem da nisam trazila po internetu, nego sam se prvo sjetila foruma, a ispricavam se ako dupliram temu.
Da ne bude da se nista ne radi :)


Dragi moji prijatelji
Vjerujem da se svakom od vas barem jednom stegnulo srce kada vam je na raskrsnici ili na ulici prišlo dijete koje ima najviše dvije godine, i tražilo vam novac...
Svako ko je roditelj, zna sa koliko strepnje i pažnje brine o svom djetetu, zna da je sve podređeno tom malenom novom životu.
Ova djeca, nasuprot tome prepuštena su sama sebi, roditelji ih možda i vole, ali to ne mjenja činjenicu da ih zloupotrebljavaju i koriste za stvari zbog kojih djeca ne dolaze na ovaj svijet.
Iskorištavanje djece za prosjačenje nije problem nekog drugog, jer i ta djeca dio su ovog društva, i ona imaju pravo na sigurnost, na krov nad glavom, na to da ne budu zloupotrebljavana.
Zbog toga vas molim, učinite nešto time što ćete podići svoj glas. Ne košta vas mnogo, tek jedan minut koliko je potrebno da pošaljete mail. A možda će upravo taj vaš glas biti presudan.

Porodični portal Ringeraja.ba pokreće akciju STOP DJECIJEM PROSJACENJU! Zbog značaja ovog problema udruženje DjeCa se aktivno priključilo akciji.
Odgovornima će uz prikupljene potpise građana biti poslano i sljedeće pismo:

Postovani,
Ovim putem vam dostavljamo apel kroz potpisanu peticiju građana Kantona Sarajevo da se na ulicama grada Sarajeva krene u ozbiljnu akciju zbrinjavanja djece koje se zloupotrebljavaju u svrhu prosjačenja. Kao građani ovog grada, upućujemo apel svim odgovornim u lancu odgovornosti tako da vas pozivamo da ozbiljnije pristupite ovom problemu i zaštitite svako dijete ovog grada. Svakodnevno se susrećemo sa ovim problemom, ali ne zelimo više zatvarati oči pred očiglednom zloupotrebom dojenčadi i maloljetne djece. Pozivamo vas na građansku i službenu dužnost da osigurate naš životni prostor, našu djecu. Jer, ipak su i to naša djeca ili možda nisu? Ovo pismo , apel, peticija je samo jedan pokazatelj koji govori da imamo svijest građana, da smo mi ipak dostojanstveni. Stoga vas pozivamo da riješite ovu negativnu stranu našeg grada, zaštite djecu i omogucite im bolje sutra! Pismo sa peticijom ce se poslati, Ombudsmanima BiH, Kantonalnom MUP-u i Centrima za socijalni rad, kao i Ministarstvu za ljudska prava, izbjeglice BIH!
Ono, sto nam treba imena i prezimena, kao i brojevi L.K. , koje mozete poslati na email: [email protected] sa naznakom za akciju :STOP DJEČIJEM PROSJAČENJU!


Znam da ce te se odazvati ovom nasem pozivu, tako da vam unaprijed hvala, jednostavno moramo dici glas!
User avatar
Truba
Posts: 81731
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#95 Re: Djeca prosjaci

Post by Truba »

prosjaci od zanata a ne iz nužde

kao i država naša u svjetskim razmjerima

među prvih 5 zemalja svijeta smo po korištenju donacija ćitao ja u statistikama :roll:
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#96 Re: Djeca prosjaci

Post by neo7 »

aerosa wrote:
neo123 wrote: 122 mozes zvati i bez da imas karticu ;)
Hajde probaj pa to opet ponovi...
Nekad moglo a ja sam probao prije desetak dana i znam šta sam čuo u slušalici ,poziv naveče u 11 sati i srećom pa sam blizu imao i fiksni inače bi im jedino mogao goluba pismonošu poslati sa porukom o čemu se radi.
Ali nekim je očito najbitnije da bi to u teoriji moralo tako da bude i da daju pametan komentara i bez provjere onog što pišu...
U praksi da provjere...ma jok nema potrebe...
prije 15tak danaa testirajuci mobitel okrenem SOS poziv, uredno pozivao 122 te je zvonilo...
irconbih
Posts: 460
Joined: 28/04/2008 19:25
Location: Ilidža

#97 Re: Djeca prosjaci

Post by irconbih »

neo123 wrote:
aerosa wrote:
neo123 wrote: 122 mozes zvati i bez da imas karticu ;)
Hajde probaj pa to opet ponovi...
Nekad moglo a ja sam probao prije desetak dana i znam šta sam čuo u slušalici ,poziv naveče u 11 sati i srećom pa sam blizu imao i fiksni inače bi im jedino mogao goluba pismonošu poslati sa porukom o čemu se radi.
Ali nekim je očito najbitnije da bi to u teoriji moralo tako da bude i da daju pametan komentara i bez provjere onog što pišu...
U praksi da provjere...ma jok nema potrebe...
prije 15tak danaa testirajuci mobitel okrenem SOS poziv, uredno pozivao 122 te je zvonilo...
Mozda si birao 112, taj moze bez kartice, ali 122 ne moze, ja probao s Ultre, nije moglo.
pshhh
Posts: 446
Joined: 16/01/2010 23:26

#98 Re: Djeca prosjaci

Post by pshhh »

Broj 122 radi 100% provjereno sa ULTRE i potpuno je besplatan.

Dakle, treba samo okrenuti 122 BEZ pozivnog 033. Samo ukucajte 122

Uglavnom kada nazovete policiju na 122 rijetko reaguju ali ako budu zatrpani pozivima neko ce se zapitati sta rade.

Image

Ovo se mora hitno riješiti jer je postalo nepodnosljivo narocito za vozace.
User avatar
aerosa
Posts: 3146
Joined: 08/10/2009 08:36
Location: Tu negdje na sjeveru...

#99 Re: Djeca prosjaci

Post by aerosa »

pshhh wrote:Broj 122 radi 100% provjereno sa ULTRE i potpuno je besplatan.

Dakle, treba samo okrenuti 122 BEZ pozivnog 033. Samo ukucajte 122

Uglavnom kada nazovete policiju na 122 rijetko reaguju ali ako budu zatrpani pozivima neko ce se zapitati sta rade.

Image

Ovo se mora hitno riješiti jer je postalo nepodnosljivo narocito za vozace.
Ok, ti tako tvrdiš a ja tvrdim da sam prije desetak dana upravo sa ultre pozivao policiju i da mi je sa automata rečeno da se poziv sa prepaid broja ne može uspostaviti (sad da citiram tačno od riječi do riječi ne sjećam se, sve u svemu NEMOŽE)
Uglavnom, ode se daleko od teme...
pshhh
Posts: 446
Joined: 16/01/2010 23:26

#100 Re: Djeca prosjaci

Post by pshhh »

aerosa wrote:
pshhh wrote:Broj 122 radi 100% provjereno sa ULTRE i potpuno je besplatan.

Dakle, treba samo okrenuti 122 BEZ pozivnog 033. Samo ukucajte 122

Uglavnom kada nazovete policiju na 122 rijetko reaguju ali ako budu zatrpani pozivima neko ce se zapitati sta rade.

Image

Ovo se mora hitno riješiti jer je postalo nepodnosljivo narocito za vozace.
Ok, ti tako tvrdiš a ja tvrdim da sam prije desetak dana upravo sa ultre pozivao policiju i da mi je sa automata rečeno da se poziv sa prepaid broja ne može uspostaviti (sad da citiram tačno od riječi do riječi ne sjećam se, sve u svemu NEMOŽE)
Uglavnom, ode se daleko od teme...
Mislim da se ovaj broj moze pozvati i bez kartice ... i nije off topic vec je to u nadleznosti policije da rijesi.

Nece ih valjda građani hvatati po ulici.

Svaki mjesec se građanima redovno odbija putem poreza za njihove plate pa neka rade svoj posao ...
Post Reply