Djeca jedu,a on gleda!!!

Forum za humanitarne akcije.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#26 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by Cholina_Lokica »

Pa kad je prvi put trazila pomoc nije bila pokrivena i bio je u pricu ukljucen i muz kojeg nikad ne prikazuje, drugi put je pokrivena i muza ne psominje... I evo sta kazu...
Danas su braća iz DIRHEMA odnijela prehrambeni paket ovoj porodici i bili na licu mjesta sagledavši situaciju.Pričali s komšijom:žena uopće nije pokrivena,ima muža ,obnovljenu kuću u Kamenici,veli komšija da muž pravi probleme po mahali....
I ako se zaguglaju clanci ima da je sad samohrana majka...
User avatar
astrid
Posts: 5243
Joined: 06/04/2010 21:48
Location: tu negdje

#27 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by astrid »

Ovdje se spominje muz ,svekrva i djever :roll:
http://--- NO LINKS ---/bih/5785-estog ... -kolu.html
User avatar
VeriBizi
Posts: 2565
Joined: 01/08/2011 11:00
Location: Sarajevo

#28 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by VeriBizi »

Ima li ko iz TZ da to provjeri, pa da imamo info iz prve ruke?
mp3problem
Posts: 414
Joined: 09/08/2012 19:01

#29 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by mp3problem »

O tome sam i govorila. Dajem jednoj nani sadaku stalno, kad jedno jutro ranije krenem na posao, kad crni BMW, zatamljena stakla izbaci nanu, par roma i jednu ženu s djetetom... Organizirani kriminal...
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#30 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by plain vanilla »

Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#31 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by Mr.Penguin »

plain vanilla wrote:Brojevi žiro računa :

Volksbank BH

Za uplate iz BiH ( uplate u KM )

1404010023415974

Za uplate iz inostranstva :

SWIFT code : VBSABA22

IBAN code : BA39-1404010023415974

Uplata na ime Sanela Hrustić
Izbrisi ovaj post, moze neko uplatiti i ne doci do druge strane.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#32 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by plain vanilla »

necu da brisem, svako ce za sebe odluciti zeli li pomoci djetetu...

dvoumila sam se da li da okacim ovu pricu, ali smatram da svako ima pravo znati, pa sam odluciti

ne bih da neko ne uplati jer sam ja obrisala brojeve racuna...
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#33 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by zambaklija »

Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#34 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by Mr.Penguin »

plain vanilla wrote:necu da brisem, svako ce za sebe odluciti zeli li pomoci djetetu...

dvoumila sam se da li da okacim ovu pricu, ali smatram da svako ima pravo znati, pa sam odluciti

ne bih da neko ne uplati jer sam ja obrisala brojeve racuna...
Ja ne bih da ga drze kao taoca za pomoc.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#35 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by zvrk »

jadno dijete
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#36 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by plain vanilla »

kazu- jedna steta, hiljadu grijeha

ovdje je zaista tesko biti pametan..svako neka odluci za sebe...

jedino mogu reci da cu ako jos nesto saznam obavijestiti i vas, a vi prosudite sta vam je (ne) ciniti
blue033
Posts: 531
Joined: 10/01/2005 15:47
Location: Sarajevo

#37 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by blue033 »

Cholina_Lokica wrote:Pa kad je prvi put trazila pomoc nije bila pokrivena i bio je u pricu ukljucen i muz kojeg nikad ne prikazuje, drugi put je pokrivena i muza ne psominje... I evo sta kazu...
Danas su braća iz DIRHEMA odnijela prehrambeni paket ovoj porodici i bili na licu mjesta sagledavši situaciju.Pričali s komšijom:žena uopće nije pokrivena,ima muža ,obnovljenu kuću u Kamenici,veli komšija da muž pravi probleme po mahali....
I ako se zaguglaju clanci ima da je sad samohrana majka...

Najvažnije je je li žena pokrivena :? :?
User avatar
melrose
Posts: 468
Joined: 03/06/2009 02:27
Contact:

#38 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by melrose »

Posto je sada ispalo da roditelji (znaci postoji i otac koji je prav i zdrav kao i majka) iskoristavaju djecaka za svoje prevare, zanima me sta ce uraditi socijalna sluzba. Kladim se - nista!
Najbolje za djecaka je (sa)kupiti direktno za njega garderobu, skolski pribor i sl. i odnijeti/poslati mu (koliko dugo je jos porodica na toj adresi, rekli su da moraju van iz te kuce). Te stvari ce berem on i iskoristiti. Za sve ostalo (novac) ne postoji nacin kontrole.
User avatar
melrose
Posts: 468
Joined: 03/06/2009 02:27
Contact:

#39 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by melrose »

blue033 wrote:
Cholina_Lokica wrote:Pa kad je prvi put trazila pomoc nije bila pokrivena i bio je u pricu ukljucen i muz kojeg nikad ne prikazuje, drugi put je pokrivena i muza ne psominje... I evo sta kazu...
Danas su braća iz DIRHEMA odnijela prehrambeni paket ovoj porodici i bili na licu mjesta sagledavši situaciju.Pričali s komšijom:žena uopće nije pokrivena,ima muža ,obnovljenu kuću u Kamenici,veli komšija da muž pravi probleme po mahali....
I ako se zaguglaju clanci ima da je sad samohrana majka...

Najvažnije je je li žena pokrivena :? :?

Pa radi se o tome da na taj nacin pokusava senzibilizirati jedan slog gradjana. A zapravo se sudeci po vijestima koje kruze netom radi o prevari i svako je sredstvno dozvoljeno. Nikome ne smeta to sto je pokrivena ili nije, nego to sto ispalo da je manipulatorica.
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#40 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by CaneBos »

Ma ja sam uvijek za pomoc, ali ne na "prvu ruku" cim se nesto na internetu objavi, nego sacekaj brate dan-dva da se prikupi malo vise informacija, nece mrtva glava pasti, previse je prevara bilo i levacenja raznih da mi ih je puna kapa vise..i da bilo ja, bilo ko drugi baca novac kad ga moze dati sa malo provjere i kredibiliteta tamo gdje treba.
Tako da je najpametnije sacekati da se javi neko ko je vidio svojim ocima, cuo svojim usima i prisustvovao slucaju i zivotu neke porodice.
Najbolje bi bilo da im ne treba nista i da je prevara, makar onda znas da se to dijete stvarno i ne pati onako kako pise :sad:
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#41 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by CaneBos »

I nazalost bas kao sto rekoh :sad:

http://doznajemo.com/2012/09/13/i-druga ... -da-mrdnu/

prijedlog: tema pod kljuc
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#42 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by Cholina_Lokica »

melrose wrote:
blue033 wrote:

Najvažnije je je li žena pokrivena :? :?

Pa radi se o tome da na taj nacin pokusava senzibilizirati jedan slog gradjana. A zapravo se sudeci po vijestima koje kruze netom radi o prevari i svako je sredstvno dozvoljeno. Nikome ne smeta to sto je pokrivena ili nije, nego to sto ispalo da je manipulatorica.
To je to, hvala sto me preduhitri :thumbup:
User avatar
VeriBizi
Posts: 2565
Joined: 01/08/2011 11:00
Location: Sarajevo

#43 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by VeriBizi »

:cry:
Nera_22
Posts: 334
Joined: 14/09/2006 12:48

#44 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by Nera_22 »

Ja svoju pomoć već poslala i nisam se pokajala, jer sam poslala samo odjeću i obuću za dijete. Nije diejte krivo jer su ga napravili lopovi i prevaranti. Ali se čovjek osjeća posrano kad shvati da ga je neko napravio budalom, a imao je najiskrenije namjere. Nadam se da sam pomogla djetetu, a roditeljima nasramotu. Zbog ovakvih ljudi ti dođe da više nikad nikome ne pomogneš. Kako je jedan forumaš rekao na nekoj temi najbolje je godišnje uplatiti donaciju nekoj organizaciji poput one čika Jove i barem znaš kome si dao.

http://tuzlanski.ba/izdvojeno/89-izdvoj ... zicom.html
User avatar
melrose
Posts: 468
Joined: 03/06/2009 02:27
Contact:

#45 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by melrose »

Nera_22 wrote:Ja svoju pomoć već poslala i nisam se pokajala, jer sam poslala samo odjeću i obuću za dijete. Nije diejte krivo jer su ga napravili lopovi i prevaranti. Ali se čovjek osjeća posrano kad shvati da ga je neko napravio budalom, a imao je najiskrenije namjere. Nadam se da sam pomogla djetetu, a roditeljima nasramotu. Zbog ovakvih ljudi ti dođe da više nikad nikome ne pomogneš. Kako je jedan forumaš rekao na nekoj temi najbolje je godišnje uplatiti donaciju nekoj organizaciji poput one čika Jove i barem znaš kome si dao.

http://tuzlanski.ba/izdvojeno/89-izdvoj ... zicom.html
Meni je jako zao sto ne mogu poslati paket (postarina je visa od vrijednosti paketa), mogla sam samo dati novac, a to ide direktno u ruke lezilebovica i pitanje je sta bi dijete od toga imalo. Problem je sto socijalne sluzbe nista ne poduzimaju. A da ne govorim sta je sa policijom, zar je dozvoljeno ovako ocigledno varati gradjane???
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#46 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by vazi »

melrose wrote:Hvala ti vanilla, i na drugim portalima citaoci zeljeli uplatiti pomoc i nisu mogli jer je IBAN pogresan (barem takvu obavijest ja dobijem kada pokusam izvrsiti transakciju), zvali su banku i oni i dalje tvrde da je sve o.k.
Ja i dalje ne mogu prebaciti novac, a slanje paketa sa ove udaljenosti se zbog ogromne postarine ne isplati.
vjerovatno tvoja banka blokira jer je posiljka namijenjani banci u Bosni i meni se to desilo, nemaju neke (vicina) banke te oslovne "linije" s bankama u BIH.
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#47 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by vazi »

Nera_22 wrote:Ja svoju pomoć već poslala i nisam se pokajala, jer sam poslala samo odjeću i obuću za dijete. Nije diejte krivo jer su ga napravili lopovi i prevaranti. Ali se čovjek osjeća posrano kad shvati da ga je neko napravio budalom, a imao je najiskrenije namjere. Nadam se da sam pomogla djetetu, a roditeljima nasramotu. Zbog ovakvih ljudi ti dođe da više nikad nikome ne pomogneš. Kako je jedan forumaš rekao na nekoj temi najbolje je godišnje uplatiti donaciju nekoj organizaciji poput one čika Jove i barem znaš kome si dao.http://tuzlanski.ba/izdvojeno/89-izdvoj ... zicom.html
upravo tako, nego kako se zove ta asocijacija cika Jove i kako se tamo mogu pare poslati? hvala ako ko zna odgovor i postira
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#48 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by Cholina_Lokica »

vazi wrote:
Nera_22 wrote:Ja svoju pomoć već poslala i nisam se pokajala, jer sam poslala samo odjeću i obuću za dijete. Nije diejte krivo jer su ga napravili lopovi i prevaranti. Ali se čovjek osjeća posrano kad shvati da ga je neko napravio budalom, a imao je najiskrenije namjere. Nadam se da sam pomogla djetetu, a roditeljima nasramotu. Zbog ovakvih ljudi ti dođe da više nikad nikome ne pomogneš. Kako je jedan forumaš rekao na nekoj temi najbolje je godišnje uplatiti donaciju nekoj organizaciji poput one čika Jove i barem znaš kome si dao.http://tuzlanski.ba/izdvojeno/89-izdvoj ... zicom.html
upravo tako, nego kako se zove ta asocijacija cika Jove i kako se tamo mogu pare poslati? hvala ako ko zna odgovor i postira
Obrazovanje gradi BiH http://www.ogbh.com.ba/bh/pocetna.html

Imas sve na site-u, eventualno kontaktiras cika Jovu ili cika Mehu i sve ti objasne, ima na stranici broj telefona
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#49 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by vazi »

hvala @lokice :thumbup:
Agnese
Posts: 1709
Joined: 29/12/2011 17:08

#50 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by Agnese »

Kada sam pogledala video, nista mi nije bilo jasno i pocela sam sumnjati u istinitost onoga sto Sanela govori, iz prostog razloga jer je i u Oslobodjenju prij egodinu dana bio identican apel kao ovaj sto je astrid prenio
http://--- NO LINKS ---/bih/5785-estog ... -kolu.html
i stvarno mi je bilo zao sto ih je zadesila takva sudbina :cry:
Sada mi je jasno da je samo rijec o manipulatorima koji zloupotrebljavaju vlastito dijete u svrhu ostvarivanja svojih odvratnih namjera. Treba objaviti na sto vise portala pravu istinu da ljudi i dalje ne budu zrtve ovih manipulatora.
I kada se ubuduce budu postavljali apeli za pomoc neka se prvo ispita da li je to osoba/porodica kojoj je zaista potrebna pomoc ili je rijec o jos jednoj u nizu prevara :roll:

P.S.Ne zelim biti bezobrazna, ali prica o malenom Safetu i Saneli me podsjetila na pricu o malenom Amiru i Biseri http://www.klix.ba/forum/majka-nema-beb ... 96099.html
Post Reply