Djeca jedu,a on gleda!!!

Forum za humanitarne akcije.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#51 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by valterbranisarajevo »

Mislim da je krajnje vrijeme da policijsko pravosudni organi nekoga od ovih bitangi koji zloupotrebljavaju i iskorištavaju djecu u svrhu varanja građana strpaju u zatvor.Bojim se da će građani skroz prestati sa učešćem u humanitarnim akcijama, a najveće žrtve će biti oni kojima pomoć stvarno treba. Ovako ispada da su mnogi u ovome vidjeli dobar biznis, i čini mi se da je makar svaka druga humanitarna akcija prevara. Naravno tu ogromnu odgovornost snose i mediji koji ne provjeravaju činjenice. Najmanje što je mogao uraditi novinar koji je napravio ovaj prilog je to da kontaktira i drugu stranu - npr. centar za socijalni rad.
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#52 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by Hemera »

isto ko i biserra bostandzija
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#53 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by CaneBos »

valterbranisarajevo wrote:Mislim da je krajnje vrijeme da policijsko pravosudni organi nekoga od ovih bitangi koji zloupotrebljavaju i iskorištavaju djecu u svrhu varanja građana strpaju u zatvor.Bojim se da će građani skroz prestati sa učešćem u humanitarnim akcijama, a najveće žrtve će biti oni kojima pomoć stvarno treba. Ovako ispada da su mnogi u ovome vidjeli dobar biznis, i čini mi se da je makar svaka druga humanitarna akcija prevara. Naravno tu ogromnu odgovornost snose i mediji koji ne provjeravaju činjenice. Najmanje što je mogao uraditi novinar koji je napravio ovaj prilog je to da kontaktira i drugu stranu - npr. centar za socijalni rad.
Upravo to je i najveca steta koju ovakvi naprave. Ljudi jednostavno odustanu od pruzanja pomoci bilo kome i tu osta' uskracen onaj kome vise nema ko pomoci!
Sto se tice pravosudnih organa ili bilo kakve druge kontrole od toga nema nista, pa vidi koliko prosjaka imamo po ulicama, tramvajima, ugostiteljskim objektima itd.
Ovde jedino covjek moze biti pazljiv, opet ponavljam po ne znam koji put ovde, da se svaka objavljena prica mora "provjeriti" iz vise uglova, pa onda djelovati.
Znaci kad bilo ko prenese ovde link iz medija o socijalnom apelu uz taj link prvo ide: Ko god zna nesto vise o ovom slucaju radi provjere istinitosti i validnosti objavljenih informacija neka javi. Pa onda cemo skupljati, slati, dogovarati i dalje. A sve se jako brzo sazna danas, tako da to nije veliki trud uciniti i sacekati dan-dva potvrde. Bar tako mislim, neka me ispravi ko misli suprotno.

pozz
User avatar
VeriBizi
Posts: 2565
Joined: 01/08/2011 11:00
Location: Sarajevo

#54 Re: Djeca jedu,a on gleda!!!

Post by VeriBizi »

Ma ne odustajem ja ni od čega. Ako će me neko zeznuti za hranu, nek' me zezne. Halal mu/joj bilo. Neću osiromašiti zbog toga.
mujkoni
Posts: 105
Joined: 21/02/2012 21:42

#55 Humanitarna akcija

Post by mujkoni »

Pozdrav drugovi,
Ispod imate prilog TV liberty-a, stvarno da se covjek zapita.



Pa eto bilo bi fino da makar nesto skupimo, a znam da mozemo. Ja prvi sanjam o novoj grafickoj a neko nema da jede, zaista da se covjek zapita trebal mi ta GRAFICKA? Koja nekom znaci svaki dan jedan kruh, vise od godine dana.
Nasa marka, kafica, cigare to zaista djeluje malo ali njima predstavlja prezivljavanje dana za danom. Pozivam sve forumase da organizujemo skupljanje sredstava sto u KM, sto u namirnicama sto u staroj obuci odjeci bilo cega jer fakticki njima svega fali. Takodjer ako neko ima udzbenike sve dobro dodje jer nama skuplja prasinu a ovo dijete to treba.
Ideja bi bila da kad se to sve skupi da svi zajedno odemo i da im to urucimo. Ima nas dosta iz Tuzle a i iz ostalih gradova su dobro dosli na jedan dan druzenja i pomaganja ovoj porodici.

Eto drugovi javite sta vi mislite i jestel da se pomogne.
Ako neko ima prijedloga ili nesto slobdno predlozite, vise ljudi bolje misli od jednog.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66787
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#56 Re: Humanitarna akcija

Post by plain vanilla »

Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#57 Re: Humanitarna akcija

Post by Mr.Penguin »

.
Agnese
Posts: 1709
Joined: 29/12/2011 17:08

#58 Re: Humanitarna akcija

Post by Agnese »

mujkoni wrote:Pozdrav drugovi,
Ispod imate prilog TV liberty-a, stvarno da se covjek zapita.



Pa eto bilo bi fino da makar nesto skupimo, a znam da mozemo. Ja prvi sanjam o novoj grafickoj a neko nema da jede, zaista da se covjek zapita trebal mi ta GRAFICKA? Koja nekom znaci svaki dan jedan kruh, vise od godine dana.
Nasa marka, kafica, cigare to zaista djeluje malo ali njima predstavlja prezivljavanje dana za danom. Pozivam sve forumase da organizujemo skupljanje sredstava sto u KM, sto u namirnicama sto u staroj obuci odjeci bilo cega jer fakticki njima svega fali. Takodjer ako neko ima udzbenike sve dobro dodje jer nama skuplja prasinu a ovo dijete to treba.
Ideja bi bila da kad se to sve skupi da svi zajedno odemo i da im to urucimo. Ima nas dosta iz Tuzle a i iz ostalih gradova su dobro dosli na jedan dan druzenja i pomaganja ovoj porodici.

Eto drugovi javite sta vi mislite i jestel da se pomogne.
Ako neko ima prijedloga ili nesto slobdno predlozite, vise ljudi bolje misli od jednog.
Procitaj ovaj tekst prije nego se odlucis pomoci porodici Hrustic http://doznajemo.com/2012/09/13/i-druga ... -da-mrdnu/

Zeljeli smo pokrenuti akciju za pomoc porodici Muminovic iz Kalesije http://www.klix.ba/forum/porodica-mumin ... .html-f=35, ali su se pojavili komentari da je Mujo alkoholicar i da pare koje dobije umjesto na djecu potrosi na alkohol :(
Buduci da si iz Tuzle, a vjerujem da niko ne zeli da se ponavljaju slucajevi ala porodica Hrustic da li bi mogao da se raspitas sta je ustvari istina kada je rijec o porodici Muminovic, ili naravno ako si u mogucnosti da ih obidjes i da na licu mjesta saznas istinu?
Post Reply