Djavo mi mira ne da!!!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
novi_ikolac

Djavo mi mira ne da!!!

Post by novi_ikolac » 15/06/2007 13:58

Imam jedno pitanje vezano za Vistu. Posto sam vidio ovdje da je raja pocela da koristi ovaj operativni sistem i da je vjerovatno uredu, ispravan i sta ja znam sta vec, dvoumim se da li da ga "nabacim" na svoju mashinu.
E sad fol je u tome sto sam ja inace jedan ovisnik o updateovim-a svih mogucih programa i drugih stvari, da mogu i pasijans bi update-ovao, imam pitanje.
Da li je pametno da sad ista diram zbog cinjenice da imam instaliran XP sp2, i sve moguce zakrpe i update-ove (pa ja mislim da ih ima preko 100, a da ne govorim koliko Mb je proputovalo kablom)
Onda ja sam sve to fol krekirao, sad je kao orginal, imam na racunaru jedno 10 programa (najnovijih verzija tih programa) koje sam uspjesna krekirao i imam jos hrpu stvari na disku (imam instaliran i novi IE i Win media player).
Da li moram da formatiram disk, da li mogu preko ovog samo Vistu nabaciti i ako moze koliko je to pametno.
Inace sve mi radi na kompjuteru besprikosnoveno, al :), ovaj dizajn Viste me privlaci.
Imal negdje kakva klinika da se check in po pitanju ove ovisnosti, jer znao sam uletiti pocesto u gnjijezdo Trojanaca i sta vec zbog nje.
Pozdrav za raju ovdje na forumu.

janje_

Re: Djavo mi mira ne da!!!

Post by janje_ » 15/06/2007 14:18

novi_ikolac wrote:Imam jedno pitanje vezano za Vistu. Posto sam vidio ovdje da je raja pocela da koristi ovaj operativni sistem i da je vjerovatno uredu, ispravan i sta ja znam sta vec, dvoumim se da li da ga "nabacim" na svoju mashinu.
E sad fol je u tome sto sam ja inace jedan ovisnik o updateovim-a svih mogucih programa i drugih stvari, da mogu i pasijans bi update-ovao, imam pitanje.
Da li je pametno da sad ista diram zbog cinjenice da imam instaliran XP sp2, i sve moguce zakrpe i update-ove (pa ja mislim da ih ima preko 100, a da ne govorim koliko Mb je proputovalo kablom)
Onda ja sam sve to fol krekirao, sad je kao orginal, imam na racunaru jedno 10 programa (najnovijih verzija tih programa) koje sam uspjesna krekirao i imam jos hrpu stvari na disku (imam instaliran i novi IE i Win media player).
Da li moram da formatiram disk, da li mogu preko ovog samo Vistu nabaciti i ako moze koliko je to pametno.
Inace sve mi radi na kompjuteru besprikosnoveno, al :), ovaj dizajn Viste me privlaci.
Imal negdje kakva klinika da se check in po pitanju ove ovisnosti, jer znao sam uletiti pocesto u gnjijezdo Trojanaca i sta vec zbog nje.

imas themu za windows xp koja ti daje sve vizuelne mogucnosti viste, a da ne mijenjas OS.

ja cu u svakom slucaju pricekati godinu dvije, dok vista ne sazrije, prije nego je nabacim na masinku.

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 15/06/2007 14:35

znam par ljudi koji su poletili pa formatirali kompjuter (vista nije nadogradnja XPa) i onda sjeb...

Sacekaj dok Vista dodje sebi, svako malo stizu zakrpe, a dobro ti rekoshe, imas VISTA Theme, sve tvoje radi u XP a izgleda ko Vista

anex
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Post by anex » 15/06/2007 14:39

Kupio sam nov racunar "vista ready" i instalirao vistu...ali nije radila kako treba...fali ovaj driver fali ono...i skinem ti ja to...postavim XP i mirna Bosna...postavio sam i WindowsBlinds-e izgleda ko vista...

Pametnije ovo nego svaki drugi dan format C :D

bc_chupo

Post by bc_chupo » 15/06/2007 14:53

joj ljudi okanite se viste

Ludi Kure

Re: Djavo mi mira ne da!!!

Post by Ludi Kure » 15/06/2007 15:12

janje_ wrote:
novi_ikolac wrote:Imam jedno pitanje vezano za Vistu. Posto sam vidio ovdje da je raja pocela da koristi ovaj operativni sistem i da je vjerovatno uredu, ispravan i sta ja znam sta vec, dvoumim se da li da ga "nabacim" na svoju mashinu.

imas themu za windows xp koja ti daje sve vizuelne mogucnosti viste, a da ne mijenjas OS.

ja cu u svakom slucaju pricekati godinu dvije, dok vista ne sazrije, prije nego je nabacim na masinku.

mozel mala pomoc u pronalazenju te teme plz :roll: trenutno imam Vistu, al bi pravo volio stari dobri XP sa ljepotom i sminkom koju Vista ima... haj pls ako znas koja je to tema ostavi link oci mi ispadose trazeci :shock: ...

malizeleni

Post by malizeleni » 15/06/2007 16:04

windowsblinds na primjer. vista je kita

amarce

Post by amarce » 15/06/2007 16:12

imao sam ja vistu par puta po par dana i svaki sam je put obrisao i vratio se na XP.
Visti treba jos vremena da sebi dode ko sto neko rece....
barem sacekati SP1

LordRaven

Post by LordRaven » 15/06/2007 17:25

Koristim vistu od novembra prošle godine i radi besprekorno.Prezadovoljan sam činjenicom da već sad imate sve skoro programe rađene za vistu tako da ni to više nije problem. Ako ti nije do promjene sistema onda udari samo Vista temu i to je to.

Post Reply