Disney+

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
mRNA
Posts: 217
Joined: 14/02/2021 13:04

#1 Disney+

Post by mRNA »

Da ne spamamo Netflix temu, jel ima neko iskustva sa ovim servisom preko VPN jel ima naših prevoda, šta sve nude itd?

https://www.preview.disneyplus.com/
User avatar
bezimeni nepoznati
Posts: 134
Joined: 18/11/2020 10:47
Location: Planeta Zemlja
Contact:

#2 Re: Disney+

Post by bezimeni nepoznati »

Ja sam čuo da navidno unaju veoma široku ponudu, ali valja zanemariti ovakve reka kazala informacije. Inače i ha imam isto pitanje
User avatar
vaučer
Posts: 9135
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#3 Re: Disney+

Post by vaučer »

Koristio nekoliko mjeseci.
Imaš brdo Disney sadržaja i filmova, Simpsone, Marvel filmove i dosta National Geographic dokumentaraca. Chelokupna ponuda je dosta uža od Netflixa ili Primea i vrlo je obiteljski orjentirana - dakle nikakvi krimi dokumentarci, horori ili ikakav sličan sadržaj. Nakon što sam pogledao par filmova i drugi članovi obitelji pogledali Mandalorian, nije bilo smisla nastaviti pretplatu jer stvarno nema toliko sadržaja niti je dovoljno raznovrstan.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4406
Joined: 02/12/2017 20:10

#4 Re: Disney+

Post by fusion_ba »

Ima sada, dodali su STAR katalog koji ima hrpu novih naslova, pa su faktički uduplali ponudu, ali i povećali cijenu. Ima i dosta krimi naslova.

https://www.cnet.com/news/disney-plus-a ... n-the-way/
User avatar
fusion_ba
Posts: 4406
Joined: 02/12/2017 20:10

#5 Re: Disney+

Post by fusion_ba »

Naravno da ne možeš. Nekome to ne predstavlja problem.
User avatar
beco
Posts: 3393
Joined: 25/08/2004 14:22

#6 Re: Disney+

Post by beco »

Koristim ja preko vpn.

Cool je najvise zbog Marvel stvari, Wanda Visiin Mandalorian....

Ni blizu sadržaja kao netflix.

Naravno da nema nasih titlova.

Ima i premium access neki stvari, recimo filmova koji su trenutno u kinu 29,99$ ali to bude besplatno u preplati nakon 3 mjeseca.

Sve u svemu nek se nađe.

Trebao bi na ljeto D+ doći i u Evropu tako da vpn nece trebati.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4406
Joined: 02/12/2017 20:10

#7 Re: Disney+

Post by fusion_ba »

Došao je u Evropu davno, samo kod nas nije.
Naštimaj VPN na UK, Holandiju, Australiju... Imaju više naslova nego USA
bob_1921
Posts: 585
Joined: 12/10/2018 10:09

#8 Re: Disney+

Post by bob_1921 »

preko koje zemlje ste uzimali, reko da probam mjesec al preko usa nece placanje mora se onaj zip code unijeti pa odbija ...
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#9 Re: Disney+

Post by crnivrag »

bob_1921 wrote: 07/04/2022 21:32 preko koje zemlje ste uzimali, reko da probam mjesec al preko usa nece placanje mora se onaj zip code unijeti pa odbija ...
Preko Američkog VPN-a, i onda mi se pretplatilo direkt preko mobilne Disney+ aplikacije i Google Play Store-a, i sad mi Google Play Store skida 6.99$ mjesečno.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#10 Re: Disney+

Post by tranquil »

https://variety.com/2022/digital/global ... 235217714/

Ukratko:
- Disney + u maju i junu ulazi u 42 dodatne zemlje.
- BiH i zemlje regiona dobijaju Disney+ 14.06.
- Cijena za BiH: 7,99€ mjesečno, 79,90€ godišnje
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#11 Re: Disney+

Post by NecuVise »

tranquil wrote: 08/04/2022 09:09 https://variety.com/2022/digital/global ... 235217714/

Ukratko:
- Disney + u maju i junu ulazi u 42 dodatne zemlje.
- BiH i zemlje regiona dobijaju Disney+ 14.06.
- Cijena za BiH: 7,99€ mjesečno, 79,90€ godišnje
Preskupo za ono što će nuditi.
Marihuana007
Posts: 292
Joined: 03/03/2022 20:22

#12 Re: Disney+

Post by Marihuana007 »

Cijena ista kao u Hrvatskoj s tim da je kod njih bolji životni standard i plate.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#13 Re: Disney+

Post by tranquil »

NecuVise wrote: 08/04/2022 09:50
tranquil wrote: 08/04/2022 09:09 https://variety.com/2022/digital/global ... 235217714/

Ukratko:
- Disney + u maju i junu ulazi u 42 dodatne zemlje.
- BiH i zemlje regiona dobijaju Disney+ 14.06.
- Cijena za BiH: 7,99€ mjesečno, 79,90€ godišnje
Preskupo za ono što će nuditi.
Marihuana007 wrote: 08/04/2022 09:59 Cijena ista kao u Hrvatskoj s tim da je kod njih bolji životni standard i plate.
Nije to preskupo, nego ste se vi loše udali / oženili :lol:

Zezam se. Ali imam dovoljno godina da se sjećam dizanja filmova iz videoteka. Znojiš se da odgledaš na vrijeme film za marku dnevno u fiksirana 24 sata, na VHS traci loše kvalitete, premotavaš neke scene da stigneš na vrijeme, naletiš na to do je neko bitnu scenu presnimio nekim papanskim vjenčanjem, ili je čak snimak "piratski", sniman u kinu, pa nekad gledaš iz kamere odozdo iz prvog reda kako se slika sužava prema gore, slušaš smijeh publike, ili ako je snimak porijeklom iz Srbije, slušaš aplauz dok Kip Slobode tone u more u filmu katastrofe (fakat mi se desilo), vraćaš kasetu po kiši i po snijegu prije nego što se videoteka zatvori kako ne bi plaćao dodatno... I ako hoćeš pogledati film svaki dan pod tim uslovima, to je (još onda) bilo 30 maraka mjesečno. I svi mi iz te video-generacije smo rado plaćali, rado gledali filmove skoro svaki dan. Kad sve to uzmeš u obzir, 8 eura mjesečno za sav Disney sadržaj nije skupo.

Naravno, pod uslovom da imaš šta gledati, a to ovisi i o gledaocu. Ako je gledaoc fan Disney crtanih ili igranih filmova ili Pixar ili Star Wars ili Marvel ili National Geographic sadržaja, onda je Disney+ vrijedan svakog eurocenta, jer su svi ovi sadržaji dostupni, u najvišoj kvaliteti, svo vrijeme. Od zvaničnog ulaska (dakle od juna), vjerovatno će svi ili većina sadržaja biti titlovani, neki od crtanih možda i sinhronizovani (bitno ako imaš malo dijete). A od kako je uveden "Star" brand pod kojim su "ostali" sadržaji koji nisu pod tim velikim Disneyevim pod-brandovima, dakle tu su krimići, komedije, drame, vjerovatno sve osim horora i erotike, a koji će u BiH biti od samog početka, onda je Disney+ vrijedan i za većinu ostalih. Možda ne baš za sve, ako neko ima specifičan ukus, ali većini je ovo prihvatljivo.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#14 Re: Disney+

Post by REDDEVILS »

tranquil wrote: 08/04/2022 09:09 https://variety.com/2022/digital/global ... 235217714/

Ukratko:
- Disney + u maju i junu ulazi u 42 dodatne zemlje.
- BiH i zemlje regiona dobijaju Disney+ 14.06.
- Cijena za BiH: 7,99€ mjesečno, 79,90€ godišnje
Preko Turske 34.99 TL 😊
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#15 Re: Disney+

Post by NecuVise »

@tranquil dizao sam i ja u videoteci filmove i kupovao piratske video igre, ali je to bilo drugo vrijeme i druge okolnosti.

Skupo je u odnosu na konkurenciju i ono što nudi a ne u odnosu na moja ili nečija primanja. Ne mjeri se skupoća po tome. Servis neće imati najosnovniju stvar a to je lokalizacija sadržaja. Servis u Americi košta manje u dolarima nego kod nas u eurima, a pitanje je hoće li imati uopšte istu ponudu.
iz zadnje klupe
Posts: 936
Joined: 27/07/2012 18:10

#16 Re: Disney+

Post by iz zadnje klupe »

Ali imam dovoljno godina da se sjećam dizanja filmova iz videoteka. Znojiš se da odgledaš na vrijeme film za marku dnevno u fiksirana 24 sata, na VHS traci loše kvalitete, premotavaš neke scene da stigneš na vrijeme, naletiš na to do je neko bitnu scenu presnimio nekim papanskim vjenčanjem, ili je čak snimak "piratski", sniman u kinu, pa nekad gledaš iz kamere odozdo iz prvog reda kako se slika sužava prema gore, slušaš smijeh publike,
Imam i Netflix, Hbomax, Amazon prime, ali ne i onaj ćejf ko kad pola sata izabireš film u videoteci i onda kući ubacuješ polagano u VHS video recorder,nadajući se da nece zaglaviti, da nešto nije presnimljeno i sl., možda je do mene :roll:
bob_1921
Posts: 585
Joined: 12/10/2018 10:09

#17 Re: Disney+

Post by bob_1921 »

REDDEVILS wrote: 08/04/2022 10:28
tranquil wrote: 08/04/2022 09:09 https://variety.com/2022/digital/global ... 235217714/

Ukratko:
- Disney + u maju i junu ulazi u 42 dodatne zemlje.
- BiH i zemlje regiona dobijaju Disney+ 14.06.
- Cijena za BiH: 7,99€ mjesečno, 79,90€ godišnje
Preko Turske 34.99 TL 😊
Ja odustao nisam preko turske isao ...probao argentin nece, jucer probam preko usa medjutim zip code trazi i odbije karticu, preko uk odbije karticu jel preko turske isti fazon kao netflix za sms :)
dzenanalic22
Posts: 822
Joined: 28/08/2017 16:30

#18 Re: Disney+

Post by dzenanalic22 »

bob_1921 wrote: 08/04/2022 10:45
REDDEVILS wrote: 08/04/2022 10:28

Preko Turske 34.99 TL 😊
Ja odustao nisam preko turske isao ...probao argentin nece, jucer probam preko usa medjutim zip code trazi i odbije karticu, preko uk odbije karticu jel preko turske isti fazon kao netflix za sms :)
Disney+, kao i Spotify, veže zemlju u kojoj je account otvoren sa zemljom u kojoj je kartica izdana. Znači za Disney+ preko Turske potrebna je turska kartica ili turski PayPal, a može i preko Google Playa najvjerovatnije.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#19 Re: Disney+

Post by tranquil »

NecuVise wrote: 08/04/2022 10:39 @tranquil dizao sam i ja u videoteci filmove i kupovao piratske video igre, ali je to bilo drugo vrijeme i druge okolnosti.

Skupo je u odnosu na konkurenciju i ono što nudi a ne u odnosu na moja ili nečija primanja. Ne mjeri se skupoća po tome. Servis neće imati najosnovniju stvar a to je lokalizacija sadržaja. Servis u Americi košta manje u dolarima nego kod nas u eurima, a pitanje je hoće li imati uopšte istu ponudu.
Pa ne znam, ako je duplo jeftinije od Netflixa, a ima se šta pogledati, mislim da nije skupo. Mislim da nije stvar u skupoći, nego u tome što smo za videoteke prije tri decenije muzli pare od roditelja, a danas ove stvari kupujemo sami, pa nam je sve skupo. Ali ako nam dijete zatraži, platićemo bez razmišljanja :lol:

BTW, odakle znaš da neće biti lokalizacije sadržaja? Upravo je to tačka u kojoj je Disney bolji od konkurencije, u zemljama u kojima su do sada uveli imaju bolje lokalizovani sadržaj. Oni furaju kao tu porodičnu orijentaciju, i gledaju da im je što bolja lokalizacija, uključujući i sinhronizaciju sadržaja za najmlađe. Nisam još nigdje vidio konkretnu informaciju o lokalizaciji u BiH i okolnim zemljama, ali mislim da će to biti bolje nego kod konkurencije.

Takođe, Disney za razliku od Netflixa, manje varira u sadržaju po zemljama, jer emituju uglavnom vlastite sadržaje. Netflixova ponuda "crvenog N" sadržaja je skoro ista u svim zemljama (ima manji broj izuzetaka), dok se njihova ponuda između zemalja razlikuje u "ne-Netflix" sadržajima, zbog ganjanja licenci za različite sadržaje. Disney nema tih problema, sve što stavljaju na streaming je ionako njihovo, tako da i nema velikih odstupanja. Očiti izuzetak je naravno Star+, koji u Americi ni ne postoji, jer te sadržaje tamo pokriva Disneyev drugi streaming servis, Hulu, kojeg nema u ostatku svijeta.
iz zadnje klupe wrote: 08/04/2022 10:43
Ali imam dovoljno godina da se sjećam dizanja filmova iz videoteka. Znojiš se da odgledaš na vrijeme film za marku dnevno u fiksirana 24 sata, na VHS traci loše kvalitete, premotavaš neke scene da stigneš na vrijeme, naletiš na to do je neko bitnu scenu presnimio nekim papanskim vjenčanjem, ili je čak snimak "piratski", sniman u kinu, pa nekad gledaš iz kamere odozdo iz prvog reda kako se slika sužava prema gore, slušaš smijeh publike,
Imam i Netflix, Hbomax, Amazon prime, ali ne i onaj ćejf ko kad pola sata izabireš film u videoteci i onda kući ubacuješ polagano u VHS video recorder,nadajući se da nece zaglaviti, da nešto nije presnimljeno i sl., možda je do mene :roll:
:lol:

Nije to ćejf, to je nostalgija. I tada si se sigurno nervirao ako je nešto išlo loše, a često je bilo tako, a sada na to gledaš kao na sitnice koje te potsjećaju na mladost i bezbrižna vremena :-D
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#20 Re: Disney+

Post by REDDEVILS »

Disney+
ImageImage
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#21 Re: Disney+

Post by NecuVise »

postavljalo se za lokalizaciju odgovor od Disneya na nekoj drugoj temi, netflix ili hbo gdje su napisali da neće biti lokalizacije.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#22 Re: Disney+

Post by tranquil »

NecuVise wrote: 08/04/2022 11:06 postavljalo se za lokalizaciju odgovor od Disneya na nekoj drugoj temi, netflix ili hbo gdje su napisali da neće biti lokalizacije.
Ah vidim sada i ja, fakat bezveze, odmah ga prekrižiti kao servis za djecu. Valjda će nekad nešto popraviti u tom pogledu.
bob_1921
Posts: 585
Joined: 12/10/2018 10:09

#23 Re: Disney+

Post by bob_1921 »

Ako sam dobro upratio od kolega djeca danas od prvog razreda eng. uce tako sa te strane njima nece neki prblem biti mozda i plus :) a i ove nove generacije od petog itd s engleskim su na ti vecinom :) ... meni svejedno vezano za cijenu ok tolika je samo da ne bude razlika u sadrzaju tipa hbo max kod nas ili usa i slicno ...
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#24 Re: Disney+

Post by tranquil »

bob_1921 wrote: 08/04/2022 12:16 Ako sam dobro upratio od kolega djeca danas od prvog razreda eng. uce tako sa te strane njima nece neki prblem biti mozda i plus :) a i ove nove generacije od petog itd s engleskim su na ti vecinom :) ... meni svejedno vezano za cijenu ok tolika je samo da ne bude razlika u sadrzaju tipa hbo max kod nas ili usa i slicno ...
Pa dobro, recimo da za djecu od 9-10 godina jezik neće biti problem.

Mlađa djeca u BiH, Srbiji i Hrvatskoj će nažalost sačekati sa gledanjem Disney klasika (barem preko streaminga) dok ne budu 3-4 razred škole, što je prava šteta. A djeci koja će gledati, to će, kao što si rekao, biti samo plus, dodatno utvrđivanje stranog jezika.

Naša djeca u inostranstvu (poput mog djeteta) imaju skroz druge probleme, ali i neke prednosti. Moje dijete u Njemačkoj još ne zna ni naš, a krenuće u jaslice i poslije u obdanište, i već sa 3-4 godine vladati njemačkim jezikom dovoljno dobro da gleda bilo koji program za svoj uzrast na njemačkom jeziku, tako da će Disney+ biti sasvim OK za dječiju konzumaciju već nakon koju godinu.

Nažalost to nije ono što sam želio.

Ovdje npr. imamo Netflix koji je "po defaultu" na njemačkom, ali koji se može "prešaltati" na hrvatski jezik bez problema, tako da imam pristup hrvatskim titlovima tamo gdje postoje (uglavnom originalni Netflixov sadržaj je uvijek opremljen sa svim mogućim jezicima), i ponekad (rijetko) imaju i sinhronizaciju. To međutim rijetko koristim - Netflix uglavnom gledam na originalnom jeziku - engleskom ili njemačkom, i sa engleskim ili njemačkim titlovima - čak i kada program ima hrvatske titlove. Par Netflixovih užasno loših crtanih filmova imaju čak i hrvatsku sinhronizaciju, šteta što nemaju ništa što je sinhronizovano, a istovremeno vrijedno gledanja. Meni je Netflix dakle super, ali mi je za dijete beskoristan.

Nadao sam se da će, kada Disney+ dođe u naš region, isto kao i na Netflixu, biti moguće da se, ako sinhronizacija postoji, ti programi ovdje gledaju na našem, jer sam htio da neke Disney klasike, ili novije zabavne Disney/Pixar filmove, dijete gleda ne na njemačkom, nego na maternjem jeziku. Kada djeca doseljenika gledaju filmove na jeziku zemlje u kojoj se nalaze to nije nužno plus, jer oni će taj domaći jezik svakako sjajno naučiti i bez te dodatne pomoći, nego je to čak minus, zato što se izlažu opasnosti da ne budu dobri sa maternjim jezikom.

Faktički, iako sam u inostranstvu, i iako sam imao Disney+ već odavno kao opciju (nisam se još pretplatio), htio sam da se "šlepam" na uvođenje Disney+ u istočnu Europu, kako bih "pojačao" prisustvo maternjeg jezika kod kuće, ne zbog mene, nego zbog djeteta. Očigledno sam se previše nadao :(

Kao što sam rekao, meni lično to nije problem, i vjerovatno ću prije ili poslije uzeti DIsney+, bez obzira na ovu manu.

Što se tiče razlike u sadržaju, mislim da razlike u sadržaju u odnosu na zapadnu Europu neće biti, Disney uglavnom ima pravo emitovanja nad svojim sadržajem u svim zemljama, jedina razlika je sa Amerikom, koja ni nema onaj "Star" segment, jer to tamo pokriva drugi DIsneyev streaming servis - Hulu.
Tabijat
Posts: 1277
Joined: 25/12/2013 15:29

#25 Re: Disney+

Post by Tabijat »

bob_1921 wrote: 08/04/2022 12:16 Ako sam dobro upratio od kolega djeca danas od prvog razreda eng. uce tako sa te strane njima nece neki prblem biti mozda i plus :) a i ove nove generacije od petog itd s engleskim su na ti vecinom :) ... meni svejedno vezano za cijenu ok tolika je samo da ne bude razlika u sadrzaju tipa hbo max kod nas ili usa i slicno ...
Treba razlikovati lokalizaciju, sinkronizaciju i titlovanje.
Lokalizacija je interfejs stranice na lokalnom jeziku. Mislim da nikome od nas to nije bitno.
Sinkronizacija - ja nešto kontam da će biti. Toliko je Disney platio hrvatskih sinkova za kino i HRT da bi bilo glupavo to ne iskoristiti.
Titlovanje - mislim da je ovo minimum koji bi morao biti prisutan. Mada ne mora značiti, Amazon Prime nema ni to, ali zato nema ni pretplatnika ovdje bogzna. Disney su valjda svjesni da su im djeca veeeliki segment publike.

Što se samog sadržaja tiče, on bi kod nas trebao biti najbogatiji, jer je u Americi podijeljen sa HULUom, a u Evropi (čini mi se) sa HBO ili čak nekim TV kućama. Kod nas nije ni jedno ni drugo, sa HBO je povučen Disney sadržaj, i trebali bismo imati najbogatiji Disney+ sadržaj. Kasnije će navodno uvesti i jeftiniji paket sa reklamama, ali to me ni najmanje ne interesuje. 8€ je pristojna cijena.
Post Reply