Direktor RTRS

User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#2 Re: Direktor RTRS

Post by uvjek dobar gost »

Gledah sinoć minute žute i to njih šezdeset i ne znam šta više da kažem.... bojkot je slaba riječ, izdaja je presitna, prevara mala... nisam pametan u mom vokabularu nema sada adekvatne riječi za sve što osjećam... ali neee....

Poserem se ja u stau međunarodnoj komponenti i koalicionim partnerima koji su u stvari dopustili da jedan takav mračnjak zasjedne u fotelju umjesto da je na dugogodišnjoj robiji zbog podsticanja mržnje i učestvovanja u rušenju vjesrkih objekata....

Sve oko mene je Vic.... gledah sinoć poslije minuta žutih... Smisao života jedan stariji malo film napravljen od strane onih koji su stvarali nekad 80-tih.... stvarali smiješne stvari..... a na njih se ugledala ekipa Top Liste Nadrealista.... kojoj sam se nekad smijao ,a sada živim u tome !
lončanica
Posts: 75
Joined: 08/07/2008 00:18

#3 Re: Direktor RTRS

Post by lončanica »

Ne treba da čudi, da iznenadi... Svako ko je samo osjetio, a da ne govorim preživio, golgotu rata u Bosni, može se samo prisjetiti svega. I najstrašnije za mene je što iz ove perspektive shvatam da mi nismo u biti ni znali protiv čega i koga se borimo. Ovakve stvari samo ostave gorak okus u ustima i još jednom sama sebe upozorim da moram pamtiti svaki dan onoga što sam preživjela.

Ali ono što me ljuti su Bošnjaci, na koje se direktno i ciljano, izlila sva ova mržnja, bijes, primitivizam, militantnost, šovinizam, nacionalnizam... a sada mi opet prvi kažemo "mir, mir, niko nije kriv..." Vraga niko nije kriv! Trebaju svi normalni ljudi ustati protiv ovakvih ljudi, uprijeti na njih prstom i reći: kriv si! U to uključujemo i pripadnike bošnjačkog i hrvatskog naroda koji su ubijali nevine ljude drugih naroda. Ubica je ubica. Trebamo svi ustati i konačno reći STOP, jer opet će se ponoviti. I opet ćemo biti žrtve.

I trebamo izglasati Suadu Kapić za gradonačelnika Sarajeva, jer je ona jedina pokazala da ima svijest i hrabrost nazvati stvari koje su se desile pravim imenom. Ona je jedina koju sam čula da realno priča o proteklom radu, a da u njenim riječima nema politikanstva i podilaženja bilo kojoj političkoj opciji.
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#4 Re: Direktor RTRS

Post by sodom »

Hajde što je vic, nego sto je crn i gorak!
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#5 Re: Direktor RTRS

Post by uvjek dobar gost »

Vic koji traje već predugo, svima nam se od smijeha počinju kriviti usta...

Sve mi se gadi fakat...i jeste prvi put pomišljam da se ispalim negdje daleko i da se nikad više ne okrenem a kamoli vratim pa i turistički, da se ispalim negdje u Kanadu ili negdje daleko... što dalje !
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#6 Re: Direktor RTRS

Post by in33sa »

Sta su odjednom u 60 minuta poceli istinu zboriti? zar nisu Bake i kompanija lazovi i neprijatelji narodne vlasti?
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#7 Re: Direktor RTRS

Post by uvjek dobar gost »

in33sa wrote:Sta su odjednom u 60 minuta poceli istinu zboriti? zar nisu Bake i kompanija lazovi i neprijatelji narodne vlasti?
:D :D :D :D :-) :-) :-) :-)

čim govori o anamo onim....


:D
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#8 Re: Direktor RTRS

Post by sodom »

uvjek dobar gost - hajd zvacu te za par godina kad i meni dopizdi da mi nadjes kakvu babu tamo :D

Nego, jebes ovo, i u ratu nas je spasio smisao za crni humor, mislim da je vrijeme za isti opet doslo. Manje se bavit ovim sranjima, samo glava boli.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#9 Re: Direktor RTRS

Post by in33sa »

A kad ministar otpocnu onu pjesmu, mene bi sramota u njegovo ime, koja blam situacija. Sitovacija, da budem precizniji.

Mada je i cijela sitovacija sama po sebi transparentna, pet ili sest nekakvih nazovicetnika, svi u razlicitim uniformama, stoje u nekakvom blatu do koljena, komadant pati od kompleksa nedostatka visine (vojvoda a visok metar i aplauz, mora da mu je gadno trenirati autoritet na vojnicima visim i po 20 cm od njega) lize se brlja, ministar stao u blato i drzi govor, onda zapjeva nicim izazvan, tri zene kao publika, ministar rece gordo "ovo je nasa pobjeda".

Cestitam.
User avatar
Thinker
Posts: 366
Joined: 07/02/2008 12:58

#10 Re: Direktor RTRS

Post by Thinker »

Mislim da niste u pravu, sada će nama neki umni forumaši objasniti da Davidović nije stvarni problem nego je to 60 minuta. Ko ih je tjerao da nešto onako prikazuju i blate čovjek kojii tako lijepo pjeva.....
User avatar
Socijalista
Posts: 2304
Joined: 19/01/2009 23:04
Location: U Daytonu...

#11 Re: Direktor RTRS

Post by Socijalista »

User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#12 Re: Direktor RTRS

Post by Mahalac »

Ja mislim da su Bosnjaci i Hrvati bas nako ravnopravno i ravnogorski zastupljeni u javnom servisu PTPC u liku i delu di-rektora, uostalom kao i u svemu u boljem entitetu. :cry:

Nikad dna ljudi, sta je ovo :run:
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#13 Re: Direktor RTRS

Post by uvjek dobar gost »

Ovo bi bilo smiješno i tragi-komično, jeste blato kalja, oni kao pjevaju... da čovjek koji je "dirigent" nije par godina prije tog snimka bio u vladi koja je protjerivala, otvarala logore, rušila sve i svje, ubijala.... planirala i realizovala genocid.. a da danas taj isti lik nije na budžetu !

Taj lik danas dobija plakete, zaslužan je "građanin"... prima platu.. i smije nam se u lice, a sa njim i koalicioni partneri koji su sve to dopustili, jer zapamtite oni su se cijelo vrijeme borili za svoje ciljeve, a mi... za šta smo se borili mi ?

Mahalac je u pravu NIKAD DNA !
hadzofield
Posts: 1411
Joined: 07/12/2008 19:27

#14 Re: Direktor RTRS

Post by hadzofield »

Ovo je klasicna srbofobija :) hehehe
Zasto ne pricaju o uposlenicima BHT-a ccccc
ovo je atak na srpski narod
davidigolijat
Posts: 151
Joined: 17/01/2009 14:25

#15 Re: Direktor RTRS

Post by davidigolijat »

Isto tako kao sto to tebi ruzno izgleda...tako i Srbima izgleda kada gledaju slike Alije, Mahmuljina i dr. kako se selame i ljube sa mudzahedinima i arapima....
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#16 Re: Direktor RTRS

Post by nokia6170 »

zna li neko od koje godine je cetnik davidovic na funkciji rtrs-a? kazem da je cetnik, jer je doticni sinoc sam za sebe rekao da je cetnik.

ako je imenovan odlukom vlade rs-a nakon izmjene ustava rs gdje se uvodi vijece naroda i veto, onda treba postaviti pitanje bosnjackim predstavnicima u rs-u zasto nisu potegli pitanje zastite vitalnog nacionalnog interesa imenovanjem ovakve osobe na celo javnog radio tv servisa, osobe koja je ucestvovala u unistavanju bica jednog od tri konstitutivnog naroda rs-a.
User avatar
MoHiKaNaC
Posts: 615
Joined: 17/04/2002 00:00
Location: tu i tamo...

#17 Re: Direktor RTRS

Post by MoHiKaNaC »

lončanica wrote:Ne treba da čudi, da iznenadi... Svako ko je samo osjetio, a da ne govorim preživio, golgotu rata u Bosni, može se samo prisjetiti svega. I najstrašnije za mene je što iz ove perspektive shvatam da mi nismo u biti ni znali protiv čega i koga se borimo. Ovakve stvari samo ostave gorak okus u ustima i još jednom sama sebe upozorim da moram pamtiti svaki dan onoga što sam preživjela.

Ali ono što me ljuti su Bošnjaci, na koje se direktno i ciljano, izlila sva ova mržnja, bijes, primitivizam, militantnost, šovinizam, nacionalnizam... a sada mi opet prvi kažemo "mir, mir, niko nije kriv..." Vraga niko nije kriv! Trebaju svi normalni ljudi ustati protiv ovakvih ljudi, uprijeti na njih prstom i reći: kriv si! U to uključujemo i pripadnike bošnjačkog i hrvatskog naroda koji su ubijali nevine ljude drugih naroda. Ubica je ubica. Trebamo svi ustati i konačno reći STOP, jer opet će se ponoviti. I opet ćemo biti žrtve.

.......
:thumbup:
User avatar
primus-1
Posts: 439
Joined: 13/08/2008 13:38

#18 Re: Direktor RTRS

Post by primus-1 »

Mahalac wrote:Ja mislim da su Bosnjaci i Hrvati bas nako ravnopravno i ravnogorski zastupljeni u javnom servisu PTPC u liku i delu di-rektora, uostalom kao i u svemu u boljem entitetu. :cry:

Nikad dna ljudi, sta je ovo :run:
jel ono bezdan,film,kad ed harris dodje do dna i nadje vanzemaljce

doduse sudec po glavi,mozda je D.D. vanzemaljac? :-) :D
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#19 Re: Direktor RTRS

Post by uvjek dobar gost »

nokia6170 wrote:zna li neko od koje godine je cetnik davidovic na funkciji rtrs-a? kazem da je cetnik, jer je doticni sinoc sam za sebe rekao da je cetnik.

ako je imenovan odlukom vlade rs-a nakon izmjene ustava rs gdje se uvodi vijece naroda i veto, onda treba postaviti pitanje bosnjackim predstavnicima u rs-u zasto nisu potegli pitanje zastite vitalnog nacionalnog interesa imenovanjem ovakve osobe na celo javnog radio tv servisa, osobe koja je ucestvovala u unistavanju bica jednog od tri konstitutivnog naroda rs-a.
Pored toga on je zaposlen u Javnom Servisu... i niko ništa !
bosanska rijec
Posts: 575
Joined: 25/09/2007 21:07

#20 Re: Direktor RTRS

Post by bosanska rijec »

Sinoc slusam onog cetnika kako pozdravlja ostale cetnike i kaze :" vi ste se borili i izborili za RS, zato vas mrze.... sprem te se , sprem te se " .... Ono na prvu , pao mi je na pamet, jedan ovdje istaknuti bivsi forumas koji se odavao za „demokratu“ a koji je dijelio i banove pa je zato bio zasticen na ovom forumu, istu recenicu je rekao i izjavio na ovom forumu „srpski narod se borio i izborio za RS“ mislim da tada nije ni bilo reakcija na ovu izjavu. .... Zlocini pocinjeni u ime etnicki ciste srpske teritorije je za njih“ postena“ borba a ovo licemjerno pozivanje na zakon i pravdu istih je nastavak te „postene“ borbe . Kako Omerovic rece, nece da kaze da je cetnik , jer ce to ponovo iskoristiti, ali parafraziran, da se ovaj direktor „posteno“ borio i posteno slijedi karadzicevu politiku.
. E moj H.Omerovicu njima ne smeta ako ih nazoves cetnikom niti ih to vrijedja, niti je to, koliko znam zabranjeno po zakonu . Kukavice , pardon ti hrabri borci, poput njih, za cas su „demokrate“ a cas „cetnici“ sta god zatreba u datom momentu i sve za „postenu“ sljedbenicku karadzicevu politiku.
Najbolje je ona majka rekla ili su navijaci ili koljaci , koliko samo puta su to dokazali, stoka jedna.
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#21 Re: Direktor RTRS

Post by valter.ba »

Bradate spodobe je dobra "kovanica" iz onih ratnih vremena i nekako im idealno pristaje. Gledam ljube zvono crkveno koje su ukrali sa Grbavice i sjetih se svih saobracajnih znakova,bandera,prozora i vrata koje su po krajisnikovom nalogu ponijeli sa sobom u izbjeglistvo. Da nije zalosno bilo bi smjesno. One karikature od ljudi stvarno misle da su pobjedili, mitologija ih ubi, razara im mozgove. Sada se jos bolje vidi kakve su to pi.. :lol: ! Pa mi da smo imali 20% njihovog naoruzanja i da smo htjeli a hvala Bogu nismo, mi bi dosli do Zemuna brze od Balkan Expressa onako cisto iz zahebancije. Udarili su nam embargo na oruzje ali nisu mogli na SRCE BOSANSKO, a oni vole reci ne bije boj svijetlo oruzje vec srce u junaka :mrgreen: Zato preporucio bih im da se jedno 100 godina stide jer je to jedino sto im preostaje ili neka crknu od jada :dance: .
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#22 Re: Direktor RTRS

Post by nokia6170 »

valter.ba wrote:Bradate spodobe je dobra "kovanica" iz onih ratnih vremena i nekako im idealno pristaje. Gledam ljube zvono crkveno koje su ukrali sa Grbavice i sjetih se svih saobracajnih znakova,bandera,prozora i vrata koje su po krajisnikovom nalogu ponijeli sa sobom u izbjeglistvo. Da nije zalosno bilo bi smjesno. One karikature od ljudi stvarno misle da su pobjedili, mitologija ih ubi, razara im mozgove. Sada se jos bolje vidi kakve su to pi.. :lol: ! Pa mi da smo imali 20% njihovog naoruzanja i da smo htjeli a hvala Bogu nismo, mi bi dosli do Zemuna brze od Balkan Expressa onako cisto iz zahebancije. Udarili su nam embargo na oruzje ali nisu mogli na SRCE BOSANSKO, a oni vole reci ne bije boj svijetlo oruzje vec srce u junaka :mrgreen: Zato preporucio bih im da se jedno 100 godina stide jer je to jedino sto im preostaje ili neka crknu od jada :dance: .
bradate spodobe su meni i vehabije, tako da je bolje za cetnike koristiti izraz "krvozedni srbi"
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#23 Re: Direktor RTRS

Post by sheilak »

Znate sta je najgore u svemu ovome ? To sto oni nece vidjeti nista lose u ovome, sto ce to promatrati kao nesto savrseno normalno te ce uz prigodan Dodikov krkanski izgovor i komentar, izaci cisti iz svega, kao heroji ( za narod im ).
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#24 Re: Direktor RTRS

Post by nokia6170 »

sheilak wrote:Znate sta je najgore u svemu ovome ? To sto oni nece vidjeti nista lose u ovome, sto ce to promatrati kao nesto savrseno normalno te ce uz prigodan Dodikov krkanski izgovor i komentar, izaci cisti iz svega, kao heroji ( za narod im ).
osuditi bilo sta u vezi sa republikom srpskom u ratnom periodu znacilo bi automatski negirati i samo postojanej rs-a danas. zato vecina srba iz rs-a mudro suti i izbjegava da komentarise bilo sta sto se radilo u ratu od strane rs-a i vrs-a, zagovarajuci tezu: ne treba gledati u proslost, hajmo gledati u buducnost....naravno istovremeno cvrsto braneci krvlju osvojeno u ratu...pa makar se radilo i o genocidu.

p.s. zapitatel se ikad zasto nikad rs nije osudila zlocine treceg rajha, izraela, ruande i slicnih situacija u svijetu i zasto nikad, al bas nikad niste culi da je napravljena neka emisija na rtrs-u o zlocinima bilo kojeg rezima. razlog vrlo jednostavan, zato sto bi onda na tapet morali doci i zlocini koje je sistem rs-a cinio, pogotovo sto je to jedini sistem koji je sudski okvalifikovan kao vrsilac najstrasnijeg zlocina na svijetu-genocida.
Fordas
Posts: 1430
Joined: 30/01/2008 13:17
Location: imal' gdje tog snimka tuzlanski lopovi?

#25 Re: Direktor RTRS

Post by Fordas »

Ako nekom nije bilo jasno sto se na RTRS-u redovno prvo prati Srbija pa tek onda vijesti iz nase zemlje, konstantno prati srbijanska reprezentacija a ne nasa, mogao je sinoc dobiti odgovor. Ipak, ne mogu a da se grohotom ne nasmijem na postrojavanje 7 bjednih dronjaka u blatu i ministarovo mucanje u kameru a zatim (na silu) pjevanje pred auditorijom. :lol: :lol: :lol: :lol: Pravi sumsko-brđanski zbor, zar ono neko moze smatrati ozbiljnim??? Mislim na njih, naravno
Post Reply