Direktor i vlasnik DOO firme, sezonski posao u HR - molim za hitan odgovor i informacije

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
Post Reply
Phoenix_TZ

Direktor i vlasnik DOO firme, sezonski posao u HR - molim za hitan odgovor i informacije

Post by Phoenix_TZ » 22/01/2020 03:14

Moje poštovanje,
direktor sam i vlasnik d.o.o. firme u BiH, ali imam dobru ponudu za sezonski rad u Hrvatskoj na 5 mjeseci. U firmi imam još tri zaposlena radnika.
Tamo (u HR) bi me gazda prijavio i od papira mi je rekao da mi treba odjava sa trenutnog posla (između ostalog).
Šta sada raditi? Da li moram sama sebi, tako da kažem, dam otkaz?
Ali isto tako i firma mora imati direktora?
Da li se mogu odjaviti, odraditi tamo 5 mjeseci sezonskog posla, pa se onda, po povratku ponovo prijaviti u svojoj firmi?
Molim za savjet i eventualno neke prijedloge šta i kako to uraditi, ako je to uopšte i moguće?
Hvala Vam unaprijed na odgovoru i srdačan pozdrav

Ci-Nick
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Direktor i vlasnik DOO firme, sezonski posao u HR - molim za hitan odgovor i informacije

Post by Ci-Nick » 22/01/2020 12:32

Phoenix_TZ wrote:
22/01/2020 03:14
Moje poštovanje,
direktor sam i vlasnik d.o.o. firme u BiH, ali imam dobru ponudu za sezonski rad u Hrvatskoj na 5 mjeseci. U firmi imam još tri zaposlena radnika.
Tamo (u HR) bi me gazda prijavio i od papira mi je rekao da mi treba odjava sa trenutnog posla (između ostalog).
Šta sada raditi? Da li moram sama sebi, tako da kažem, dam otkaz?
Ali isto tako i firma mora imati direktora?
Da li se mogu odjaviti, odraditi tamo 5 mjeseci sezonskog posla, pa se onda, po povratku ponovo prijaviti u svojoj firmi?
Molim za savjet i eventualno neke prijedloge šta i kako to uraditi, ako je to uopšte i moguće?
Hvala Vam unaprijed na odgovoru i srdačan pozdrav
Koliko ja znam,..
Možeš se odjaviti, vlasnik d.o.o.o ne mora biti i uposlenik, ali mora neko biti odgovorna osoba, ako se neko od ta tri uposlena želi prihvatiti odgovornosti. U svakom slučaju imaš računovođu, ako on nema pravnika u servisu onda treba da se posavjetuješ sa pravnikom.
A postavlja se i pitanje da li se to tebi isplati, u kakvom ćeš stanju naći firmu poslije 5 mjeseci, hoće li te ko potkradati, uvaliti u neke probleme.
Može biti veća šteta u tvojoj firmi nego tvoj prihod u Hrvatskoj.

Mafioso
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Direktor i vlasnik DOO firme, sezonski posao u HR - molim za hitan odgovor i informacije

Post by Mafioso » 02/02/2020 00:25

Možeš li uzeti neplaćeno, oficijelno?

Post Reply