Dioptrijske sunčane naočale

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
avaOshea
Posts: 49
Joined: 22/03/2016 10:13

#1 Dioptrijske sunčane naočale

Post by avaOshea »

Pozdrav, zanima me da li ko zna gdje se najpovoljnije ima uzeti originalne sunčane naočale sa dioptrijom u Sarajevu ? Obišla sam već par radnji u centru, ali na kraju kad se sve sabere svake izadju oko 400 km... Znam da je prošlo ljeto bilo dosta akcija, gdje se do 200 može proći, ali da ne bih čekala do ljeta, ako ko zna za trenutne "normalne" radnje i cijene, bila bih zahvalna na informacijama :)
User avatar
pici
Posts: 43579
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2 Re: Dioptrijske sunčane naočale

Post by pici »

avaOshea wrote:Pozdrav, zanima me da li ko zna gdje se najpovoljnije ima uzeti originalne sunčane naočale sa dioptrijom u Sarajevu ? Obišla sam već par radnji u centru, ali na kraju kad se sve sabere svake izadju oko 400 km... Znam da je prošlo ljeto bilo dosta akcija, gdje se do 200 može proći, ali da ne bih čekala do ljeta, ako ko zna za trenutne "normalne" radnje i cijene, bila bih zahvalna na informacijama :)
kod njih sam htjeo te naoćale bila je cijena 100KM po staklu znaći dva 200KM, same mjenjaju boju kad je sunce u tamnije kad si u prostoriji svjetlije...tako je bilo ljetos sad ne znam...

OPTIKA DADA
Ulica: Hiseta 11, Marijin dvor
Broj pošte: 71000
Grad: Sarajevo
Država: BiH
Telefon: +387 33/225921
avaOshea
Posts: 49
Joined: 22/03/2016 10:13

#3 Re: Dioptrijske sunčane naočale

Post by avaOshea »

pici wrote:
avaOshea wrote:Pozdrav, zanima me da li ko zna gdje se najpovoljnije ima uzeti originalne sunčane naočale sa dioptrijom u Sarajevu ? Obišla sam već par radnji u centru, ali na kraju kad se sve sabere svake izadju oko 400 km... Znam da je prošlo ljeto bilo dosta akcija, gdje se do 200 može proći, ali da ne bih čekala do ljeta, ako ko zna za trenutne "normalne" radnje i cijene, bila bih zahvalna na informacijama :)
kod njih sam htjeo te naoćale bila je cijena 100KM po staklu znaći dva 200KM, same mjenjaju boju kad je sunce u tamnije kad si u prostoriji svjetlije...tako je bilo ljetos sad ne znam...

OPTIKA DADA
Ulica: Hiseta 11, Marijin dvor
Broj pošte: 71000
Grad: Sarajevo
Država: BiH
Telefon: +387 33/225921

Hvala,pogledat cu danas :)
User avatar
konektovan
Posts: 40618
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4 Re: Dioptrijske sunčane naočale

Post by konektovan »

Pitanjce, ima li neko u Sarajevu da se bavi izradom okvira za suncane naocale???? Imam fantasticna polarizovana stakla, al' nazalost okvir sam slomio, tako sto sam sjeo na njih, a drage su mí, pa ako je moguce vratiti ih u zivot, recite?! :mrgreen:
User avatar
teuta06
Posts: 1598
Joined: 28/03/2018 11:14

#5 Re: Dioptrijske sunčane naočale

Post by teuta06 »

Je li netko radio (i gdje) suncane dioptrijske naocale. dioptrija mi je -3,75 i -2,5. Koliko kosta, a da nije bas preskupo :D
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#6 Re: Dioptrijske sunčane naočale

Post by nagibSA »

Ja sam u Foči, kod Mile. Cijena kao i svake druge, Stakla dobija iz BG po narudzbi, jeftinije je.

Koliko se sjecam da je okvir bio 80-90KM a stakla 30-40, ubjedjen sam da je 120KM ukupno sve sa futrolom. U Sarajevu sam gledao ovaj okvir isti proizvodjac bio je preko 100KM bez stakala naravno.

Image

Nisam ih jos poceo ove godine, imam foto gray zavrsavaju posao. Nezgodno je malo samo suncane nostiti, ko je nadioptriji, jer nekad treba i da skines. Jos ja imam manju diptriju -1 na oba, pa kad skinem naocale ne mogu se navici.

A foto gray i obicne sam uzimao kod Pecelja kod autobuske u I. Sarajevu.
Post Reply