dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#26 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by because_of_you »

Nema na čemu, nadam se da je od koristi :)

Ja sam isto skoro bila u potrazi za naočalama, a nisam planirala dati 200 km samo za okvire :-) :-) , i eto, nađoh povoljnu optiku :thumbup:
User avatar
stachu
Posts: 4038
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#27 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by stachu »

sumayya wrote:Nema na čemu, nadam se da je od koristi :)

Ja sam isto skoro bila u potrazi za naočalama, a nisam planirala dati 200 km samo za okvire :-) :-) , i eto, nađoh povoljnu optiku :thumbup:
Ma naravno, davati 200 KM samo za okvir, van svake pameti... :-)
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#28 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by because_of_you »

Baš...

I da, dali su mi neki popust od 10% eto onako :lol: :D :thumbup:
User avatar
stachu
Posts: 4038
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#29 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by stachu »

Hhehehehhehe.... :D :D
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#30 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by CherryLips »

Sinoc mi naocale ispadose,staklo puce...moze li biti to gotovo u toku dana ako sutra ujutro odnesem u optiku??
sorei
Posts: 27435
Joined: 03/11/2010 13:38

#31 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by sorei »

.
Last edited by sorei on 05/12/2012 20:28, edited 1 time in total.
User avatar
DoradO
Posts: 4613
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#32 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by DoradO »

eto i meni ustanovise neku dioptriju...a mislio sam da vidim ka soko sivi :D

...a doktorica mi preporucila ''Ninooptika'' :shock: jel neko mozda isao kod njih,kakva im je ponuda :?

inace nemam nikakvog iskustva sa ovim i ne znam ni sam kakve bi djozle nabacio :( sta trebam gledati pri kupovini i sl. :?:
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#33 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by because_of_you »

DoradO wrote:eto i meni ustanovise neku dioptriju...a mislio sam da vidim ka soko sivi :D

...a doktorica mi preporucila ''Ninooptika'' :shock: jel neko mozda isao kod njih,kakva im je ponuda :?

inace nemam nikakvog iskustva sa ovim i ne znam ni sam kakve bi djozle nabacio :( sta trebam gledati pri kupovini i sl. :?:

Ma gledaj da su "lagani" okviri, znači da ih skoro ne osjetiš pri dužem nošenju, da ti ne bude teret ako ćeš ih nositi duže vremena tokom dana. Ne znam šta bi više bilo bitno.. I da se tebi sviđaju, a ne da ti uvale neki okvir, pa da se tebi ne nose jer nisu estetski po tvom ukusu.

Proizvođač i cijena je totalno nebitna (neki smatraju da ne vrijedi okvir jeftiniji od 200-300 km :roll: )
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#34 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by addy_sa »

optika "Oculto", idem kod njih od osnivanja i zadovoljan sam zaista i preporučujem ih
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#35 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by LaCici »

Salihbegovic kod City pub-a :thumbup:
Neki dan kupila naocale. Besplatno je odredjivanje dioptrije a sad im je i popust 20%, i jos se moze i na 4 rate ako se radi u firmi koja s njima ima ugovor. Okvir starih naocala sam platila pravo jeftino i jako brzo je otisao, tako da sam ovaj put okvir platila 300 KM. Jeste puno, ali mislim da se ne isplati uzimati jeftinije jer ces ga brze morati i mijenjati.
irma.sa
Posts: 10
Joined: 18/10/2010 00:53

#36 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by irma.sa »

help! razbila sam stare naocale i u potrazi sam za novim vec 5 dana. ne mogu naci niti odgovarajuci okvir niti stakla. prvo, pogledala sam okvire u svim optikama na ferhadiji i titovoj (osim oculto, za njeg sam zaboravila) i nista nisam pronasla. u nekima je izbor uzas a u drugima su okviri preskupi, od 300 do cak 600 km samo okvir!!! armani, guci,vogue i sl. druga stvar, imala sam foto senzitivna stakla i htjela bi ih opet medjutim, covjek koji radi u jednoj od optika mi je rekao da je to prevazidjeno, da su ta stakla u svako doba dana vec obojena 10 % i da po noci samo dzaba naprezem oci! navodno, ljekari ih josuvijek preporucuju ali on je pratio na nekim seminarima i kaze da postoje potupno bijela stakla koja takodje stite jako dobro od sunca. ono sto me najvise buni da je razlika u cijeni ogromna, ta bijela i jos savremenija kostaju samo 45 km a fotosenzitivna 200 km. eh sad, ja sam svoje zadnje naocale platila 120 km prije 8 godina i extra su me sluzile. nije sad da trazim opet neke tako jeftine, znam da je sve zivo poskupilo za tih 8 godina ali radije bih platila skuplje stakla u svakom slucaju a i okvir se moze naci do nekih 200 km. zanimaju me vasa iskustva. gdje ste nabavili dobar i kvalitetan okvir a da nije armani ili guci i jeste li imali slicnih problema sa staklima? imate fotosenzitivna ili ta bijela?
i jos nesto, postoje dvije vrste fotosenzitivnih stakala: neka 3.generacija (nesto je sa 3-generacija,serija ili sta vec) i ona su jeftinija i 6.generacija, najsavremenija i naravno skuplja. uz to ja uvijek gledam okvire koji nisu potpuno zatvoreni, znaci one sa silkom pa zato idu ta "plastificirana" stakla i kostaju 200 km
User avatar
WipeOut
Posts: 1449
Joined: 07/07/2010 09:15
Location: I'm Somewhere in Between What is real & just a dream

#37 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by WipeOut »

Stvarno kad citam cijene okvira,zavrti mi se u glavi.
Ja nosim godinama naocale,i nikada nisam okvir platila vise od 120 KM,a promijenila sam ih poprilican broj :-) .
Eh sad,prve moje cvike su bile sa fotosenzitivnim staklima i imala sam taktiku da ostavim stakla jer mi se nije mijenjala dioptrija,ali sam mijenjala okvire i trazila sam slicne da mogu ova stakla da ulegnu ( studentska provlacenja :-) ).Sad ovo fotosenzitivna to nisu ona koja potamne kada se izadje na svjetlo dana,nego nekakva presvucena s necim :-) (stvarno se ne sjecam vise kako se sve zvalo) i onda se ona samo presijavaju na suncu poput duginih boja.I ova stakla jesu malo skuplja od obicnih ali nisu bas puno.
Imala sam srece sto sam nasla ovu optiku,jer em su ljudi ljubazni,em sve popravljaju dzabe :-)
Ova optika je u Tz
Ja uvijek pri odabiru gledam da su funkcionalne,i neko napisa lake za nositi.Ne kupujem sa pijace okvir,al brate mili, ne planiram ni da nosim neke markirane a znam da mi se svakog trenutka moze desiti da sjednem na njih :-) :)
irma.sa
Posts: 10
Joined: 18/10/2010 00:53

#38 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by irma.sa »

i ja sam te svoje kupila u tz :) tamo zivjela do prije par mjeseci. hajde javi koja je ta tvoja optika ako ne ovako onda na pp :) za vikend cu tamo pa da usput pogledam je li u tz bolje stanje sa cijenama
User avatar
WipeOut
Posts: 1449
Joined: 07/07/2010 09:15
Location: I'm Somewhere in Between What is real & just a dream

#39 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by WipeOut »

irma.sa wrote:i ja sam te svoje kupila u tz :) tamo zivjela do prije par mjeseci. hajde javi koja je ta tvoja optika ako ne ovako onda na pp :) za vikend cu tamo pa da usput pogledam je li u tz bolje stanje sa cijenama
Javila :)
User avatar
smurf
Posts: 70206
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#40 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by smurf »

Godinama sam bio Barosov korisnik usluga i bio sam prezadovoljan, medjutim posljednjih pet-sest godina nemam vise onog njihovog vremena a vala su cijene skocile da te Bog mili sacuva. Imaju posla pa se baziraju na ljude koji nece zaliti da daju 500 KM za nesto sto ne vrijedi vise od 200 KM :( Obzirom da imam veliku dioptriju vrijeme i posvecenost su mi zaista potrebni, tako da sam slucajno naletio na optiku Apolo koja radi sa puno manjom trgovackom marzom, imaju angazovanu odlicnu doktoricu oftalmologije i naravno ako se odlucite da kod njih kupite naocale pregled je uracunat u cijenu i imate dozivotnu opravku okvira kupljenog kod njih. Prve naocale kada sam kupio dobio sam taj info ali nisam uzimao za ozbiljno, medjutim skrsio sam jedne stare, odnio da vidim da li se mogu popraviti i nisam ni pitao za cijenu. Kada sam dosao sutra po njih iako vlasnika nisam ni vidio ta dva dana, popravka je bila besplatna :thumbup:
Ne znam, ali ove "zvucne" optike me nisu odusevile, narocito ako mi pocnu nesto prodavati o cemu ja znam jako mnogo i vidim da nije tako, to mi se u optici na Dobrinji nije desilo. Cak mi se svidi okvir koji je znatno skuplji a ciko mi fino objasni zasto ne bih trebao taj nego recimo ovaj ili onaj...
irma.sa
Posts: 10
Joined: 18/10/2010 00:53

#41 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by irma.sa »

upravo u barosu sam vidjela taj okvir od 600 km, ne sjecam se koja je marka. znaci samo okvir. djevojka je bila ljubazna,ne smijem grijesiti dusu ali nemoguce je da mi "odlicno stoji" svaki od desetak koje sam probala. pri tome mi svaki okvir izvadi iz posebne ladice, izglanjca gazom pa da meni da probam pa onda opet isti postupak dok ih vrati nazad. ja na pocetku naglasila da ne zelim one debele okvire (znam da su sad moderni, ali ima modernih i lijepih i tanjih metalnih) ali oni uglavnom imaju takve. ja se mnogo bolje osjecam u optici gdje okvire mogu sama izabrati sa police i isprobati nekoliko njih ispred velikog ogledala nego kada mi neko vadi jedne po jedne i pokusava podici malo ogledalo u visinu moje glave :).
ja sam obisla te "zvucne optike" zato sto mi je njih google prve predlozio i najlakse mi je bilo doci do njih jer su uglavnom na ferhadiji i titovoj :) kako nisam iz sarajeva, ostale optike, manje poznate pokusavam saznati od vas :)
primijetila sam da takve okvire tipa baros i salihbegovic nose likovi sa tv, ali ipak je to poskupo za mene. meni treba nesto za narednih par godina a ne par mjeseci. i u svakom slucaju, radije bih skuplje platila stakla nego okvir.
User avatar
WipeOut
Posts: 1449
Joined: 07/07/2010 09:15
Location: I'm Somewhere in Between What is real & just a dream

#42 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by WipeOut »

Sjoooooooooooj grehota je dati 600 Km za okvir :roll:
User avatar
hare116
Posts: 67
Joined: 22/02/2008 22:45
Location: Sarajevo
Contact:

#43 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by hare116 »

vajkrem wrote:optika Apolo na Dobrinji, Trg omladinskih radnih brigada. u nizu gdje je mobil media, zara...Optika je super, cijene su pristupacne, isti modeli kao kod ovih zvucnijih optika a cijene dosta povoljnije. Imaju i pregled ljekara. I kod njih uvijek imas popuste, a primaju i taj popust iz socijalnog. To ti je 55 KM svake dvije godine. I nije neka procedura za te pare. Odes u studentsku polikliniku i dace ti taj papir i upute. Ako se odlucis za Apolo javi mi se na pp da ti kazem svoje ime pa ce ti pripaziti :-D
potpisujem ja vec koristim njihove usluge od 2000 dok su bili sa radnjom kod gimanzije na dobrinji sad su malo iznad
utorak cetvrtak je mjerenje dioptrije naravno besplatno
okviri su od 70KM pa do 300KM cini mi se ja sam zadnji put mjenjao i sve me izaslo oko 200KM stakla su sa nekoliko zastita i cilinderom pa su me ona kostala 50KM komad. okviri su italijanski ja pravo zadovoljan ima i popusta kao redovna musterija ;) i sto je najvaznije brzi su i uljudni :D
User avatar
hare116
Posts: 67
Joined: 22/02/2008 22:45
Location: Sarajevo
Contact:

#44 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by hare116 »

irma.sa wrote:upravo u barosu sam vidjela taj okvir od 600 km, ne sjecam se koja je marka. znaci samo okvir. djevojka je bila ljubazna,ne smijem grijesiti dusu ali nemoguce je da mi "odlicno stoji" svaki od desetak koje sam probala. pri tome mi svaki okvir izvadi iz posebne ladice, izglanjca gazom pa da meni da probam pa onda opet isti postupak dok ih vrati nazad. ja na pocetku naglasila da ne zelim one debele okvire (znam da su sad moderni, ali ima modernih i lijepih i tanjih metalnih) ali oni uglavnom imaju takve. ja se mnogo bolje osjecam u optici gdje okvire mogu sama izabrati sa police i isprobati nekoliko njih ispred velikog ogledala nego kada mi neko vadi jedne po jedne i pokusava podici malo ogledalo u visinu moje glave :).
ja sam obisla te "zvucne optike" zato sto mi je njih google prve predlozio i najlakse mi je bilo doci do njih jer su uglavnom na ferhadiji i titovoj :) kako nisam iz sarajeva, ostale optike, manje poznate pokusavam saznati od vas :)
primijetila sam da takve okvire tipa baros i salihbegovic nose likovi sa tv, ali ipak je to poskupo za mene. meni treba nesto za narednih par godina a ne par mjeseci. i u svakom slucaju, radije bih skuplje platila stakla nego okvir.
ubleharenje baros i ostali slicni njima moj frend je platio okvir kod barosa 250KM naravno nakon 2 mjeseca pukao :P
btw. i ja isto mislim da je bolje dati za staklo nego za okvir
User avatar
hare116
Posts: 67
Joined: 22/02/2008 22:45
Location: Sarajevo
Contact:

#45 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by hare116 »

CherryLips wrote:Sinoc mi naocale ispadose,staklo puce...moze li biti to gotovo u toku dana ako sutra ujutro odnesem u optiku??
moze
optika Apolo na dobrinji u redu gdje su zara, slasticarna
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#46 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by kokuz_sa »

odes u RS..u lukavicu dole imas i u TOPMu i TUSu optike..
ja tu uzeo cvike ovako za hmm 50KM okviri stakla i zastita ..i gratis tvrda futrola
a te iste i okvire i sve u sarajevu kod nas gledao sami okviri za 150KM..+ zastita i stakla mislim 80 da su mi jos trazili
User avatar
hare116
Posts: 67
Joined: 22/02/2008 22:45
Location: Sarajevo
Contact:

#47 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by hare116 »

kokuz_sa wrote:odes u RS..u lukavicu dole imas i u TOPMu i TUSu optike..
ja tu uzeo cvike ovako za hmm 50KM okviri stakla i zastita ..i gratis tvrda futrola
a te iste i okvire i sve u sarajevu kod nas gledao sami okviri za 150KM..+ zastita i stakla mislim 80 da su mi jos trazili
imaju li sociva mekih?
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#48 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by kokuz_sa »

hare116 wrote:
kokuz_sa wrote:odes u RS..u lukavicu dole imas i u TOPMu i TUSu optike..
ja tu uzeo cvike ovako za hmm 50KM okviri stakla i zastita ..i gratis tvrda futrola
a te iste i okvire i sve u sarajevu kod nas gledao sami okviri za 150KM..+ zastita i stakla mislim 80 da su mi jos trazili
imaju li sociva mekih?
garant ima ne znam odes pitas..imas doktora koji te pregleda sve ti kaze sta kako cijene..i eto..
ja bio kod nas ovdje u domu zdravlja kod doktora pregledao me slucajno dole eto otisao da vidim imal sta nabasao na to..dao nalaz od naseg doktora i sve gotovo za 1 dan bilo..
prvo nisam vjerovao za cijenu..3 puta pitao jel sa staklima i zastitom toliko..kazu jeste :D :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50436
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#49 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by Bloo »

kokuz_sa wrote:
hare116 wrote:
kokuz_sa wrote:odes u RS..u lukavicu dole imas i u TOPMu i TUSu optike..
ja tu uzeo cvike ovako za hmm 50KM okviri stakla i zastita ..i gratis tvrda futrola
a te iste i okvire i sve u sarajevu kod nas gledao sami okviri za 150KM..+ zastita i stakla mislim 80 da su mi jos trazili
imaju li sociva mekih?
garant ima ne znam odes pitas..imas doktora koji te pregleda sve ti kaze sta kako cijene..i eto..
ja bio kod nas ovdje u domu zdravlja kod doktora pregledao me slucajno dole eto otisao da vidim imal sta nabasao na to..dao nalaz od naseg doktora i sve gotovo za 1 dan bilo..
prvo nisam vjerovao za cijenu..3 puta pitao jel sa staklima i zastitom toliko..kazu jeste :D :D
:shock:

no shit?

ja svoje platila skoro 300
okvir 150 i stakla (zahebana dioptrija i cilindri) skoro 150 - foto optik
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#50 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by JoseMujica »

okvirovi svih vrsta Ebay, a za sigurnicu stakla uraditi u Sa
Post Reply