dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

BIHfan
Posts: 200
Joined: 04/07/2007 18:20

#1 dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by BIHfan »

ustanovili su mi dioptriju i zelim da kupim naocale, pa hocu da pitam slijedece:

gdje i kako kupiti da je kvalitet najpovoljniji?

i nesto sam cuo za neke studentske popuste?

hvala!
BIHfan
Posts: 200
Joined: 04/07/2007 18:20

#2 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by BIHfan »

pa jel ovo niko ne nosi cvike odje :D
RosaSpinosa
Posts: 42968
Joined: 15/09/2008 20:37

#3 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by RosaSpinosa »

.
Last edited by RosaSpinosa on 28/10/2012 18:07, edited 1 time in total.
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#4 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by melb26sa »

Sefic, Baros...
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#5 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by gaius »

ja imam slijedeći sistem:
1. okvir kupujem u lorisu.. što se tiče određivanja dioptrije ja ne znam jesam li ja peh ili su oni stvarno kritični.. s obzirom da imam cilindar imao sam problema sa njihovim receptom.. par dana kasnije ponovo odem.. ni s novom dioptrijom nije bilo puno bolje.. trebam li reći da su oba puta uredno naplatili stakla i nisu ni pomislili priznati da je možda njihova greška..

2. nakon toga sam otišao kod baroša.. zapravo kada bolje razmislim jedino dioptrije koje su mi oni određivali su bile idealne..

3. sefić.. jednom su mi napisali POTPUNO pogrešnu dioptriju.. nakon što sam uradio stakla u barošu i vidio da je problem.. ekipa u barošu mi je uradila novi pregled i nova stakla - u pola cijene..

prema tome.. u lorisu uzeti okvir.. a dioptriju određivati i stakla raditi u barošu.. zadnji put mi je dioptriju određivao stariji dr.. mjerio očni pritisak.. ma pravo fin lik..
v.
Posts: 73
Joined: 20/09/2005 18:48

#6 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by v. »

ako si student, nadam se da si bio na studentskoj poliklinici kod doktorice begic, jer ona je stvarno super i vrlo oprezna i detaljna u odredjivanju dioptrije. a sto se tice popusta, znam da ga mozes koristiti u barosu, i za okvir (prvi put) i za stakla (mislim da svake dvije godine ili godinu? imas pravo na nova stakla s popustom). baros ima vrlo strucno osoblje, koje se jako potrudi da ti nadje okvir koji ce ti pristajati. ja sam licno imala veliki problem kad sam prvi put uzimala naocale, i nigdje nego tamo nisam mogla naci okvir.
ALI2008
Posts: 3
Joined: 25/09/2008 10:39

#7 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by ALI2008 »

Evo savjet za kvalitetno i dobro. Nemoj bezbeze da se izvaljujes par stoja za markirane okvirove u tzv. napucanim radnjama tipa Loris, Baros, itd. Ima covjek (veoma ljubazan) nedavno iz grada prebacio radnju u Vogošcu (u sportskom centru - dvorana) i ima extra izbor i extra cijene. Ja sam nedavno kupio Armanijev okvir 70 KM i uzeo zastitna stakla. Sve me izaslo ja mislim 140 KM nisam siguran. Isti takav okvir u prije navedenim radnjama duplo skuplji. Probaj, nista ne kosta, mozda sta i ustedis.

I da ne zaboravim covjek odredjuje i dioptriju.
User avatar
faye
Posts: 512
Joined: 24/04/2007 00:17

#8 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by faye »

ja bih ti preporucila malu optiku na dobrinji :D tu sam ja kupila sve svoje, i cijene su ok, a izbor sjajan :D ne znam kako se tacno zove, ali objasnicu ti put (na glavnoj je cesti) ako te zanima.

sto se tice popusta, odes u studentsku polikliniku i tu ti fino izmjere dioptriju i daju papir na kojem pise sta i kako koje oko :D a onda taj papir ovjeris (vjerovatno skupa s indexom) u zzzz-u (zavod za zdravstvenu zastitu, cini mi se :D) i svugdje se to priznaje kao popust. koliko se ja sjecam, to je procedura :D
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#9 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by Qler »

okviri u lorisu su preskupi. skoro svake godine mjenjam okvire, pa tako da obilazim dosta radnji. loris ubjedljivo najgoru ponudu po meni ima. a cijene samo takve.

sefic mi je dva puta pogresno odredio dioptriju, svaki put uredno zamijenio stakla, nista nije naplatio vise. znaci cijena samo jednih stakala.


sad sam zadnji put stakla uzeo na malti blizu doma zdravlja omer maslic, ali nisam ni mjerio dioptriju samo sam uzeo "mjere" sa starih naocala, pa sad mjenjam okvire. da ne bude monotono. i bio je neki popust, 140KM me dosla stakla sa anti-reflexnim slojem, foto senzitivna, plastika. sto ide i preko 250KM inace.

onaj salihagic (mislim da se tako zove, ima u robotu u hrasnom, i u strosi meni se cini) on ima dobre i okvire i cijene.
User avatar
piupiu
Posts: 16645
Joined: 05/01/2008 05:08

#10 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by piupiu »

Oculto u Senoinoj, vrlo su ljubazni i profesionalni, cijene nisu strasne, i ima odlican izbor okvirova.
vajkrem
Posts: 259
Joined: 13/06/2008 12:11
Location: Sarajevo

#11 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by vajkrem »

optika Apolo na Dobrinji, Trg omladinskih radnih brigada. u nizu gdje je mobil media, zara...Optika je super, cijene su pristupacne, isti modeli kao kod ovih zvucnijih optika a cijene dosta povoljnije. Imaju i pregled ljekara. I kod njih uvijek imas popuste, a primaju i taj popust iz socijalnog. To ti je 55 KM svake dvije godine. I nije neka procedura za te pare. Odes u studentsku polikliniku i dace ti taj papir i upute. Ako se odlucis za Apolo javi mi se na pp da ti kazem svoje ime pa ce ti pripaziti :-D
to je to
Posts: 323
Joined: 13/07/2008 00:45

#12 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by to je to »

U Vogošći ( u onim zgradama na kraju Vogošće ako dolaziš iz smjera grada) ima takođe jedna optika sa super cijenama okvira (a uz to su i pravo dobri) pa ako ti nije mrsko otiđi. Možeš uštedjeti prilično a imaju i dr koja radi mjerenje dioptrije.

Zaboravila sam adresu ali ako te interesuje javi pa ću potražiti.
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#13 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by campa_xxx »

Maunagic je Tito :thumbup:
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#14 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by Šandor »

I meni je jednom jedan ljekar pogrešno izmjerio dioptriju. Ja ga srećom nisam poslušao (otišao sam po drugo i treće mišljenje). Ne znam kako je toliko mogao pogriješiti. Specijalista očne hirurgije sa Koševa. Doduše, tada su bile vanredne okolnosti. Možda je pogriješio zbog trenutnih promjena u očima izazvanih neizdrživim bolom u glavi. Izračunao mi je 3 puta veću dioptriju od stvarne. Ima tome već 5 godina. A dioptrija mi je ista već više od 11 godina. :thumbup:
User avatar
South Blue Mama
Posts: 13962
Joined: 17/07/2008 15:18
Location: Juzna strana srcem odabrana

#15 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by South Blue Mama »

Optika Apolo na Dobrinji, familijarno (uza i sira familija) smo prezadovoljni ovom optikom. :thumbup:
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#16 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by zemo_online »

BIHfan wrote:ustanovili su mi dioptriju i zelim da kupim naocale, pa hocu da pitam slijedece:

gdje i kako kupiti da je kvalitet najpovoljniji?

i nesto sam cuo za neke studentske popuste?

hvala!

imas malu dioptriju ako su ti tek otkrili.naocale koje ces poceti nositi ce ti jos vise navuci dioptriju tj. nakon 10 dana nosenja ocala ces da primjetis ,kada ih skines,da vidis losije nego prije 10 dana bez naocala.
ja sam otvorio temu o prirodnom skidanju dioptrije ali nema ni 2 odgovora.to su vjezbe koje radis i koje navodno mogu da pomognu pogotovo u tvom slucaju jer imas malu dioptriju.
vajkrem
Posts: 259
Joined: 13/06/2008 12:11
Location: Sarajevo

#17 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by vajkrem »

test01 wrote:
BIHfan wrote:ustanovili su mi dioptriju i zelim da kupim naocale, pa hocu da pitam slijedece:

gdje i kako kupiti da je kvalitet najpovoljniji?

i nesto sam cuo za neke studentske popuste?

hvala!

imas malu dioptriju ako su ti tek otkrili.naocale koje ces poceti nositi ce ti jos vise navuci dioptriju tj. nakon 10 dana nosenja ocala ces da primjetis ,kada ih skines,da vidis losije nego prije 10 dana bez naocala.
ja sam otvorio temu o prirodnom skidanju dioptrije ali nema ni 2 odgovora.to su vjezbe koje radis i koje navodno mogu da pomognu pogotovo u tvom slucaju jer imas malu dioptriju.
jesi li ti specijalizirao ovu oblast ili su ovo price rekla-kazala ili licno iskustvo...ili...
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#18 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by Ali_G »

Sve te alternativne metode imaju uspjeh od osobe do osobe, nemaju zvanicno medicinsko uporiste. NIje nemoguce da se moze izvjezbati ocna jabucica da se ne izduzi ili ne skrati, al to pri nekim extremno malim dioptrijama, ili sto je jos logicnije da zdravo oko vjezba da ne bi doslo do poremecaja.
User avatar
faye
Posts: 512
Joined: 24/04/2007 00:17

#19 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by faye »

vajkrem wrote:optika Apolo na Dobrinji, Trg omladinskih radnih brigada. u nizu gdje je mobil media, zara...Optika je super, cijene su pristupacne, isti modeli kao kod ovih zvucnijih optika a cijene dosta povoljnije. Imaju i pregled ljekara. I kod njih uvijek imas popuste, a primaju i taj popust iz socijalnog. To ti je 55 KM svake dvije godine. I nije neka procedura za te pare. Odes u studentsku polikliniku i dace ti taj papir i upute. Ako se odlucis za Apolo javi mi se na pp da ti kazem svoje ime pa ce ti pripaziti :-D
to je ta sto sam ja spomenula :D nisam ni znala kako se zove :D a evo vidim jos neko hvali :thumbup:
User avatar
stachu
Posts: 4039
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#20 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by stachu »

Ljudovi moji, da ne otvaram novu temu pa da ovdje priupitam...
Imam namjeru da kupim sebi nove cale (dioptrijske naravno), pa me zanima zna li ko ima li gdje kakvih snizenja ovih dana u Sarajevu, pa da se ode pogledati.
Unaprijed hvala......
User avatar
stachu
Posts: 4039
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#21 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by stachu »

stachu wrote:Ljudovi moji, da ne otvaram novu temu pa da ovdje priupitam...
Imam namjeru da kupim sebi nove cale (dioptrijske naravno), pa me zanima zna li ko ima li gdje kakvih snizenja ovih dana u Sarajevu, pa da se ode pogledati.
Unaprijed hvala......
Iko? :? :?
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#22 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by Better Man »

campa_xxx wrote:Maunagic je Tito :thumbup:
Da, i preporucujem ga!
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#23 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by addy_sa »

ja sam bio kod Danina u optici "Oculto" i odradio pregled i kupio dvoje dioptrijske .. prije dvije godine..
i sad su kao nove, bas kvalitet, a svakih pola godine pregled mi je besplatan..
tako da sam zadovoljan s njima i toplo preporučujem (kao zadovoljna mušterija samo, vezze nikakve s njima nemam niti se trudim da reklamiram, odmah da naglasim !)
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#24 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by because_of_you »

stachu wrote:Ljudovi moji, da ne otvaram novu temu pa da ovdje priupitam...
Imam namjeru da kupim sebi nove cale (dioptrijske naravno), pa me zanima zna li ko ima li gdje kakvih snizenja ovih dana u Sarajevu, pa da se ode pogledati.
Unaprijed hvala......
Foto optik na Malti.

Veoma povoljni, ljubazni...

Mene je sve izašlo 130km.

PS: Također nit radim tamo, nit je ko moj, tako da ne reklamiram ništa :)
User avatar
stachu
Posts: 4039
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#25 Re: dioptrijske naocale-gdje, sta i kako?!

Post by stachu »

sumayya wrote:
stachu wrote:Ljudovi moji, da ne otvaram novu temu pa da ovdje priupitam...
Imam namjeru da kupim sebi nove cale (dioptrijske naravno), pa me zanima zna li ko ima li gdje kakvih snizenja ovih dana u Sarajevu, pa da se ode pogledati.
Unaprijed hvala......
Foto optik na Malti.

Veoma povoljni, ljubazni...

Mene je sve izašlo 130km.

PS: Također nit radim tamo, nit je ko moj, tako da ne reklamiram ništa :)
Zahvaljujem na odgovoru.... ;-)
Post Reply