Dionica M17- Jablanica-Mostar zatrpana snijegom

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
Post Reply
Samso
Posts: 527
Joined: 06/11/2018 21:18

#1 Dionica M17- Jablanica-Mostar zatrpana snijegom

Post by Samso »

Hiljade ljudi su blokirani na m17 u automobilima i autobusima zbog nesposobnosti vlasti i firme kojoj je dodjeljena odgovornost za ciscenje ovog dijela prometnice.- Firma Babić iz Jablanice.

Jedna osoba u koloni je cak i preminula...

https://www.klix.ba/vijesti/bih/snijeg- ... /190122144

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... o.php&_rdr
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#2 Re: Dionica M17- Jablanica-Mostar zatrpana snijegom

Post by dinao »

Bio sam zarobljen na ovoj dionici cijeli dan.
Maloprije dosao kuci. Grozno iskustvo.
Jadno, bijedno..sta da kazem. Nasa poznata glupost i pokvarenost. Krivac je iskljucivo zimska sluzba i policija.
Vozio sam jutros tom dionicom oko 9 i vec se poceo skupljati snijeg na cesti jer nije posuta sol (kamenje, sarafi i sl.) Ne znam zasto vec tad zimska sluzba nije radila. Ne znam kako su podijeljene te dionice, ko je nadlezan za koju dionicu, ali preglupo je da u ovakvim situacijama ne pomazu jedni drugima. Iz pravca Mostara prema Jablanici par grtalica iz Mostara je ocistilo svoju dionicu otprilike do Dreznice i vratili se nazad. Isto tako su svoj posao dobro uradili ekipa iz Konjica ali do Čelebića. Posuli sol na vrijeme i nije bilo problema. Iako cijeli dan pada snijeg.

Samo zimska sluzba iz Jablanice uopste nije uradila svoj posao. A policija je dodatno napravila problem jer nisu na vrijeme zaustavili kamione posto je rijetko koji stavio lance. Par kamiona se poprecilo i zaustavili saobracaj. Totalni haos je nastao kad su auta iz oba smjera poceli obilaziti kamione. Sve je zablokiralo i policija se nikako nije snasla u svemu tome.

Bilo je bas neugodno, neki su bili bez goriva, hrane, pica.
Ispred mene u autu majka s dvije male kcerke.

Najtuznije je sto niko nece odgovarati za sve ovo.
U ovom apsurdistanu bi cak mogao biti i nagradjen, unaprijedjen..
Post Reply