Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
neo85
Posts: 111
Joined: 25/06/2013 15:08

#226 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by neo85 »

Pjesma Moja mala Židovko je genijalna,toliko precizne,u formi simbola izrečene kritike svega onoga što je loše u ovoj državi,i svijetu uostalom,je naprosto fascinantno.Mnogo više je rekao ovom pjesmom nego,recimo,Frenki ili Dubioza cijelim svojim površnim opusom.Međutim,ono što zabrinjava je činjenica koliko ljudi pogešno,bukvalno shvata pjesmu,čak se neki fanovi demonstrativno odriču Merlina,praktično ga nazivajući cionistom i prodanom dušom.
Struja__
Posts: 125
Joined: 09/07/2014 15:30

#227 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by Struja__ »

neo85 wrote:Pjesma Moja mala Židovko je genijalna,toliko precizne,u formi simbola izrečene kritike svega onoga što je loše u ovoj državi,i svijetu uostalom,je naprosto fascinantno.Mnogo više je rekao ovom pjesmom nego,recimo,Frenki ili Dubioza cijelim svojim površnim opusom.Međutim,ono što zabrinjava je činjenica koliko ljudi pogešno,bukvalno shvata pjesmu,čak se neki fanovi demonstrativno odriču Merlina,praktično ga nazivajući cionistom i prodanom dušom.
pa prvi dino merlin predstavlja ono sto je lose u ovoj drzavi, licemjer, plagijator, jajara i supak. Kratko receno.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#228 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by strong69 »

neo85 wrote:Pjesma Moja mala Židovko je genijalna,toliko precizne,u formi simbola izrečene kritike svega onoga što je loše u ovoj državi,i svijetu uostalom,je naprosto fascinantno.Mnogo više je rekao ovom pjesmom nego,recimo,Frenki ili Dubioza cijelim svojim površnim opusom.Međutim,ono što zabrinjava je činjenica koliko ljudi pogešno,bukvalno shvata pjesmu,čak se neki fanovi demonstrativno odriču Merlina,praktično ga nazivajući cionistom i prodanom dušom.
Dino vise rekao od ovih gore nabrojanih? Dino izgleda vise govori i od RATM. Taj plagijator i falsifikator. Samoprozvani umjetnik.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#229 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by ultima_palabra »

neo85 wrote:Pjesma Moja mala Židovko je genijalna,toliko precizne,u formi simbola izrečene kritike svega onoga što je loše u ovoj državi,i svijetu uostalom,je naprosto fascinantno.Mnogo više je rekao ovom pjesmom nego,recimo,Frenki ili Dubioza cijelim svojim površnim opusom.Međutim,ono što zabrinjava je činjenica koliko ljudi pogešno,bukvalno shvata pjesmu,čak se neki fanovi demonstrativno odriču Merlina,praktično ga nazivajući cionistom i prodanom dušom.
Pa jebi ga, sam je odgojio takve fanove svojom šupljom lirikom... pretpostavljam da je i ta pjesma šupljak, ali ako je samo 5% pomjerena od one vrste šuplje na koju su oni navikli, izazvaće pobunu širih razmjera :mrgreen:
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#230 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by Diwan »

Ashkhabad - Bayaty

Nešto mi ova pjesma poznata, možda netko bolje zna o kojoj dininoj pjesmi se radi. Inače, grupa je iz Azerbejdžana, a pjesma je njihova tradicionalna.

https://www.youtube.com/watch?v=f2ZxUW4SFFE
Ali_G
Posts: 4639
Joined: 02/03/2002 00:00

#231 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by Ali_G »

Subota :D
Vjerovatno da je malo prepravljena melodija pa se tehnicki ne moze nazvati plagijatom i ne treba potpisati
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#232 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by Diwan »

Ali_G wrote:Subota :D
Vjerovatno da je malo prepravljena melodija pa se tehnicki ne moze nazvati plagijatom i ne treba potpisati
Dino to zna 'osvježiti' :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#233 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by skafiskafsnjak »

Ne kontam ovu "Pjesma majci". Dino ne pjeva ili mi se cini?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72580
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#234 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by Velkoski »

Edo Maajka
neo85
Posts: 111
Joined: 25/06/2013 15:08

#235 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by neo85 »

skafiskafsnjak wrote:Ne kontam ovu "Pjesma majci". Dino ne pjeva ili mi se cini?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Ne pjeva to Dino,neko se lažno predstavlja.
User avatar
LeonardoAC
Posts: 928
Joined: 21/12/2009 21:57

#236 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by LeonardoAC »

Better Man wrote:Nisam ljubitelj Dine Merlina i ono što sam čuo na tv je jako loše. Jedino što je dobro je omot albuma. Stvarno je dobro urađen, ali unutra, te sigurno čekaju pjesme koje koketiraju sa folkom i to onim lošim, kao i na prethodnim albumima. Dino bi da se fura na neke svjetske face i taj neki world music, ambijentalnu muziku i sl., ali sve skupa je to jako loše. Da citiram Dušana Kojića Koju: "Neukusu treba reči ne".
navodno u Londonu komponuju i pjevaju puno bolje... :D :run:
lasta2
Posts: 268
Joined: 30/04/2014 08:18

#237 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by lasta2 »

Entropio wrote:Nisam oduševljen.

"Ispočetka" je masterpiece za ovaj. Izlizane melodije, tekstovi nisu na nivou prošlog albuma, ali je produkcijski odličan.
je3eno se slažem
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#239 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by avetinja »

Ninašta nalik. Spot nigdje veze, pošto je u pitanju Merlin mogao je to napraviti bolje.
User avatar
JoeBonaWho
Posts: 85
Joined: 03/08/2014 02:31
Contact:

#241 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by JoeBonaWho »

Dvije, tri pjesme nisu lose, ostalo sux! :izet:
lasta2
Posts: 268
Joined: 30/04/2014 08:18

#242 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by lasta2 »

bolje je pjesme u ratu pravio

User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#243 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by Tito_i_Partija »

Album "Ispocetka" mi se je svidio, iako je na njemu bilo poglupih pjesama...al' ovaj novi kurcu ne valja.

Kao sto neko vec rece, produkcija je dobra, al' dzaba ti to kad je sve ostalo bezveze do bola.
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#244 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by cLo »

Samo me je jednom pozitivno iznenadio :D

neo85
Posts: 111
Joined: 25/06/2013 15:08

#245 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by neo85 »

Tito_i_Partija wrote:Album "Ispocetka" mi se je svidio, iako je na njemu bilo poglupih pjesama...al' ovaj novi kurcu ne valja.

Kao sto neko vec rece, produkcija je dobra, al' dzaba ti to kad je sve ostalo bezveze do bola.
Može li objašnjenje,dvije rečenice,zašto misliš da je "bezveze do bola"? Jesi li ti jedan od onih koji voli mrziti Merlina,pa ti teško priznati kada čovjek pokida ili zaista misliš da pjesme nisu dobre! Da preformulišem pitanje:želio bih da mi kažeš šta ne valja,koje su mane,jer sam ja previše subjektivan i ne vidim ni jednu. Bio bih ti zahvalan!
User avatar
topcam
Posts: 5075
Joined: 08/07/2007 12:49

#246 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by topcam »

Poslusao sam ovaj zadnji album, ali gdje je i od koga "nabavio" citaj mazno tekstove i muziku pjesama.
Jos lupio copyright. Jako je bezobrazan.
ted10
Posts: 254
Joined: 15/09/2013 17:36

#247 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by ted10 »

.
fora
Posts: 14
Joined: 19/06/2014 18:25

#248 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by fora »

Bilo bi lijepo čuti U2 još jednom uživo u Sarajevu :)
https://www.facebook.com/bringU2backtoSarajevo
ted10
Posts: 254
Joined: 15/09/2013 17:36

#249 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by ted10 »

Odlicna pjesma koju potpisuje Zlaja Arslanagic.


https://www.youtube.com/watch?v=PLAumkWOA4A
User avatar
AcaLukas
Posts: 835
Joined: 09/09/2014 20:25

#250 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by AcaLukas »

Jos jednom dokazuje da je mozda najveci pjesnik u historiji bih
Post Reply