Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#201 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by zateznistub »

Pol_Pot wrote:
insomnia78 wrote:Ma kad malo bolje pogledas ogromna vecina ex yu muzike svih zanrova su plagijati
Ljudi su jednostavno iskoristili tu "zatvorenost" juge, nedostatak i nedostupnost informacija, malo hodali vani, malo slusali radio iz evropskih zemalja i amerike i stancali "hitove"
Ne znam meni je ta nasa ex yu scena, svih zanrova, debelo pala u ocima, cak mi se i podobro zgadila nakon sto sam malo porast'o, malo hod'o svjetom i pojavom interneta shvatio koliko su neki nasi hitovi stvarno "hitovi"
Ogromna, ogromna vecina fejker do fejkera


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Ma bilo je krađe, ali malo ko je bio bezobrazan kao ovaj. Brega mu je tu negdje, rame uz rame.
Poslušaj malo opus zabranjenog pušenja pa onda stonse, neke stvari će ti se same kazati
Pol_Pot
Posts: 508
Joined: 23/01/2014 11:10

#202 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by Pol_Pot »

zateznistub wrote:
Pol_Pot wrote:
insomnia78 wrote:Ma kad malo bolje pogledas ogromna vecina ex yu muzike svih zanrova su plagijati
Ljudi su jednostavno iskoristili tu "zatvorenost" juge, nedostatak i nedostupnost informacija, malo hodali vani, malo slusali radio iz evropskih zemalja i amerike i stancali "hitove"
Ne znam meni je ta nasa ex yu scena, svih zanrova, debelo pala u ocima, cak mi se i podobro zgadila nakon sto sam malo porast'o, malo hod'o svjetom i pojavom interneta shvatio koliko su neki nasi hitovi stvarno "hitovi"
Ogromna, ogromna vecina fejker do fejkera


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Ma bilo je krađe, ali malo ko je bio bezobrazan kao ovaj. Brega mu je tu negdje, rame uz rame.
Poslušaj malo opus zabranjenog pušenja pa onda stonse, neke stvari će ti se same kazati
Mislim da je ipak Elvis J K. šampion u krađi Stonesa :D Opet kažem, svi su krali, ali niko tako bezobrazno kao ovaj.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#203 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by zateznistub »

Pol_Pot wrote:
zateznistub wrote:
Pol_Pot wrote: Ma bilo je krađe, ali malo ko je bio bezobrazan kao ovaj. Brega mu je tu negdje, rame uz rame.
Poslušaj malo opus zabranjenog pušenja pa onda stonse, neke stvari će ti se same kazati
Mislim da je ipak Elvis J K. šampion u krađi Stonesa :D Opet kažem, svi su krali, ali niko tako bezobrazno kao ovaj.
Ja kad razmislim, ne postoji bi jedna prijeratna grupa ili pjevač koji nije plagirao. Merlin je samo jedan u nizu.
neo85
Posts: 111
Joined: 25/06/2013 15:08

#204 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by neo85 »

Raspravljajte o albumu,ili nemojte nikako.Ta priča o plagiranju je stvarno postala degutantna,čovjek je nedavno prvi put o tome javno govorio,objasnio.Šta vam još treba? Ja lično ne preferiram pop muziku,ali Dinine pjesme mi jednostavno "leže",imaju neku čudnu auru,one su kao neka esencija tog muzičkog žanra.Čovjek je vrhunski autor,da nije tako mi ne bismo toliko raspravljali o njemu.I,na kraju,ako ne volite jabuke,jedite kruške!
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#205 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by insomnia78 »

Divi ganje
Spavac
To se ti samo aktiviras kad Dino izda album
Dino jes to ti? :D


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#206 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by julisiz es grant »

insomnia78 wrote:Ma kad malo bolje pogledas ogromna vecina ex yu muzike svih zanrova su plagijati
Ljudi su jednostavno iskoristili tu "zatvorenost" juge, nedostatak i nedostupnost informacija, malo hodali vani, malo slusali radio iz evropskih zemalja i amerike i stancali "hitove"
Ne znam meni je ta nasa ex yu scena, svih zanrova, debelo pala u ocima, cak mi se i podobro zgadila nakon sto sam malo porast'o, malo hod'o svjetom i pojavom interneta shvatio koliko su neki nasi hitovi stvarno "hitovi"
Ogromna, ogromna vecina fejker do fejkera


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Glede obrada i domaćih "genijalaca"...
...ovo je obrada klasičnog djela, ali na koji ex-yu standard neodoljivo podsjeća?

https://www.youtube.com/watch?v=OeLQPBbZp3Q
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#207 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by radostan dan »

dovoljno prvih 8 sekundi...

-ulazak u harem-
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#208 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by julisiz es grant »

radostan dan wrote:dovoljno prvih 8 sekundi...

-ulazak u harem-
Naravno :)
Baš sinoć čitam Točkov intervju za Džuboks (broj 62, iz 1979, ne baš najveselijeg vremena za njega i njegovu grupu), gdje ga pitaju za ovu sličnost, a onda on tvrdi da je Ulazak u harem svirao još prije 15 godina (istina je da je tu kompoziciju smislio neki skitnica od koga je Točak učio gitaru), a onda poentira "čim ja nešto smislim, to uradi neko drugi u inostranstvu" :D
For the record, prva verzija "Ulaska u harem" snimljena je i objavljena 1975, a ova obrada "Plesa sa sabljama" 1968.
SundanceKid
Posts: 1377
Joined: 26/01/2008 23:38

#209 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by SundanceKid »

1. Napisi narodu prihvatljiv album. (narodu prihvatljiv - malo ukrades muziku, refren, rif,...zatim ubacis koji turcizam, lokalizam, spomenes chunu i burek i slicno...)

2. Promovises se u medijima kratko vrijeme, i u svim nastupima se ponasas ko da si svu pamet svijeta pokupio, a ujedno se prodajes ko obican covjek iz naroda, sitan, skroman, vjernik (to raja voli, jer mi ne volimo zvijezde, ne gotivimo papke).

3. Pocnes sa plakatima "Vas Merlin", "Uvijek uz Vas", i tome slicno, jedno vrijeme bombardujes ljude porukama o ekskluzivnom koncertu, covjek koji je uvijek tu uz vas, spektakularni koncert, koncert za dobra stara vremena...do besvijesti muzes cinjenicu da si u ratu sviro i pjevo...

4. Onda odrzis veliki koncert na Kosevu, odusevljenoj nostalgicnoj publici pokupis lovu, ali to je zanemarivo u odnosu na ono sto se dobije od reklama, sponzora..itd...

5. Nakon toga potpuno nestanes, ne pojavljujes se nigdje, medijska sutnja, ne interesuje te ucesce u bilo kakvoj humanitarnoj akciji (za razliku od recimo isto tako popularnog Halida koji se odazove cak i kad ga zovnes da pjeva humanitarno za ugrozene papagaje u Amazoniji)...samo nestanes, i ti tvoju sugradjani te ne interesuju, ne vidis, ne postoje...van si svega, dok god ti ne zafali opet love.

6. U medjuvremenu, cisto da bi ljudi znali da si ziv (i da se o tebi ne bi samo culo jer te kolege javno prozivaju ko okorjelu skrticu), pojavljujes se redovno u kojekakvim muzickim udruzenjima, a gdje pokusavas sebi jos koji dinar navuc, i tu si glavni horoz, vristis na kolege, cirkus pravis, jer tebi koji zaradjujes 50 puta vise od svih drugih valjda najvise treba svaka marka koju izvuces iz takvih udruzenja, i koju zaradis od autorskih prava...

7. Kad zafali para...?? Hehe, pa samo pocnes od tacke 1. opet, ili cak mozes i nju preskocit, pa krenut od broja 2. ili 3. Muziku ne moras ni imat, dovoljno je da krenes vikad "Vas" ili "uvijek sa Vama"



Hajmooo sad, sviiiii da mu podrzimo novi album, i da ga slusamo dok zeljno iscekujemo novi veliki, spektakularni koncert, samo za nas!!!!

:bih: :bih: :bih:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#210 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by insomnia78 »

Ko da gledam da si neko zavidno tamburalo
Mislim, ne branim Merlina, niti ga nesto posebno slusam, ponekad po koju pjesmu al ovo :D


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#211 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by julisiz es grant »

SundanceKid wrote:
4. Onda odrzis veliki koncert na Kosevu, odusevljenoj nostalgicnoj publici pokupis lovu, ali to je zanemarivo u odnosu na ono sto se dobije od reklama, sponzora..itd...
Svi njegovi koncerti na Koševu (2000, 2004. i 2008.) bili su besplatni. Kao i onaj na Vječnoj vatri 1999.
Da je naplaćivao ulaznice ne bi mu došla trećina raje.
Sa svim ostalim se slažem.
Kad će novi koncert na Koševu? Neće valjda pustiti da ljeto prođe bez toga :D

I RIP Neelix. Nikada im neću halaliti tog čovjeka :sad:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#212 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by insomnia78 »

Naplacivao je u Beogradu, pa sta bi?
Hej, jos u Beogradu


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
SundanceKid
Posts: 1377
Joined: 26/01/2008 23:38

#213 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by SundanceKid »

insomnia78 wrote:Ko da gledam da si neko zavidno tamburalo
Mislim, ne branim Merlina, niti ga nesto posebno slusam, ponekad po koju pjesmu al ovo :D


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Ma jok druze, nit ga slusam, nit mu na koncerte idem, nit me dotice, ziv i zdrav on nama bio jos 500 godina :) Meni je to sve skupa losa muzika, ne tangira me, nego onako, socioloski promatram i naprdjujem.... :lol:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#214 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by zateznistub »

SundanceKid wrote: Hajmooo sad, sviiiii da mu podrzimo novi album, i da ga slusamo dok zeljno iscekujemo novi veliki, spektakularni koncert, samo za nas!!!!

:bih: :bih: :bih:
Ma jokk ba, treba ga roknut', maljem u potiljak. Čuj on nasao izdavat album...kako se samo usudio... :-)


'bem ti sta raju sve ne drma...
neo85
Posts: 111
Joined: 25/06/2013 15:08

#215 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by neo85 »

SundanceKid wrote:1. Napisi narodu prihvatljiv album. (narodu prihvatljiv - malo ukrades muziku, refren, rif,...zatim ubacis koji turcizam, lokalizam, spomenes chunu i burek i slicno...)

2. Promovises se u medijima kratko vrijeme, i u svim nastupima se ponasas ko da si svu pamet svijeta pokupio, a ujedno se prodajes ko obican covjek iz naroda, sitan, skroman, vjernik (to raja voli, jer mi ne volimo zvijezde, ne gotivimo papke).

3. Pocnes sa plakatima "Vas Merlin", "Uvijek uz Vas", i tome slicno, jedno vrijeme bombardujes ljude porukama o ekskluzivnom koncertu, covjek koji je uvijek tu uz vas, spektakularni koncert, koncert za dobra stara vremena...do besvijesti muzes cinjenicu da si u ratu sviro i pjevo...

4. Onda odrzis veliki koncert na Kosevu, odusevljenoj nostalgicnoj publici pokupis lovu, ali to je zanemarivo u odnosu na ono sto se dobije od reklama, sponzora..itd...

5. Nakon toga potpuno nestanes, ne pojavljujes se nigdje, medijska sutnja, ne interesuje te ucesce u bilo kakvoj humanitarnoj akciji (za razliku od recimo isto tako popularnog Halida koji se odazove cak i kad ga zovnes da pjeva humanitarno za ugrozene papagaje u Amazoniji)...samo nestanes, i ti tvoju sugradjani te ne interesuju, ne vidis, ne postoje...van si svega, dok god ti ne zafali opet love.

6. U medjuvremenu, cisto da bi ljudi znali da si ziv (i da se o tebi ne bi samo culo jer te kolege javno prozivaju ko okorjelu skrticu), pojavljujes se redovno u kojekakvim muzickim udruzenjima, a gdje pokusavas sebi jos koji dinar navuc, i tu si glavni horoz, vristis na kolege, cirkus pravis, jer tebi koji zaradjujes 50 puta vise od svih drugih valjda najvise treba svaka marka koju izvuces iz takvih udruzenja, i koju zaradis od autorskih prava...

7. Kad zafali para...?? Hehe, pa samo pocnes od tacke 1. opet, ili cak mozes i nju preskocit, pa krenut od broja 2. ili 3. Muziku ne moras ni imat, dovoljno je da krenes vikad "Vas" ili "uvijek sa Vama"



Hajmooo sad, sviiiii da mu podrzimo novi album, i da ga slusamo dok zeljno iscekujemo novi veliki, spektakularni koncert, samo za nas!!!!

:bih: :bih: :bih:

Ovo je najveća kompilacija gluposti i nebuloza,koju čak nije ni umjesno komentirati,jer je sve tako očito pogrešno da to može vidjeti svako ko nije zaslijepljen patološkom mržnjom,ili ko barem ne prima materijalnu satisfakciju za pisanje ovakvih bedastoća!
x_lecter
Posts: 703
Joined: 04/11/2013 16:11

#216 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by x_lecter »

Merlin zna kako uzeti pare i to je bitno .... a narod ce ga slusati bitno samo da propagira baliluk i bosnjaluk .... eldin h. Je to odlicno naucio od dine
FMDzem
Posts: 651
Joined: 23/07/2011 20:30

#217 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by FMDzem »

Ka sem školjke ne znam ni jednu više s ovog novog.
Kod, mene to ide postepeno. :D
SundanceKid
Posts: 1377
Joined: 26/01/2008 23:38

#218 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by SundanceKid »

neo85 wrote:
SundanceKid wrote:1. Napisi narodu prihvatljiv album. (narodu prihvatljiv - malo ukrades muziku, refren, rif,...zatim ubacis koji turcizam, lokalizam, spomenes chunu i burek i slicno...)

2. Promovises se u medijima kratko vrijeme, i u svim nastupima se ponasas ko da si svu pamet svijeta pokupio, a ujedno se prodajes ko obican covjek iz naroda, sitan, skroman, vjernik (to raja voli, jer mi ne volimo zvijezde, ne gotivimo papke).

3. Pocnes sa plakatima "Vas Merlin", "Uvijek uz Vas", i tome slicno, jedno vrijeme bombardujes ljude porukama o ekskluzivnom koncertu, covjek koji je uvijek tu uz vas, spektakularni koncert, koncert za dobra stara vremena...do besvijesti muzes cinjenicu da si u ratu sviro i pjevo...

4. Onda odrzis veliki koncert na Kosevu, odusevljenoj nostalgicnoj publici pokupis lovu, ali to je zanemarivo u odnosu na ono sto se dobije od reklama, sponzora..itd...

5. Nakon toga potpuno nestanes, ne pojavljujes se nigdje, medijska sutnja, ne interesuje te ucesce u bilo kakvoj humanitarnoj akciji (za razliku od recimo isto tako popularnog Halida koji se odazove cak i kad ga zovnes da pjeva humanitarno za ugrozene papagaje u Amazoniji)...samo nestanes, i ti tvoju sugradjani te ne interesuju, ne vidis, ne postoje...van si svega, dok god ti ne zafali opet love.

6. U medjuvremenu, cisto da bi ljudi znali da si ziv (i da se o tebi ne bi samo culo jer te kolege javno prozivaju ko okorjelu skrticu), pojavljujes se redovno u kojekakvim muzickim udruzenjima, a gdje pokusavas sebi jos koji dinar navuc, i tu si glavni horoz, vristis na kolege, cirkus pravis, jer tebi koji zaradjujes 50 puta vise od svih drugih valjda najvise treba svaka marka koju izvuces iz takvih udruzenja, i koju zaradis od autorskih prava...

7. Kad zafali para...?? Hehe, pa samo pocnes od tacke 1. opet, ili cak mozes i nju preskocit, pa krenut od broja 2. ili 3. Muziku ne moras ni imat, dovoljno je da krenes vikad "Vas" ili "uvijek sa Vama"



Hajmooo sad, sviiiii da mu podrzimo novi album, i da ga slusamo dok zeljno iscekujemo novi veliki, spektakularni koncert, samo za nas!!!!

:bih: :bih: :bih:

Ovo je najveća kompilacija gluposti i nebuloza,koju čak nije ni umjesno komentirati,jer je sve tako očito pogrešno da to može vidjeti svako ko nije zaslijepljen patološkom mržnjom,ili ko barem ne prima materijalnu satisfakciju za pisanje ovakvih bedastoća!
De mi ti reci, koji sudeci po tvojim postovima, na forumu postojis iskljucivo radi ove teme... :run:

Materijalne satisfakcije od pisanja po forumima nema, a mrznje jos manje, kako rekoh - nek on nama zivi sto godina. Prije da je zaljenje u pitanju ako vec trazis motiv mog pisanja, i to ne Dine Merlina - njemu je dobro, vec ljudi kojima (kao tebi) moze da prodaje svoje gluposti i smece.
User avatar
kandelabar
Posts: 680
Joined: 30/03/2013 03:20

#219 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by kandelabar »

MOzes vjerovati da ja jos nisam poslusao nijednu njegovu pjesmu sa novog albuma izuzev d acujem nesto u prolazu ulicom ili na FB vidim stavljaju linkove pa vidim nazive..Meni je ohladio onog momenta kada je mislim 2010 ili 2009 odrzao koncerte u Sarajevu i Tuzli i neko mi je rekao ko je bio na oba koncerte kaze iste stvari koje je pricao u Sarajevu ponovio je i u Tuzli ,a publika je ludila od sreće :lol: otad od mene mahanje,a ja sam bio na konc. u Tuzli i čovjek mi kaze sad ce kaze izvadit češalj :lol:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#220 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by zateznistub »

SundanceKid wrote: De mi ti reci, koji sudeci po tvojim postovima, na forumu postojis iskljucivo radi ove teme... :run:

Materijalne satisfakcije od pisanja po forumima nema, a mrznje jos manje, kako rekoh - nek on nama zivi sto godina. Prije da je zaljenje u pitanju ako vec trazis motiv mog pisanja, i to ne Dine Merlina - njemu je dobro, vec ljudi kojima (kao tebi) moze da prodaje svoje gluposti i smece.
neo85
Posts: 111
Joined: 25/06/2013 15:08

#221 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by neo85 »

Čestitam,vi ne volite Dinu,vi ste iznad nas koji ga volimo,vi ste bolji od nas! Slušajte Cetinskog i Ekv,a mi ćemo nekada doći tobe i krenuti u pravcu muzičkog osvješćivanja i kulturnog spasenja!
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#222 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by radostan dan »

sjeća li se iko, ili ima li dovoljo starih da pamte kad d.kremer pobuca lp b. dugmeta pred g. bregovićem, tokom intervjua, a povodom izlaska nove ploče...

napomene za shvaćanje čina -
a) postoje samo prvi i drugi tv kanal
b) 8 radio stanica i nek bude još 92, da zaokružimo u vrh glave na 100
c) tržište od 22 milona duša
d) šta ti kažu peca popović, kremer, janjatović, pera luković, žikić, to ti je ko očenaš, djevo marijo i komplet statut udružene opozicije ...
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#223 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by julisiz es grant »

radostan dan wrote: d) šta ti kažu peca popović, kremer, janjatović, pera luković, žikić, to ti je ko očenaš, djevo marijo i komplet statut udružene opozicije ...
I pokojni Branko Vukojević (meni upečatljiv po zaista "in-depth" intervjuima sa domaćim muzičarima i istim takvim recenzijama albuma) i Ljubo Trifunović i Vrdoljak&Glavan :D
A to sa Bregovićem bio sam premali da se sjećam, ali sam čitao, naravno. Piše da je Brega popizdio :D ...ne vjerujem da će se javiti neko ko se sjeća, bog zna u kojoj je to emisiji bilo, mada čini mi se da sam pročitao da je bilo na TV Sarajevo.
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#224 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by radostan dan »

zaboravih glavana i vrdoljaka...

hhh, mamicu ti je.em, kroz zube i polutiho, tako je nekako odgovorio... :D

napomena za shvaćanje uslova u kojima je odgovor dat -

stroga kontrola medija, replika u vidu psovke dozvoljena samo u serijalu -žikiine dinastije-, tipa - mamicu ti jareću-, i slično...


potražiću na yt, možda ima nešto....
klmnopq
Posts: 3470
Joined: 03/06/2008 08:47

#225 Re: Dino Merlin izdao novi album... - KOMENTARI?

Post by klmnopq »

Nisam glupljeg spota vidio od Školjke
Post Reply