Dilema oko brade

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Dame, kakve brade/obrijanost vam se najviše sviđaju?

Glatko obrijan
14
21%
Brada od 2-3 dana
25
37%
Brada od nekoliko sedmica
15
22%
Velika brada
11
16%
Svejedno mi je
3
4%
 
Total votes: 68

User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#51 Re: Dilema oko brade

Post by auspuhc »

tramvajtrojka wrote: 26/08/2022 13:31
auspuhc wrote: 26/08/2022 13:27

Ma bradonje su mi isti kao zene koje stavljaju tonu sminke na lice. Nesigurni i prikrivaju nedostatke lica.
vala vidjeti likove koji izgledaju zaklani il im lice crveno od izbrijavanja :-) :-) nema vece gluposti nego kad se sam tjeras da stojis ispred ogledala i brijes se svako jutro :lol:
Ne moras se brijati svako jutro. 2 puta sedmicno je ok.
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#52 Re: Dilema oko brade

Post by laserShow »

auspuhc wrote: 26/08/2022 13:33 A zasto bi si radio dodatni posao sa odrzavanjem brade? Jos ako radi neki ozbiljniji posao nije bas ni primjereno.
Sve zavisi sta je to dodatni posao? Svaka dva-tri dana potkratiti masinicom ja ne vidim kao dodatni posao. Brude koji lice jedan na drugog pa ih ne mozes razlikovati su nesto drugo. Oni su kopija kopije...
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#53 Re: Dilema oko brade

Post by Control panel »

tramvajtrojka wrote: 26/08/2022 13:31
auspuhc wrote: 26/08/2022 13:27

Ma bradonje su mi isti kao zene koje stavljaju tonu sminke na lice. Nesigurni i prikrivaju nedostatke lica.
vala vidjeti likove koji izgledaju zaklani il im lice crveno od izbrijavanja :-) :-) nema vece gluposti nego kad se sam tjeras da stojis ispred ogledala i brijes se svako jutro :lol:
Sta si ti gledao i koga. Brijem se skoro cijeli zivot, a imam poprilicno godina, svako jutro osim vikendom i nikad nisam izgledao kao zaklan niti mi je lice crveno. Niko se ne brije klasicnim ziletima. Uznapredovalo je to.
Biti obrijan je odraz higijene, a ako hoces i postovanja prema profesiji, poslu, kolegama i kolegicama…
Nisam klosar i peksin i nije mi mirsko se svako jutro brijati, a poceo sam davno u JNA sa ziletima e to je bila patnja.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13648
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#54 Re: Dilema oko brade

Post by JohnnyS »

Control panel wrote: 26/08/2022 13:42
tramvajtrojka wrote: 26/08/2022 13:31

vala vidjeti likove koji izgledaju zaklani il im lice crveno od izbrijavanja :-) :-) nema vece gluposti nego kad se sam tjeras da stojis ispred ogledala i brijes se svako jutro :lol:
Sta si ti gledao i koga. Brijem se skoro cijeli zivot, a imam poprilicno godina, svako jutro osim vikendom i nikad nisam izgledao kao zaklan niti mi je lice crveno. Niko se ne brije klasicnim ziletima. Uznapredovalo je to.
Biti obrijan je odraz higijene, a ako hoces i postovanja prema profesiji, poslu, kolegama i kolegicama…
Nisam klosar i peksin i nije mi mirsko se svako jutro brijati, a poceo sam davno u JNA sa ziletima e to je bila patnja.

Svašta
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#55 Re: Dilema oko brade

Post by Control panel »

JohnnyS wrote: 26/08/2022 13:42
Control panel wrote: 26/08/2022 13:42

Sta si ti gledao i koga. Brijem se skoro cijeli zivot, a imam poprilicno godina, svako jutro osim vikendom i nikad nisam izgledao kao zaklan niti mi je lice crveno. Niko se ne brije klasicnim ziletima. Uznapredovalo je to.
Biti obrijan je odraz higijene, a ako hoces i postovanja prema profesiji, poslu, kolegama i kolegicama…
Nisam klosar i peksin i nije mi mirsko se svako jutro brijati, a poceo sam davno u JNA sa ziletima e to je bila patnja.

Svašta
?
User avatar
JohnnyS
Posts: 13648
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#56 Re: Dilema oko brade

Post by JohnnyS »

Ja znam mnogo ljudi, uključujući i sebe, koji koriste DE safety razor s klasičnim žiletima
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#57 Re: Dilema oko brade

Post by laserShow »

Control panel wrote: 26/08/2022 13:42 Biti obrijan je odraz higijene
Netacno. Kada sam se brijao, ako to radim svako jutro, neminovno je da izritiram kozu. Nije nikakva higijena skidanje dlaka s brade svako jutro.
Control panel wrote: 26/08/2022 13:42 ako hoces i postovanja prema profesiji, poslu, kolegama i kolegicama…
Jedino u glavama onih koji smatraju da je brada, imao je ili ne, uslov za poštovanje. Ako si uredan i čist i brada od cm-dva-tri moze biti savršena.

Koja je to profesija manje poštovana ako čovjek ima bradu?
Control panel wrote: 26/08/2022 13:42 Nisam klosar i peksin

Kakve veze ima brijanje s klošarima i peksinima? Gledajuci tvoje razmisljanje da na licu ne smije biti dlaka, što onda imas na rukama, nogama?
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#58 Re: Dilema oko brade

Post by Control panel »

JohnnyS wrote: 26/08/2022 13:50 Ja znam mnogo ljudi, uključujući i sebe, koji koriste DE safety razor s klasičnim žiletima
Ja se sa klasicnim ne mogu ili ne znam obrijati. Otkad su se pojavili oni brijaci samo njih koristim i nikad nisam imao zelju da probam zilete. Volio bih imati staru britvu i sa njom probati. Onaj ritual, ostrenje, sapunanje pa brijanje :)

super da mozes i da nemas problema.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#59 Re: Dilema oko brade

Post by Control panel »

laserShow wrote: 26/08/2022 13:55
Control panel wrote: 26/08/2022 13:42 Biti obrijan je odraz higijene
Netacno. Kada sam se brijao, ako to radim svako jutro, neminovno je da izritiram kozu. Nije nikakva higijena skidanje dlaka s brade svako jutro.
Control panel wrote: 26/08/2022 13:42 ako hoces i postovanja prema profesiji, poslu, kolegama i kolegicama…
Jedino u glavama onih koji smatraju da je brada, imao je ili ne, uslov za poštovanje. Ako si uredan i čist i brada od cm-dva-tri moze biti savršena.

Koja je to profesija manje poštovana ako čovjek ima bradu?
Control panel wrote: 26/08/2022 13:42 Nisam klosar i peksin

Kakve veze ima brijanje s klošarima i peksinima? Gledajuci tvoje razmisljanje da na licu ne smije biti dlaka, što onda imas na rukama, nogama?
Samo ti uzivaj.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13648
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#60 Re: Dilema oko brade

Post by JohnnyS »

Control panel wrote: 26/08/2022 14:55
JohnnyS wrote: 26/08/2022 13:50 Ja znam mnogo ljudi, uključujući i sebe, koji koriste DE safety razor s klasičnim žiletima
Ja se sa klasicnim ne mogu ili ne znam obrijati. Otkad su se pojavili oni brijaci samo njih koristim i nikad nisam imao zelju da probam zilete. Volio bih imati staru britvu i sa njom probati. Onaj ritual, ostrenje, sapunanje pa brijanje :)

super da mozes i da nemas problema.

Sapunjanje i brijanje možeš i s "modernim" brijačima, ako poželiš krenuti u te vode, toplo preporučam Pro Raso kozmetiku koju možeš nabaviti u Frizerlandu
User avatar
seno_bh
Posts: 154
Joined: 25/05/2012 22:56
Location: BiH

#61 Re: Dilema oko brade

Post by seno_bh »

Muskarac bez brade kao prodavnica bez čokolade 😄

Poznato je da brada štiti lice i ima svoje prednosti, a svako ima svoj ukus za dužinu brade
Kod mene mašina dotjera a 5 do 7mm taman
saric

#62 Re: Dilema oko brade

Post by saric »

malo je ujadilo gledat ulice pune likova sa potpuno istim, iscrtanim bradama iste boje...
Last edited by saric on 01/09/2022 16:39, edited 1 time in total.
saric

#63 Re: Dilema oko brade

Post by saric »

ja se trudim obrijat svaki dan...
Last edited by saric on 01/09/2022 16:39, edited 2 times in total.
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#64 Re: Dilema oko brade

Post by Vam »

Ja sam samo par puta imao bradu i to sasvim neplanirano, jednostavno par sedmica se nisam obrijao jer sam samo bio lijen i onda kontam, ajd da vidim kako izgleda. Narednih 4-5 mjeseci se nisam brijao, izgledao kao pecinski covjek. Ne bih je mogao nositi i odrzavati dugo, nema sanse, glatko obrijan je najbolje.
saric

#65 Re: Dilema oko brade

Post by saric »

Vam wrote: 01/09/2022 01:47 Ja sam samo par puta imao bradu i to sasvim neplanirano, jednostavno par sedmica se nisam obrijao jer sam samo bio lijen i onda kontam, ajd da vidim kako izgleda. Narednih 4-5 mjeseci se nisam brijao, izgledao kao pecinski covjek. Ne bih je mogao nositi i odrzavati dugo, nema sanse, glatko obrijan je najbolje.
nebi ni ja mogo bradu trpit nikakvu
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#66 Re: Dilema oko brade

Post by Manual »

Brada kad stignem da se obrijem.
User avatar
Ateista
Posts: 46570
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#67 Re: Dilema oko brade

Post by Ateista »

Brijem se jednom sedmicno, za vise od toga nemam volje i vremena. Zadnjih par dana pred brijanje djeluje malo zapusteno ali sta mogu, kome smeta neka me ne gleda.
Imam mali dio koji ostavljam ali ga svake sedmice kratim kad se brijem, tako da nikad ne naraste previse, poceo jednom iz zajebancije i od tad ostalo kao navika.
Vec neko vrijeme se ne brijem ziletima vec samo elektricnom masinicom, pa koliko skine skine, svakako i ziletom za dan i.po do dva bude na isoj duzini kao sto uspijem masinicom. To mi je odluka koja mi je jako unaprijedila kvalitet zivota, pogotovo ona dva do tri dana nakon brijanja jer prije nisam mogao podnijeti da mi bilo sta dotakne vrat i bradu koliko se koza iziritira, potpuno bespotrebno. Sad sam miran i odmah nakon brijanja, zilete vise ne bih koristio ni u ludilu.
sikstinajn
Posts: 1438
Joined: 15/01/2017 19:21

#68 Re: Dilema oko brade

Post by sikstinajn »

primjetio sam da su stvari o kojima razmišljam dok se brijem veoma realne i istinite.
ono....gledam se u ogledalu, stružem dlake i razmišljam.
brijanje je
trenutak istine. :D

sječem dlake iz ušiju i iz nosa.


jednom sam brijući se shvatio da nisam rođen da budem heroj

o ne ne ne.
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#69 Re: Dilema oko brade

Post by Vam »

Tema je oko brade, ali se dosta prica o ucestalosti brijanja. A tu onda ima i druga stvar (a ovaj podforum je odgovarajuci za ovu pricu), a to je ono generalno brijanje. Brada redovnije, naravno, a ostali dijelovi, sto bi bila neka generalka :lol: ne tako cesto.
E sto napisa @sikstinajn razmisljam dok se brijem o svacemu. Medjutim, ovo drugo brijanje, tu nema razmisljanja, samo oprez, ogroman oprez i koncentracija.
I opet skontam, mi muskarci smo ujedno i vise razmazeni s prohtjevima kako bi to zene trebale odrzavati intimne dijelove, a opet mi smo ok da se malo i vise opustimo sto se toga tice, jer eto, musko si.
Jos nesto, ne kontam uopste likove sa pricom "pa nije bas lijepo kad zena ne brije intimne dijelove"...?!?!?
Ona stara "krivom k***u svaka dlaka smeta" nema nikakvo preneseno znacenje, nego bukvalno.
Nije lijepo? Neki ljudi jednistavno zasluzuju samar.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8546
Joined: 15/04/2015 11:26

#70 Re: Dilema oko brade

Post by Thorgerson »

Meni smeta kad se skroz obrijem. Sav se najezim kad se dotaknem po licu nakon brijanja. Nekako neugodan osjecaj, uporedii bih ga sa grebanjem noktiju od zid ili skolsku plocu.

Tako da uvijek imam bradu. Kratim je jednom sedmicno. A i svako dva do tri dana po koju dlaku koja strsi obrijem.

Jednostavno lakse mi je ovako, lice se manje iritira. Puno bolje se osjecam sa nego bez brade.

I btw ne nosim ove brude brase sa ostrim prelazima i sl. Pustim i malo samo uredim. Kratka brada cca do max 1cm.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#71 Re: Dilema oko brade

Post by Ramzess Veliki »

Brade su za muskarce koji bez brade izgledaju k'o curice ili za one koji ne izlaze iz divljine ili iz nekog razloga prikrivaju vlastiti identitet, kao CIA, MI5 itd ili onako bjezis od zakona.
Ako radi mode pustat bradu to nije to. Brada se pusta ako ti je sve svejedno u zivotu.

Od kad sam na bazenu Terme vidjeo grupu muskaraca sa stucovanim farbanim bradama kako se dobacuju sa rozom lopticom vise ne vjerujem bradama ...
Post Reply