Dijasporci gdje zivite?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply

Where do you live?

Benelux
22
6%
Skandinavija
46
13%
USA/Canada
82
23%
UK/Irska
14
4%
Australija
9
3%
Njemacka/Austrija/Svicarska
102
28%
Slovenija/Hrvatska/Srbija
11
3%
Arapske zemlje
21
6%
Spanija/Italija/Turska/Grcka
16
4%
Ostale zemlje
37
10%
 
Total votes: 360

User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#276 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by Zviz »

stakasa wrote:
Zviz wrote:Ako te zanima citavu noc tj. do 6 ujutro sam zavrsavao razno razne raporte za sud, tj. o deportu ilegalnih radnika... Nije rijec o jednom ili dvojici nego 29ci... Tako da... :skoljka: polovica je iz Srbija, par makedonaca, dva crnogorca i ostalo made in BiH. Jarane pravo dosadan posao... Sva sreca sto po dogovoru imam 1h placeno za svaki slucaj poslje radnog vremena, a u jedan 1h se uvale trojica...
Profesionalno si slucaj iznio na forumu... :D
Mada si vjerovatno sve izmislio
Ja ovo uopste ne dozivljavam kao profesionalnost nego posao gdje te neko plati da peglas sa Jugovicima. Ko misli, da je ovdje rijec o nekom profesionalizmu i rahat poslu - evo bujrum mu moje mjesto. A sto se tice druge recenice, okaci macu o rep. Nemam ja potrebe za tim isto kao sto je onaj napiso za zemlju da vas lozim... ali eto... covjek poprica sa mojim bratom i dogovorili se ali opet eto... cudna ste vi sorta ljudi, tj. ta koja jos nije sve zice odvojila sa tim dole prostorima.
paladinka
Posts: 1888
Joined: 23/06/2013 17:08

#277 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by paladinka »

Ja koliko se sjecam Zviz je pricao na temi o Svedskoj da radi nesto sa invalidima, kao ganja lazne invalide po Danskoj? Sta to sad, batalio invalide ?
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#278 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by Zviz »

paladinka wrote:Ja koliko se sjecam Zviz je pricao na temi o Svedskoj da radi nesto sa invalidima, kao ganja lazne invalide po Danskoj? Sta to sad, batalio invalide ?
Nije rijec o i nvalidima nego o invalidskoj ondonoso prije vrmeneskoj penziji... ne postoji razlika u Danskoj po tom pitanju. Sve je to dio istog posla. Danska mora da ustedi 500 miliona € na nekim izdatcima... ukidaju se brojni doprinosi kao npra. dodatni doprinos sa majke koje su namjerno odlucile da budu samohrane itd. Ali ni Jugovici nisu postedjeni, jer ipak je ovdje rijec o najvecoj doseljenickog grupi na prije vremenskoj penziji. preko 3/4 je na penziji tj. onih koji imaju preko 45 godina. Vecina sjedi u BiH po pola godine ili duze i ako nemaju pravo na to, neki se odselili u Austriji (toboze) a zive u BiH. I jebga Danska je kartko i jasno rekla nisi nista doprinjeo drzavi dobio si mnogo sta, moras biti ovdje ili ako ces biti u BiH onda nema primanja. Nemre jare i pare. Danska ih je pustila da tonu a kad su presli mjere hadj sad vadi. Nisam ja pisao zakone, moje je samo da ih spovedem u djelo.
paladinka
Posts: 1888
Joined: 23/06/2013 17:08

#279 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by paladinka »

Aha... invalidske rente i radne dozvole nemaju nikakve veze, totalno razlicite stvari , to svako zna :-) Ili si izmislio neko novo radno mjesto :-)
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#280 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by Zviz »

paladinka wrote:Aha... invalidske rente i radne dozvole nemaju nikakve veze, totalno razlicite stvari , to svako zna :-) Ili si izmislio neko novo radno mjesto :-)
Nema nikakve veze ali ja se nebavim izadavljen odnosno dodjeljivanjem ni jedne ni druge - nego nego kad ista treba da se ponisti vezano za Jugovice. Ja sa prijevremenskim penzijama nemam nista osim kad treba ista da se ponisti onom kome je dodjeljen, jer je stekao isti na bazi laganja a pritom se jos nije ni drzao pravila.

Da budem kratak u Danskoj nije moguce imati prijevremensku penziju a pritom ziviti u BiH - nekoliko izuzetaka postoji tj. drugih drzava ali BiH nije jedna od tih niti ce ikada biti, ujednako ni jedna bivsa SFRJ drzava nije u toj kategoriji!

Sto se radnih dozvola tice - kolege iz odjela za nadzor radna i sigurnosti pri radu su nadlezni da vrse inspekcije na razlicitim lokacijama po principu kad se prijavi strana firma da posluje u Danskoj na odredjeno vrijeme. Ali jarane kad tebi dodje spis 15 radnika sve go jugovic a firma iz Slovenije te jos na terenu jedan zna engleski a ostali nista i kad se onda utvrdi preko Slovenacke ambasade jer je na njima trosak da plate put nazad ljudima ako sami vec ne mogu, da vitite kako brzo dolaz spis da vise od 2/3 nema ni sredjenu boravisnu ni radnu u Sloveniji. I sta onda - zovi ambasadu Srbije i kad im fino kazes onda samo odgovore "e jebiga"... oni u BiH su jos originalniji "mi nemamo nista s tim a njihov gradjanin"... Postupak protiv poslodavca iz Slovenije je nemoguce voditi niti to danska hoce, nego je samo pod jos vecim nadzorom kad sljedeci put bude poslovao u Danskoj, posto Slovenija iste nece nazad bar one ne koji nemaju sredjene papire kako sami kazu, onda peopstane deportacija i zabarana ulaza u Schengen.

I imam ljudi koji placu za stolom, koji su dosli trbuhom za kruhom ali ja tu ne mogu nista puno uciniti. Nisam ja pravila pisao, ako ja ne radim posao neko ce drugi, a sto se jezika tice pa nista ima prevodilac i opet smo na istom. U par navrata mi je uspjelo capiti listu firmi koja ce ici na ispekciju pa po spisu iz registra stranih tjela mogu da vidim o kojoj je firmi rijec - i najcesci su slucaju Njemacka firma uzme posao, a nadje partnera u Sloveniji da joj isti posao odradi i tu cesto je problem. Danska dirma trazi samo da im dostave spis o registraciji radnika u drzavnoj bazi, i stim su se ogranicili svih problema... pa obicno ako je neko u blizini odna ih i posjetim i kazem da im je bolje da odu kuci ako nemaju su svjestni da su ovdje na sumljiv nacin i ako su registrovani itd.

Ali u vecini slucaja je dzaba... haj sto popizde, sto bi psuju, onda kasnje kad sjede i kad im se procita zbog cega su privedeni od strane organa onda sam ja govno. Neka sam ja govno... ali eto nemoj mi vjerovati ali onda kasnje vjeruj cinjenicama kad ti danac procita bukvicu.

Tih ljudi mi je u jednu ruku zao jer ih guli ko stigne. Sto se laznih penzionera tice to je druga prica. To su pretezno Jugovici vecina Bosanci i Hercegovci koji su ljedi da sami sebi uspu casu vode a rat su iskoristili da nikada vise ne moraju raditi. Nista ja tu ne sporim - svak je dozivio rat na svoj nacin nebitno 1 dan ili 4 godine ali onda ako je tako drzi se pravila, a ne u BiH ima prodavnicu, renovira kucu, ili na moru iznajmljuje stan, vozi taxi, bavi se poljupriverdom tj. masovnom proizvodnjom, ima proizvodnju, automhanicarske servise itd. Ja sam imao slucaj na stolu gdje je iz BiH covjek nazvao u Dansku i jednu pogresnu opcinu i prijavio jednog sto u BiH radi kao glavni u vezano za podaju auta u jednoj auto kucu i SA a iz Danskoj prima Penziju. U Bih radi svaki drugi mjesec za dobru platu a u registru se zalio da je agoniji po pitanju nocnih mora iz rata, pa cak i da ga nesto ficizki jebe. A u SA fin skockan -"dobardan... ovaj auto ima ugradjen senzor za ono ovo nako vako"... a kasnje kad je pozvan bio na razgovor i kad mu je pokazan skriveni snimak :oops: Jedino sto je mene iznenadilo jeste da taj isti skriveni snimak nije snimljen od mene - znaci ima Jugovica koji rade na terenima.
User avatar
slobodann
Posts: 203
Joined: 20/05/2012 10:32

#281 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by slobodann »

Zviz wrote:
paladinka wrote:Aha... invalidske rente i radne dozvole nemaju nikakve veze, totalno razlicite stvari , to svako zna :-) Ili si izmislio neko novo radno mjesto :-)
Nema nikakve veze ali ja se nebavim izadavljen odnosno dodjeljivanjem ni jedne ni druge - nego nego kad ista treba da se ponisti vezano za Jugovice. Ja sa prijevremenskim penzijama nemam nista osim kad treba ista da se ponisti onom kome je dodjeljen, jer je stekao isti na bazi laganja a pritom se jos nije ni drzao pravila.

Da budem kratak u Danskoj nije moguce imati prijevremensku penziju a pritom ziviti u BiH - nekoliko izuzetaka postoji tj. drugih drzava ali BiH nije jedna od tih niti ce ikada biti, ujednako ni jedna bivsa SFRJ drzava nije u toj kategoriji!

Sto se radnih dozvola tice - kolege iz odjela za nadzor radna i sigurnosti pri radu su nadlezni da vrse inspekcije na razlicitim lokacijama po principu kad se prijavi strana firma da posluje u Danskoj na odredjeno vrijeme. Ali jarane kad tebi dodje spis 15 radnika sve go jugovic a firma iz Slovenije te jos na terenu jedan zna engleski a ostali nista i kad se onda utvrdi preko Slovenacke ambasade jer je na njima trosak da plate put nazad ljudima ako sami vec ne mogu, da vitite kako brzo dolaz spis da vise od 2/3 nema ni sredjenu boravisnu ni radnu u Sloveniji. I sta onda - zovi ambasadu Srbije i kad im fino kazes onda samo odgovore "e jebiga"... oni u BiH su jos originalniji "mi nemamo nista s tim a njihov gradjanin"... Postupak protiv poslodavca iz Slovenije je nemoguce voditi niti to danska hoce, nego je samo pod jos vecim nadzorom kad sljedeci put bude poslovao u Danskoj, posto Slovenija iste nece nazad bar one ne koji nemaju sredjene papire kako sami kazu, onda peopstane deportacija i zabarana ulaza u Schengen.

I imam ljudi koji placu za stolom, koji su dosli trbuhom za kruhom ali ja tu ne mogu nista puno uciniti. Nisam ja pravila pisao, ako ja ne radim posao neko ce drugi, a sto se jezika tice pa nista ima prevodilac i opet smo na istom. U par navrata mi je uspjelo capiti listu firmi koja ce ici na ispekciju pa po spisu iz registra stranih tjela mogu da vidim o kojoj je firmi rijec - i najcesci su slucaju Njemacka firma uzme posao, a nadje partnera u Sloveniji da joj isti posao odradi i tu cesto je problem. Danska dirma trazi samo da im dostave spis o registraciji radnika u drzavnoj bazi, i stim su se ogranicili svih problema... pa obicno ako je neko u blizini odna ih i posjetim i kazem da im je bolje da odu kuci ako nemaju su svjestni da su ovdje na sumljiv nacin i ako su registrovani itd.

Ali u vecini slucaja je dzaba... haj sto popizde, sto bi psuju, onda kasnje kad sjede i kad im se procita zbog cega su privedeni od strane organa onda sam ja govno. Neka sam ja govno... ali eto nemoj mi vjerovati ali onda kasnje vjeruj cinjenicama kad ti danac procita bukvicu.

Tih ljudi mi je u jednu ruku zao jer ih guli ko stigne. Sto se laznih penzionera tice to je druga prica. To su pretezno Jugovici vecina Bosanci i Hercegovci koji su ljedi da sami sebi uspu casu vode a rat su iskoristili da nikada vise ne moraju raditi. Nista ja tu ne sporim - svak je dozivio rat na svoj nacin nebitno 1 dan ili 4 godine ali onda ako je tako drzi se pravila, a ne u BiH ima prodavnicu, renovira kucu, ili na moru iznajmljuje stan, vozi taxi, bavi se poljupriverdom tj. masovnom proizvodnjom, ima proizvodnju, automhanicarske servise itd. Ja sam imao slucaj na stolu gdje je iz BiH covjek nazvao u Dansku i jednu pogresnu opcinu i prijavio jednog sto u BiH radi kao glavni u vezano za podaju auta u jednoj auto kucu i SA a iz Danskoj prima Penziju. U Bih radi svaki drugi mjesec za dobru platu a u registru se zalio da je agoniji po pitanju nocnih mora iz rata, pa cak i da ga nesto ficizki jebe. A u SA fin skockan -"dobardan... ovaj auto ima ugradjen senzor za ono ovo nako vako"... a kasnje kad je pozvan bio na razgovor i kad mu je pokazan skriveni snimak :oops: Jedino sto je mene iznenadilo jeste da taj isti skriveni snimak nije snimljen od mene - znaci ima Jugovica koji rade na terenima.
Zviz, kao da te klix placa da pišeš članke ;))))

Svaka cast kako ti nije mrsko napisat 2 stranice texta ;)
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#282 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by ema_ »

Egipat :D .
CiCk0
Posts: 300
Joined: 07/01/2010 19:07

#283 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by CiCk0 »

Dubai :D :D :D :D
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#284 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by stakasa »

Zviz wrote:
paladinka wrote:Aha... invalidske rente i radne dozvole nemaju nikakve veze, totalno razlicite stvari , to svako zna :-) Ili si izmislio neko novo radno mjesto :-)
Nema nikakve veze ali ja se nebavim izadavljen odnosno dodjeljivanjem ni jedne ni druge - nego nego kad ista treba da se ponisti vezano za Jugovice. Ja sa prijevremenskim penzijama nemam nista osim kad treba ista da se ponisti onom kome je dodjeljen, jer je stekao isti na bazi laganja a pritom se jos nije ni drzao pravila.

Da budem kratak u Danskoj nije moguce imati prijevremensku penziju a pritom ziviti u BiH - nekoliko izuzetaka postoji tj. drugih drzava ali BiH nije jedna od tih niti ce ikada biti, ujednako ni jedna bivsa SFRJ drzava nije u toj kategoriji!

Sto se radnih dozvola tice - kolege iz odjela za nadzor radna i sigurnosti pri radu su nadlezni da vrse inspekcije na razlicitim lokacijama po principu kad se prijavi strana firma da posluje u Danskoj na odredjeno vrijeme. Ali jarane kad tebi dodje spis 15 radnika sve go jugovic a firma iz Slovenije te jos na terenu jedan zna engleski a ostali nista i kad se onda utvrdi preko Slovenacke ambasade jer je na njima trosak da plate put nazad ljudima ako sami vec ne mogu, da vitite kako brzo dolaz spis da vise od 2/3 nema ni sredjenu boravisnu ni radnu u Sloveniji. I sta onda - zovi ambasadu Srbije i kad im fino kazes onda samo odgovore "e jebiga"... oni u BiH su jos originalniji "mi nemamo nista s tim a njihov gradjanin"... Postupak protiv poslodavca iz Slovenije je nemoguce voditi niti to danska hoce, nego je samo pod jos vecim nadzorom kad sljedeci put bude poslovao u Danskoj, posto Slovenija iste nece nazad bar one ne koji nemaju sredjene papire kako sami kazu, onda peopstane deportacija i zabarana ulaza u Schengen.

I imam ljudi koji placu za stolom, koji su dosli trbuhom za kruhom ali ja tu ne mogu nista puno uciniti. Nisam ja pravila pisao, ako ja ne radim posao neko ce drugi, a sto se jezika tice pa nista ima prevodilac i opet smo na istom. U par navrata mi je uspjelo capiti listu firmi koja ce ici na ispekciju pa po spisu iz registra stranih tjela mogu da vidim o kojoj je firmi rijec - i najcesci su slucaju Njemacka firma uzme posao, a nadje partnera u Sloveniji da joj isti posao odradi i tu cesto je problem. Danska dirma trazi samo da im dostave spis o registraciji radnika u drzavnoj bazi, i stim su se ogranicili svih problema... pa obicno ako je neko u blizini odna ih i posjetim i kazem da im je bolje da odu kuci ako nemaju su svjestni da su ovdje na sumljiv nacin i ako su registrovani itd.

Ali u vecini slucaja je dzaba... haj sto popizde, sto bi psuju, onda kasnje kad sjede i kad im se procita zbog cega su privedeni od strane organa onda sam ja govno. Neka sam ja govno... ali eto nemoj mi vjerovati ali onda kasnje vjeruj cinjenicama kad ti danac procita bukvicu.

Tih ljudi mi je u jednu ruku zao jer ih guli ko stigne. Sto se laznih penzionera tice to je druga prica. To su pretezno Jugovici vecina Bosanci i Hercegovci koji su ljedi da sami sebi uspu casu vode a rat su iskoristili da nikada vise ne moraju raditi. Nista ja tu ne sporim - svak je dozivio rat na svoj nacin nebitno 1 dan ili 4 godine ali onda ako je tako drzi se pravila, a ne u BiH ima prodavnicu, renovira kucu, ili na moru iznajmljuje stan, vozi taxi, bavi se poljupriverdom tj. masovnom proizvodnjom, ima proizvodnju, automhanicarske servise itd. Ja sam imao slucaj na stolu gdje je iz BiH covjek nazvao u Dansku i jednu pogresnu opcinu i prijavio jednog sto u BiH radi kao glavni u vezano za podaju auta u jednoj auto kucu i SA a iz Danskoj prima Penziju. U Bih radi svaki drugi mjesec za dobru platu a u registru se zalio da je agoniji po pitanju nocnih mora iz rata, pa cak i da ga nesto ficizki jebe. A u SA fin skockan -"dobardan... ovaj auto ima ugradjen senzor za ono ovo nako vako"... a kasnje kad je pozvan bio na razgovor i kad mu je pokazan skriveni snimak :oops: Jedino sto je mene iznenadilo jeste da taj isti skriveni snimak nije snimljen od mene - znaci ima Jugovica koji rade na terenima.
A u kojem gradu ti zivis?
paladinka
Posts: 1888
Joined: 23/06/2013 17:08

#285 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by paladinka »

Zürich :-)
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#286 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by stakasa »

Zviza stid reci gdje zivi :D
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#287 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by Trebam te »

stakasa wrote:Zviza stid reci gdje zivi :D

Malta
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#288 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by hrle1976 »

Trebam te wrote:
stakasa wrote:Zviza stid reci gdje zivi :D

Malta

Zar nije u nekoliko postova spomenuo Kopenhagen, mjesto gdje boravi?
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#289 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by Trebam te »

hrle1976 wrote:
Trebam te wrote:
stakasa wrote:Zviza stid reci gdje zivi :D

Malta

Zar nije u nekoliko postova spomenuo Kopenhagen, mjesto gdje boravi?

Ja zivim na Malti, pojma nemam za Zviza :D pogresan quote

Zviz halo javi se, :thumbup:
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#290 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by prog321 »

U pravu je Zviz u mnogome.
Ti ljudi koji rade fizicke poslove na crno su veoma cesto iskoristeni i neisplaceni od poslodavca. To je dno dna zivota.
Ali ovi lazni penzioneri su bossovi. Kabadahije na visokom nivou. Svaka im cast na lukavstvu. Tri put bolje zive od prosjecnog Danca :-D
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#291 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by stakasa »

prog321 wrote:U pravu je Zviz u mnogome.
Ti ljudi koji rade fizicke poslove na crno su veoma cesto iskoristeni i neisplaceni od poslodavca. To je dno dna zivota.
Ali ovi lazni penzioneri su bossovi. Kabadahije na visokom nivou. Svaka im cast na lukavstvu. Tri put bolje zive od prosjecnog Danca :-D
Gledo ti dokumentarac?
:D
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#292 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by prog321 »

Imam par komsija, muzu Dansku kao suhoparnu kurvu. :-D
User avatar
apsidejzi
Posts: 8388
Joined: 25/05/2013 23:49

#293 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by apsidejzi »

Tamo gdje konji hodaju ulicama i gdje se koriste kocije :)

Image
User avatar
Tup-zvek-skajlaf
Posts: 160
Joined: 18/03/2010 21:56
Location: 25.15 N 55.18 E

#294 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by Tup-zvek-skajlaf »

CiCk0 wrote:Dubai :D :D :D :D
+1, zaboravio napraviti update od 2010. :mrgreen:
Tyke
Posts: 2658
Joined: 23/02/2012 05:44

#296 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by Tyke »

Tup-zvek-skajlaf wrote:
CiCk0 wrote:Dubai :D :D :D :D
+1, zaboravio napraviti update od 2010. :mrgreen:
Primate li novog clana tamo, sredinom narednog mjeseca? :D
napalhame
Posts: 132
Joined: 05/03/2006 14:08
Location: Sarajevo

#297 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by napalhame »

............
Last edited by napalhame on 26/01/2016 17:43, edited 1 time in total.
CiCk0
Posts: 300
Joined: 07/01/2010 19:07

#298 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by CiCk0 »

Tyke wrote:
Tup-zvek-skajlaf wrote:
CiCk0 wrote:Dubai :D :D :D :D
+1, zaboravio napraviti update od 2010. :mrgreen:
Primate li novog clana tamo, sredinom narednog mjeseca? :D
Bujrum ima mjesta radi klima xD al ja se preselio u Abu Dhabi :D
Tyke
Posts: 2658
Joined: 23/02/2012 05:44

#299 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by Tyke »

CiCk0 wrote:
Tyke wrote: Primate li novog clana tamo, sredinom narednog mjeseca? :D
Bujrum ima mjesta radi klima xD al ja se preselio u Abu Dhabi :D
Sto nisi javio prije, sad na Formuli 1 sam bio 3 dana u Abu Dhabiju. :D
CiCk0
Posts: 300
Joined: 07/01/2010 19:07

#300 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by CiCk0 »

Tyke wrote:
CiCk0 wrote:
Tyke wrote: Primate li novog clana tamo, sredinom narednog mjeseca? :D
Bujrum ima mjesta radi klima xD al ja se preselio u Abu Dhabi :D
Sto nisi javio prije, sad na Formuli 1 sam bio 3 dana u Abu Dhabiju. :D
Ah ja frisko preselio nema dvije sedmice, vala formula mi nije pala na pamet oko silnog preseljenja itd itd :D hajde javim ti se na pp
Post Reply