Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Zdravo
ovako na ljetnom raspustu trebam otići kod rođaka u Ameriku.Putovala bih sa mojom tetkom tj. njegovom mamom.Već sam jednom aplicirala za turisticku vizu tj. u januaru ali sam dobila odbijenicu.Ali tada nisam baš najbolje navela dokaze da cu se vratiti.Kolike su šanse da ja kao srednoškolac dobijem vizu i šta bi od papire trebala ponijeti. Ono što planiram ponijeti
-jeste odobrenje od roditelja,-potvrdu iz škole da sam redovan učenik,-svjedočasnstvo sa pečatom da sam upisana u 4 razred,-papri od doktorice da nosim aprat za zube i da trebam obavljati kontrole(da li je ovo dobra ideja) -da sam jedinica -i garanto pismo od rođaka kod kojeg bih trebala ici.Rođak bi sve platio troškove putovanja i kod njega bih ostala,ali također planiram se upisati na kurs engeleskog jezika da bih usavršila jezik.Da li bi bilo probelma ukoliko bi ovo navela u razgovoru. I još jedno pitanje pošto sam već jednom aplicirala za vizu i dobila odbijenicu da li ce me ovaj put vise peglati i koja bi to pitanja mogla biti. Ukoliko imate nekih iskustava molim vas da mi pomognete,jer bih voljela posjeti Ameriku.Hvala
ti si perfektan kandidat da se ne vratis. dovoljno stara da mozes bez roditelja, a nista nemas sto te drzi ovdje, svoje vlasnistvo, svoju djecu, posao, muza...
iskreno, dzaba ces im dati pare za jos jednu odbijenicu.
TI ces znaci zavrsiti 4 razred sad u junu, pa onda si planirala ici kod rodjaka? Kurs jezika ne mozes upisati dok si na B1/2 vizi, za to ce ti trebati druga (J ili F) viza.
Sta planiras ponijeti da pokazes da se nesto promijenilo od januara? Koje nove dokumente planiras ponijeti?
Vidi, ti konzulu treba da dokazes da neces ostati (svi koji apliciraju na turisticku vizu smatra se da imaju immigrant intent), a ja koliko vidim da ti nemas neke jake veze sa Bosnom: zavrsavas skolu, ne radis, nemas kredit.... Ne bih da te razocaram, ali nemas bas neke velike sanse.
miki27A wrote:TI ces znaci zavrsiti 4 razred sad u junu, pa onda si planirala ici kod rodjaka? Kurs jezika ne mozes upisati dok si na B1/2 vizi, za to ce ti trebati druga (J ili F) viza.
Sta planiras ponijeti da pokazes da se nesto promijenilo od januara? Koje nove dokumente planiras ponijeti?
Vidi, ti konzulu treba da dokazes da neces ostati (svi koji apliciraju na turisticku vizu smatra se da imaju immigrant intent), a ja koliko vidim da ti nemas neke jake veze sa Bosnom: zavrsavas skolu, ne radis, nemas kredit.... Ne bih da te razocaram, ali nemas bas neke velike sanse.
Ne ja sad u junu završavam 3 razred i bicu upisana u četvrti.Iskreno za prvi put kada sam išla samo sam ponijela garatno pismo i potvrdu od skole nisam se bas najbolje pripremila.Ma pokusacu pa sta bude
karanana wrote:znaci sad se pojacavas sa potvrdom zubara da moras ici na redovne kontrole i sa dokazom da si jedinica?
mislim da to nece biti dovoljno.
prvi put kada sam isla trazili su mi knjižicu međutim ja tad nisam ponijela knjižicu vec samo potvrdu i nisam ponijela odobrenje od roditelja.tako da ovaj put nosim svjedočastvo da sam završila treci i naravno povrdu od roditelja.pa ne znam to je jednio sto mogu prikupiti opet kažem šta bude :/