Digitalna i analogna TV

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Senfaz88
Posts: 1
Joined: 13/06/2021 08:57

#1 Digitalna i analogna TV

Post by Senfaz88 »

Pozdrav, skenirao sam danas kanale na tek kupljenom AWT televizoru digitalnim i analognim nacinom rada mada se samo ovaj prvi savjetuje u uputstvu. Pretrazivao sam anslognim putem jer na digitalnom nisam mogao dobiti neke kanale kao sto je, npr. OBN TV.
Prijem kanala digitalne TV mi je odlican (8 kanala), dok za ostale imam poruku Scramble Channel.
Dva pitanja : kako postici prijem tih "scramble kanala" i, drugo, kako na DTV nacinu rada pronaci kanale koje imam samo na analognom (ATV) nacinu. Trenutno moram da izaberem kao izvor (Source) ovaj drugi nacin rada kako bih gledao njegove kanale. Pokusavao sam i manuelnim skeniranjem ali je isti ishod kao i s automatskim.
Dodajem da su mi "analogni" kanali losijeg kvaliteta, da je u pitanju spoljna antena i da zivim na podrucju opcine Mostar. Nisam zelio da pomjeram antenu i testiram istu na druge kanale jer je visoko postavljena i tesko dostupna, ali ako bi to rijesilo ova dva pomenuta problema, nasli bi se nacina.
Unaprijed hvala
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5499
Joined: 04/08/2020 19:22

#2 Re: Digitalna i analogna TV

Post by -Chesterfield- »

Senfaz88 wrote: 13/06/2021 11:26 Pozdrav, skenirao sam danas kanale na tek kupljenom AWT televizoru digitalnim i analognim nacinom rada mada se samo ovaj prvi savjetuje u uputstvu. Pretrazivao sam anslognim putem jer na digitalnom nisam mogao dobiti neke kanale kao sto je, npr. OBN TV.
Prijem kanala digitalne TV mi je odlican (8 kanala), dok za ostale imam poruku Scramble Channel.
Dva pitanja : kako postici prijem tih "scramble kanala" i, drugo, kako na DTV nacinu rada pronaci kanale koje imam samo na analognom (ATV) nacinu. Trenutno moram da izaberem kao izvor (Source) ovaj drugi nacin rada kako bih gledao njegove kanale. Pokusavao sam i manuelnim skeniranjem ali je isti ishod kao i s automatskim.
Dodajem da su mi "analogni" kanali losijeg kvaliteta, da je u pitanju spoljna antena i da zivim na podrucju opcine Mostar. Nisam zelio da pomjeram antenu i testiram istu na druge kanale jer je visoko postavljena i tesko dostupna, ali ako bi to rijesilo ova dva pomenuta problema, nasli bi se nacina.
Unaprijed hvala
dvb-t-u-bih-t79102s325.html
User avatar
fortaleza
Posts: 5553
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#3 Re: Digitalna i analogna TV

Post by fortaleza »

Senfaz88 wrote: 13/06/2021 11:26 Pozdrav, skenirao sam danas kanale na tek kupljenom AWT televizoru digitalnim i analognim nacinom rada mada se samo ovaj prvi savjetuje u uputstvu. Pretrazivao sam anslognim putem jer na digitalnom nisam mogao dobiti neke kanale kao sto je, npr. OBN TV.
Prijem kanala digitalne TV mi je odlican (8 kanala), dok za ostale imam poruku Scramble Channel.
Dva pitanja : kako postici prijem tih "scramble kanala" i, drugo, kako na DTV nacinu rada pronaci kanale koje imam samo na analognom (ATV) nacinu. Trenutno moram da izaberem kao izvor (Source) ovaj drugi nacin rada kako bih gledao njegove kanale. Pokusavao sam i manuelnim skeniranjem ali je isti ishod kao i s automatskim.
Dodajem da su mi "analogni" kanali losijeg kvaliteta, da je u pitanju spoljna antena i da zivim na podrucju opcine Mostar. Nisam zelio da pomjeram antenu i testiram istu na druge kanale jer je visoko postavljena i tesko dostupna, ali ako bi to rijesilo ova dva pomenuta problema, nasli bi se nacina.
Unaprijed hvala
Koja je točno lokacija u pitanju u Mostaru? I koji digitalni programi, HTV, Nova, RTL, CMC? Jel dvb-t ili dvb-t2 pokazuje? Jesu li u HD-u

Zatamnjeni programi su vjerojatno plaćena digitalna televizija (Evo Tv) na što je potrebna pretplata.

Sve ovisi u kojem smjeru je antena okrenuta, jer hrvatski digitalni idu s Biokova, a analogija sa Fortice pretpostavljam.
Post Reply