Dežulović Fan Club

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#951 Re: Dežulović Fan Club

Post by kakavdanakneiskustvu »

dobar je bio dok se godinama sprdao sa tudjmanom,katoličkom crkvom
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#952 Re: Dežulović Fan Club

Post by kiligonzales »

kakavdanakneiskustvu wrote:dobar je bio dok se godinama sprdao sa tudjmanom,katoličkom crkvom
ko i svaki novinar, imao je i dobrih i losih tekstova, odskakao od prosjecnosti, medjutim nije mi se svidjao njegov stil ...
Last edited by kiligonzales on 08/06/2018 10:31, edited 1 time in total.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25816
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#953 Re: Dežulović Fan Club

Post by BHF_Manijak »

kakavdanakneiskustvu wrote:dobar je bio dok se godinama sprdao sa tudjmanom,katoličkom crkvom
Ja nisam rek'o ni da valja ni da ne valja, stil mi se svidja, imao je strasnih tekstova (u smislu predobrih), najvise sam volio njegove osvrte na sportske dogadjaje jer licni me to najvise zanima, ali ovdje ne govorim o Dezulovicu kao Dezulovicu, nego o dvostrukim arsinima forumasa. Sto bi rekli ne mogu na erende kora...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#954 Re: Dežulović Fan Club

Post by JThomas »

borisovi ili viktorovi napisi protiv tuđmana, hdz, katoličke crkve u hrvata - evo ima i njih normalnih.

sve isto sa bakirom i njegovom realno bogohulnom izjavom na tapeti - skloni ovo ramazan je.

e to je dvostruki aršin relevantan za nas, na nivou društva a ne foruma...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#955 Re: Dežulović Fan Club

Post by kakavdanakneiskustvu »

kiligonzales wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:dobar je bio dok se godinama sprdao sa tudjmanom,katoličkom crkvom
ko i svaki novinar, imao je i dobrih i losih tekstova, odskakao od prosjecnosti, medjutim nije mi se svidjao njegov stil ...

ne govorim o stilu
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#956 Re: Dežulović Fan Club

Post by kakavdanakneiskustvu »

JThomas wrote:borisovi ili viktorovi napisi protiv tuđmana, hdz, katoličke crkve u hrvata - evo ima i njih normalnih.

sve isto sa bakirom i njegovom realno bogohulnom izjavom na tapeti - skloni ovo ramazan je.

e to je dvostruki aršin relevantan za nas, na nivou društva a ne foruma...

da,bas tako,dobar je kad piše protiv pedofila u crkvi i javno ih proziva,ne valja kad nesto napise protiv nekog hodže
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#957 Re: Dežulović Fan Club

Post by ultima_palabra »

JThomas wrote:borisovi ili viktorovi napisi protiv tuđmana, hdz, katoličke crkve u hrvata - evo ima i njih normalnih.

sve isto sa bakirom i njegovom realno bogohulnom izjavom na tapeti - skloni ovo ramazan je.

e to je dvostruki aršin relevantan za nas, na nivou društva a ne foruma...
Nažalost, tako to funkcioniše i u razvijenijim zemljama. Novine drže tajkuni koji gledaju svoje interese, kao i razmišljanje masa... a masama je Boris dobar dok ismijava "svoje", kad počne po "našima" onda postaje balast kojeg se treba riješiti.

Na kraju krajeva, ni Feral nije ugasila politika i cenzura, nego kapitalizam i poimanje novinarstva na principu ponude i potražnje. Sreća pa se danas za jednu marku može napraviti platforma sa koje oni koji žele mogu čitati i Dežulovića i Ivančića i još stotinu drugih.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#958 Re: Dežulović Fan Club

Post by Ommadawn »

ultima_palabra wrote:
JThomas wrote:borisovi ili viktorovi napisi protiv tuđmana, hdz, katoličke crkve u hrvata - evo ima i njih normalnih.

sve isto sa bakirom i njegovom realno bogohulnom izjavom na tapeti - skloni ovo ramazan je.

e to je dvostruki aršin relevantan za nas, na nivou društva a ne foruma...
Nažalost, tako to funkcioniše i u razvijenijim zemljama. Novine drže tajkuni koji gledaju svoje interese, kao i razmišljanje masa... a masama je Boris dobar dok ismijava "svoje", kad počne po "našima" onda postaje balast kojeg se treba riješiti.

Na kraju krajeva, ni Feral nije ugasila politika i cenzura, nego kapitalizam i poimanje novinarstva na principu ponude i potražnje. Sreća pa se danas za jednu marku može napraviti platforma sa koje oni koji žele mogu čitati i Dežulovića i Ivančića i još stotinu drugih.
Da, ali i Dezulovic i Ivancic moraju od necega i da zive.
A Feral je djelomicno unistila i politika.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#959 Re: Dežulović Fan Club

Post by Connaisseur Karlin »

ni satira , ni cenzura , u BiH nece promjeniti zbivanje , a ni stanje svijeti gradjana u BiH
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#960 Re: Dežulović Fan Club

Post by Mis mekinjas »

Connaisseur Karlin wrote:ni satira , ni cenzura , u BiH nece promjeniti zbivanje , a ni stanje svijeti gradjana u BiH
Satira nije stivo za svakog, to se cita izmedju redova. Cenzurom svaka budala moze biti gospodar, tome smo svjedoci kad je u pitanju cijeli svijet, te je ista bogom dana da se ne mijenjaju zbivanja, bar ne na bolje.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#961 Re: Dežulović Fan Club

Post by Connaisseur Karlin »

Mis mekinjas wrote:
Connaisseur Karlin wrote:ni satira , ni cenzura , u BiH nece promjeniti zbivanje , a ni stanje svijeti gradjana u BiH
Satira nije stivo za svakog, to se cita izmedju redova. Cenzurom svaka budala moze biti gospodar, tome smo svjedoci kad je u pitanju cijeli svijet, te je ista bogom dana da se ne mijenjaju zbivanja, bar ne na bolje.
znam,ali ni satira ni cenzura nemaju efekta na BiH drusstvo , nema reakcije

Boris je bio prvi put cenzuriran od strane Oslobodenja , ovo je njegova druga cenzura od strane Oslobodjenja , nakon koje je dao otkaz
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#962 Re: Dežulović Fan Club

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
Mis mekinjas wrote:
Connaisseur Karlin wrote:ni satira , ni cenzura , u BiH nece promjeniti zbivanje , a ni stanje svijeti gradjana u BiH
Satira nije stivo za svakog, to se cita izmedju redova. Cenzurom svaka budala moze biti gospodar, tome smo svjedoci kad je u pitanju cijeli svijet, te je ista bogom dana da se ne mijenjaju zbivanja, bar ne na bolje.
znam,ali ni satira ni cenzura nemaju efekta na BiH drusstvo , nema reakcije

Boris je bio prvi put cenzuriran od strane Oslobodenja , ovo je njegova druga cenzura od strane Oslobodjenja , nakon koje je dao otkaz
Sjetio sam se zašto je bio prvi put cenzurisan. Zbog vode. Kako vi Amerikanci kažete, ako hoćeš da otkriješ zašto se šta desilo, prati trag novca.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#963 Re: Dežulović Fan Club

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
znam,ali ni satira ni cenzura nemaju efekta na BiH drusstvo , nema reakcije

Boris je bio prvi put cenzuriran od strane Oslobodenja , ovo je njegova druga cenzura od strane Oslobodjenja , nakon koje je dao otkaz
Sjetio sam se zašto je bio prvi put cenzurisan. Zbog vode. Kako vi Amerikanci kažete, ako hoćeš da otkriješ zašto se šta desilo, prati trag novca.
hvala za onfo, ali kakve vode? ne razumijem!?

P.S. nisma znala da je "prat trag novca" americki izum :-)
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#964 Re: Dežulović Fan Club

Post by Mis mekinjas »

Mislim da je mislio da clanak Labudje jezero u Skenderiji. :mrgreen:

Nisam znala da je to proslo cenzuru.
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#965 Re: Dežulović Fan Club

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
znam,ali ni satira ni cenzura nemaju efekta na BiH drusstvo , nema reakcije

Boris je bio prvi put cenzuriran od strane Oslobodenja , ovo je njegova druga cenzura od strane Oslobodjenja , nakon koje je dao otkaz
Sjetio sam se zašto je bio prvi put cenzurisan. Zbog vode. Kako vi Amerikanci kažete, ako hoćeš da otkriješ zašto se šta desilo, prati trag novca.
hvala za onfo, ali kakve vode? ne razumijem!?

P.S. nisma znala da je "prat trag novca" americki izum :-)
Malo traži, google je sveznajući. Torabi, voda.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#966 Re: Dežulović Fan Club

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
Sjetio sam se zašto je bio prvi put cenzurisan. Zbog vode. Kako vi Amerikanci kažete, ako hoćeš da otkriješ zašto se šta desilo, prati trag novca.
hvala za onfo, ali kakve vode? ne razumijem!?

P.S. nisma znala da je "prat trag novca" americki izum :-)
Malo traži, google je sveznajući. Torabi, voda.
ah, to , pa trebao je tad dati otkaz , ako je primjeito da su novine bosnjackog kalibra , ali nije :D
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#967 Re: Dežulović Fan Club

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
ah, to , pa trebao je tad dati otkaz , ako je primjeito da su novine bosnjackog kalibra , ali nije :D
Hladno Karlin, probaj ponovo
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#968 Re: Dežulović Fan Club

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
ah, to , pa trebao je tad dati otkaz , ako je primjeito da su novine bosnjackog kalibra , ali nije :D
Hladno Karlin, probaj ponovo
ama , nema veze, ako sam pogresno pretpostavila razlog

poanta price: Boris je mogao dati prvi put otkaz , ali nije , to je ujedno i kraj price :D

prvo put je progutao drek , i nije napisao satiricno uplakano pismo u Oslobodjenju :D

nastaivte kmecati nad njegovom njeggovom sudbom kletom :-)
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#969 Re: Dežulović Fan Club

Post by emric »

kakavdanakneiskustvu wrote:dobar je bio dok se godinama sprdao sa tudjmanom,katoličkom crkvom
Vidi, ja sam imao drugaricu, koja je često pričajući o svojim roditeljima govorila, doslovno: "jebem im mater". Meni je to bilo nepojmljivo, ali joj nikad ništa nisam rekao po tom piranju, jer njeni roditelji - njena stvar. Da je na isti način pomenula moje roditelje, naravno da bih reagovao. Tako ti je i ovdje, ako ne poštuješ svoju vjeru - tvoja stvar, ali to nikako ne znači da možeš vrijeđati moju. To je opšta kultura.

Osim toga, Oslobođenje je privatni medij, koji ima svoje novce i za njih potpisuje i raskida ugovore s kim hoće. Ako su oni stava - neću te plaćati da me pljuješ i srozavaš mi ugled - ko smo mi da im to osporavamo?
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#970 Re: Dežulović Fan Club

Post by Ommadawn »

emric wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:dobar je bio dok se godinama sprdao sa tudjmanom,katoličkom crkvom
Vidi, ja sam imao drugaricu, koja je često pričajući o svojim roditeljima govorila, doslovno: "jebem im mater". Meni je to bilo nepojmljivo, ali joj nikad ništa nisam rekao po tom piranju, jer njeni roditelji - njena stvar. Da je na isti način pomenula moje roditelje, naravno da bih reagovao. Tako ti je i ovdje, ako ne poštuješ svoju vjeru - tvoja stvar, ali to nikako ne znači da možeš vrijeđati moju. To je opšta kultura.

Osim toga, Oslobođenje je privatni medij, koji ima svoje novce i za njih potpisuje i raskida ugovore s kim hoće. Ako su oni stava - neću te plaćati da me pljuješ i srozavaš mi ugled - ko smo mi da im to osporavamo?
Jakih vjernika kojima su povrijeđena osjećanja... Hoće li biti povrijeđenih osjećanja sad za Bajram?

Boris nije pljuvao Oslobođenje niti vjeru nego licemjerje koje koristi vjeru za svoje interese.
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#971 Re: Dežulović Fan Club

Post by mayab »

Ommadawn wrote:
emric wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:dobar je bio dok se godinama sprdao sa tudjmanom,katoličkom crkvom
Vidi, ja sam imao drugaricu, koja je često pričajući o svojim roditeljima govorila, doslovno: "jebem im mater". Meni je to bilo nepojmljivo, ali joj nikad ništa nisam rekao po tom piranju, jer njeni roditelji - njena stvar. Da je na isti način pomenula moje roditelje, naravno da bih reagovao. Tako ti je i ovdje, ako ne poštuješ svoju vjeru - tvoja stvar, ali to nikako ne znači da možeš vrijeđati moju. To je opšta kultura.

Osim toga, Oslobođenje je privatni medij, koji ima svoje novce i za njih potpisuje i raskida ugovore s kim hoće. Ako su oni stava - neću te plaćati da me pljuješ i srozavaš mi ugled - ko smo mi da im to osporavamo?
Jakih vjernika kojima su povrijeđena osjećanja... Hoće li biti povrijeđenih osjećanja sad za Bajram?

Boris nije pljuvao Oslobođenje niti vjeru nego licemjerje koje koristi vjeru za svoje interese.
Licemjerje je najgora stvar, ali mnogi ga ovde kod nas ne prepoznaju, i onda udri po čovjeku koji otvoreno i bez dlake na jeziku ukaže na to!
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#972 Re: Dežulović Fan Club

Post by emric »

Ommadawn wrote: Jakih vjernika kojima su povrijeđena osjećanja... Hoće li biti povrijeđenih osjećanja sad za Bajram?

Boris nije pljuvao Oslobođenje niti vjeru nego licemjerje koje koristi vjeru za svoje interese.
Nije tvoje da sudiš kakav je ko vjernik, malo je nekulturno u najmanju ruku. Živimo u 21. stoljeću.

Šta za Bajram?
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#973 Re: Dežulović Fan Club

Post by Ommadawn »

emric wrote:
Ommadawn wrote: Jakih vjernika kojima su povrijeđena osjećanja... Hoće li biti povrijeđenih osjećanja sad za Bajram?

Boris nije pljuvao Oslobođenje niti vjeru nego licemjerje koje koristi vjeru za svoje interese.
Nije tvoje da sudiš kakav je ko vjernik, malo je nekulturno u najmanju ruku. Živimo u 21. stoljeću.

Šta za Bajram?
Ako ćemo slijediti tvoju logiku onda nije tvoje da sudiš ko je kulturan a ko nekulturan. No ja sam po prirodi jako nekulturna osoba i to nažalost neće promijeniti ni mjesto ni vrijeme u kojem živim tako da ti neću zamjeriti.

A za Bajram - vidjeli smo prethodne a sumnjam da ni ovaj nastupajući neće biti pošteđen divljačkog opijanja, uzimanja droga (lakih i teških), oskudno odjevenih djevojaka koje će se tucati po zahodima, zadnjim sjedištima sa oženjenim i neoženjenim muškarcima.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#974 Re: Dežulović Fan Club

Post by insomnia78 »

Kakve to ima veze sa vrijedjanjem ppslanika
User avatar
drag_gost
Posts: 5538
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#975 Re: Dežulović Fan Club

Post by drag_gost »

kakavdanakneiskustvu wrote:cisto i lijepo sarajevo
Neka si i ti docekao svoje.
Post Reply