Dexter Morgan

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
reha666
Posts: 33
Joined: 19/06/2013 04:07

#702 Re: Dexter Morgan

Post by reha666 »

Joj glupog završetka.. :oops:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#703 Re: Dexter Morgan

Post by Chmoljo »

pobrisao sam neke postove, hajte molim vas, nemojte spojlati, a ako to radite, radite na način kako sam ja uredio šiljkov post :) spojler pišite bijelom bojom i naznačite da je spojler :)
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#704 Re: Dexter Morgan

Post by shiljak »

@Chmoljo, pratiš nas u stopu :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#705 Re: Dexter Morgan

Post by Chmoljo »

pratio sam i Dextera dok ga Debra nije ulovila. poslije mi bilo mrsko :D
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#706 Re: Dexter Morgan

Post by Not My Idea »

necu da vas citam, nisam jos gledala zadnju :skoljka: :run:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11053
Joined: 15/01/2010 18:31

#707 Re: Dexter Morgan

Post by Jack Be Nimble »

Pa ne zagledajte u temu ako niste gledali. Nema potrebe pisati spojler, znas usta ulazis kada kliknes na temu.
User avatar
PristavilaVoduZaKafu
Posts: 1278
Joined: 28/06/2013 16:45

#708 Re: Dexter Morgan

Post by PristavilaVoduZaKafu »

Ja sam mislila ako je epizoda već emitovana, da nema potrebe pisat spojler :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#709 Re: Dexter Morgan

Post by Chmoljo »

to je adet oduvijek. možda će neko čekati godinu dana da pregleda na nekoj domaćoj televiziji :roll: možda nekog interesuju reakcije, ali ne i detalji o radnji :D
User avatar
vee-jay
Posts: 8598
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#710 Re: Dexter Morgan

Post by vee-jay »

dvije zadnje sam gledao u komadu i moram priznati da su najbolje u sezoni. ima rupa tu, tamo i vamo (necu spojalratatati) ali sve u svemu ok.
swanfilter
Posts: 7405
Joined: 06/06/2008 18:52

#711 Re: Dexter Morgan

Post by swanfilter »

Da li je serije kraj ili se mozda planira iduca sezona? Ono sa Debrom totalno neocekivano al stas ... Zivot je cupav ..
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#712 Re: Dexter Morgan

Post by Šveđanin »

swanfilter wrote:Da li je serije kraj ili se mozda planira iduca sezona? Ono sa Debrom totalno neocekivano al stas ... Zivot je cupav ..
Ovo je kraj..

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4
User avatar
ortodont
Posts: 1808
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#713

Post by ortodont »

Realno, gluplju zadnju epizodu neke serije odavno nisam vidio.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#714 Re: Dexter Morgan

Post by Artest »

Zbogom, Dex. Kraj u stilu Batmana, ali s gorcom sudbinom za glavnog junaka serije. :( Ne vrijedi sad detaljisat i razglabat o zadnjoj epki.

Kvalitet serije je poceo opadat otkako su je napustili njeni prvotni showrunneri, tj. nakon 4. sezone. Izasla je i njihova verzija kraja: Dex na el. stolici.

Jedna od najboljih, najuzbudljivijih serija koje sam pratio. Lik Dextera mi je prirastao srcu, mozda vise nego ijedan ranije.
smijesni_ste
Posts: 5964
Joined: 09/10/2009 16:46

#715 Re: Dexter Morgan

Post by smijesni_ste »

Moglo bi donekle proći da nije bilo posljednjih 30ak sekundi...ovako mi nije baš sjelo :sad:

Scena(e) sa Debrom :thumbup: :(

O silnim propustima je postalo suvišno pričati...
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#716 Re: Dexter Morgan

Post by Lakat Jebić »

Artest wrote:Zbogom, Dex. Kraj u stilu Batmana, ali s gorcom sudbinom za glavnog junaka serije. :( Ne vrijedi sad detaljisat i razglabat o zadnjoj epki.

Kvalitet serije je poceo opadat otkako su je napustili njeni prvotni showrunneri, tj. nakon 4. sezone. Izasla je i njihova verzija kraja: Dex na el. stolici.

Jedna od najboljih, najuzbudljivijih serija koje sam pratio. Lik Dextera mi je prirastao srcu, mozda vise nego ijedan ranije.
imal gdje to pogledat?
User avatar
relativno84
Posts: 15296
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#717 Re: Dexter Morgan

Post by relativno84 »

Artest wrote:Zbogom, Dex.
Jedna od najboljih, najuzbudljivijih serija koje sam pratio. Lik Dextera mi je prirastao srcu, mozda vise nego ijedan ranije.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Definitivno je vrijedilo gledati sve ove godine uz sve propuste u zavrsnoj fazi, serija a prije svega Dexter je ispunio sva moja ocekivanja :kakoste:
User avatar
Tayyip
Posts: 620
Joined: 22/07/2012 19:49
Location: Sumbuluša - između Kovača i Vratnika

#718 Re: Dexter Morgan

Post by Tayyip »

Kraj je savršen. U funkciji je cijelog konteksta priče. :thumbup: Dexter će jebeno nedostajati.
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#719 Re: Dexter Morgan

Post by Artest »

Lakat Jebić wrote:
Artest wrote:Zbogom, Dex. Kraj u stilu Batmana, ali s gorcom sudbinom za glavnog junaka serije. :( Ne vrijedi sad detaljisat i razglabat o zadnjoj epki.

Kvalitet serije je poceo opadat otkako su je napustili njeni prvotni showrunneri, tj. nakon 4. sezone. Izasla je i njihova verzija kraja: Dex na el. stolici.

Jedna od najboljih, najuzbudljivijih serija koje sam pratio. Lik Dextera mi je prirastao srcu, mozda vise nego ijedan ranije.
imal gdje to pogledat?
Ma jok. Nakon sto je zavrsena serija, javio se Clyde Phillips i obznanio svoju ideju:
"In the very last scene of the series," Philips explained, "Dexter wakes up. And everybody is going to think, 'Oh, it was a dream.' And then the camera pulls back and back and back and then we realize, 'No, it's not a dream.' Dexter's opening his eyes and he's on the execution table at the Florida Penitentiary. They're just starting to administer the drugs and he looks out through the window to the observation gallery.

"And in the gallery are all the people that Dexter killed—including the Trinity Killer and the Ice Truck Killer (his brother Rudy), LaGuerta who he was responsible killing, Doakes who he's arguably responsible for, Rita, who he's arguably responsible for, Lila. All the big deaths, and also whoever the weekly episodic kills were. They are all there.

"That's what I envisioned for the ending of Dexter. That everything we've seen over the past eight seasons has happened in the several seconds from the time they start Dexter's execution to the time they finish the execution and he dies. Literally, his life flashed before his eyes as he was about to die. I think it would have been a great, epic, very satisfying conclusion."
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#720 Re: Dexter Morgan

Post by Dasi »

.
Last edited by Dasi on 15/12/2013 19:30, edited 1 time in total.
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#721 Re: Dexter Morgan

Post by Šveđanin »

Nikad ne reci nikad, ali bolje bi bilo da ne bude.

Da je serija završena nakon 4 sezone, ovo bi baš valjalo, ovako.. :run:
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#722 Re: Dexter Morgan

Post by zipoo »

Ja ocekujem jos jednu "probnu" sezonu sa Harisonom koji se nakon 20 god. vraca u Miami i nastavlja tamo gdje mu je stari stao :izet:
I koja ce biti totalni promasaj :D
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#723 Re: Dexter Morgan

Post by Dasi »

.
Last edited by Dasi on 15/12/2013 19:30, edited 1 time in total.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#724 Re: Dexter Morgan

Post by biggrin »

Artest wrote: Kvalitet serije je poceo opadat otkako su je napustili njeni prvotni showrunneri, tj. nakon 4. sezone. Izasla je i njihova verzija kraja: Dex na el. stolici.
meni licno 3.sezona spada u jednu od najgorih. gora od nje je jedino 5. donekle se popravila sa 6.i 7.,al da je bila zrela za zavrsiti to je vec odavno vecini jasno
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#725 Re: Dexter Morgan

Post by shiljak »

bojler
Meni je glupo što se ovako završi, a recimo da dexter nije imao problema sa Masukom, čak ni jednom.. Trebali su to ubaciti u zadnju sezonu.. Bolje bi bilo da je npr masuka na kraju ubijen nego sestra (a i ne mora biti ubijen.. opet bi bilo zanimljivo), ili barem da je sestra ubijena na bolji način, po mogućnosti da je dexter dok je tražio ubicu naletio na sestrinu glavu nabijenu na kolac hahahah :D
Post Reply