Desničari osvajaju Evropu!

Post Reply
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#76 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Klavikula »

ja se pitam zasto ti ljudi imaju potrebu dolaziti u Europu?
sam cu sebi odgovoriti. zato sto nemaju perspektive u vlastitoj drzavi. sto je to tako?
da nije slucajno zbog toga sto su im europske sile unistile njihove vlastite drzave, i dalje ih unistavaju.
_______
mi nemamo problem sa imigrantima, ali i dalje imamo sve sto si naveo. i krade se i valja droga, vara se drzava na sve nacine. rjesenje je onda kolektivno samoubistvo?
_______

jos nesto, zbog cega jaca radikalna desnica u Ukrajini i ostalim drzavama Istocne Europe. nemaju imigrante da im kradu, valjaju drogu....
User avatar
DoZeN
Posts: 1189
Joined: 20/03/2013 22:53

#77 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by DoZeN »

Klavikula wrote: i sta sad, imigrante treba pobiti. ili imigranti nemaju pravo da se bune samo zato su su imigranti.

dajte ljudi, pricate o posljedicama bez da u obzir uzimate uzrok.
Imigranti trebaju da budu vrlo brzo dio drustva u Holandiji,Danskoj,Francuskoj,Njemackoj,da private novu kulturu i obicaje,a ne da imigranti budu najveci sovinisti i da gule drzavu.
U suprotnom neka se tivra odakle su dosli,ne mozes biti nacionalista u drzavi gdje je jos 15 nacija oko tebe
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#78 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by insomnia78 »

I ja se pitam zasto ti ljudi kad se vec dokopaju evrope ne postuju zakone domacina nego hoce da uvedu iste one od kojih su pobjegli, zasto ne uce jezik a ima se besplatnih kurseva, zasto se ne trude zaposliti a ima se prekvalifikacija?
Normala da je lakse na socijali plus djeciji doplatak i sta na crno ako se ubode
Bezbeli im drzava ne dozvoljava?
Jbt ljudi sretni kad vide da hoces, da ucis jezik, ides na prekvalifikacije, trudis se, boris se al jok najlakse je dignuti sve cetiri, umotati gospodju i kmecati kako si ugrozen zato sto si musliman
Svaki dan imam priliku vidjati likove koji su po sedam, osam godina tu a ne znaju i nece progovoriti rjeci na francuskom nego vodaju djecu sa sobom da im prevode


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#79 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Šveđanin »

Koji gradovi u francuskoj su bastioni ljevice i desnice?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#80 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by insomnia78 »

I zamisli cak i u takvoj Fr koja mrzi strance i u kojoj pobjedjuje desnica izabrase za premijera covjeka koji je naturalizovani Francuz i koji je, zamisli, prije toga bio ministar unutrasnjih poslova :D :D


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#81 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Klavikula »

u nekim stvarima smo saglasni. ja nigdje nisam tvrdio da ih domaci mrze samo zato sto su muslimani. ni pomislio na to nisam.

ali, dok je ekonomska situacija u Europi bila zadovoljavajuca nije bilo problema. slabljenje ekonomije je generisalo radikalnu desnicu kojoj su uzrok svih problema imigranti. ako cemo realno gledati, sa ili bez istih, Europa bi ekonomski nazadovala. doseljenici tu imaju slicnu funkciju kao mantre o otcjepljenju RS-a, trecem entitetu i Srebrenici kod nasih politicara.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#82 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by insomnia78 »

Šveđanin wrote:Koji gradovi u francuskoj su bastioni ljevice i desnice?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Ne pratim bas toliko dugo politicku scenu u Fr da bih mogao odgovoriti na to :D
Mislim da je Lyon pa i Paris vise "ljevlje" dok je Marseille udesno :D, cak je i FN ostvario pobjedu u dijelu Marseja


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#83 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Cherry-Cherry »

Klavikula wrote:ja se pitam zasto ti ljudi imaju potrebu dolaziti u Europu?
sam cu sebi odgovoriti. zato sto nemaju perspektive u vlastitoj drzavi. sto je to tako?
da nije slucajno zbog toga sto su im europske sile unistile njihove vlastite drzave, i dalje ih unistavaju.
Jači tlači. Zašto oni nisu bili kolonizatori i osvojili Evropu? Bolji osvaja. ;-)
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#84 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by stakasa »

Cherry-Cherry wrote:Što se tolerancije tiče, tolerancija nije u skladu sa prirodnim zakonima, po kojima jači vlada. Gdje to u prirodi još postoji tolerancija? :-) Nemoguće je to, vještački....
Isprobano i ne ide. Zar treba jos dokaza? Hitler, Staljin, Franco... Krene ih malo u pocetku i onda na glavu
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#85 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Gojeni H »

Cherry-Cherry wrote:
Klavikula wrote:ja se pitam zasto ti ljudi imaju potrebu dolaziti u Europu?
sam cu sebi odgovoriti. zato sto nemaju perspektive u vlastitoj drzavi. sto je to tako?
da nije slucajno zbog toga sto su im europske sile unistile njihove vlastite drzave, i dalje ih unistavaju.
Jači tlači. Zašto oni nisu bili kolonizatori i osvojili Evropu? Bolji osvaja. ;-)
Svi idealisti socijalnog Darvinizma ... hail @Cherry-Cherry!!!
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#86 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by stakasa »

Kikibombona wrote:http://www.klix.ba/vijesti/svijet/desni ... /140401022

Da prekopiram sa klixa.

Da li ce se ovaj trend nastaviti i sta to znaci za Evropu?

Moze li nam neko pribliziti Nacionalni front?
Ovaj trend ce pratiti ekonomska kretanja. Kako se ekonomija EU bude popravljala tako ce se i desnicari vracati svome prirodnom stanistu - marginali
azea
Posts: 140
Joined: 23/01/2014 11:21

#87 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by azea »

DoZeN wrote:
Havatar wrote:Pocele su da padaju maske i sada se ono sto se nekad propagiralo i radilo u uvijenoj formi propagira otvoreno i pri prvom problemu se pokazuje njihova "civiliziranost" , "otvorenost" i "kosmopolitizam" :oops: .
da da,ako Alzirci i ostali iz Afrike 14 dana drze Pariz u plamenu ili imigranti u Engleskoj,sta ocekujes?
Sto se ne vrate u Alzir ili muslimanske zemlje i tamo ne pale?
----------
Cirka milion azliraca su francuzi pobili. Mislim da alzirci imaju pravo malo palit po jebenoj francuskoj.
User avatar
djonko brajs
Posts: 242
Joined: 26/03/2014 11:21

#88 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by djonko brajs »

kako ne shvatate da je centar prisvojio ideje ekstremne desnice i da to predstavlja pobjedu desnice a ne 10 ili koliko procenata glasova za NF.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#89 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by stakasa »

djonko brajs wrote:kako ne shvatate da je centar prisvojio ideje ekstremne desnice i da to predstavlja pobjedu desnice a ne 10 ili koliko procenata glasova za NF.
Nazalost tacno
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#90 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Grean »

azea wrote:
DoZeN wrote:
Havatar wrote:Pocele su da padaju maske i sada se ono sto se nekad propagiralo i radilo u uvijenoj formi propagira otvoreno i pri prvom problemu se pokazuje njihova "civiliziranost" , "otvorenost" i "kosmopolitizam" :oops: .
da da,ako Alzirci i ostali iz Afrike 14 dana drze Pariz u plamenu ili imigranti u Engleskoj,sta ocekujes?
Sto se ne vrate u Alzir ili muslimanske zemlje i tamo ne pale?
----------
Cirka milion azliraca su francuzi pobili. Mislim da alzirci imaju pravo malo palit po jebenoj francuskoj.
Slazem se.

U ostalom zapad je kreirao ovu neoliberalnu ekonomiju, ne zele granice za robe i ljude, izvlace korist iz toga ali sa tim ide i kretanje drugih i drugacijih i njihovo naseljavanje. Ti drugi i drugaciji hoce dijelom da zadrze svoj nacin zivota i identitet, sto je normalno i ucestvuju u kreiranju neceg novog. Ne moze Belgija imati identican nacin zivota i nacela nekad prije kao etnicki cista drzava ili danas kad ima 20% useljenika ili potomaka useljenika. Drustvo se izmijenilo i to trebaju prihvatiti.

Ne mozes birati samo dobit ali blokirati ono sto ti ne odgovara iz ovog liberalizma svega i svacega.
User avatar
agnostic_front
Posts: 6324
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#91 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by agnostic_front »

djonko brajs wrote:kako ne shvatate da je centar prisvojio ideje ekstremne desnice i da to predstavlja pobjedu desnice a ne 10 ili koliko procenata glasova za NF.
Koje su to ideje?
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#92 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Havatar »

DoZeN wrote:
Cherry-Cherry wrote: Izgleda da svi mogu gledati svoje nacije osim evropljana. Kada evropljani to rade, onda su rasisti i ne valjaju. A ostali valjaju.
Najvise mrzim licemjere,svi se sjecamo kada je 14 dana gorio Pariz ili ono u Londonu sa paljenjem automobila, sto ga majci ne zapali npr u USA,mogao bi jednom i nikada vise :-) Ili u Holandiji on divlja na ulicama sto je neki casopis napravio karikature Muhameda, mozes da prestanes da kupujes taj casopis,ali ne i da palis :oops:
Pali svoju kucu,a ne drzavnu ili privatnu imovinu, i imaju pravo sto se povecava broj onih koji drugacije gledaju na emigrante po Evropi
Te karikature su isto kao novinarstvo sa Pala 90-tih dehmanizaija muslimana , predstavljanje kao zivotinja i ubica i priprema da bi se muslimani ubijali a da to ne bude kaznjivo tako da je to sto su gorili gradovi bila jasna poruka da muslimani na to nece pristati i to je isto isto kao kad su crnci u Americi u nemirima palili gradove u borbi za ravnopravnost.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#93 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Havatar »

insomnia78 wrote:I zamisli cak i u takvoj Fr koja mrzi strance i u kojoj pobjedjuje desnica izabrase za premijera covjeka koji je naturalizovani Francuz i koji je, zamisli, prije toga bio ministar unutrasnjih poslova :D :D


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
I koji je protjerivao Rome iz Francuske..
User avatar
DoZeN
Posts: 1189
Joined: 20/03/2013 22:53

#94 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by DoZeN »

azea wrote: ----------
Cirka milion azliraca su francuzi pobili. Mislim da alzirci imaju pravo malo palit po jebenoj francuskoj.
Nemaju pravo,ni oni ni bilo ko drugi,jer su gosti
Svajcarci su to lijepo uradili,pravis dzamiju onako kako ti ja kazem i ZDRAVOOOOOOOOOO
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#95 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Havatar »

DoZeN wrote:
azea wrote: ----------
Cirka milion azliraca su francuzi pobili. Mislim da alzirci imaju pravo malo palit po jebenoj francuskoj.
Nemaju pravo,ni oni ni bilo ko drugi,jer su gosti
Svajcarci su to lijepo uradili,pravis dzamiju onako kako ti ja kazem i ZDRAVOOOOOOOOOO
A ti za tim zalis a ovamo ne valjaju emigranti
User avatar
DoZeN
Posts: 1189
Joined: 20/03/2013 22:53

#96 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by DoZeN »

Havatar wrote:
DoZeN wrote:
azea wrote: ----------
Cirka milion azliraca su francuzi pobili. Mislim da alzirci imaju pravo malo palit po jebenoj francuskoj.
Nemaju pravo,ni oni ni bilo ko drugi,jer su gosti
Svajcarci su to lijepo uradili,pravis dzamiju onako kako ti ja kazem i ZDRAVOOOOOOOOOO
A ti za tim zalis a ovamo ne valjaju emigranti
ne valjaju, svih vjera i boja
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#97 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by fakat »

Klasicni kukavicluk :D Imigranti su najslabija i najmeksa meta, niko ih ne stiti, svi ostali su mnogo tvrdji orah. Jevreje ne smijes krivo pogledati, crnci su takodjer postali zajebani pa i njih moras preskociti, kapitaliste i bankare ne diras jer glodjes kosti iz njihove ruke, gej populacija se takodjer izborila da ih se ne dira, i ko ti onda ostane da se kurcis….?
User avatar
magi87
Posts: 188
Joined: 23/07/2011 11:43

#98 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by magi87 »

Šveđanin wrote:Koji gradovi u francuskoj su bastioni ljevice i desnice?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Marseille (i jug opcenito) je ekstremna desnica, a nije ni cudo. Grad je preplavljen useljenicima iz zemalja Magreba. U 21h je razlaz u Marseille-u, nemas sta trazit vani. Stopa kriminala je ogromna, i policija je skroz nemocna. Zapad Francuske je ljevica, i nemaju problem s imigrantima. Centralna Francuska - desnica- centar (centre droit). Front national je dobio svojih 5 minuta!
User avatar
DoZeN
Posts: 1189
Joined: 20/03/2013 22:53

#99 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by DoZeN »

fakat wrote:Klasicni kukavicluk :D Imigranti su najslabija i najmeksa meta, niko ih ne stiti, svi ostali su mnogo tvrdji orah. Jevreje ne smijes krivo pogledati, crnci su takodjer postali zajebani pa i njih moras preskociti, kapitaliste i bankare ne diras jer glodjes kosti iz njihove ruke, gej populacija se takodjer izborila da ih se ne dira, i ko ti onda ostane da se kurcis….?
zabluda
Insomnia 78 je objasnila oko tkz "napada" na imigrante zasto je to tako
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#100 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Challenger__ »

Insomnia78 je muško.

:mrgreen:
Post Reply