Desničari osvajaju Evropu!

Post Reply
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1476 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by hAZNADAR »

jeza u ledja wrote:
hAZNADAR wrote:
A doseljenici krscanskog porijekla su u manjini
Kako mislis u manjini? To nema logike. :-?
Doseljenici su mahom iz Sjeverne Afrike, B.I., Azija,.. pa onda Balkan i na kraju ostatak svijeta ukljucujuci i istocnu Evropu. Ne znam statitike niti mi se da traziti - ali ocigledno je da 8 od 10 doseljenika su muslimanskog porijekla.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44879
Joined: 29/12/2005 01:20

#1477 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by jeza u ledja »

hAZNADAR wrote:
jeza u ledja wrote:
hAZNADAR wrote:
A doseljenici krscanskog porijekla su u manjini
Kako mislis u manjini? To nema logike. :-?
Doseljenici su mahom iz Sjeverne Afrike, B.I., Azija,.. pa onda Balkan i na kraju ostatak svijeta ukljucujuci i istocnu Evropu. Ne znam statitike niti mi se da traziti - ali ocigledno je da 8 od 10 doseljenika su muslimanskog porijekla.
To je zato sto nisi formulisao svoju konstataciju dobro. Fino reci - ocigledno ti je da su vecina doseljenika koji fizicki izgledaju drugacije muslimanskog porijekla.

Naravno, cinjenica da su recimo Finci ili Njemci medju najbrojnijim doseljenickim populacijama u Svedskoj kod tebe ne registruje, jer sve je to manje-vise isto, jel tako?
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1478 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by hAZNADAR »

jeza u ledja wrote:
hAZNADAR wrote:

Doseljenici su mahom iz Sjeverne Afrike, B.I., Azija,.. pa onda Balkan i na kraju ostatak svijeta ukljucujuci i istocnu Evropu. Ne znam statitike niti mi se da traziti - ali ocigledno je da 8 od 10 doseljenika su muslimanskog porijekla.
To je zato sto nisi formulisao svoju konstataciju dobro. Fino reci - ocigledno ti je da su vecina doseljenika koji fizicki izgledaju drugacije muslimanskog porijekla.

Naravno, cinjenica da su recimo Finci ili Njemci medju najbrojnijim doseljenickim populacijama u Svedskoj kod tebe ne registruje, jer sve je to manje-vise isto, jel tako?
Ih sto si ti zaheban. Eto budi u pravu, nije bas 8 od 10 (vidim da si racunao na wikipediji ali i dalje tvrdis da muslimani nisu vecina od doseljenika)

i skini mi se sa,.... lakta.

Image

Srbija i Crna Gora su ti mahom Albanci,... a demografija i radjanje djece unutar razlicitih etnickih grupa je druga prica.
Za svih ovih godina a i putovanja mogu na prste nabrojati Fince koje sam upoznao. Ta grupa se doselila davno u historiji i vise je statisticki podatak
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40351
Joined: 29/06/2011 23:39

#1479 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by dječak sa šibicama »

Ako dolazak desetina hiljada Bosnjaka ili Albanaca u Svedsku nije digao popularnost desnice, a dolazak ovih sa bliskog istoka i sjevera afrike jeste, onda ocito nije rijec o islamofobiji vec o necemu drugom.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1480 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by _BataZiv_0809 »

hAZNADAR wrote: Joj, joj,... budem li isao u dubnu nekih stvari otkricu i svoj identitet.
Joj joj nestrpljivi smo da se zavalis u dubinu :zekzek:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44879
Joined: 29/12/2005 01:20

#1481 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by jeza u ledja »

Te statistike prikazuju ljude koji su rodjeni vani, ne ljude koji su treca generacija ili tako nesto. Koliko znam "bivsa Jugoslavija" ukljucuje mnogo vise od Albanaca sa Kosova, kao sto i BiH ne ukljucuje samo Bosnjake. Takodje znam da su znacajan broj Sirijaca i nekih Iracana Asirijci, koji su koliko znam krscani. I ne radi se o nekom malom procentu uopste. Takodje bar pola Libanaca, Eritrejaca ili Etiopljana (svi su znacajno zastupljeni u doseljenickoj populaciji u SWE) nisu muslimani vec krscani.
Na Wikipediji je izvor iz svedskog zavoda za statistiku.

Cuj skini mi se? Sta je bilo, odmah jezik pruzas?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44879
Joined: 29/12/2005 01:20

#1482 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by jeza u ledja »

dječak sa šibicama wrote:Ako dolazak desetina hiljada Bosnjaka ili Albanaca u Svedsku nije digao popularnost desnice, a dolazak ovih sa bliskog istoka i sjevera afrike jeste, onda ocito nije rijec o islamofobiji vec o necemu drugom.
Nije uopste u pitanju Islam. To je samo dodatna stavka u lepezi prosjecnog rasiste koji sigurno ne razlikuje recimo Etiopljanina krscanina od Etiopljanina muslimana ili nekog Asirijca od prosjecnog Turcina. Ili sto da ne Bosnju od Srbina.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1483 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by _BataZiv_0809 »

Nista ovo ne cudi s obzirom kakve su sve mrake naprimali.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1484 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by hAZNADAR »

jeza u ledja wrote:Te statistike prikazuju ljude koji su rodjeni vani, ne ljude koji su treca generacija ili tako nesto. Koliko znam "bivsa Jugoslavija" ukljucuje mnogo vise od Albanaca sa Kosova, kao sto i BiH ne ukljucuje samo Bosnjake. Takodje znam da su znacajan broj Sirijaca i nekih Iracana Asirijci, koji su koliko znam krscani. I ne radi se o nekom malom procentu uopste. Takodje bar pola Libanaca, Eritrejaca ili Etiopljana (svi su znacajno zastupljeni u doseljenickoj populaciji u SWE) nisu muslimani vec krscani.
Na Wikipediji je izvor iz svedskog zavoda za statistiku.

Cuj skini mi se? Sta je bilo, odmah jezik pruzas?
Ja neznam stvarno sta ti hoces da dokazes. Zivim u dvije drzave - nije bitno kako - vise od dvije decenije i vidim. Srba i Hrvata iz bivse YU imas desetostruko manje nego Albanaca. Sandze i ne racunam a i njih ima puno.
Nalazis statistike Finaca i Nijemaca bez ikakve provjere o kakvoj vrsti doseljenika se radi. Grupe koje su vise na papiru grupe a ne u praksi, tek kad upoznas nekoga saznas da ima porijeklo to i to i da su njegovi dosli iza WWII iz Njemacke ili prije 200 god. iz Finske., Isto ko Bosnjaci u Turskoj - da ih neko zavede kao doseljenike na wiki a sami znamo koliko su oni tamo stranci, neintegrisani,...
jeza u ledja wrote:
Nije uopste u pitanju Islam. To je samo dodatna stavka u lepezi prosjecnog rasiste koji sigurno ne razlikuje recimo Etiopljanina krscanina od Etiopljanina muslimana ili nekog Asirijca od prosjecnog Turcina. Ili sto da ne Bosnju od Srbina.
Ma ja ba,.. neustrasivi lovac na rasiste, kako to nisam odmah skontao. :D
Eto ti znas sta ko ne razlikuje ili razlikuje - nisi ni pitao a vec znas. De se ba dokazuj nekom drugom. Libance i Etiopljane krscane mozes na prste brojati. Statistika je neumoljiva i neprestane vijesti koje samo potvrdjuju ono sto ljudi vide. Da, najveci problemi u stranaca jesu muslimani - a opet i to nije zbog islama sto sam ranije par stranica iza vec objasnio. Slucajno je to isti profil ljudi kao neki nasi gastarbajteri nekada. Sa izuzetkom Iranaca koji su uglavnom obrazovani - velika vecina muslimanskih doseljenika je maltene nepismena i bez ikakve kulture zivljenja u gradu. De mi jos malo wiki i ubijedi me da znas bolje od mene. Jesi ti zivio u multiancionalnom i multivjerskom getu?
_BataZiv_0809 wrote:Nista ovo ne cudi s obzirom kakve su sve mrake naprimali.
Ma ja naravno,.... ostecena zrtva Bata kojem sredina kvari prosjek i koji vise zasluzuje da razguli van jer je tako kultivisan, moderan,... a vidi nepravde kakva sve nasa mraka zivi i oko njega a i ovi vani su jos gori. :D :D

Moze li ijedna tema bez frustracija i zabluda FGR?
Tara the River
Posts: 282
Joined: 24/06/2018 19:53

#1485 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Tara the River »

Fraza "white trash" se kako vidim na ovoj temi koristi onako nonsalantno i bez ustrucavanja, a koristi se za pripadnike bijele rase koji razmisljaju drugacije (sto bi u demokratskim drustvima trebalo biti dozvoljeno).

Nije problem sto vi koristite rijec "trash" (smece) da opisete skupinu ljudskih bica, nego je problem sto nemate isti standard za sve. Zbog cega isto tako ne koristite frazu "black trash" ili "brown trash' ili "yellow trash"?

O vi zagovaraci `jednakosti`, zasto ne tretirate sve ljude jednako?
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#1486 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by animals »

zanimljiva teza..
ko je protiv rapidnog rasta Islama u Evropi je rasista..
iako taj Islam i demokratija, i Evropske vrijednosti ne idu nikako zajedno..
i Liberali i Lijevicari su svjesni tog problema, ali ga potiskuju, nadajuci da ce se to nekako
samo od sebe rijesiti..
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44879
Joined: 29/12/2005 01:20

#1487 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by jeza u ledja »

Tara the River wrote:Fraza "white trash" se kako vidim na ovoj temi koristi onako nonsalantno i bez ustrucavanja, a koristi se za pripadnike bijele rase koji razmisljaju drugacije (sto bi u demokratskim drustvima trebalo biti dozvoljeno).

Nije problem sto vi koristite rijec "trash" (smece) da opisete skupinu ljudskih bica, nego je problem sto nemate isti standard za sve. Zbog cega isto tako ne koristite frazu "black trash" ili "brown trash' ili "yellow trash"?

O vi zagovaraci `jednakosti`, zasto ne tretirate sve ljude jednako?
Taj termin jeste rasisticki ali nije uvrjedljiv za bijelce vec za druge, jer upravo podrazumijeva da su oni drugi trashy. :wink:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44879
Joined: 29/12/2005 01:20

#1488 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by jeza u ledja »

hAZNADAR wrote: Ja neznam stvarno sta ti hoces da dokazes. Zivim u dvije drzave - nije bitno kako - vise od dvije decenije i vidim. Srba i Hrvata iz bivse YU imas desetostruko manje nego Albanaca. Sandze i ne racunam a i njih ima puno.
Nalazis statistike Finaca i Nijemaca bez ikakve provjere o kakvoj vrsti doseljenika se radi. Grupe koje su vise na papiru grupe a ne u praksi, tek kad upoznas nekoga saznas da ima porijeklo to i to i da su njegovi dosli iza WWII iz Njemacke ili prije 200 god. iz Finske., Isto ko Bosnjaci u Turskoj - da ih neko zavede kao doseljenike na wiki a sami znamo koliko su oni tamo stranci, neintegrisani,...
Prije 200 godina? De mi prevedi sta znaci to utrikesfödda u grafu kojeg si TI postavio i koji nije iz Wikipedije? Mozes zivjeti i u tri drzave ali ono sto si bubnuo - da muslimani predstavljaju veliku vecinu doseljenika jednostavno nije tacno. A i sam si se u to uvjerio.

Sta hocu da dokazem - da izjednacavanje problema sa imigrantima u Evropi sa problemom u stvari sa Islamom nije tacno. I nije u stvari uopste pitanje ni problema sa Islamom vec sa imigrantima koji izgledaju drukcije. Sto drukcije izgleda - to je veci problem.

jeza u ledja wrote:
Ma ja ba,.. neustrasivi lovac na rasiste, kako to nisam odmah skontao. :D
Eto ti znas sta ko ne razlikuje ili razlikuje - nisi ni pitao a vec znas. De se ba dokazuj nekom drugom. Libance i Etiopljane krscane mozes na prste brojati. Statistika je neumoljiva i neprestane vijesti koje samo potvrdjuju ono sto ljudi vide. Da, najveci problemi u stranaca jesu muslimani - a opet i to nije zbog islama sto sam ranije par stranica iza vec objasnio. Slucajno je to isti profil ljudi kao neki nasi gastarbajteri nekada. Sa izuzetkom Iranaca koji su uglavnom obrazovani - velika vecina muslimanskih doseljenika je maltene nepismena i bez ikakve kulture zivljenja u gradu. De mi jos malo wiki i ubijedi me da znas bolje od mene. Jesi ti zivio u multiancionalnom i multivjerskom getu?
Nisam ni pitao? Koga da pitam? Tebe? Pola Libanca su krscani, pola Etiopije i Eritreje su krscani.Vecina libanskih imigranata historijski bila krscanska, a i iz zadnjeg rata vecina izbjeglica su bili krscani. I danas ih imas milione po cijelom svijetu, te njihovih potomaka i vecina su krscani. Populacija iz dosta tih zemalja je drukcija u presjeku od populacije u toj zemlji, jer se radi vrlo cesto o etnickim ili vjerskim manjinama, kao upravo sto su Asirijci u Svedskoj. Udji u etiopljanski restoran i sta vidis - one njihove neke svece, Haileta Selasija i ostale zajebancije. Bio sam u hipter takvih restorana, ne sjecam se da sam ikad vidio lika s bradurinom ili pa haman ni pokrivenu zenu. Kako ih ti razlikujes? Razlikujes isto Libanca krscanina od muslimana? Pa ti ni ne znas izgleda koliko ih ima.

I nije problem sto ti to ne znas, vec je problem sto sebe i druge ubjedjujes da znas, opravdavajuci svoj rasizam prema tim ljudima. Bruku postova potrosi opisujuci umjerenog Svedjanina kojemu je dosta i koji zato glasa ili navija za SD.
Sto jednostavno ne kazes da opisujes sebe?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1489 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by _BataZiv_0809 »

hAZNADAR wrote: Ma ja naravno,.... ostecena zrtva Bata kojem sredina kvari prosjek i koji vise zasluzuje da razguli van jer je tako kultivisan, moderan,... a vidi nepravde kakva sve nasa mraka zivi i oko njega a i ovi vani su jos gori. :D :D

Moze li ijedna tema bez frustracija i zabluda FGR?
Po obicaju fulio si ceo fudbal.

A ja hvala bogu nemam potrebe da razguljujem vani :wink:
User avatar
sinuhe
Posts: 11457
Joined: 03/06/2011 11:33

#1490 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by sinuhe »

To su Finci i Nijemci koji su emigrirali u Svedsku u ratu i prvih decenija nakon rata
https://en.wikipedia.org/wiki/Anti-Finnish_sentiment
During the 1960s and 1970s there was a significant influx of Finnish economic migrants into Sweden. Between 1950 and 1980 the number of Finns in Sweden increased from 45,000 to 250,000. Attitudes towards Finnish immigrants were quite negative is Sweden. Derogatory expressions "en finne igen" ("yet another Finn") "finnjävel" (equiavalent to "Finnish bastard") were commonly used. [1] An antology Finnjävlar was published, in which 15 Swedish-speaking Finns describe their lives and lives of their parents in Sweden

:-)
User avatar
sinuhe
Posts: 11457
Joined: 03/06/2011 11:33

#1491 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by sinuhe »

Lijevi blok ima dva mjesta vise u parlamentu mada bi sutra trebalo biti jasnije. Ali to je neka slabasna koalicija sa nekim euroskepticnim bivsim komunistima i zelenim.
https://www.thelocal.se/20180913/sweden ... -remaining

Ali mocna im je ta socijaldemokratska stranka obzirom koliko je udaraca primila i vjerovatno vecina etnickih Svedjana nije glasala za njih.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1492 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by hAZNADAR »

_BataZiv_0809 wrote:
hAZNADAR wrote: Ma ja naravno,.... ostecena zrtva Bata kojem sredina kvari prosjek i koji vise zasluzuje da razguli van jer je tako kultivisan, moderan,... a vidi nepravde kakva sve nasa mraka zivi i oko njega a i ovi vani su jos gori. :D :D

Moze li ijedna tema bez frustracija i zabluda FGR?
Po obicaju fulio si ceo fudbal.

A ja hvala bogu nemam potrebe da razguljujem vani :wink:
Pa sam si i rekao da ti je zao sto nisi. Vjecito ti je ista prica - oko tebe primitivizam, SDA, katastrofa,... vani u dijaspori sama mraka,... kako ti vise ne dosadi tako sebi rejting
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1493 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by _BataZiv_0809 »

hAZNADAR wrote:]
Pa sam si i rekao da ti je zao sto nisi. Vjecito ti je ista prica - oko tebe primitivizam, SDA, katastrofa,... vani u dijaspori sama mraka,... kako ti vise ne dosadi tako sebi rejting
Sto to nisi dobar :-)
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1494 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by CPT »

Tara the River wrote:Fraza "white trash" se kako vidim na ovoj temi koristi onako nonsalantno i bez ustrucavanja, a koristi se za pripadnike bijele rase koji razmisljaju drugacije (sto bi u demokratskim drustvima trebalo biti dozvoljeno).

Nije problem sto vi koristite rijec "trash" (smece) da opisete skupinu ljudskih bica, nego je problem sto nemate isti standard za sve. Zbog cega isto tako ne koristite frazu "black trash" ili "brown trash' ili "yellow trash"?

O vi zagovaraci `jednakosti`, zasto ne tretirate sve ljude jednako?
Zbog toga sto je specifican izraz za specificno grupu ljudi. Ta sorta je se moze naci kod zatucanog dijela bijele rase koje se obicno naziva i fasistima/rasistima/... Nema u tome nista lose jer i oni koriste pogrdne izraz za sve ostale. Cak da je to ista stvar (a nije), "brown trash" nije u poziciji kao "white trash".
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1495 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by CPT »

dječak sa šibicama wrote:Ako dolazak desetina hiljada Bosnjaka ili Albanaca u Svedsku nije digao popularnost desnice, a dolazak ovih sa bliskog istoka i sjevera afrike jeste, onda ocito nije rijec o islamofobiji vec o necemu drugom.
jasta nisu... provjeri malo kako su gorjela dzamije u Svedskoj puno prije ovih ljudi... u Austriji su palili izbjeglicke kampove vec devedesetih

ono kad neko lose pamti?
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1496 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by CPT »

animals wrote:zanimljiva teza..
ko je protiv rapidnog rasta Islama u Evropi je rasista..
iako taj Islam i demokratija, i Evropske vrijednosti ne idu nikako zajedno..
i Liberali i Lijevicari su svjesni tog problema, ali ga potiskuju, nadajuci da ce se to nekako
samo od sebe rijesiti..
Tacno... Obicno je raista i fasista jer vec u pocetku pocinje sa tezom koja je plod maste fasista. Znaco ono, rapidan rast nekoliko hiljada muslimana u 600mio Evropi. Starasno! Bjezte u sumu, eto muslimana prica uopst enije rasisticka, zar ne?:)

A tek filozofiranje o Islamu i demokraciji... :-) Umjesto nedemokratskog Islama trazen je "demokratski" fasizam. :roll:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1497 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by CPT »

The Malmö Mosque (Swedish: Malmö moské) is the second oldest mosque in Sweden. It is located in Jägersro villastad, a neighbourhood in Husie, Malmö. It was inaugurated on 20 April 1984 and is administered by the organization Islamic Center.[1] Adjacent to the mosque is a charter school, which is also run by the Islamic Center.

There have been several attacks against the mosque, including an arson attack on 28 April 2003, which damaged the mosque and totally destroyed other buildings at the Islamic Center.


Attacks
There have been several attacks against the mosque. One of them, an arson attack in 2003, damaged the mosque and totally destroyed other buildings at the Islamic Center.[3] The restoration cost was 17 million Swedish kronor.[4] There were two smaller arson attacks in 2005[3] and the last of them cost 1 million Swedish kronor. No one was arrested for the attacks in 2003 and 2005.[4] Between then (October 2005) and the reopening in 2004, there were at least 20 other cases of sabotage.[4]

The serial shooter Peter Mangs, who were responsible for the 2009–10 Malmö shootings, was convicted for attempted murder on an imam in the mosque on 31 December 2009.[5] He fired several shots against a window but missed his target, though the imam got hit by broken glass.[5]

ono kad se vec filozofira....
User avatar
Čitalac
Posts: 5582
Joined: 08/03/2011 07:45
Location: mediteran, uglavnom

#1498 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by Čitalac »

Prva generacija doseljenika je, po pravilu, najvažnija i od njih u suštini zavisi kako će se snaći njihovi sunarodnici koji kasnije pristignu u neku zemlju. Ukoliko ta prva generacija omane, neminovno dolazi do marginalizacije, getoizacije itd i svega ostalog što te pojave donose. Milton Esman u knjizi "Diasporas in the Contemporary World" (Cambridge, 2009) ističe ovo:
The immigrants should make a sincere effort to adopt the language and lifestyle of the receiving country. Failure will be considered hostile and if the second generation locally born continue to be unsuccessful, the suspicion and marginalization will be considered justified. Adaptation has two different stages. Acculturation is the first stage and learning the local language is the least effort necessary.
Kada je reč o Švedskoj, kao dobar (verovatno i najbolji primer integracije), često se ističu Čileanci. Danas ih je u Švedskoj oko 50 hilljada, a prvu generaciju doseljenika, sedamdesetih godina prošlog veka, činili su intelektualci-levičari, pristalice Aljendea. Oni su se relativno brzo uklopili u novo okruženje. Švedski radio je 2005. godine prestao da emituje vesti na španskom jeziku jer je za tamošnje Čileance švedski već odavno postao njihov glavni (jedini) jezik.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1499 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by LBVIEW »

_BataZiv_0809 wrote:Nista ovo ne cudi s obzirom kakve su sve mrake naprimali.
Ironija je da su mraka za one koji su veca mraka od njih, poput onog babuna Orbana, ili svedskog krkana Åkessona. I nisu samo oni mraka za ove, vec svi stranci - to drvi o nekakvom "svedjanstvu" i neuklapanju imigranata u isto, neovisno da li su se ekonomski integrirali ne. Blecak je prije nekoliko godina prozivao I Ibru za gestikulaciju i naglasak kao netipicno svedski, no usutio se ko ckapi zbog reakcija javnosti, jer se radi o kome se radi. :mrgreen: Dakle, to bi se prelomilo i meni preko ledja, a ti, iako ne zivis/glasas/placas porez-da upitrijebim i ja "dijaspora" argument- podrzavas desnicu. :D
I otkud taj salto-mortale sad, dosad si bio levicar - kad till je odgovaralo, naravno - kukao i optuzivao za generalizaciju kad se spomene cetnistvo?
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1500 Re: Desničari osvajaju Evropu!

Post by hAZNADAR »

jeza u ledja wrote:
hAZNADAR wrote: Ja neznam stvarno sta ti hoces da dokazes. Zivim u dvije drzave - nije bitno kako - vise od dvije decenije i vidim. Srba i Hrvata iz bivse YU imas desetostruko manje nego Albanaca. Sandze i ne racunam a i njih ima puno.
Nalazis statistike Finaca i Nijemaca bez ikakve provjere o kakvoj vrsti doseljenika se radi. Grupe koje su vise na papiru grupe a ne u praksi, tek kad upoznas nekoga saznas da ima porijeklo to i to i da su njegovi dosli iza WWII iz Njemacke ili prije 200 god. iz Finske., Isto ko Bosnjaci u Turskoj - da ih neko zavede kao doseljenike na wiki a sami znamo koliko su oni tamo stranci, neintegrisani,...
Prije 200 godina? De mi prevedi sta znaci to utrikesfödda u grafu kojeg si TI postavio i koji nije iz Wikipedije? Mozes zivjeti i u tri drzave ali ono sto si bubnuo - da muslimani predstavljaju veliku vecinu doseljenika jednostavno nije tacno. A i sam si se u to uvjerio.

Sta hocu da dokazem - da izjednacavanje problema sa imigrantima u Evropi sa problemom u stvari sa Islamom nije tacno. I nije u stvari uopste pitanje ni problema sa Islamom vec sa imigrantima koji izgledaju drukcije. Sto drukcije izgleda - to je veci problem.

jeza u ledja wrote:
Ma ja ba,.. neustrasivi lovac na rasiste, kako to nisam odmah skontao. :D
Eto ti znas sta ko ne razlikuje ili razlikuje - nisi ni pitao a vec znas. De se ba dokazuj nekom drugom. Libance i Etiopljane krscane mozes na prste brojati. Statistika je neumoljiva i neprestane vijesti koje samo potvrdjuju ono sto ljudi vide. Da, najveci problemi u stranaca jesu muslimani - a opet i to nije zbog islama sto sam ranije par stranica iza vec objasnio. Slucajno je to isti profil ljudi kao neki nasi gastarbajteri nekada. Sa izuzetkom Iranaca koji su uglavnom obrazovani - velika vecina muslimanskih doseljenika je maltene nepismena i bez ikakve kulture zivljenja u gradu. De mi jos malo wiki i ubijedi me da znas bolje od mene. Jesi ti zivio u multiancionalnom i multivjerskom getu?
Nisam ni pitao? Koga da pitam? Tebe? Pola Libanca su krscani, pola Etiopije i Eritreje su krscani.Vecina libanskih imigranata historijski bila krscanska, a i iz zadnjeg rata vecina izbjeglica su bili krscani. I danas ih imas milione po cijelom svijetu, te njihovih potomaka i vecina su krscani. Populacija iz dosta tih zemalja je drukcija u presjeku od populacije u toj zemlji, jer se radi vrlo cesto o etnickim ili vjerskim manjinama, kao upravo sto su Asirijci u Svedskoj. Udji u etiopljanski restoran i sta vidis - one njihove neke svece, Haileta Selasija i ostale zajebancije. Bio sam u hipter takvih restorana, ne sjecam se da sam ikad vidio lika s bradurinom ili pa haman ni pokrivenu zenu. Kako ih ti razlikujes? Razlikujes isto Libanca krscanina od muslimana? Pa ti ni ne znas izgleda koliko ih ima.

I nije problem sto ti to ne znas, vec je problem sto sebe i druge ubjedjujes da znas, opravdavajuci svoj rasizam prema tim ljudima. Bruku postova potrosi opisujuci umjerenog Svedjanina kojemu je dosta i koji zato glasa ili navija za SD.
Sto jednostavno ne kazes da opisujes sebe?
Muslimani jesu vecina - i ako sam pogrijesio u procjeni 8 od 10 - sam sam i rekao da je moja licna a ne statistika. Arapske krscane koje sam sporadicno vidjao a najvise u Geteborgu - isto objasnio. A ranije sam rekao na prethodim stranicama da 99% mrkih krscana doseljenika nosi krst na lancicu da se vidi. To je i u Svedskoj i Danskoj ucestalo poslije teroristickih napada, a na pokrivenim zenama nema dvojbe sta su. Koliko je Libanaca u Svedskoj i Danskoj - imas fino tabelu - koliko? Na istoj tabeli mozes izracunati koliko je Nijemaca i Finaca koje je bezveze ubacivati u ovu pricu jer su ili davno asimilirani ili grupisani gore na sjeveru do granice i koji tu vise generacija zive.

Vise puta naglasio da statistika pokazuje da je problematicnih najvise muslimana - ali da nije zbog islama vec zbog slucajnosti da su dosli bas iz ruralnih krajeva Afrike i B.I. Vise put naglasio da licno znam obrazovane ljude koji su prvi put glasali za desnicu. Njihovo hebeno demokratsko pravo koje ih ne cini rasistima i koje se ima postovati. Vise puta naglasio da sam licno clan socijaldemokratske stranke i u ovoj i drugim temama sto nimalo ne smeta kolegama koji glasaju za nesto drugo. Moje hebeno pravo koje me ne cini boljsevikom.

Ali ti si zakljucio u svojoj tintari, ne na osnovu mog pisanja, upravo u svojoj tintari da sam i rasista. Isto kao da sam javna osoba imenom i prezimenom i slavni glumac ili pjevac pa da eto imam razloga da krijem da sam rasista da jesam. :D Najgori ste mi vi sto dodjete na forum sa svojim nekim demonima pa se covjek maltene mora opravdavati da nije rasista, bosnjacki fasista, muski sovinista, komunjara,... i na osnovu nicega zakljucite, pa podastrete i psiholoski profil, opis, sta mislim, koje pobude i motivi,... a vi tako zlatni i emancipovani. Isto ko da je neki virus zasao u vasu raju. Navikni se zasvoje dobro postovati necije misljenje i izbor bez tih glupih etiketa i trpanje u krajnosti. Ako uopce imas kapaciteta za to. Ovim i zavrsavam diskusiju sa tobom.
Post Reply