Dešavanja u Srbiji

Post Reply
Vojislav
Posts: 48
Joined: 06/07/2007 13:45
Location: Beograd

#76

Post by Vojislav »

Izborna konvencija Borisa Tadića, pa zar nije očigledno...
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#77

Post by callmethebreeeze »

ja sam mislio da je mile ronhil dosao na koncert djoleta da izvede koju numeru :D
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#78

Post by zavrzlama »

Najveci pobjednik na izborima u Srbiji ce biti ona stranka koja izgubi izbore....rijesit ce se vruceg krompira i uloge Vuka Brankovica :)
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#79

Post by pesak »

Vojislav wrote:Izborna konvencija Borisa Tadića, pa zar nije očigledno...
ne razumem sta ce tu dodik.
a djole je :-)
pogubio se u njihovim prevarama. boris je drugo lice kostunice...
simi5
Posts: 701
Joined: 18/08/2007 08:02

#80

Post by simi5 »

Od ovog Tačijevog propagandiste se ne može disati. :D
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#81

Post by Ahmmed »

simi5 wrote:Od ovog Tačijevog propagandiste se ne može disati. :D

Kad god ste vaše probleme rješavali u Bosni, mi smo platili ....Prema tome.... :D
simi5
Posts: 701
Joined: 18/08/2007 08:02

#82

Post by simi5 »

Ahmede ja se na temi ne javljam danima. Na kraju mene opominješ? Pa zlo mi je od čitanja tema kao što je Srbi najgluplji narod, izjava kako je Tadić Koštunica a Koštunica je Nikolić a Nikolić je sami Mefistofeles. Što znači da su svi u Stbiji, koga god politički podržali sve sami crni đavoli koji samo zlo slute. A povrh svega čak su i Čanak i Ištvan Pastor napustili Čedu Jovanovića što znači da će za nedelju dana najdalje i Čedomir postati čedomor. :-)
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#83

Post by Ahmmed »

simi5 wrote:Ahmede ja se na temi ne javljam danima. Na kraju mene opominješ? Pa zlo mi je od čitanja tema kao što je Srbi najgluplji narod, izjava kako je Tadić Koštunica a Koštunica je Nikolić a Nikolić je sami Mefistofeles. Što znači da su svi u Stbiji, koga god politički podržali sve sami crni đavoli koji samo zlo slute. A povrh svega čak su i Čanak i Ištvan Pastor napustili Čedu Jovanovića što znači da će za nedelju dana najdalje i Čedomir postati čedomor. :-)
Ma, ništa lično :D Nego, tek uzgred,pade mi na pamet što je naš predsjednik Komšić rekao :D
simi5
Posts: 701
Joined: 18/08/2007 08:02

#84

Post by simi5 »

Srećna tebi Nova Godina Ahmede i da dođeš na proleće kad budu Dani Beograda na dobru zabavu. :-D
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#85

Post by Ahmmed »

simi5 wrote:Srećna tebi Nova Godina Ahmede i da dođeš na proleće kad budu Dani Beograda na dobru zabavu. :-D

Hvala, sretno i tebi :)

a i za poziv...hvala, ko da sam i bio :D
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#86

Post by suad-sarajevo »

Otpao kotač na autobusu Čede Jovanovića

BEOGRAD - Na autocesti Beograd-Novi Sad, u četvrtak je tijekom vožnje otpao je zadnji lijevi kotač autobusa kojim su kandidat na predstojećim predsjedničkim izborima Čedomir Jovanović i članovi njegove stranke putovali na predizborni skup u Novom Sadu, priopćila je Liberalno-demokratska partija.

U priopćenju se navodi da su samo zahvaljujući vještini vozača izbjegnute teže posljedice te da se poslije incidenta golim okom moglo vidjeti da su šarafi na oba zadnja lijeva kotača bili olabavljeni zbog čega je otpao vanjski kotač, dok se unutarnji držao na tek nekoliko preostalih šarafa.

LDP je zatražio veću pozornost nadležnih u MUP-u, jer se radi o autobusu te stranke koji se koristi samo u kampanji i koji je vidno obilježen sloganom Jovanovićeve predsjedničke kampanje "Život je zakon", a koji je za vrijeme novogodišnjih blagdana bio je uredno garažiran.

"Posebnu pažnju od nadležnih zahtijevamo i zato što su prijetnje Čedomiru Jovanoviću od početka kampanje sve veće, a ovaj put su stvari previše očite da bi se mogle zataškati kao u vrijeme kad je postavljena bomba pod automobil Čedomira Jovanovića prije parlamentarnih izbora prošle godine", priopćio je LDP.

Pod Jovanovićev automobil parkiran u središtu grada tada je, kako je tvrdio LDP, podmetnuto nekoliko štapina dinamita, ali je policija ubrzo priopćila da nije bila riječ o dinamitu, već o "neidentificiranoj crvenoj smjesi umotanoj u karton, koja nije bomba, niti može eksplodirati".

Predsjednički kandidat i lider LDP-a Čedomir Jovanović bio je bliski suradnik premijera Zorana Đinđića, ubijenoga u atentatu 12. ožujka 2003. godine u Beogradu.

Nakon prošlogodišnjih parlamentarnih izbora LDP koji je na izbore prvi put izašao, u koaliciji s Ligom socijaldemokrata Vojvodine Nenada Čanka, postao je parlamentarna stranka koja je u Skupštini Srbije u oporbi.


http://www.pincom.info/svijet/opsirnije.asp?ID=53319
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#87

Post by pesak »

http://www.ldp.org.yu/
Evo linka jedine opozicije u Srbiji, osim Canka. Ne radi se samo o tome da su oni opozicija, nego, kao sto rece Pera Lukovic, oni su normalni ljudi, a ovo drugo je sve manje-vise izopaceno, lazno. Ne radi se vise o tome ko je za kakvu ideju, nego prosto-ovi su protiv civilizacije, a Cedini su za civilizaciju....i Cankovi.
simi5, ako te interesuje, mozes se i obavestiti na ovom linku, a i na topicu o Peri Lukovicu. http://www.sarajevo-x.com/forum/viewfor ... 1176d704d8
Citaj pazljivo sta Pera pise.Evo ga danas, novi clanak. Svakog cetvrtka. :)

Ocekujem lose vesti 28. januara, ocekujem lose vesti i 21. januara. Srbija se pretvorila u brdo losih vesti, kao za vreme Milosevica. I sve je moguce. Moguc je gradjanski rat unutar Srbije, rat sa komsijama, moguca je neka diktatura, mada ne vidim neku bitnu razliku ni sad, sto se medija tice, moguce je "etnicko ciscenje" Srba koji nisu nacionalisti .Medju "Cedistima" se svasta prica. Ljudi se plase batina, upadanja u stanove, sacekivanja, napada na ulici. Ne znam sta da vam kazem. Ima vec dugo kako sam u soku, tako da ne znam vise ni kako da se ponasam, ni sta da mislim. Ali, fasiste, rasiste i nacionaliste ne podnosim.
Sto se tice topica "Srbi najgluplji narod" ili vec kako se zvao, skinula sam ga sa srpskog foruma i to jeste bilo nekakvo istrazivanje nekakvog naucnika. Nije moja izmisljotina. Jeste malo bezveze, ali, pravo da ti kazem, i ja se pitam da li ima uopste pametnih u Srbiji, s obzirom sta gutaju kao istinu iz Kostunicinih novina, televizija . Nacionalizam je opasna zaraza. Prestajes da budes covek a postajes nacionalista. Prestajes da imas svoj mozak, nego razmisljas u nekakvom kolektivitetu u nekim stereotipima.
polara
Posts: 673
Joined: 27/10/2007 02:09

#88

Post by polara »

pesak wrote:http://www.ldp.org.yu/
Evo linka jedine opozicije u Srbiji, osim Canka. Ne radi se samo o tome da su oni opozicija, nego, kao sto rece Pera Lukovic, oni su normalni ljudi, a ovo drugo je sve manje-vise izopaceno, lazno. Ne radi se vise o tome ko je za kakvu ideju, nego prosto-ovi su protiv civilizacije, a Cedini su za civilizaciju....i Cankovi.
simi5, ako te interesuje, mozes se i obavestiti na ovom linku, a i na topicu o Peri Lukovicu. http://www.sarajevo-x.com/forum/viewfor ... 1176d704d8
Citaj pazljivo sta Pera pise.Evo ga danas, novi clanak. Svakog cetvrtka. :)

Ocekujem lose vesti 28. januara, ocekujem lose vesti i 21. januara. Srbija se pretvorila u brdo losih vesti, kao za vreme Milosevica. I sve je moguce. Moguc je gradjanski rat unutar Srbije, rat sa komsijama, moguca je neka diktatura, mada ne vidim neku bitnu razliku ni sad, sto se medija tice, moguce je "etnicko ciscenje" Srba koji nisu nacionalisti .Medju "Cedistima" se svasta prica. Ljudi se plase batina, upadanja u stanove, sacekivanja, napada na ulici. Ne znam sta da vam kazem. Ima vec dugo kako sam u soku, tako da ne znam vise ni kako da se ponasam, ni sta da mislim. Ali, fasiste, rasiste i nacionaliste ne podnosim.
Sto se tice topica "Srbi najgluplji narod" ili vec kako se zvao, skinula sam ga sa srpskog foruma i to jeste bilo nekakvo istrazivanje nekakvog naucnika. Nije moja izmisljotina. Jeste malo bezveze, ali, pravo da ti kazem, i ja se pitam da li ima uopste pametnih u Srbiji, s obzirom sta gutaju kao istinu iz Kostunicinih novina, televizija . Nacionalizam je opasna zaraza. Prestajes da budes covek a postajes nacionalista. Prestajes da imas svoj mozak, nego razmisljas u nekakvom kolektivitetu u nekim stereotipima.
Ma " Pesak" to su samo tvoje puste zelje, nema vise rata. :D
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#89

Post by zavrzlama »

21-og pobjedjuju radikali( u dogovoru sa Kostunjavim i Tadicem)...MZ se uplasi sranja u Srbiji...pa Kostunjavi i Tadic ponude nagodbu da naprave koaliciju i skinu radikale( vec provjerena taktika) a da MZ prolongira rjesenje Kosova u nadi da Albanci na Kosovu izgube zivce i ucine pogresan korak i samoproglase nezavisnost..i onda se dodje u situaciju ko u BIH nezna se ko je s kim, ko je protiv koga ..svi misle da su pobijedili...svi misle da su izgubili...niko nikom ne vjeruje..agonija se nastavlja...Kosovo postaje nova BIH gdje svako misli da polaze pravo na nju...i svako misli da ista ne postoji...to ceka Srbiju i Kosvo posle 21-og :)
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#90

Post by Ahmmed »

A kakva je situacija sa džamijama u Srbiji? :D
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#91

Post by zavrzlama »

Ahmmed wrote:A kakva je situacija sa džamijama u Srbiji? :D
Cekaj dok stignu donacije...odradit ce to Cenga dobro :D ...vec ga Albanci na Kosovu kaparisali :D
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#92

Post by Ahmmed »

zavrzlama wrote:
Ahmmed wrote:A kakva je situacija sa džamijama u Srbiji? :D
Cjkaj dok stignu donacije...odradit ce to Cenga dobro :D ...vec ga Albanci na Kosovu kaparisali :D
Ma, upitah čisto da budem "aktuelan" :D :D Mislim, ovo oko džamija :D
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#93

Post by zavrzlama »

Ma " Pesak" to su samo tvoje puste zelje, nema vise rata.

U tome i jest problem za sile mraka predvodnjene Nikolicem i Kostunjavim...

Taj rat odnosno gradjanski rat jedino moze pogoditi Srbiju....jer neki su planirali da se slomi na BIH svi njihovi propusti..

Narod u Srbiji mora da bira izmedju dva zla....Tadica i Nikiolica...

Tadic:

Pobjedom Tadica Srbija ulazi u gradjanski rat jer ce radikali optuziti istog i njegove pristalice za izdaju Kosova...a probuditi nacionalna osjecanja kod srba je nesto najlakse...a ostataka olosa iz proslih ratova ima na pretek...dvojac bez kormilara vlada Srbijom iz sjene..i prestava moze da pocne..

Nikolic:

Pobjedom Nikolica Srbija ulazi u izolaciju i pitanje Kosova se prolongira na duzi period...srbija odgadja odlazak Kosova a dobija siromastvo i socijalne nemire....kako god okrenu zlo....ceh ludila zadnjih 17 godina je dosao na red da se isplati.....nadam se da ce isplata biti unutar granica Srbije...
NKVD
Posts: 697
Joined: 18/01/2007 09:27

#94

Post by NKVD »

Realno je situacija u Srbiji neviđeno zanimljiva! To je jedan festival ludosti sa barem pet-šest bina gdje praši alternativa, uglavnom govna, kriminalci i nacionalisti.

Najviše se publike tiska i znoji u transu pod nogama Nikolića i njegovog elektro-gusle benda. Nižu se hitovi, baja mali i ostali, poneka se i ruska zapjeva, nikada ih nije MTV kamera posjetila. Realno labuđi ples, ali mogu dosta belaja napraviti dok odlaze sa scene.

Onda, tri četiri bine povezano, miješa se muzika ko na budvanskoj rivijeri, gazde kafića jedan drugog nadjačavaju sa reterdo-hitovima. Tadića kamere snimaju, namješta rukom frizuru, ne smije reći koja mu se muzika dopada. Možda i ne zna. Poneko mu dobaci - pičko! - on se pravi da ga ne čuje. Najbolje trebe u publici, studentice ponavljačice i starke pred meno pauzom.

Pored njega smrduckaju Ilić i Koštunjavi, narodni front. Pahomije i njegova ZZ Top ekipa se slade dječicom iza bine, kamere to ne snimaju, ne da Tijanić. Ima dosta publike, uglavnom su zbunjeni, pjevuše naci-hitove jer su druge zaboravili, jeftino je pivo, bljutavo ali naše...

Off festival, sa sklepane bine mater psuje i lijevo i deno Pero Luković, čini mi se pomahnitao, ali mu svaka pije vode. Kada izbacimo pičke, govna i sise (titles Smajlovićka!) čovjek ima odlične rezone. Ali ga čuju samo oni što to znaju, ostali mu jebu milosnicu majku, mogo bi fasovati konačno. Čeda je tu, gledaju u njega kao u mesiju (nezasluženo), on zna da nema "postotaka" ali je zadovoljan. Jedina partija koja raste i koja može i dalje rasti. Zna da se kod ostalih preljevaju glasovi iz nebitnog u manje bitno...

Bilo bi potpuno ludilo da se Čeda u slalomu provuče između mlohavog Tadića i nenormalnog Ilića i "stane na crtu" Nikoliću u drugom krugu! Ako ne sada onda sigurno u budućnosti...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#95

Post by spreca »

zavrzlama wrote:
Ma " Pesak" to su samo tvoje puste zelje, nema vise rata.

U tome i jest problem za sile mraka predvodnjene Nikolicem i Kostunjavim...

Taj rat odnosno gradjanski rat jedino moze pogoditi Srbiju....jer neki su planirali da se slomi na BIH svi njihovi propusti..

Narod u Srbiji mora da bira izmedju dva zla....Tadica i Nikiolica...

Tadic:

Pobjedom Tadica Srbija ulazi u gradjanski rat jer ce radikali optuziti istog i njegove pristalice za izdaju Kosova...a probuditi nacionalna osjecanja kod srba je nesto najlakse...a ostataka olosa iz proslih ratova ima na pretek...dvojac bez kormilara vlada Srbijom iz sjene..i prestava moze da pocne..

Nikolic:

Pobjedom Nikolica Srbija ulazi u izolaciju i pitanje Kosova se prolongira na duzi period...srbija odgadja odlazak Kosovasi a dobija romastvo i socijalne nemire....kako god okrenu zlo....ceh ludila zadnjih 17 godina je dosao na red da se isplati.....nadam se da ce isplata biti unutar granica Srbije...



Mislim da Beograd zna stabi dobio pobjedom radikala a toje 100% neodgodivi odlazak kosova odnosno ceo svijet bi prizno kosovo(osim nekih zemalja slicnih beogrdskoj politici i MOZDA rusije).Ako mislite da se dogovaraju samo tadic i kostunjavi onda se varate jer bez radikala koji su prakticno naj jaci usrbiji se nista ne dogovara.

Tomica se ne pravi pametan kao nekada jer zna sta ga ceka ako dode na vlast,odnosno da ce mu sami srbi doci glave za kratko vrijeme kad vide u sta ih je uvalio.
polara
Posts: 673
Joined: 27/10/2007 02:09

#96

Post by polara »

spreca wrote:
zavrzlama wrote:
Ma " Pesak" to su samo tvoje puste zelje, nema vise rata.

U tome i jest problem za sile mraka predvodnjene Nikolicem i Kostunjavim...

Taj rat odnosno gradjanski rat jedino moze pogoditi Srbiju....jer neki su planirali da se slomi na BIH svi njihovi propusti..

Narod u Srbiji mora da bira izmedju dva zla....Tadica i Nikiolica...

Tadic:

Pobjedom Tadica Srbija ulazi u gradjanski rat jer ce radikali optuziti istog i njegove pristalice za izdaju Kosova...a probuditi nacionalna osjecanja kod srba je nesto najlakse...a ostataka olosa iz proslih ratova ima na pretek...dvojac bez kormilara vlada Srbijom iz sjene..i prestava moze da pocne..

Nikolic:

Pobjedom Nikolica Srbija ulazi u izolaciju i pitanje Kosova se prolongira na duzi period...srbija odgadja odlazak Kosovasi a dobija romastvo i socijalne nemire....kako god okrenu zlo....ceh ludila zadnjih 17 godina je dosao na red da se isplati.....nadam se da ce isplata biti unutar granica Srbije...



Mislim da Beograd zna stabi dobio pobjedom radikala a toje 100% neodgodivi odlazak kosova odnosno ceo svijet bi prizno kosovo(osim nekih zemalja slicnih beogrdskoj politici i MOZDA rusije).Ako mislite da se dogovaraju samo tadic i kostunjavi onda se varate jer bez radikala koji su prakticno naj jaci usrbiji se nista ne dogovara.

Tomica se ne pravi pametan kao nekada jer zna sta ga ceka ako dode na vlast,odnosno da ce mu sami srbi doci glave za kratko vrijeme kad vide u sta ih je uvalio.
Ja se nadam da rata nece biti! Znam da je sve moguce, cak me i plasi da o tome puno razmisljam.Rulja je cudo,kad krene stihija nista je ne zaustavi, a ja cu opet da cutim u svom svetu i cekam kraj jos jednog suludog rata.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#97

Post by zavrzlama »

Mene Srbija podsjeca na ovakvu situaciju;

Zamislimo Njemacku 1945 koja je udarila na cijeli svijet( srbija na sve susjede osim CG i Makedonije) nakon velikog zlocina i rusenja drugih drzava Svijet se odlucuju(Amerika) da bombarduje Njemacku(srbiju) i oduzme joj Ausvic(Kosovo).....A ostatak Njemacke(srbije) prepusti istim oniom fasistima koji su zarilii palili,samo s razlikom sto nema Hitlera(milosevica) poslali ga nijemci u Hag jer nije odradio ono sto je obecao...

I sad EU i sav normalan svijet trazi od ostatka Hitlerovog rezima da napusti fasizam i da se odrekne jednog dijela Poljske(rs) koji je ostao kao ratni plijen posle ww2....

Ista je danas situacija sa Srbijom...pa kontajte kako dalje i sta ciniti da se tamo nesto promijeni :) ..
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#98

Post by pesak »

Ma jedino protektorat i nista drugo. Samo sto ne verujem da ce to biti. Pre ce biti gradjanski rat. Ovde je poligon Rusa i Zapada. Ovi ovde su zemlju prodali Rusima izgleda.
Blago vama . Vi ste zavrsili svoje stradanje. Hvala bogu.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#99

Post by chuchumbamayumbe »

zavrzlama wrote:Mene Srbija podsjeca na ovakvu situaciju;

Zamislimo Njemacku 1945 koja je udarila na cijeli svijet( srbija na sve susjede osim CG i Makedonije) nakon velikog zlocina i rusenja drugih drzava Svijet se odlucuju(Amerika) da bombarduje Njemacku(srbiju) i oduzme joj Ausvic(Kosovo).....A ostatak Njemacke(srbije) prepusti istim oniom fasistima koji su zarilii palili,samo s razlikom sto nema Hitlera(milosevica) poslali ga nijemci u Hag jer nije odradio ono sto je obecao...

I sad EU i sav normalan svijet trazi od ostatka Hitlerovog rezima da napusti fasizam i da se odrekne jednog dijela Poljske(rs) koji je ostao kao ratni plijen posle ww2....

Ista je danas situacija sa Srbijom...pa kontajte kako dalje i sta ciniti da se tamo nesto promijeni :) ..
Samo je fazon sto su bile Sile Osovine i Saveznici. Niti je Njemaska radila sama to sto je radila, niti su Ameri sami odbranili svijet.
Ausvic nikada teritorijalno nije ni bio Njemacki, nego Poljski, isto kao sto RS nikada nije pripadala Srbiji nego Bosni i Hercegovini. Isto tako se ne moze povlaciti paralela izmedju Ausvica (koji je pripadao Poljskoj) i Kosova koje pripada (formalno-pravno) Srbiji koliko god to nekome paralo usi.
Ne trazi cijela EU niti sav svijet da se Kosovo osamostali, to je bar ocito, zar ne?
Mislim da ovo tvoje poredjenje gore i nije bas precizno i nije tako jednostavno kao sto se na prvi mah cini.
Da se razumijemo, i ja sam za nezavisno Kosovo, ali nije sve bas tako jednostavno.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#100

Post by zavrzlama »

Mislim da ovo tvoje poredjenje gore i nije bas precizno i nije tako jednostavno kao sto se na prvi mah cini
U tome i jest problem...stanje sa Srbijom je gore nego sa Njemackom...Nijemci kao narod su prosli katarzu...srbija nije jos..

U Njemackoj koja ima oko 80 mil.stanovnika jedno 2% javno izrazava fasizam dok u srbiji je legalizovano Ustavom cetnistvo(fasizam) i radikali cine 38% glasackog tijela ...zar to nije zastrasujuce..i ti tvrdis da analiza nije tacna...
Post Reply