Dešavanja u Srbiji

NediM17
Posts: 21602
Joined: 05/11/2009 11:49

#49826 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by NediM17 »

Federalcima naplacivali putarinu k'o strancima, pisijevcima k'o domacim, simbolicno nesto.
Sjecam se da sam se jednom malo prejebav'o sa likom na naplatnim, kaze odakle si, reko' iz Sarajeva, kaze iz kojeg Sarajeva, reko' kako mislis iz kojeg, pa kaze je l' iz srpskog il' federalnog?
Reko' Sarajevo je samo jedno, i popusti lik naplati mi ovu nizu tarifu. :-D
Bi mi pravo drago, ne tol'ko zbog para kol'ko sto sam istjer'o svoje.
I u BL sam imao slicnu situaciju, u hotel Bosni (da ne povjerujes da se i dan danas tako zove) hoce da mi naplate tarifu za stranog gosta, 'vako nesto bilo 30 vs.60maraka, ma neces kad bi pogin'o sad tu na recepciji. :bih:
User avatar
ugly duckling
Posts: 440
Joined: 18/12/2020 09:46
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#49827 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by ugly duckling »

odlično
samo nek idu
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#49828 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by horkesh »

spreca wrote: 21/12/2020 16:44
visuljak wrote: 21/12/2020 15:49
Odzerasene izdvajaju? :roll:
Ja se ovih velikosrpskih shovinizama sjecam jos do 2000 i neke kad su Bosnjaci i Hrvati pri ulasku morali placati 10 maraka turisticku taksu a plus ako si isao autom za BG ovi iz Federacije su putarinu placali 10 maraka a iz genocidne jednu marku,posle su ovo ukinuli...ovo samo govori da jos uvijek zive na pocetku 90tih sto se tice komsiluka
Mene su 2001. skinuli s autobusa, nešto oko adrese gdje idem u Beogradu, morao noćiti u Zvorniku, a svadba u hotelu bila. Divne pjesme su išle :-D

Sutradan opet na granicu, opet me skinuše i opet problem, ovo ono, u kućicu me odvedoše, obješena četnička zastava za sve lobanjom i Mladićeva slika, a policajci oni Miloševićevi, nijedan ispod 2 metra, ćelavi, neki ožiljci... Ma milina.

Na kraju je ovaj glavni uzdahnuo i rekao rezignirano "hoćeš ti nama dati 20 KM ili nećeš"? :roll:
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#49829 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by visuljak »

Ne bi otisao tamo kada hljeba ne bi imao.
costacurta
Posts: 3508
Joined: 05/05/2005 08:25

#49830 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by costacurta »

U Srbiji jedino za Bg i NS mogu reći da ima raje, ali da ne povjeruješ koliko su ljudi cool, prijatni "normalni" jednom riječju. Al kakvih riba dobrih ima neš to niđe srest :thumbup:
Naravno dok ne naletiš na ove indijance iz nekog plemena iz Krajine, PCa ili Kosova, Šumadija, Južna Srbija. Zgadi ti se sve.
Bojim se da će još dosta vode proteći i Dunavom i Savom dok ovi prvi ne izdominiraju ove divljake i pokažu onu pozitivnu stranu. Čedo, Kesić, Ivan, jaran mi Marko i ova neka Tijana :D daju nadu da će se i to desiti jednog dana
DonieBrasco
Posts: 15361
Joined: 31/08/2016 16:09

#49831 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by DonieBrasco »

@costacurta

Naravno da ima divnog svijeta sirom Srbije ne samo Bg, i njima je tamo preko glave politike, podjela, kriminala i svega toga negativnog od devedesetih do danas.

Ali sta ces kad su ovi vlastodrsci tako jaki da im nista ne mozes, a svi smo mi zrtve prije svega SAD, Rusije, tih kuraca u svijetu, EU, NATO, Međunarodna zajednica si svih ostalih, oni su ti koji u zivotu drze Dodika, Vucica, Bakira, Fadila, Covica, Plenkovica, Milanovica i sve ostale degnerike.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#49832 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by spreca »

horkesh wrote: 21/12/2020 18:20
spreca wrote: 21/12/2020 16:44
visuljak wrote: 21/12/2020 15:49

Odzerasene izdvajaju? :roll:
Ja se ovih velikosrpskih shovinizama sjecam jos do 2000 i neke kad su Bosnjaci i Hrvati pri ulasku morali placati 10 maraka turisticku taksu a plus ako si isao autom za BG ovi iz Federacije su putarinu placali 10 maraka a iz genocidne jednu marku,posle su ovo ukinuli...ovo samo govori da jos uvijek zive na pocetku 90tih sto se tice komsiluka
Mene su 2001. skinuli s autobusa, nešto oko adrese gdje idem u Beogradu, morao noćiti u Zvorniku, a svadba u hotelu bila. Divne pjesme su išle :-D

Sutradan opet na granicu, opet me skinuše i opet problem, ovo ono, u kućicu me odvedoše, obješena četnička zastava za sve lobanjom i Mladićeva slika, a policajci oni Miloševićevi, nijedan ispod 2 metra, ćelavi, neki ožiljci... Ma milina.

Na kraju je ovaj glavni uzdahnuo i rekao rezignirano "hoćeš ti nama dati 20 KM ili nećeš"? :roll:
Komsije za pozeljeti :lol:
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#49833 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by sandzokan »

E fine dogodovstine podijeliste.

Ne znam da li se sjecate, dosta Sandzaklija se sigurno sjeca, kada se presijedalo odmah poslije linije razgranicenja. Krene autobus iz Sarajeva za Sandzak, vozimo se 20 minuta, a onda kod Daytona prelazimo u autobus Romanijatrans :-) :lol: Ista procedura i prilikom povratka.

Najmanje pozeljna mjesta u autobusu su bila ona do prozora, jer se desavalo vise puta da kamenuju autobus.
swanfilter
Posts: 7815
Joined: 06/06/2008 18:52

#49834 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by swanfilter »

visuljak wrote: 21/12/2020 18:50 Ne bi otisao tamo kada hljeba ne bi imao.
I ja sam rekao nikada, inace mi rat ponovo bio. Od toliko svijeta, tamo da idem, nema tog razloga ...
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#49835 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by vatrogasac »

horkesh wrote: 21/12/2020 18:20
spreca wrote: 21/12/2020 16:44
visuljak wrote: 21/12/2020 15:49

Odzerasene izdvajaju? :roll:
Ja se ovih velikosrpskih shovinizama sjecam jos do 2000 i neke kad su Bosnjaci i Hrvati pri ulasku morali placati 10 maraka turisticku taksu a plus ako si isao autom za BG ovi iz Federacije su putarinu placali 10 maraka a iz genocidne jednu marku,posle su ovo ukinuli...ovo samo govori da jos uvijek zive na pocetku 90tih sto se tice komsiluka
Mene su 2001. skinuli s autobusa, nešto oko adrese gdje idem u Beogradu, morao noćiti u Zvorniku, a svadba u hotelu bila. Divne pjesme su išle :-D

Sutradan opet na granicu, opet me skinuše i opet problem, ovo ono, u kućicu me odvedoše, obješena četnička zastava za sve lobanjom i Mladićeva slika, a policajci oni Miloševićevi, nijedan ispod 2 metra, ćelavi, neki ožiljci... Ma milina.

Na kraju je ovaj glavni uzdahnuo i rekao rezignirano "hoćeš ti nama dati 20 KM ili nećeš"? :roll:
Sjećam se i ja tog vremena kada si bio paša sa 100 KM. 4 hljeba bila 1 KM. Cijeli dan častim raju i ne mogu potrošiti. Kod njih tek bilo završeno bombardovanje pa me vodili u Nemanjinu da vidim kako su uredno odradili posao. Vojni dio zgrade u prašini dok civilni skoro netaknut, kao da je neko nožem odsjekao na pola pa jednu polovinu zdrobio.

Išao sam Lastom i ona iz rs-a djeca izvade đačku knjižicu svu izgužvanu da se jedva vidi slika na njoj i prelaze Raču, a ja sa pasošem u nekolko kioska dok ne sredim vizu. Čeka mene autobus pola sata. :mrgreen: Samo uvijek mi bilo šega kada su popunjavali one 4 stranice A4 formulara pa kada me pitaju koja mi je adresa, a ulica mi po vojnoj jedinici slično 505. viteška brdska brigada i kada kažem sva policijska stanica u onom velikom kiosku okrene glave da vide ko je. :mrgreen:
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#49836 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by horkesh »

vatrogasac wrote: 21/12/2020 20:09
horkesh wrote: 21/12/2020 18:20
spreca wrote: 21/12/2020 16:44

Ja se ovih velikosrpskih shovinizama sjecam jos do 2000 i neke kad su Bosnjaci i Hrvati pri ulasku morali placati 10 maraka turisticku taksu a plus ako si isao autom za BG ovi iz Federacije su putarinu placali 10 maraka a iz genocidne jednu marku,posle su ovo ukinuli...ovo samo govori da jos uvijek zive na pocetku 90tih sto se tice komsiluka
Mene su 2001. skinuli s autobusa, nešto oko adrese gdje idem u Beogradu, morao noćiti u Zvorniku, a svadba u hotelu bila. Divne pjesme su išle :-D

Sutradan opet na granicu, opet me skinuše i opet problem, ovo ono, u kućicu me odvedoše, obješena četnička zastava za sve lobanjom i Mladićeva slika, a policajci oni Miloševićevi, nijedan ispod 2 metra, ćelavi, neki ožiljci... Ma milina.

Na kraju je ovaj glavni uzdahnuo i rekao rezignirano "hoćeš ti nama dati 20 KM ili nećeš"? :roll:
Sjećam se i ja tog vremena kada si bio paša sa 100 KM. 4 hljeba bila 1 KM. Cijeli dan častim raju i ne mogu potrošiti. Kod njih tek bilo završeno bombardovanje pa me vodili u Nemanjinu da vidim kako su uredno odradili posao. Vojni dio zgrade u prašini dok civilni skoro netaknut, kao da je neko nožem odsjekao na pola pa jednu polovinu zdrobio.

Išao sam Lastom i ona iz rs-a djeca izvade đačku knjižicu svu izgužvanu da se jedva vidi slika na njoj i prelaze Raču, a ja sa pasošem u nekolko kioska dok ne sredim vizu. Čeka mene autobus pola sata. :mrgreen: Samo uvijek mi bilo šega kada su popunjavali one 4 stranice A4 formulara pa kada me pitaju koja mi je adresa, a ulica mi po vojnoj jedinici slično 505. viteška brdska brigada i kada kažem sva policijska stanica u onom velikom kiosku okrene glave da vide ko je. :mrgreen:
Da, sjećam se dobro da sam u Beogradu bio u nekom, za tadašnje prilike, fancy lokalu, svako piće - marka :shock: Zovnem turu za društvo, ono 15 KM. A i vadili su me jer sam (budala) prijavio da imam nešto poput 300 KM sa sobom, kakve adrese i ti izgovori. Njima to bilo sumnjivo, šta će mi tolike pare...

Ma to je djelić dogodovština, ali ne žalim sekunde. Dobro sam se proveo, a i upoznao malo bolje neke stvari. A tek beogradski taksisti tad :lol:

Ili kad su na Romaniji ušli neki čobani u kožusima i šajkačama, u jednoj ruci flaša brlje, a druga ruka odmah u zrak, tri prsta i odmah: "Od Topole od Topole, pa do Ravne Gore", a čitav autobus uglas: "Svud' su straže, svud' su straže" :lol: Inače, prvi autobus se zapalio na Palama, pa došao drugi :roll:

Sorry za off topic, nastavite.
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#49837 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Blek Stena »

Lijepe ribarske price :-)
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#49838 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by horkesh »

Blek Stena wrote: 21/12/2020 23:36 Lijepe ribarske price :-)
Sad ja tebe trebam ubjeđivati da mi se desilo to što mi se stvarno desilo :lol:

Ma nee, ti si u pravu. Ja sjeo i sve namaštao, sve neke lovačke, gdje bi to ovi tvoji radili :-)

U stvarnosti su me s cvijećem dočekali. Nisu mi granični policajci rekli "koji ćeš ti ku*ac, balijo, u Srbiji :thumbup:
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#49839 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Blek Stena »

Cudo nisi i soma od 200 kila upeco dok si cekao u Zvorniku :lol:
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#49840 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by horkesh »

Blek Stena wrote: 21/12/2020 23:51 Cudo nisi i soma od 200 kila upeco dok si cekao u Zvorniku :lol:
Ma de mi ti kaži na šta je Zvornik ličio 2000. godine, kad već moram tvoju autorizaciju dobiti, nije ovako priča mila tvom uhu :wink:
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#49841 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Blek Stena »

Sta ce ti moja autorizacija. Nisi ti jedini forumas ovde koji pod velom anonimnosti prepricava licne dogodovstine i avanture u interakciji sa zlim Srbima. Samo gurajte, forum i sluzi za to.
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#49842 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by horkesh »

Blek Stena wrote: 22/12/2020 00:22 Sta ce ti moja autorizacija. Nisi ti jedini forumas ovde koji pod velom anonimnosti prepricava licne dogodovstine i avanture u interakciji sa zlim Srbima. Samo gurajte, forum i sluzi za to.
Ja sam rekao šta sam doživio, a ti si uskočio da braniš nevinu srpsku nejač na osnovu - ničega :izet:

Niti si šta dodao, niti si šta oduzeo, samo trolaš u pokušaju sa sačuvaš, valjda, srBsku čast, je li :roll:

Čuj, anonimnih forumaša. A ti si se predstavio imenom i prezimenom, je li, o Bleče, Steno :lol:

Koji si se klinac i javljao uopšte? Jesi li šta opovrgao? Jesi li nešto iz svog iskustva rekao? Jok, samo trolaš. Eto, ti rekao da su ribarske priče i mora da je tako, toliki je tvoj autoritet? Ako nemaš šta normalno reći, pristojno bi bilo da se i ne javljaš.

Kažem, pristojno, ali slobodno se ti izuzmi. Kao dokaz toga koliko si nepristojan i bezobrazan - nađi, u bilo kojem od mojih postova, gdje sam ja spomenuo "Srbi". Nećeš, naravno, ali nek' si ti skočio na branik otadžbine, o, vječno ugroženi i neshvaćeni ;-)
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#49843 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Loki2k9 »

horkesh wrote: 22/12/2020 00:28
Blek Stena wrote: 22/12/2020 00:22 Sta ce ti moja autorizacija. Nisi ti jedini forumas ovde koji pod velom anonimnosti prepricava licne dogodovstine i avanture u interakciji sa zlim Srbima. Samo gurajte, forum i sluzi za to.
Ja sam rekao šta sam doživio, a ti si uskočio da braniš nevinu srpsku nejač na osnovu - ničega :izet:

Niti si šta dodao, niti si šta oduzeo, samo trolaš u pokušaju sa sačuvaš, valjda, srBsku čast, je li :roll:

Čuj, anonimnih forumaša. A ti si se predstavio imenom i prezimenom, je li, o Bleče, Steno :lol:

Koji si se klinac i javljao uopšte? Jesi li šta opovrgao? Jesi li nešto iz svog iskustva rekao? Jok, samo trolaš. Eto, ti rekao da su ribarske priče i mora da je tako, toliki je tvoj autoritet? Ako nemaš šta normalno reći, pristojno bi bilo da se i ne javljaš.

Kažem, pristojno, ali slobodno se ti izuzmi. Kao dokaz toga koliko si nepristojan i bezobrazan - nađi, u bilo kojem od mojih postova, gdje sam ja spomenuo "Srbi". Nećeš, naravno, ali nek' si ti skočio na branik otadžbine, o, vječno ugroženi i neshvaćeni ;-)
:thumbup:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#49844 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by spreca »

Blek Stena wrote: 21/12/2020 23:51 Cudo nisi i soma od 200 kila upeco dok si cekao u Zvorniku :lol:
Izgleda da jeste
User avatar
ugly duckling
Posts: 440
Joined: 18/12/2020 09:46
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#49845 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by ugly duckling »

spreca wrote: 22/12/2020 09:18
Blek Stena wrote: 21/12/2020 23:51 Cudo nisi i soma od 200 kila upeco dok si cekao u Zvorniku :lol:
Izgleda da jeste
:-D touche
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#49846 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by spreca »

https://www.klix.ba/clanak/201221105

Pisam im se na rasisticku drzavu
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#49847 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 155_mm »

pitam se kad ce kod dobrijeh bosnjana sazrijeti svijest da na istocnoj obali drine vlada ideologija koja zeli samo zlo bosnjanima. i da se bosnjani trebaju sto vise udaljiti od te ideologije. i kao zajednica i kao pojedinci.
_Scarlett_
Posts: 804
Joined: 26/05/2018 15:51

#49848 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by _Scarlett_ »

Je li moguce da su ljudi uzrujani jer ne mogu uci u Srbiju :lol:

Sto se mene tice aplaudirala bih potez i zid da podignu :D Ne dotice me ta zemlja, ne zelim uci u nju, nemam potrebe imati bilo kakve veze s tom nakazom.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#49849 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by spreca »

Ma :izet: ih,nisam uzrujan ali sam protiv bilo kakvog rasizma i bilo gdje u svijetu jer ta pojava je gora od svih Corona, u stvari dobro je da nas komsije svako malo podsjete na ono sta nam misle i spremaju,a onom lazovcini Pickoustom koji pre par dana rece kako hoce dobre odnose sa Bosnjacima,pisam mu se nacast i obraz, Bosnjaci nikada vise nece biti jaganjci
User avatar
parappa
Posts: 3302
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#49850 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by parappa »

horkesh wrote: 21/12/2020 20:55
vatrogasac wrote: 21/12/2020 20:09
horkesh wrote: 21/12/2020 18:20

Mene su 2001. skinuli s autobusa, nešto oko adrese gdje idem u Beogradu, morao noćiti u Zvorniku, a svadba u hotelu bila. Divne pjesme su išle :-D

Sutradan opet na granicu, opet me skinuše i opet problem, ovo ono, u kućicu me odvedoše, obješena četnička zastava za sve lobanjom i Mladićeva slika, a policajci oni Miloševićevi, nijedan ispod 2 metra, ćelavi, neki ožiljci... Ma milina.

Na kraju je ovaj glavni uzdahnuo i rekao rezignirano "hoćeš ti nama dati 20 KM ili nećeš"? :roll:
Sjećam se i ja tog vremena kada si bio paša sa 100 KM. 4 hljeba bila 1 KM. Cijeli dan častim raju i ne mogu potrošiti. Kod njih tek bilo završeno bombardovanje pa me vodili u Nemanjinu da vidim kako su uredno odradili posao. Vojni dio zgrade u prašini dok civilni skoro netaknut, kao da je neko nožem odsjekao na pola pa jednu polovinu zdrobio.

Išao sam Lastom i ona iz rs-a djeca izvade đačku knjižicu svu izgužvanu da se jedva vidi slika na njoj i prelaze Raču, a ja sa pasošem u nekolko kioska dok ne sredim vizu. Čeka mene autobus pola sata. :mrgreen: Samo uvijek mi bilo šega kada su popunjavali one 4 stranice A4 formulara pa kada me pitaju koja mi je adresa, a ulica mi po vojnoj jedinici slično 505. viteška brdska brigada i kada kažem sva policijska stanica u onom velikom kiosku okrene glave da vide ko je. :mrgreen:
Da, sjećam se dobro da sam u Beogradu bio u nekom, za tadašnje prilike, fancy lokalu, svako piće - marka :shock: Zovnem turu za društvo, ono 15 KM. A i vadili su me jer sam (budala) prijavio da imam nešto poput 300 KM sa sobom, kakve adrese i ti izgovori. Njima to bilo sumnjivo, šta će mi tolike pare...

Ma to je djelić dogodovština, ali ne žalim sekunde. Dobro sam se proveo, a i upoznao malo bolje neke stvari. A tek beogradski taksisti tad :lol:

Ili kad su na Romaniji ušli neki čobani u kožusima i šajkačama, u jednoj ruci flaša brlje, a druga ruka odmah u zrak, tri prsta i odmah: "Od Topole od Topole, pa do Ravne Gore", a čitav autobus uglas: "Svud' su straže, svud' su straže" :lol: Inače, prvi autobus se zapalio na Palama, pa došao drugi :roll:

Sorry za off topic, nastavite.
evo jos malo off-a ... prepricavam nisam ja dozivio.

jedne prilike zaustave razbojnici autobus (gorazde-sarajevo) i krenu u pljacku. uz prijetnju vatrenim oruzjem traze sve, pare, nakit, satove. u po frke jedna starija zena kaze "ali ja sam srpkinja"... prilazi joj jedan s pistoljom u ruci i kaze "gospodjo nije ovo popis stanovnistva, daj pare 'vamo" :lol:
Post Reply