Dešavanja u Srbiji

high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#45451 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by high_volume »

horkesh wrote: 16/06/2020 23:08
Jbt, u Srbiji .... Četničke majice možeš kupiti na Knez Mihajlovoj, Kalemegdanu, autobuskoj stanici, čiča Draža je antifašist i cool lik...
Sutra, kad se postave šatori ispred BBI u Sarajevu, prvi koji na vješalice okači majice i izloži suvenire, sve s oslikanim likom Draže Mihajlovića, Ante Pavelića, i drugih "junaka", moći će ih potpuno legalno prodavati. I čak mislim da bi i prodao nešto od te kolekcije :-)
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#45452 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Maraschino »

animals wrote: 16/06/2020 23:17
Maraschino wrote: 16/06/2020 23:15
animals wrote: 16/06/2020 23:03
Ja sam Hrvat, ali ne volim kad obican narod izjednacavate sa politikom..
Srbijanska politika je ista vec stoljecima..
narod ko narod..svuda isti..
Mozes biti i marsovac sto se mene tice, a narod ko narod nije isti.
Treba li da to objasnjavam?
Ne trebas,
reci mi , jel Njemacki narod genocidan, jesu li Turci genocidni, pa mozemo dalje..
Njemacki narod je gospoda.
Zavedeni i ubijedjeni da na takav nacin mogu vladati svijetom i u tome pocinili ogromna *ranja pa holokausta.
Sudjeno najodgovornijima, politicari i narod prihvatili krivicu i odgovornost, izvinili se gdje su stigli, dali odstetu svakome ko se pojavio...sta ja sada treba da napisem o Srbiji u kojoj je sve organizovano, sprovedeno uz JNA, logisticki pomagali petu kolonu, nisu sprijecili genocid, nisu kaznili pocinioce, ne prihvataju najvise sudske presude, negiraju genocid i zlocine...sve ti ja treba da napisem a ti kao ne znas.

Sta radi Hrvatska povodom zlocina NDH rezima osim sto negira i umanjuje tragediju?
Sto se tice Turske, ako ima neka presuda relevantnog suda ko sam ja da je ne prihvatim.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#45453 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by animals »

Sutra ce te vas vecina otici na Cecin koncert u Sarajevu, a ovdje pricate gluposti..
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#45454 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Kikibombona »

animals wrote: 16/06/2020 23:28 Sutra ce te vas vecina otici na Cecin koncert u Sarajevu, a ovdje pricate gluposti..
Na koncert ce otici mladi koje ne zanima politika, a takvih je makar 30% u drustvu.

Neko ko prati politiku, ko ima definisane stavove, ko ima negativan naboj prema Arkanu, naravno da nece otici.

...

I Hrvati bi napunili dvoranu da dodje Ceca. Imas ljude koji se zele samo dobro zabaviti i politika ih ne zanima.

...

A na stranu to sto je Cecina muzika teska kanalizacija...
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#45455 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by animals »

Maraschino wrote: 16/06/2020 23:27
animals wrote: 16/06/2020 23:17
Maraschino wrote: 16/06/2020 23:15

Mozes biti i marsovac sto se mene tice, a narod ko narod nije isti.
Treba li da to objasnjavam?
Ne trebas,
reci mi , jel Njemacki narod genocidan, jesu li Turci genocidni, pa mozemo dalje..
Njemacki narod je gospoda.
Zavedeni i ubijedjeni da na takav nacin mogu vladati svijetom i u tome pocinili ogromna *ranja pa holokausta.
Sudjeno najodgovornijima, politicari i narod prihvatili krivicu i odgovornost, izvinili se gdje su stigli, dali odstetu svakome ko se pojavio...sta ja sada treba da napisem o Srbiji u kojoj je sve organizovano, sprovedeno uz JNA, logisticki pomagali petu kolonu, nisu sprijecili genocid, nisu kaznili pocinioce, ne prihvataju najvise sudske presude, negiraju genocid i zlocine...sve ti ja treba da napisem a ti kao ne znas.

Sta radi Hrvatska povodom zlocina NDH rezima osim sto negira i umanjuje tragediju?
Sto se tice Turske, ako ima neka presuda relevantnog suda ko sam ja da je ne prihvatim.
Nijemci zavedeni..
ma da..
isto ko i mi Hrvati..
kao i Srbi..
postoje narodi, koji mrze druge..
zasto, to je tesko objasniti, seze u proslost..
jel ti narodi mrze pojedinca ili kolektiv..
nromala kolektiv, jer pojedinca nisu ni dozivjeli..
sadasnji bolesnici su Srbi, hoce li ozdrraviti, do njih je..
citav svijet je bolestan, samo pitanje trenutka je kad ce to pokazati..
i moras u datom trenutku biti jaci od zrtve i eto genocida..
Last edited by animals on 16/06/2020 23:34, edited 1 time in total.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#45456 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by animals »

Kikibombona wrote: 16/06/2020 23:31
animals wrote: 16/06/2020 23:28 Sutra ce te vas vecina otici na Cecin koncert u Sarajevu, a ovdje pricate gluposti..
Na koncert ce otici mladi koje ne zanima politika, a takvih je makar 30% u drustvu.

Neko ko prati politiku, ko ima definisane stavove, ko ima negativan naboj prema Arkanu, naravno da nece otici.

...

I Hrvati bi napunili dvoranu da dodje Ceca. Imas ljude koji se zele samo dobro zabaviti i politika ih ne zanima.

...

A na stranu to sto je Cecina muzika teska kanalizacija...
Jel Ceca bila u Sarajevu poslije rata..
ja ne znam, odgovorite mi...
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#45457 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by horkesh »

high_volume wrote: 16/06/2020 23:26
horkesh wrote: 16/06/2020 23:08
Jbt, u Srbiji .... Četničke majice možeš kupiti na Knez Mihajlovoj, Kalemegdanu, autobuskoj stanici, čiča Draža je antifašist i cool lik...
Sutra, kad se postave šatori ispred BBI u Sarajevu, prvi koji na vješalice okači majice i izloži suvenire, sve s oslikanim likom Draže Mihajlovića, Ante Pavelića, i drugih "junaka", moći će ih potpuno legalno prodavati. I čak mislim da bi i prodao nešto od te kolekcije :-)

Dobro, čim ih postave, ti se ovdje opet javi :-)
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#45458 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Maraschino »

animals wrote: 16/06/2020 23:32

Nijemci zavedeni..
ma da..
isto ko i mi Hrvati..
kao i Srbi..
postoje narodi, koji mrze druge..
zasto, to je tesko objasniti, seze u proslost..
jel ti narodi mrze pojedinca ili kolektiv..
nromala kolektiv, jer pojedinca nisu ni dozivjeli..
sadasnji bolesnici su Srbi, hoce li ozdrraviti, do njih je..
citav svijet je bolestan, samo pitanje trenutka je kad ce to pokazati..
i moras u datom trenutku biti jaci od zrtve i eto genocida..
moras biti djubre pa pociniti genocid!!!

nije jak onaj koji drugog srusi nego onaj ko se od toga suzdrzi.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#45459 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by high_volume »

horkesh wrote: 16/06/2020 23:33
high_volume wrote: 16/06/2020 23:26
horkesh wrote: 16/06/2020 23:08
Jbt, u Srbiji .... Četničke majice možeš kupiti na Knez Mihajlovoj, Kalemegdanu, autobuskoj stanici, čiča Draža je antifašist i cool lik...
Sutra, kad se postave šatori ispred BBI u Sarajevu, prvi koji na vješalice okači majice i izloži suvenire, sve s oslikanim likom Draže Mihajlovića, Ante Pavelića, i drugih "junaka", moći će ih potpuno legalno prodavati. I čak mislim da bi i prodao nešto od te kolekcije :-)

Dobro, čim ih postave, ti se ovdje opet javi :-)
Ne relativiziram fašizam, samo kažem da smeće treba čistiti najprije ispred svojih vrata
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#45460 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by MorningStar »

horkesh wrote: 16/06/2020 22:45
MorningStar wrote: 16/06/2020 22:34

Pa sjedi u sarajevu sa 10 jarana pocni o politici ratu historiji i vjeri pa ces se posvadjati... to su teme koje se zaobilaze ako neces da se jarcis sto kazu :D
Slobodno ti izbjegavaj, nemam ništa protiv. Tvoj život, živi ga kako hoćeš. AKo si voljan da šutiš i smijuljiš se te da budeš (samo) šaljivi Bosanac, uvijek ćeš dobro proći u Srbiji - nek' ti je sa srećom.

Samo, pošto si već rekao da nisi imao nikakvih dubljih rasprava o bilo kojoj od bitnih ili aktuelnih tema s domaćinima u Srbiji - na osnovu čega ti ovdje iznosiš bilo kakve tvrdnje o običnom narodu u Srbiji? Pri tome si se, ako se ne varam, odlučio osporiti tvrdnju da je četništvo rašireno u Srbiji.

Četnici su tamo toliko cool da je to strašno. To uključuje i mladu, urbanu raju.
Pa cetnik mislis da ce sutiti i piti saliti se sa izdajnikom vere i boga jos ugostiti i sve :lol: valjda bi krenuo sam o politici i ne znam cemu :D a i nisam vidio brade ni kokarde da nose :lol:
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#45461 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by animals »

Maraschino wrote: 16/06/2020 23:40
animals wrote: 16/06/2020 23:32

Nijemci zavedeni..
ma da..
isto ko i mi Hrvati..
kao i Srbi..
postoje narodi, koji mrze druge..
zasto, to je tesko objasniti, seze u proslost..
jel ti narodi mrze pojedinca ili kolektiv..
nromala kolektiv, jer pojedinca nisu ni dozivjeli..
sadasnji bolesnici su Srbi, hoce li ozdrraviti, do njih je..
citav svijet je bolestan, samo pitanje trenutka je kad ce to pokazati..
i moras u datom trenutku biti jaci od zrtve i eto genocida..
moras biti djubre pa pociniti genocid!!!

nije jak onaj koji drugog srusi nego onaj ko se od toga suzdrzi.
Englezi, Nijemci, Turci..Kinezi, Japanci..
samo jedni od genocidasa..
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#45462 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Maraschino »

animals wrote: 16/06/2020 23:28 Sutra ce te vas vecina otici na Cecin koncert u Sarajevu, a ovdje pricate gluposti..
tebi neko mjerilo pa mislis i drugima

drolja ne moze biti nego drolja.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#45463 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by omar little »

porediti njemacku i srbiju po pitanju genocida i kolektivnim nosenjem sa odgovornoscu moze samo sramotno neobrazovan covjek ili bijedno djubre. trece nema.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#45464 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by MorningStar »

horkesh wrote: 16/06/2020 23:08
Duka Dizel II wrote: 16/06/2020 22:59
horkesh wrote: 16/06/2020 22:45

Samo, pošto si već rekao da nisi imao nikakvih dubljih rasprava o bilo kojoj od bitnih ili aktuelnih tema s domaćinima u Srbiji - na osnovu čega ti ovdje iznosiš bilo kakve tvrdnje o običnom narodu u Srbiji?
A priče o četnicima i ratovima su dakako uvek bitne i aktuelne.
Ja kad sednem s nekim Madjarom, nemamo o čemu dublje razgovarati, dok ne pretresemo dogadjaje iz srpsko-madjarskih ratova.

Kojim dobrom si ti uopšte i dolazio u Srbiju?
Jesam li to možda trebao pozivnicu od tebe lično da dobijem da bih smio otići u Srbiju?

Čuj ti, molim te, preispitivanja. Otkud ti u Srbiji :lol:

Kao što sam već naglasio, nekoliko puta, sve je super dok se ne zagrebe patina. A ta patina nije prepričavanje nekih davnih srpsko-mađarskih (?!) ratova, nego nedavna prošlost i osporavanje osnovnih identitetskih stvari današnjice. Molim te lijepo, svako malo na televizijama s nacionalnim frekvencijama gostuju uvaženi lingvisti i etimolozi koji, eto, donose i odluke - odluke! - da se bosanski jezik ne smije zvati tako.

Jbt, u Srbiji i dalje misle da nije bilo opsade Sarajeva, da su Bošnjaci sami sebe granatirali, da je oko Srebrenice stradalo 3.200 civila i slični mitovi. I u to vjeruju svi, od tinejdžera do penzionera, jer - 30-godišnja propaganda. Četničke majice možeš kupiti na Knez Mihajlovoj, Kalemegdanu, autobuskoj stanici, čiča Draža je antifašist i cool lik...

Ali, eto, sve je to, inače, super, just don't mention the war :lol:
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#45465 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by animals »

omar little wrote: 16/06/2020 23:42 porediti njemacku i srbiju po pitanju genocida i kolektivnim nosenjem sa odgovornoscu moze samo sramotno neobrazovan covjek ili bijedno djubre. trece nema.
Ajd prosetaj, da ti ne bi prijavio post..
koji se ti klinac petljas u politiku..
idi pravi corbu...i ako si meni rekla da sam djubre, nemoj da ti sjebem sve po spisku...
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#45466 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by horkesh »

MorningStar wrote: 16/06/2020 23:41
horkesh wrote: 16/06/2020 22:45
MorningStar wrote: 16/06/2020 22:34

Pa sjedi u sarajevu sa 10 jarana pocni o politici ratu historiji i vjeri pa ces se posvadjati... to su teme koje se zaobilaze ako neces da se jarcis sto kazu :D
Slobodno ti izbjegavaj, nemam ništa protiv. Tvoj život, živi ga kako hoćeš. AKo si voljan da šutiš i smijuljiš se te da budeš (samo) šaljivi Bosanac, uvijek ćeš dobro proći u Srbiji - nek' ti je sa srećom.

Samo, pošto si već rekao da nisi imao nikakvih dubljih rasprava o bilo kojoj od bitnih ili aktuelnih tema s domaćinima u Srbiji - na osnovu čega ti ovdje iznosiš bilo kakve tvrdnje o običnom narodu u Srbiji? Pri tome si se, ako se ne varam, odlučio osporiti tvrdnju da je četništvo rašireno u Srbiji.

Četnici su tamo toliko cool da je to strašno. To uključuje i mladu, urbanu raju.
Pa cetnik mislis da ce sutiti i piti saliti se sa izdajnikom vere i boga jos ugostiti i sve :lol: valjda bi krenuo sam o politici i ne znam cemu :D a i nisam vidio brade ni kokarde da nose :lol:
Vidio sam ja dosta i kokardi i brada u Srbiji, ali već si rekao da ti na takve stvari ne obraćaš pažnju, pa hajde de, ni po muke. Ti ideš tamo da se družiš s urbanom rajom, šutiš o, nedobog, škakljivim temama i da se nikome ne zamjeriš. Pošteno.

Nisu četnici samo oni što nose kokarde i brade. Ratko Mladić je uvijek bio uredno obrijan, ali je nosio kokarde, a i bulaznio o "osveti Turcima". Vidiš, to je četnik. Četništvo je ideologija.

Ti misliš da su četnici samo oni što nose brade, kokarde i crne majice s lobanjom? Stvarno si sladak :-)
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#45467 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Maraschino »

animals wrote: 16/06/2020 23:41
Maraschino wrote: 16/06/2020 23:40

moras biti djubre pa pociniti genocid!!!

nije jak onaj koji drugog srusi nego onaj ko se od toga suzdrzi.
Englezi, Nijemci, Turci..Kinezi, Japanci..
samo jedni od genocidasa..
Izostavio si Ruandu, zaboli me kita za sve nabrojane.
Meni valja zivjeti pored Srba i Hrvata a ne pored Madjara.
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#45468 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by horkesh »

MorningStar wrote: 16/06/2020 23:43
horkesh wrote: 16/06/2020 23:08
Duka Dizel II wrote: 16/06/2020 22:59

A priče o četnicima i ratovima su dakako uvek bitne i aktuelne.
Ja kad sednem s nekim Madjarom, nemamo o čemu dublje razgovarati, dok ne pretresemo dogadjaje iz srpsko-madjarskih ratova.

Kojim dobrom si ti uopšte i dolazio u Srbiju?
Jesam li to možda trebao pozivnicu od tebe lično da dobijem da bih smio otići u Srbiju?

Čuj ti, molim te, preispitivanja. Otkud ti u Srbiji :lol:

Kao što sam već naglasio, nekoliko puta, sve je super dok se ne zagrebe patina. A ta patina nije prepričavanje nekih davnih srpsko-mađarskih (?!) ratova, nego nedavna prošlost i osporavanje osnovnih identitetskih stvari današnjice. Molim te lijepo, svako malo na televizijama s nacionalnim frekvencijama gostuju uvaženi lingvisti i etimolozi koji, eto, donose i odluke - odluke! - da se bosanski jezik ne smije zvati tako.

Jbt, u Srbiji i dalje misle da nije bilo opsade Sarajeva, da su Bošnjaci sami sebe granatirali, da je oko Srebrenice stradalo 3.200 civila i slični mitovi. I u to vjeruju svi, od tinejdžera do penzionera, jer - 30-godišnja propaganda. Četničke majice možeš kupiti na Knez Mihajlovoj, Kalemegdanu, autobuskoj stanici, čiča Draža je antifašist i cool lik...

Ali, eto, sve je to, inače, super, just don't mention the war :lol:
Leba ti, kojeg mi klinca ti odgovaraš na post u kojem ja repliciram nekom drugom?

I to, vrlo originalno i neočekivano, sa simpatičnim video uratkom gdje su svi isti :lol: Očekujem od tebe da sada uzmeš Duku za ruku i šapneš mu kako "nismo svi isti" i da "budala ima na svim stranama" :roll:

Ti si svoje već rekao i, iskreno, ne znam šta imaš ovdje više doprinijeti. Ti ideš tamo, šutiš k'o pravi anacionalni miš kakve u Beogradu vole i - tebi je dobro! Niko to ne spori, uživaj.

Ovdje se, ipak, ne bi više trebao javljati ;-) Te relativizacije već odavno nisu čak ni naivno simpatične.
Last edited by horkesh on 16/06/2020 23:50, edited 1 time in total.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#45469 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by MorningStar »

horkesh wrote: 16/06/2020 23:46

Vidio sam ja dosta i kokardi i brada u Srbiji, ali već si rekao da ti na takve stvari ne obraćaš pažnju, pa hajde de, ni po muke. Ti ideš tamo da se družiš s urbanom rajom, šutiš o, nedobog, škakljivim temama i da se nikome ne zamjeriš. Pošteno.

Nisu četnici samo oni što nose kokarde i brade. Ratko Mladić je uvijek bio uredno obrijan, ali je nosio kokarde, a i bulaznio o "osveti Turcima". Vidiš, to je četnik. Četništvo je ideologija.

Ti misliš da su četnici samo oni što nose brade, kokarde i crne majice s lobanjom? Stvarno si sladak :-)
Samo digresija , znas li sta je konkretno kokarda ?


Nego ne sumnjam da po brdima ima svega i svacega a licno sam jednom greskom otisao za bg preko sekovica i mogu ti reci da tamo su cetnici i to mnogo jasno i otvoreno a to u srbiji nisam vidio ...

Ratko mladic nije bio cetnik nego zlocinac,krvolok i sljedbenik velikosrpske politike - cetnik je nesto drugo taj dio ti ostavljam da citas. :wink:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#45470 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by MorningStar »

horkesh wrote: 16/06/2020 23:49
MorningStar wrote: 16/06/2020 23:43
horkesh wrote: 16/06/2020 23:08

Jesam li to možda trebao pozivnicu od tebe lično da dobijem da bih smio otići u Srbiju?

Čuj ti, molim te, preispitivanja. Otkud ti u Srbiji :lol:

Kao što sam već naglasio, nekoliko puta, sve je super dok se ne zagrebe patina. A ta patina nije prepričavanje nekih davnih srpsko-mađarskih (?!) ratova, nego nedavna prošlost i osporavanje osnovnih identitetskih stvari današnjice. Molim te lijepo, svako malo na televizijama s nacionalnim frekvencijama gostuju uvaženi lingvisti i etimolozi koji, eto, donose i odluke - odluke! - da se bosanski jezik ne smije zvati tako.

Jbt, u Srbiji i dalje misle da nije bilo opsade Sarajeva, da su Bošnjaci sami sebe granatirali, da je oko Srebrenice stradalo 3.200 civila i slični mitovi. I u to vjeruju svi, od tinejdžera do penzionera, jer - 30-godišnja propaganda. Četničke majice možeš kupiti na Knez Mihajlovoj, Kalemegdanu, autobuskoj stanici, čiča Draža je antifašist i cool lik...

Ali, eto, sve je to, inače, super, just don't mention the war :lol:
Leba ti, kojeg mi klinca ti odgovaraš na post u kojem ja repliciram nekom drugom?

I to, vrlo originalno i neočekivano, sa simpatičnim video uratkom gdje su svi isti :lol: Očekujem od tebe da sada uzmeš Duku za ruku i šapneš mu kako "nismo svi isti" i da "budala ima na svim stranama" :roll:

Ti si svoje već rekao i, iskreno, ne znam šta imaš ovdje više doprinijeti. Ti ideš tamo, šutiš k'o pravi anacionalni miš kakve u Beogradu vole i - tebi je dobro! Niko to ne spori, uživaj.

Ovdje se, ipak, ne bi više trebao javljati ;-) Te relativizacije već odavno nisu čak ni naivno simpatične.
Leba ti kojeg klinca ti odgovaras na post kojem ja repliciram maraschinu ? :D

Ne pravim se ja nista, ja sam Bosanac pa Jugosloven - sto se tice javljanja mislim da ti nisi neki faktor da odlucujes ko bi se trebao javljati a ko ne :wink:
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#45471 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by animals »

Maraschino wrote: 16/06/2020 23:49
animals wrote: 16/06/2020 23:41
Maraschino wrote: 16/06/2020 23:40

moras biti djubre pa pociniti genocid!!!

nije jak onaj koji drugog srusi nego onaj ko se od toga suzdrzi.
Englezi, Nijemci, Turci..Kinezi, Japanci..
samo jedni od genocidasa..
Izostavio si Ruandu, zaboli me kita za sve nabrojane.
Meni valja zivjeti pored Srba i Hrvata a ne pored Madjara.
Ja ne moram sa srecom..
ali moram sa sto drugi naroda...
upetljao sam se ovdje u nesto bezvezno..
necu vise da napisem nista, jer mi se tlak vec podigao..
jebala vas i Srbija i Hrvatska...
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#45472 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by horkesh »

MorningStar wrote: 16/06/2020 23:49
horkesh wrote: 16/06/2020 23:46

Vidio sam ja dosta i kokardi i brada u Srbiji, ali već si rekao da ti na takve stvari ne obraćaš pažnju, pa hajde de, ni po muke. Ti ideš tamo da se družiš s urbanom rajom, šutiš o, nedobog, škakljivim temama i da se nikome ne zamjeriš. Pošteno.

Nisu četnici samo oni što nose kokarde i brade. Ratko Mladić je uvijek bio uredno obrijan, ali je nosio kokarde, a i bulaznio o "osveti Turcima". Vidiš, to je četnik. Četništvo je ideologija.

Ti misliš da su četnici samo oni što nose brade, kokarde i crne majice s lobanjom? Stvarno si sladak :-)
Samo digresija , znas li sta je konkretno kokarda ?


Nego ne sumnjam da po brdima ima svega i svacega a licno sam jednom greskom otisao za bg preko sekovica i mogu ti reci da tamo su cetnici i to mnogo jasno i otvoreno a to u srbiji nisam vidio ...

Ratko mladic nije bio cetnik nego zlocinac,krvolok i sljedbenik velikosrpske politike - cetnik je nesto drugo taj dio ti ostavljam da citas. :wink:
Vjeruj, kako vrijeme prolazi, tako počinjem misliti da ti više nisi simpatični malograđanin koji brine samo za svoju guzicu. Takvih ima puuuno - nisi ti tako originalan kako misliš ;-)

Sada počinjem misliti da si ti jedan obični relativista i, na žalost, jedan od brojnih koji pokušavaju da se dodvore onim drugima tako što uriniraju po onome što oni percipiraju kao svoje - ali ne svoje.

Mladić, Šekovići, kokarda... Jesi li mogao još šta udrobiti? Sunce ti žarko, to poredi Šekoviće sa Beogradom i Novim Sadom, sve mrtvo ozbiljno :lol: I, šta veliš, ako ne nosi bradu i kokardu - nije to četnik, jelda? :thumbup:
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#45473 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by horkesh »

MorningStar wrote: 16/06/2020 23:51
horkesh wrote: 16/06/2020 23:49
MorningStar wrote: 16/06/2020 23:43

Leba ti, kojeg mi klinca ti odgovaraš na post u kojem ja repliciram nekom drugom?

I to, vrlo originalno i neočekivano, sa simpatičnim video uratkom gdje su svi isti :lol: Očekujem od tebe da sada uzmeš Duku za ruku i šapneš mu kako "nismo svi isti" i da "budala ima na svim stranama" :roll:

Ti si svoje već rekao i, iskreno, ne znam šta imaš ovdje više doprinijeti. Ti ideš tamo, šutiš k'o pravi anacionalni miš kakve u Beogradu vole i - tebi je dobro! Niko to ne spori, uživaj.

Ovdje se, ipak, ne bi više trebao javljati ;-) Te relativizacije već odavno nisu čak ni naivno simpatične.
Leba ti kojeg klinca ti odgovaras na post kojem ja repliciram maraschinu ? :D

Ne pravim se ja nista, ja sam Bosanac pa Jugosloven - sto se tice javljanja mislim da ti nisi neki faktor da odlucujes ko bi se trebao javljati a ko ne :wink:
Provjeri ti, o cool Jugoslovenu, kome si ti replicirao.

To bi nacije mirilo, a ne zna ni quote uraditi kako treba :roll:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#45474 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by MorningStar »

horkesh wrote: 16/06/2020 23:53

Vjeruj, kako vrijeme prolazi, tako počinjem misliti da ti više nisi simpatični malograđanin koji brine samo za svoju guzicu. Takvih ima puuuno - nisi ti tako originalan kako misliš ;-)

Sada počinjem misliti da si ti jedan obični relativista i, na žalost, jedan od brojnih koji pokušavaju da se dodvore onim drugima tako što uriniraju po onome što oni percipiraju kao svoje - ali ne svoje.

Mladić, Šekovići, kokarda... Jesi li mogao još šta udrobiti? Sunce ti žarko, to poredi Šekoviće sa Beogradom i Novim Sadom, sve mrtvo ozbiljno :lol: I, šta veliš, ako ne nosi bradu i kokardu - nije to četnik, jelda? :thumbup:
Pa znas li sta je cetnik... mislim sta je tvoja definicija ?

Kako ja to uriniram po "svome" ? de samo pojasni ?


A za mladica sekovice i to ... savjetujem malo citanja i tako. :wink:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#45475 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Maraschino »

MorningStar wrote: 16/06/2020 23:49
horkesh wrote: 16/06/2020 23:46

Vidio sam ja dosta i kokardi i brada u Srbiji, ali već si rekao da ti na takve stvari ne obraćaš pažnju, pa hajde de, ni po muke. Ti ideš tamo da se družiš s urbanom rajom, šutiš o, nedobog, škakljivim temama i da se nikome ne zamjeriš. Pošteno.

Nisu četnici samo oni što nose kokarde i brade. Ratko Mladić je uvijek bio uredno obrijan, ali je nosio kokarde, a i bulaznio o "osveti Turcima". Vidiš, to je četnik. Četništvo je ideologija.

Ti misliš da su četnici samo oni što nose brade, kokarde i crne majice s lobanjom? Stvarno si sladak :-)
Samo digresija , znas li sta je konkretno kokarda ?


Nego ne sumnjam da po brdima ima svega i svacega a licno sam jednom greskom otisao za bg preko sekovica i mogu ti reci da tamo su cetnici i to mnogo jasno i otvoreno a to u srbiji nisam vidio ...

Ratko mladic nije bio cetnik nego zlocinac,krvolok i sljedbenik velikosrpske politike - cetnik je nesto drugo taj dio ti ostavljam da citas. :wink:
Ne karikiraj ziv bio cetnika.
Znas li sta znaci kokarda, sta predstavlja subara, pa svako ima bradu...i svaki elemenat pojedinacno nije strasno ali sve skupa cine cetnika iz filmova.
Naravno da postoje salonski kao Mladic i dosta trenutnih politicara u Srbiji(Vucic, Nikolic, Seselj...)
Mladicu su cetnici ubili clanove porodice i to mu nije bio problem da im oprosti i da se druzi sa takvima a da se sveti Turcima alo Turcima.
I Nijemce je zaboravio ali Turke nije.
Post Reply