Dešavanja u Srbiji

User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#41601 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Maraschino »

Sve je ovo dogovorena igranka.

Ovo ce se raspetljati u ovoj godini.
User avatar
pici
Posts: 43579
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#41602 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by pici »

yes yes yes yes... kosovo se vrnut matici a bangladestani ce priznat da poticu od nebeskog naroda... dok su Ćetalji na Ćelu drzave nema nista od napretka.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#41603 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by славянин »

Maraschino wrote:Odavno nisam cuo predsjednika jedne drzave da moli. Cuj da nekoga molis da ti dozvoli izvoz robe na njegovo trziste, onda znas koliko je sati.
Prvo se bio nesto ono ljutio kao digo nos a nakon onog zasjedanja u un u i objasnenja amerike da je kosovo nezavisno , nekako sad taj “cvrsti” sta olabavi :lol:

Nego poenta je da sada mole da se ukine carina da nastave pregovore a frka oko vojske kosova apsolutno zaboravljena ;-)
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#41604 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Matzan »

Image
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#41605 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Maraschino »

Uh da je Korax znao pa pored Vucica nacrtati manje Vulina, Dacica, Djurica, Stefanovica...
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11527
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#41606 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by japin_mutapi »

ovi protesti „opozicije" su fol da se raspisu vanredni izbori
sns ce uzeti 60% + glasova i posle toga ide priznanje kosova
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#41607 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by mO k3 »

Matzan wrote:Image
Fali tu jos nesto ...
Dodik koji je na lancu vucicu
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#41608 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Maraschino »

japin_mutapi wrote:ovi protesti „opozicije" su fol da se raspisu vanredni izbori
sns ce uzeti 60% + glasova i posle toga ide priznanje kosova

Nikada Srbija nece priznati Kosovo niti se to od njih trazi.


...a i zakasnio je za Nobelovu nagradu.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#41609 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Kikibombona »

Tomahawk11 wrote:Politika.
Evo vidiš, Srbija spremna na nastavak dijaloga, šta to treba da znači?
Kupovanje vremena, sisanje vesla, presipanje iz šupljeg u prazno?
Ono, koji dijalog ako kažeš da nećeš priznati Kosovo i da gledaš da to osporava svako onaj na koga imaš uticaj ili si dobar s njim?

Kosovari su jasno rekli, vi nas priznate, mi ukinemo takse.
To znaci da je Srbija spremna na dijalog iz kojeg ce dobiti nesto. Srbija je spremna priznati Kosovo ako ce dobiti nesto zauzvrat - autonomiju za Srbe ili dio teritorija.

Albancima je tesko bilo sta dati. Sa autonomijom ce imati kamen u cipeli, sa odricanjem dijela teritorija gube znacajne prirodne resurse.

Kosovsko pitanje je zato veoma tesko.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#41610 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Tomahawk11 »

Kikibombona wrote:
Tomahawk11 wrote:Politika.
Evo vidiš, Srbija spremna na nastavak dijaloga, šta to treba da znači?
Kupovanje vremena, sisanje vesla, presipanje iz šupljeg u prazno?
Ono, koji dijalog ako kažeš da nećeš priznati Kosovo i da gledaš da to osporava svako onaj na koga imaš uticaj ili si dobar s njim?

Kosovari su jasno rekli, vi nas priznate, mi ukinemo takse.
To znaci da je Srbija spremna na dijalog iz kojeg ce dobiti nesto. Srbija je spremna priznati Kosovo ako ce dobiti nesto zauzvrat - autonomiju za Srbe ili dio teritorija.

Albancima je tesko bilo sta dati. Sa autonomijom ce imati kamen u cipeli, sa odricanjem dijela teritorija gube znacajne prirodne resurse.

Kosovsko pitanje je zato veoma tesko.
Albanci su tu jasni sa stavom. Priznajte nas (nikakvi dijelovi teritorije ili autonomija ne dolaze u obzir), mi povlačimo takse koje smo uveli.
Teško će Srbija nešto više od toga dobiti.
Kosovu jeste breme to što ih Srbija koči nepriznavanjem, međutim, to breme dosta naslonjeno i na Srbiju.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#41611 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by animals »

Ovaj Vucic moze zavrsiti samo kao Causesku..
nece on mirno predati vlast..
problem je sto ce opet na vlast doci neko slican njemu..
Srpska politicka scena je toliko zatrovana, da ne vidim neku nadu...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#41612 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Kikibombona »

Tomahawk11 wrote:Albanci su tu jasni sa stavom. Priznajte nas (nikakvi dijelovi teritorije ili autonomija ne dolaze u obzir), mi povlačimo takse koje smo uveli.
Teško će Srbija nešto više od toga dobiti.
Kosovu jeste breme to što ih Srbija koči nepriznavanjem, međutim, to breme dosta naslonjeno i na Srbiju.
Ma kakve takse, nemaju snagu natjerati Srbiju na bilo sta. Izvoz Srbije na Kosovo iznosi oko 350 miliona eura. To je prilicno mala cifra. U BiH recimo izvoze oko 1.5 milijardi eura.

Srpska ekonomija nece patiti radi kosovskih taksi. S druge strane Srbija ce koristiti takse u politicke svrhe kako bi uvjerila sto vise drzava da povuku priznanje.

Srbija sigurno nece pristati na ponizavajuci dogovor iz kojeg ne dobijaju nista. Nema politicara koji ce n to pristati. Javnost je zestoko protiv.

S druge strane, sve su prilike da radi taksi pada kosovska vlada. Mnoge evropske drzave se ne slazu sa taksama. Ni Amerika ih ne moze javno podrzati. Haradinaj nije dobio vizu za odlazak u Ameriku sto je snazna poruka.

Kosovo ce povuci takse a obraz ce spasiti tako sto ce reci da se radi o privremenom povlacenju. Sto se tice nastavka pregovora, sve zavisi od Amerike i Evrope. Ne znam koliko su oni saglasni oko toga sta Srbija treba dobiti zauzvrat.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#41613 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Tomahawk11 »

Kikibombona wrote:
Ma kakve takse, nemaju snagu natjerati Srbiju na bilo sta. Izvoz Srbije na Kosovo iznosi oko 350 miliona eura. To je prilicno mala cifra. U BiH recimo izvoze oko 1.5 milijardi eura.

Srpska ekonomija nece patiti radi kosovskih taksi. S druge strane Srbija ce koristiti takse u politicke svrhe kako bi uvjerila sto vise drzava da povuku priznanje.

Srbija sigurno nece pristati na ponizavajuci dogovor iz kojeg ne dobijaju nista. Nema politicara koji ce n to pristati. Javnost je zestoko protiv.

S druge strane, sve su prilike da radi taksi pada kosovska vlada. Mnoge evropske drzave se ne slazu sa taksama. Ni Amerika ih ne moze javno podrzati. Haradinaj nije dobio vizu za odlazak u Ameriku sto je snazna poruka.

Kosovo ce povuci takse a obraz ce spasiti tako sto ce reci da se radi o privremenom povlacenju. Sto se tice nastavka pregovora, sve zavisi od Amerike i Evrope. Ne znam koliko su oni saglasni oko toga sta Srbija treba dobiti zauzvrat.
Kad nema problema, zašto onda Srbija kmeči zbog tih taksi?
Da nešto izmuze za Srbe na sjeveru?

Ma neće se nikad dogovoriti, bar ne dok su ovi ljudi i na jednoj i na drugoj strani.
Ovi su dobili svoje, sad što to škripi, što nije ono baš, šta sad, bolje nego kako je prije bilo.
Srbija opet ima priču za pumpanje javnosti, Kosovo, bla bla...
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#41614 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by animals »

I ja mislim da im te takse sluze kao nova slamka protiv Kosova..
inace im ne znace nista..
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#41615 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by CSKA »

A meni se cini kao da je Vucic platio Haradinaju da uvede takse i da se sada zezaju oko toga :D

Da nije bilo toga, morali bi ici na taj dogovor do kraja godine ili eventualno naredne.

Ovako sada kao pada vlada u Pristini, hoce izbore u Srbiji, stopira se dijalog itd...

Kazem, kao da im je Vucic platio, jer jedino njemu odgovara ovo razvlacenje na sto duzi period.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#41616 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Kikibombona »

Tomahawk11 wrote:Kad nema problema, zašto onda Srbija kmeči zbog tih taksi?
Da nešto izmuze za Srbe na sjeveru?

Ma neće se nikad dogovoriti, bar ne dok su ovi ljudi i na jednoj i na drugoj strani.
Ovi su dobili svoje, sad što to škripi, što nije ono baš, šta sad, bolje nego kako je prije bilo.
Srbija opet ima priču za pumpanje javnosti, Kosovo, bla bla...
Radi se o Vuckovoj predstavi za MZ. On je covjek mira, kumi i moli, poziva na razum albanske barbare. Mislim da su njemu takse odlicno dosle da sebe reklamira u pozitivnom a Albance u negativnom svjetlu.

Drzava Srbija nema veliku stetu od taksi i to ne predstavlja nikakav pritisak. Najebali su pojedini trgovci koji sada moraju traziti neko drugo trziste.

Ako se pita Srbe i Albance, do dogovora sigurno nece doci. Izgleda mi da Evropa zeli zavrsiti kosovsko pitanje radi smirivanja strasti na Balkanu. I sama Evropa ima velikih problema, Britanci izlaze, jaca ekstrema desnica i euroskepticizam, ne treba im plamen nacionalizma na Balkanu. To je moje vidjenje sto ne znaci da je ispravno.

Mislim da za Albance ne radi vrijeme. Njihova ofanziva je zavrsena. Sada inicijativu ima Srbija. Neke zemlje povlace priznanje. Albancima jednako tako ne ide u korist jacanje Kine, Rusije i ekstremne desnice u Evropi. Mislim da bespotrebno rizikuju jer zele sve. Mozda je bolje da se dogovore sa Srbijom oko podjele, ujedine sa Albanijom i zavrse pricu za sva vremena. Moje misljenje. Ovako imaju zamrznut sukob i nikad ne znaju kakvo ce raspolozenje velikih sila biti prema njima za 20-30-50 godina.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#41617 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Tomahawk11 »

Image
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#41618 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by daddy-kool »

Tomahawk11 wrote:Image
:lol:
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#41619 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bodkin »

Tomahawk11 wrote:
Kikibombona wrote:
Ma kakve takse, nemaju snagu natjerati Srbiju na bilo sta. Izvoz Srbije na Kosovo iznosi oko 350 miliona eura. To je prilicno mala cifra. U BiH recimo izvoze oko 1.5 milijardi eura.

Srpska ekonomija nece patiti radi kosovskih taksi. S druge strane Srbija ce koristiti takse u politicke svrhe kako bi uvjerila sto vise drzava da povuku priznanje.

Srbija sigurno nece pristati na ponizavajuci dogovor iz kojeg ne dobijaju nista. Nema politicara koji ce n to pristati. Javnost je zestoko protiv.

S druge strane, sve su prilike da radi taksi pada kosovska vlada. Mnoge evropske drzave se ne slazu sa taksama. Ni Amerika ih ne moze javno podrzati. Haradinaj nije dobio vizu za odlazak u Ameriku sto je snazna poruka.

Kosovo ce povuci takse a obraz ce spasiti tako sto ce reci da se radi o privremenom povlacenju. Sto se tice nastavka pregovora, sve zavisi od Amerike i Evrope. Ne znam koliko su oni saglasni oko toga sta Srbija treba dobiti zauzvrat.
Kad nema problema, zašto onda Srbija kmeči zbog tih taksi?
Da nešto izmuze za Srbe na sjeveru?

Ma neće se nikad dogovoriti, bar ne dok su ovi ljudi i na jednoj i na drugoj strani.
Ovi su dobili svoje, sad što to škripi, što nije ono baš, šta sad, bolje nego kako je prije bilo.
Srbija opet ima priču za pumpanje javnosti, Kosovo, bla bla...
Bas zato, na sav glas kako kosovo unilateralno povlaci stetne poteze bla bla. Ne mozes biti u pregovorima o nekom razgranicenju i priznanju i onda zavrtati kao ruku ovim potezima. Mislim mozes ali moras imati jebenu ruku u tom pokeru, a oni nemaju.

Srbija je skoro potpisala sa turskom ugovor gdje ce vise love izvesti u tursku od ovoga. Znaci ekonomski boli ali ni blizu koliko diplomatski dobija.
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#41620 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by CSKA »

A tek ovaj debil :

Zoran Babić podnosi ostavku

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1500878

Direktor Koridora Srbije se kolima zakucao u naplatnu rampu.Smrtno stradala jedna zena,a petoro povredjeno,ukljucujuci i njega.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#41621 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by seln »

Ne znam gdje da stavim ovu vijest...
Najnovije istraživanje: U Jasenovcu ubijeno 800.000 Srba
Ovim stvarno ne cine nikakvu uslugu zrtvama.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#41622 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by insomnia78 »

CSKA wrote:A tek ovaj debil :

Zoran Babić podnosi ostavku

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1500878

Direktor Koridora Srbije se kolima zakucao u naplatnu rampu.Smrtno stradala jedna zena,a petoro povredjeno,ukljucujuci i njega.
Istini za volju nije on vozio
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#41623 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by CSKA »

Da,sada svaljuju sve na vozaca.Ispada na svoju volju on vozio 500 na sat,a Babic sta ces direktor pa nije nikakav autoritet da mu kaze uspori malo.

Naravno nije ono SNS-ov izum.Jos iz doba DOS-a, ovako su jurcali,sudarali se,ubijali ljude.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#41624 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by spreca »

seln wrote:Ne znam gdje da stavim ovu vijest...
Najnovije istraživanje: U Jasenovcu ubijeno 800.000 Srba
Ovim stvarno ne cine nikakvu uslugu zrtvama.
Ocita laz...znaci ubijano svake godine po 200.000.....ili ubijano svaki dan po 550 osoba u toku 4 godine svaki dan bez pauze....ako uzmemo u obzir da u Jasenovcu su ubijani i jevreji,muslimani,romi,hrvati idr broj ubijanih dnevno vi vio jos veci sto je prakticno nemoguce....trebalo je toliki narod "nafatat".....trebalo je to negdje i zakopati ili spaliti u kavim pecima......i tesko da bi takav zlocin prosao bez medjunarodnog suda kad je rijec o o takvom broju
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#41625 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by spreca »

daddy-kool wrote:
Tomahawk11 wrote:Image
:lol:
jos ce veci belaj biti kad je ufati za kurcinu :lol: :lol: :lol:
Post Reply