Dešavanja u Srbiji

Djokovic
Posts: 91
Joined: 31/07/2018 20:36

#37801 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Djokovic »

zilog wrote:
Djokovic wrote:1. Car Jovan Nenad je bio samozvani srpski car, vladar kratkotrajne nezavisne države (srpskog carstva) na području južne Panonske nizije (današnje Vojvodine) 1526/1527. godine. On se odmah posle Mohačke bitke pojavio između Tise i Dunava na čelu jedne srpske čete, za kratko vreme proterao je Turke iz Bačke i zagospodario nad celom Bačkom, kao i nad delovima Banata i Srema. Time je stvorio jednu kratkotrajnu nezavisnu državu, za čiju je prestonicu izabrao Suboticu. Na vrhuncu moći, Jovan Nenad se u Subotici krunisao za srpskog cara
Najbolji primjer vase mitologije. U ovom slucaju vidimo utrcavanje :lol: na teritoriju koju su Madjari izgubili (oni pali q za uho) poslije mohacke bitke. Kako samo ovo iznadjoste da prikazete kao pobunu protiv Turaka? Njegova pobuna protiv turaka, bez ijedne bitke sa Turcima, se svela na ratovanje sa Madjarima:
https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of ... 91l%C5%91s
https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Sz%C5%91dfalva
On se odmah posle Mohačke bitke pojavio između Tise i Dunava na čelu jedne srpske čete, za kratko vreme proterao je Turke iz Bačke i zagospodario nad celom Bačkom

Sto se tice ratova protiv mađara verovatno misliš na rat protiv onog istog Zapolje kome su Turci dali vlas na delom Ugarske koga su prethodno osvojili i priznali ga za kralja. Sta je trebalo da radi mozda da prizna Tursku vlast kao on ili da ratuje protiv Turskog saveznika.
Last edited by Djokovic on 22/09/2018 15:32, edited 2 times in total.
User avatar
Young Erotica
Posts: 2042
Joined: 09/10/2017 15:44

#37802 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Young Erotica »

zilog wrote:
Young Erotica wrote:
zilog wrote: Onda mi, vjerovatno, mozes pokazati forum u Srbiji, gdje se pise objektivno o komsijama... :lol: :lol:

Vas obrazovni sistem, knjizevnost, filmovi, mediji itd. pocivaju na mitologiji gdje su ostali, narocito Bosnjaci prikazani kao drugorazredni narodi.
Ni rijeci o tome da je Srbija bila lojalan turski vazal, koji se sjetio da se buni tek kada su Turci pali q za uho...
Ne mogu ti pokazati.

Ja nigde za 20 godina skolovanja nisam pročitao da ima neki drugorazredni narod, a ovo oko Turaka je stvarno smešno komentarisati, ako se iko bunio i tukao sa Turcima to smo mi.
Kada i gdje? Mozda uz Turke, kao Stefan, sin Lazarov, 1402. pod Angorom (danasnjom Ankarom):
https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Ankara
Nesto si pročitao pa mislis da sve znas, da Stefan je učestvovao u toj bitci sa 5000 konjanika, jedno brdo tu je nazvano srp gazi zbog iskazane hrabrosti i spašavanje bajazitovih sinova :thumbup: ,inače jedan od najpametnijih vladara u našoj istoriji hvala sto si me podsetio, mogao bih do sutra da ti pišem o njemu, vitez reda zmaja 2 metra bio visok pakao. Ima još jedna sa madjarima, slobodno proguglaj. A da ti pišem od hajdučije, crnogoraca pa evo i Bosne mislim dva ustanka su Srbi počeli, pa u au monarhiji.... Stvarno me mrzi da ti sve to pišem, protiv Turaka smo se najviše na ovim prostorima uz bugare tukli glupo je uopšte dovoditi to u pitanje. Stvarno idemo offtopic I nema potrebe za ovim natezanjem, misli sta hoćeš baš me briga.
zilog
Posts: 7550
Joined: 06/03/2009 11:19

#37803 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zilog »

Djokovic wrote:Misliš protiv onog istog Zapolje kome su Turci dali vlas na delom Ugarske koga su prethodno osvojili i priznali ga za kralja. Sta je trebalo da radi mozda da prizna Tursku vlast kao on ili da ratuje protiv Turskog saveznika.
:lol: :lol:
Zapolja je postao turski vazal tek 1529., a Jovan Nenad je ratovao sa Madjarima 1527. Prije ce biti da je Jovan pomogao Turcima i oslabio Madjare.
zilog
Posts: 7550
Joined: 06/03/2009 11:19

#37804 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zilog »

Young Erotica wrote:Nesto si pročitao pa mislis da sve znas, da Stefan je učestvovao u toj bitci sa 5000 konjanika, jedno brdo tu je nazvano srp gazi
Gdje su srbijanska djeca i ucenici mogli ovo procitati do pojave interneta?
User avatar
Young Erotica
Posts: 2042
Joined: 09/10/2017 15:44

#37805 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Young Erotica »

zilog wrote:
Young Erotica wrote:Nesto si pročitao pa mislis da sve znas, da Stefan je učestvovao u toj bitci sa 5000 konjanika, jedno brdo tu je nazvano srp gazi
Gdje su srbijanska djeca i ucenici mogli ovo procitati do pojave interneta?
U knjigama, postoje biografije a za tvoju informaciju ima nas i koji ne crpimo znanje sa wikipedije.
zilog
Posts: 7550
Joined: 06/03/2009 11:19

#37806 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zilog »

Young Erotica wrote:
zilog wrote:
Young Erotica wrote:Nesto si pročitao pa mislis da sve znas, da Stefan je učestvovao u toj bitci sa 5000 konjanika, jedno brdo tu je nazvano srp gazi
Gdje su srbijanska djeca i ucenici mogli ovo procitati do pojave interneta?
U knjigama, postoje biografije a za tvoju informaciju ima nas i koji ne crpimo znanje sa wikipedije.
Nisi me shvatio, ne mislim na akademsku literaturu, mislim na udzbenike. NEMA. Vaznije je bilo Jovanovo ratovanje protiv Madjara, prikazati kao bunu protiv Turaka.
User avatar
Young Erotica
Posts: 2042
Joined: 09/10/2017 15:44

#37807 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Young Erotica »

Pa ako mislis na osnovnu i srednju skolu ima ali sturo, onaj ko studira istoriju ulazi u sve to dosta dublje sto je i logično. Ja sam zaljubljenik u istoriju, kako svoju isto tako i tudju, nisam stručnjak ali znam ponešto, koga zanima istorija taj će naći i dobro i loše, bar to je danas lako.

A madjari su nas drzali kao pse da čuvamo njihove granice uz lazna obećanja, sta su mislili da moze doveka.
Djokovic
Posts: 91
Joined: 31/07/2018 20:36

#37808 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Djokovic »

zilog wrote:
Young Erotica wrote: Ne mogu ti pokazati.

Ja nigde za 20 godina skolovanja nisam pročitao da ima neki drugorazredni narod, a ovo oko Turaka je stvarno smešno komentarisati, ako se iko bunio i tukao sa Turcima to smo mi.
Kada i gdje? Mozda uz Turke, kao Stefan, sin Lazarov, 1402. pod Angorom (danasnjom Ankarom):
https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Ankara
Uh spisak je podruzi pocev od bitke kod Stefanijane, Maricke bitke, boja na Plocniku u kome je Srpska vojska pobedila Turke, Kosovske Bitke, Opsade Smederava, Opsada novog Brda koje je palo pod Tursku vlast posle dve godine opsade citavih godinu dana posle pada ostatka Srbije, Prvog Srpskog ustanaka i Drugog Srpskog ustanaka, Prvog Srpsko turskog rata, Drugog Srpsko Turskog rata pa sve do Prvi Balkanski rat kojim je Turska vojska konacno isterana sa najveceg dela Balkana.
Last edited by Djokovic on 22/09/2018 17:06, edited 1 time in total.
Djokovic
Posts: 91
Joined: 31/07/2018 20:36

#37809 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Djokovic »

zilog wrote:
Djokovic wrote:Čisto da neko ne pomisli da se Srbi pre Prvog srpskog ustanka nisu bunili protiv Turaka.
Da, zaboravio sam na minus prvi srpski ustanak i minus drugi srpski ustanak. Samo im ime kaze... :lol: :lol: :lol:
To sto se zovu Prvi i Drugi Srpski ustanak ne znaci da ih bilo samo dva. Uostalom i rat koji je izbio 1876 se se zove Prvi Srpsko-Turski rat iako kao sto vidimo nije bio prvi rat između Srba i Turaka. :wink:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#37810 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by insomnia78 »

Vidi Djokaja sto se zado. “Vec dugo citam ovaj forum al sam sad odlucio i da se registrujem” (jedno sedmi put doduse)
User avatar
Young Erotica
Posts: 2042
Joined: 09/10/2017 15:44

#37811 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Young Erotica »

Zahvali se čoveku za investicije
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#37812 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by pici »

evega poČelo se 1389 leta gospodnjeg... ima kaki mostiju za noHanja
bhnapoleon1
Posts: 6502
Joined: 11/05/2014 23:47

#37813 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by bhnapoleon1 »

zilog wrote:
Djokovic wrote:Čisto da neko ne pomisli da se Srbi pre Prvog srpskog ustanka nisu bunili protiv Turaka.
Da, zaboravio sam na minus prvi srpski ustanak i minus drugi srpski ustanak. Samo im ime kaze... :lol: :lol: :lol:
Srbi su više pobuna imali nakon 1815. nego za vrijeme osmanske uprave
zilog
Posts: 7550
Joined: 06/03/2009 11:19

#37814 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zilog »

Djokovic wrote:
zilog wrote:
Djokovic wrote:Čisto da neko ne pomisli da se Srbi pre Prvog srpskog ustanka nisu bunili protiv Turaka.
Da, zaboravio sam na minus prvi srpski ustanak i minus drugi srpski ustanak. Samo im ime kaze... :lol: :lol: :lol:
To sto se zovu Prvi i Drugi Srpski ustanak ne znaci da ih bilo samo dva. Uostalom i rat koji je izbio 1876 se se zove Prvi Srpsko-Turski rat iako kao sto vidimo nije bio prvi rat između Srba i Turaka. :wink:
Opet kada su Turci pali q za usi.

Spominjuci Jovana Nenada si samo potvrdio moje pisanje o vasoj mitologiji, tako vam je i sve ostalo.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#37815 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by vatrogasac »

bhnapoleon1 wrote:
zilog wrote:
Djokovic wrote:Čisto da neko ne pomisli da se Srbi pre Prvog srpskog ustanka nisu bunili protiv Turaka.
Da, zaboravio sam na minus prvi srpski ustanak i minus drugi srpski ustanak. Samo im ime kaze... :lol: :lol: :lol:
Srbi su više pobuna imali nakon 1815. nego za vrijeme osmanske uprave
I više ih izginulo u 8 godina svjetskih ratova nego u 500 godina pod Turcima. Brojeći i one što su ratovali za Turke kao Marko Kraljević. Švabi su zaboravili, ali Turcima nisu još. Osim možda Vučića koji voli turske askere ili Dačića kad zapjeva.
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#37816 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by pici »

Image


zavera BRE!!!
zilog
Posts: 7550
Joined: 06/03/2009 11:19

#37817 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zilog »

Kada ste vec tu i tako ste mi nacitani (duse drage :lol: ), da vas pitam: Koji je uzrok albansko-srpskog neprijateljstva?

Bonus pitanje (blagi off topic): Koliko je pravoslavnih crkvi bilo u gradu Sarajevu, za vrijeme Kraljevine Jugoslavije (prije WW 2)?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#37819 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by insomnia78 »

Ta vecina je u stvari manjina
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#37820 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Maraschino »

Djokovic wrote:Uskoro dolazi Bosnu pa cete imati prilike licno da mu zahvalite na donacijama koje je dao. (Pre dve godine tadašnji premijer, a sada predsednik Srbije Aleksandar Vučić obećao je pomoć Srebrenici od pet miliona evra i to obećanje je realizovano)
Ne treba nama nista od Vucica i Srbije izuzev onoga sto su nam duzni platiti a to kasne godinama, tako da su u debelom minusu. :wink:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#37821 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by LBVIEW »

insomnia78 wrote:Ta vecina je u stvari manjina
I ne samo to, kad se o Mitru radi moras biti politicki korektan i ne smijes generalizirati, dje ces to. :oops: Inace je ok, kako kazu "nedovrseni partizani i zbunjeni FGR-ovci"(sorry Seln za povredu autorskog prava :D ) na onoj drugoj temi. :D
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#37822 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by CSKA »

Vratio se Kesic i njuzovci.I dalje nje znas da li da places ili da se smejes.

Djokovic
Posts: 91
Joined: 31/07/2018 20:36

#37823 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Djokovic »

U Srbiji ima i normalnih pa da vidimo za kako su ti normalni glasali. U Novom Pazaru (koji prema poslednjem popisu ima 77,13% Bošnjaka i 4,09% Muslimana) Aleksandar Vučić je na predsednickim izborima osvojio 74,43 odsto glasova, pokazali su konačni rezultati koje je objavila Sandžačka demokratska partija (SDP). :D
zilog
Posts: 7550
Joined: 06/03/2009 11:19

#37824 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zilog »

Ovo je puno gore:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#37825 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by spreca »

nikad nisam ni pomislio da se to moze desiti....sta vam je ljudi
Post Reply