Dešavanja u Srbiji

breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#52801 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by breuer »

naše je sve od Mitrovice do Karlovca, Karlobaga Virovitice, sjeverno do Osijeka, Dalmacija do Šibenika... :bih:

Dubrovnik je nezavisan do Stona
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5938
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#52802 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by studiorum_tuzlaensis »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/srbija- ... /210429159


Zajednička sjednica, pazi sad, Vlada Srbije i srpske o HE na Drini i srbijanskom aerodromu u Trebinju. Šta li je sljedeće? Vojna baza u Kalinoviku? Ovi bi svi redom bili pohapšeni u državi sa institucijama.

Država nam je definitivno niz vodu puštena... naviknut se treba na ovo izgleda... jebeš Zapadnu obalu i Gazu šta nas ovdje čeka.
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#52803 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Duka Dizel II »

studiorum_tuzlaensis wrote: 29/04/2021 21:18 https://www.klix.ba/vijesti/bih/srbija- ... /210429159


Zajednička sjednica, pazi sad, Vlada Srbije i srpske o HE na Drini i srbijanskom aerodromu u Trebinju. Šta li je sljedeće? Vojna baza u Kalinoviku?
Nije vojna baza, nego nebo...Treba i nebo da date

https://mondo.ba/Info/Region/a1041531/S ... atska.html
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#52804 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by sandzokan »

Duka Dizel II wrote: 29/04/2021 21:51

Nije vojna baza, nego nebo...Treba i nebo da date

https://mondo.ba/Info/Region/a1041531/S ... atska.html
Evo šta vam možemo ponuditi. Oprostite, malo je kriva ali snađite se.

Image
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#52805 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Duka Dizel II »

sandzokan wrote: 29/04/2021 22:08
Duka Dizel II wrote: 29/04/2021 21:51

Nije vojna baza, nego nebo...Treba i nebo da date

https://mondo.ba/Info/Region/a1041531/S ... atska.html
Evo šta vam možemo ponuditi. Oprostite, malo je kriva ali snađite se.
Zar ti nisi iz Sandžaka?
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#52806 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by sandzokan »

Duka Dizel II wrote: 29/04/2021 22:14
Zar ti nisi iz Sandžaka?
Porijeklom. I, šta s tim?
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#52807 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 88Sioux »

Kostantinu se Srbijanci priviđaju i u Moskvi pa je promašio temu, brat napaćeni. Koji ti je kurta Kosta, iskulirolurilaj. :chmoljava:



SsssA! :drndavi:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10468
Joined: 27/04/2021 22:52

#52808 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by tramvajtrojka »

Duka Dizel II wrote: 29/04/2021 21:51
studiorum_tuzlaensis wrote: 29/04/2021 21:18 https://www.klix.ba/vijesti/bih/srbija- ... /210429159


Zajednička sjednica, pazi sad, Vlada Srbije i srpske o HE na Drini i srbijanskom aerodromu u Trebinju. Šta li je sljedeće? Vojna baza u Kalinoviku?
Nije vojna baza, nego nebo...Treba i nebo da date

https://mondo.ba/Info/Region/a1041531/S ... atska.html
sta ovaj levat u skupstini prica citavo nebo pokriva bih kontrola i lova ide u bh budzet a u trebinju mogu izgraditi aerodrom da se leti iz njega za Bihać :lol:
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#52809 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Duka Dizel II »

sandzokan wrote: 29/04/2021 22:16
Duka Dizel II wrote: 29/04/2021 22:14
Zar ti nisi iz Sandžaka?
Porijeklom. I, šta s tim?
Jel ti ko ni Senad nisi bio 40 godina u rodnom kraju?
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#52810 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 88Sioux »

A čime Croatia pokriva nebo? Kanaderima?
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#52811 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by sandzokan »

Duka Dizel II wrote: 29/04/2021 22:22
Jel ti ko ni Senad nisi bio 40 godina u rodnom kraju?
hahah, baš si pažjiv

Idem jednom godišnje, najčešće. Imaš li još neko pitanje o meni?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#52812 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Sanjarko »

costacurta wrote: 29/04/2021 20:09
U Ruskoj ambasadi se pitaju: "Neće li alegorija izaslanika američkog State Departmenta za Zapadni Balkan Palmera postati signal za Bošnjake koji žive u Srbiji, Crnoj Gori, pokrajini Kosovo, Sjevernoj Makedoniji, Hrvatskoj i Sloveniji da je došlo vrijeme za stvaranje 'velike BiH'"?
Znači ako ima neko kome nije bilo jasno evo i zvanično, ustvari BiH je uzrok svih ratova 90tih i njena aspiracija prema SrBskim pokrajinama, dijelom Hrvatskim i Slo........ hajd sve al odkud nam pokrajine u Sloveniji majčin sine?! :shock:
:lol:
Logično bi ondaK bilo i da smo htjedući izazvati milost i naklonost Zapada sami inscenirali Markale, Kapiju, Srebrenicu, Tomašicu, Vasu Miskina, Korićanske Stijene, Bijeljinu, Kozarac, Lomače na Bikavcu, Keraterm, Batkoviće, Omarsku.
E Bošnjaci otkriše vas Baćuške!

Pizdjec Bljaaad
Great Bosnia, from The Austria to the Greece
:bih:

Aj bolesti braćo mila :lol:
Sto toliko mala, a velka? Bosna, veca i od Rokija i od Tokija, od Pacifika do Pacifika.
mishic
Posts: 6083
Joined: 28/04/2011 16:29

#52813 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by mishic »

Fenomen pojave opskurnih šizofrenih likova na političkoj sceni je doista zanimljiv. Još zanimljivije je to što to nije rezervirano samo za mala neuređena društva nego se dogodi da i u najvećim i najrazvijenijim društvima bljesne poneka frizura i poneka figura za koje komotno možemo reći da su psihijatrijski slučajevi. I to nije fenomen samo novijeg doba nego je historijska pozornica prepuna tih "fenomena",

Balkanski narodi u tome nisu nikakav izuzetak jer u širokoj paleti likova koji su se okušali i godinama održavali i održali u najunosnijem zanimanju na ovim prostorima-politici- nema čega se nismo nagledali. I nažalost još gledamo!

Da ne ulazim u cirkus kojekakvih Šešelja, Palmi i dr. sličnih spodoba po Srbiji ili recimo Poplašena, Majkički i dr., po BiH, uz one gnjusobe koje su razmještene po svjetskim kazamatima ili su se pak odatle netom vratili kao gnjusoba Biljana Plavšić npr.,, zadržat ćemo se na dva aktuelna lika čija logika, kada mi nebi bilo žao vrijeđati mazge i magarce, bi bila najpribližnija logici ta dva plemenita stvorenja.

Riječ je o Dodiku i Vulinu. Da ne nabrajamo po ćemu sve ova dva lika spadaju u oličenja primitivizma, prostakluka, egoizma, šovinizma i svih neljudskih i nečasnih osobina koje su sebi priskrbili, osvrnut ćemo se samo na njihovu idiotsku logiku.

Njih dvojica danonočno guslaju o "legitimnom pravu Srba" da žive u jednoj državi. A nikada ni na kraj pameti im nije šta je sa istim takvim pravom Hrvata, Bošnjaka, Albanaca, Crnogoraca, Makedonaca, Bugara, Mađara...?!! Govoriti o pravu Srba nijećući isto takvo pravo bilo kome drugom, u najkraćem je, idiotluk. A dokazati Dodiku ili Vulinu da su idioti nemoguća je misija jer njihov idiotlizam je tako mračan i težak da ga ništa razbiti ne može.

EU je veliki krivac za te idiotske ideje jer ih ne spriječava nego ih podhranjuje ali su krivi i svi balkanski narodi koji su na udaru tog agresivnog srpskog nacifašizma. Krivi su jer niti planiraju niti šta rade na tome da se zjedničkim snagama suprotstave tom nacifašizmu. Ponovo se Srbiji i Srbima pruža mogučnost da biraju i uništavaju jednu po jednu žrtvu kao što su to činili devedesetih.

Hoće li blesavi Dodik i još blesaviji Vulin konačno shvatiti da "njihovo pravo" ne može biti iznad istog takvog prava drugih i još važnije od toga, hoće li i mogu li oni shvatiti, da bi se moglo dogoditi da se neki od tih drugih udruže kako bi zajedničkim snagama stavili do znanja Srbima i Srbiji da pravo nije švedski sto pa da se sa njega za sebe uzima i bira što se želi i ne pomišljajući na to da i drugi pod istim uslovima i na isti način moraju i trebaju moći konzumirati to pravo.
mishic
Posts: 6083
Joined: 28/04/2011 16:29

#52814 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by mishic »

Oružani sukobi na Balkanu više nebi bili ratovi. Bila bi to revolucija u kojoj bi u svakoj zemlji narod oružje okrenuo prema nacionalnim oligarhijama, prema tajkunima koji su ojadili, opljačkali i osiromašili svoje narode. Pravda za kojom se ovdje vapi zahtijeva da narod dobije ono što mu je oteto.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#52815 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by pici »



uci zahiragicu, vidi cojk kako se dupeuvlaČi prdCeniku... alal vera
golman
Posts: 2683
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#52816 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by golman »

:zid: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo:
costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#52817 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by costacurta »

Ja, Takuma Asano, raskinuo sam svoj ugovor sa Partizanom. Nakon što sam se neko vrijeme mučio, odlučio sam da presječem i donesem ovu tešku odluku. Mislim da nisam poštovan od strane kluba, koji duže vrijeme nije isplaćivao moju zaradu na vrijeme i u pravom iznosu. Još postoji dug koji nije izmiren na današnji dan. Niko nije ni reagovao na moje molbe".
:lol:
Ode Velja ode sve niz vodu.

Siux, jesil ti Zvezdaš ili Grobar?
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#52818 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by SamoVasGledam »

costacurta wrote: 02/05/2021 10:46
Ja, Takuma Asano, raskinuo sam svoj ugovor sa Partizanom. Nakon što sam se neko vrijeme mučio, odlučio sam da presječem i donesem ovu tešku odluku. Mislim da nisam poštovan od strane kluba, koji duže vrijeme nije isplaćivao moju zaradu na vrijeme i u pravom iznosu. Još postoji dug koji nije izmiren na današnji dan. Niko nije ni reagovao na moje molbe".
:lol:
Ode Velja ode sve niz vodu.

Siux, jesil ti Zvezdaš ili Grobar?
Board index - Opšte/opće diskusije - Politika - Svijet
costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#52819 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by costacurta »

SamoVasGledam wrote: 02/05/2021 12:06
costacurta wrote: 02/05/2021 10:46
Ja, Takuma Asano, raskinuo sam svoj ugovor sa Partizanom. Nakon što sam se neko vrijeme mučio, odlučio sam da presječem i donesem ovu tešku odluku. Mislim da nisam poštovan od strane kluba, koji duže vrijeme nije isplaćivao moju zaradu na vrijeme i u pravom iznosu. Još postoji dug koji nije izmiren na današnji dan. Niko nije ni reagovao na moje molbe".
:lol:
Ode Velja ode sve niz vodu.

Siux, jesil ti Zvezdaš ili Grobar?
Board index - Opšte/opće diskusije - Politika - Svijet
Al ste ograničeni,
De da nacrtam, gledaj
Siux postavlja vijesti koje govore o blagostanju u Srbiji ja mu pokušavam objasniti da je situacija u zemljama regiona u 5g. isti qrac, manje više. On hvali sistem i zakiva u zvijezde, ja ga činjenicama demantujem, politika, sport, ekonomija....... what's the difference?
Da je on odgovorio da je Grobar ja bih mu prostr'o činjenice o umiješanosti politike, FSS i sporta, a da je Zvezdaš onda još gore obzirom na povezanost samog državnog vrha, navijača, građevinske mafije, nacionalizma. Nisam ga trebao pitati za koga navija jer ovi naši, s ove strane Drine su ili Grobari ili Delije, pomodarstvo, kao moćni brate, ovo ono, keva, ćale mislim pa kao razumeš, klanovi, kavčani, škaljarci......
Nije ba za svakog ni ovo, :roll:
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#52820 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by RunnerX »

Ekonomski tigar je malo posustao.

Srbija podiže 7,6 milijardi evra kredita - zadužiće i decu današnjih generacija
https://www.021.rs/story/Info/Biznis-i- ... acija.html

Čudi me da Vučićevi mediji ovo nisu prenijeli.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#52821 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by General War »

RunnerX wrote: 02/05/2021 23:44 Ekonomski tigar je malo posustao.

Srbija podiže 7,6 milijardi evra kredita - zadužiće i decu današnjih generacija
https://www.021.rs/story/Info/Biznis-i- ... acija.html

Čudi me da Vučićevi mediji ovo nisu prenijeli.
A sta je posustao?
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#52822 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by RunnerX »

General War wrote: 03/05/2021 00:12 A sta je posustao?
Čuj šta je posustao.

U dvije godine će se zadužiti oko 10 milijardi eura (što se zna), svaki ugovor sa Kinezima je tajni, niko ne zna kako i čime garantuju, rade rebalans budžeta u sred godine. Javna je tajna da je stvarni dug preko 70% u odnosu na BDP, a ne 53% koliko se predstavlja Vučićevom friziranom statistikom.

Situacija je daleko od one kakvom je Vučić predstavlja. Krediti idu na potrošnju, a mali dio na projekte koji će donijeti povrat i koji će sami otplaćivati te kredite.

Naravno da će sad koristiti pandemiju kao opravdanje, ali kao što sam prošle godine pisao - doći će mu na naplatu onih 100 eura koje je dijelio narodu u predizbornoj kampanji, svi promašaji i svo silno bahaćenje o najbrže rastućoj ekonomiji Evrope.

Ljudi na jugu još uvijek rade za 200 eura.

SNS je za 8 godina svoje vladavine udvostručio javni dug Srbije, sa 15 na 30 milijardi.

To ti je isto kao kad naši gastarbajteri uzmu Mercedesa na lizing i dođu u Kalesiju i kurče se sa njim.
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#52823 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Duka Dizel II »

RunnerX wrote: 03/05/2021 00:33

Čuj šta je posustao.

U dvije godine će se zadužiti oko 10 milijardi eura (što se zna), svaki ugovor sa Kinezima je tajni, niko ne zna kako i čime garantuju, rade rebalans budžeta u sred godine. Javna je tajna da je stvarni dug preko 70% u odnosu na BDP, a ne 53% koliko se predstavlja Vučićevom friziranom statistikom.

A to se tako radi?
Samo friziraš statistiku i boli te uvo.
Prevariš sve. I MMF i Svetsku Banku i medjunarodne kreditne agencije...
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#52824 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Duka Dizel II »

costacurta wrote: 02/05/2021 12:23

Al ste ograničeni,
De da nacrtam, gledaj
Siux postavlja vijesti koje govore o blagostanju u Srbiji ja mu pokušavam objasniti da je situacija u zemljama regiona u 5g. isti qrac, manje više. On hvali sistem i zakiva u zvijezde, ja ga činjenicama demantujem, politika, sport, ekonomija....... what's the difference?
A stvarno,šta je poenta u tom smislu ove vesti o Japancu Asanu?

Kad su Sarajevo i Željo kupili igrača za milion eura?

Ili još bolje, koliko su prodali igrača za milion eura?
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#52825 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by RunnerX »

Duka Dizel II wrote: 03/05/2021 06:51 Prevariš sve. I MMF i Svetsku Banku i medjunarodne kreditne agencije...
Znam ja ko će se upecati. :lol:

Ne, tako prevariš krezavog glasača iz okoline Niša, koji slijepo vjeruje u priču o ekonomskom tigru i najbrže rastućoj ekonomiji u Evropi.
Duka Dizel II wrote: 03/05/2021 06:59 Kad su Sarajevo i Željo kupili igrača za milion eura?

Ili još bolje, koliko su prodali igrača za milion eura?
Kad su Sarajevo i Željo dugovali državi stotine miliona? U normalnoj državi bi oba kluba već davno bila izbačena u najniži rang takmičenja.
Post Reply