Dešavanja u Srbiji

Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#52876 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Capljina74 »

Prijatelju,
Vjeruj ili ne, ali Srbijance zaboli za BiH. Zaboli ih i za KiM.

Oni ne znaju šta će ni sa sobom.
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#52877 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by SamoVasGledam »

mishic wrote: 09/05/2021 22:49 Tu sm shvtio o kakvom bjesnilu je riječ i ničija pa ni tvoja pomoć oko toga mi ne treba. Ako ti šta znaći uporedi ovako. Jeli normalno da Slovenci, Hrvati, Bošnjaci, Albanci, Makedonci pa evo sada i Crnogorci budu u zabludi prepoznajući fašizam i bjesnilo koje se širi iz Srbije a da je srpska "istina" jedino mjerodavna?
Meni je facinantno kako i dalje ljudi pokušavaju da prodaju ovu priču kao da su se narodi i republike otcepile od Srbije, a ne od Jugoslavije. I onda Srbi su ti koji maštaju o ''Velikoj Srbiji''. Ako su samo Srbi krivi za raspad Jugoslavije i ako niko nije hteo sa njima zašto onda nije formirana nova Jugoslavija bez njih? Ovako priznajete Srbima da su imali moć da utiču i na stvari van svoje avlije. Da razbiju zajedništvo između Bosne, Hrvatske, Slovenije i ostalih.
Samo smešni izgovori i opravdanja. Po istom principu i danas neko može da kaže da bosanski Srbi i Hrvati ne žele ne žele zajedništvo sa Bošnjacima. Da li ti je to nekada palo na pamet? Da traže izgovor u neko islamizmu, viševekovnom ugnjetavanju hrišćana u Bosni od strane komšija muslimana i šta ja znam.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#52878 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by General War »

Droog wrote: 09/05/2021 23:05 Komšiluk nam (BiH) je katastrofa.
Moze se neko praviti mahnit kao ovaj Capljina i ostali, ali svakodnevno se napada drzava BiH. Napadi od susjeda su posebna prica.

Toliko lobiranja, laganja, vrijedjanja, napada na teritorijalni integritet (prije pasivno - sada otvoreno i agresivno), blokirnja institucija, kradje prirodnih resursa u sta je ukljucen komplet vrh obje drzave zajedno sa medijima je nevjerovatan.

A mogu az svaku stavku nabrojanu dodati jos toliko i to sve sa konkretnim dokazima u roku odmah. Cak necu ici puno unazad, samo zadnje 3-4 godine.

A sad nek mi kaze neko, kad je to BH (probosanski-bosnjacki, nazovi kako hoces) politicki vrh udario na susjedne zemlje.

Toliko su se okurazili da su i srbi-crnogorci nadigli i poceli da napadaju BiH a ima ih manje nego u 4 sarajevske opstine.

Ti kazes antifasista i to...ja nesto ne vidim da je ta struja u Srb bitna. Buraz, nema toga u srbiji, mozda u tragovima.
Da malo potrazis po internetu...nebi ti niko morao kazati,nije bas da si se zadao.
Aljo 90 tih
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#52879 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by LBVIEW »

Capljina74 wrote: 09/05/2021 23:05
LBVIEW wrote: 09/05/2021 22:59 Uzalud je sad, nakon predudjenog genocida i UZP nad Bosnjacima, propagirari relativizatorsku pricu.
Opet opravdavaš ubijanje i zatvaranje u logore?

Ti svako malo izlaneš ono što poslije poližeš, a to je da te zaboli neka stvar za mrtve i logore, ako nisu bili logori za tvoj narod.

Ovdje sa čovjekom pričam o ličnom, a ne o tome što ti bulazniš.
Opanak, ne znas protumaciti napisano.
Samo je srpska politika odgovorna za genocid, a srpska i hrvatska i za UZP. Bosnjake necete, nakon svega trpati u tu pricu, ni po masovnosti, ni po sistematicnosti Armija BiH ne moze u istu ravan sa VRS - nema opcine pod srpskom kontrolom, od Prijedora do Foce gdje srpska vojska i policija nisu pocinili masovne zlocine. To sto su u ljeto 92-e isti napravili je genocid na cijelom teritorije samoproglasene srpske drzave, iako je pravno isti dokazan jedino u Srebrenici
Last edited by LBVIEW on 09/05/2021 23:20, edited 1 time in total.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#52880 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Capljina74 »

LBVIEW wrote: 09/05/2021 23:17
Capljina74 wrote: 09/05/2021 23:05
LBVIEW wrote: 09/05/2021 22:59 Uzalud je sad, nakon predudjenog genocida i UZP nad Bosnjacima, propagirari relativizatorsku pricu.
Opet opravdavaš ubijanje i zatvaranje u logore?

Ti svako malo izlaneš ono što poslije poližeš, a to je da te zaboli neka stvar za mrtve i logore, ako nisu bili logori za tvoj narod.

Ovdje sa čovjekom pričam o ličnom, a ne o tome što ti bulazniš.
Opanak, ne znas protumaciti napisano.
Samo je srpska politika odgovorna za genocid, a srpska i hrvatska i za UZP. Bosnjake necete, nakon svega trpati u tu pricu, ni po masovnosti, ni po sistematicnosti Armija BiH ne moze u istu ravan sa VRS - nema opcine pod srpskom kontrolom, od Prijedora do Foce gdje Srpska vojska i policija nisu pocinili masovne zlocinecine. To sto su u ljeto 92-e isti napravili je genocid na cijelom teritorije samoproglasene srpske drzave, iako je pravno isti dokazan jedino u Srebrenici
Opančar si ti, jer si prije rata to jedino i nosio.

Pričam sa čovjekom o ličnim traumama.

Ti svako malo pokažeš pravo lice.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#52881 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by LBVIEW »

Capljina74 wrote: 09/05/2021 23:19
LBVIEW wrote: 09/05/2021 23:17
Capljina74 wrote: 09/05/2021 23:05

Opet opravdavaš ubijanje i zatvaranje u logore?

Ti svako malo izlaneš ono što poslije poližeš, a to je da te zaboli neka stvar za mrtve i logore, ako nisu bili logori za tvoj narod.

Ovdje sa čovjekom pričam o ličnom, a ne o tome što ti bulazniš.
Opanak, ne znas protumaciti napisano.
Samo je srpska politika odgovorna za genocid, a srpska i hrvatska i za UZP. Bosnjake necete, nakon svega trpati u tu pricu, ni po masovnosti, ni po sistematicnosti Armija BiH ne moze u istu ravan sa VRS - nema opcine pod srpskom kontrolom, od Prijedora do Foce gdje Srpska vojska i policija nisu pocinili masovne zlocinecine. To sto su u ljeto 92-e isti napravili je genocid na cijelom teritorije samoproglasene srpske drzave, iako je pravno isti dokazan jedino u Srebrenici
Opančar si ti, jer si prije rata to jedino i nosio.

Pričam sa čovjekom o ličnim traumama.

Ti svako malo pokažeš pravo lice.
Tu suplju, opanak, mozes na kakvom sumskom forumu.
saimidin
Posts: 2796
Joined: 20/05/2011 17:53

#52882 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by saimidin »

Capljina74 wrote: 09/05/2021 23:08 Prijatelju,
Vjeruj ili ne, ali Srbijance zaboli za BiH. Zaboli ih i za KiM.

Oni ne znaju šta će ni sa sobom.
Njih niko nije ni ranije pitao, normalni ljudi se bave svojim poslom, problem su ludjaci kojih itekako ima I po srbiji, kako vidimo dovoljno za vlast

Samo nije jasno kad ce im ovi normalni postati manjina, jel stvarno treba da ih opet bombarduju da dodju pameti
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#52883 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by llull »

Međunarodni sud pravde u Hagu, u tužbi Bosna i Hercegovina protiv Srbije i Crne Gore, utvrdio je da Srbija nije počinila genocid u BiH, niti učestvovala u zavjeri ili bila saučesnik u genocidu. Obrazlažući presudu, predsjednica Međunarodnog suda pravde Rozalin Higins izjavila je da Srbija nije počinila genocid kroz svoje organe ili osobe čija djela bi uključivala odgovornost države prema međunarodnom pravu. Higins je izjavila da je Sud utvrdio da je genocid počinjen na području Srebrenice 1995. godine, ali da masakr nije učinjen prema uputstvima ili pod kontrolom Srbije, niti njenih lidera:

“Nije ustanovljeno da su masakri u Srebrenici izvršeni od strane osoba ili tijela koja imaju status organa odgovorne države. Isto tako se ne može ustanoviti da su ti masakri izvršeni po uputstvima ili usmjerenjima organa odgovorne države, niti da je odgovorna strana imala suštinsku kontrolu nad operacijama. Što se tiče ubistava koja su izvršili ’škorpioni’, paravojna formacija, nije pred ovim sudom dokazano da su se desila po uputstvima ili pod kontrolom organa SRJ.”
https://www.slobodnaevropa.org/a/697008.html

LBVIEW jel ovo bosnjacki ili bosanski forum ??? Cisto da znamo mi drzavljani BIH koji smo drugacijih vjeroispovjesti i nacionalnosti.
Ako bi ti da ovdje imas etnicki cist forum, da nisi malo zastranio u fasizam :D :D :D :D :bih: :bih: :bih:
trocadero
Posts: 2429
Joined: 14/03/2013 13:57

#52884 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by trocadero »

Ne bih da vas remetim u diskusiji...samo bi zamolio šeficu ako može na kratko otključenzi temu majke Crne Gore...ima nekih novosti put Herceg Novog. :D
Hvala unaprijed!
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#52885 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by LBVIEW »

llull wrote: 09/05/2021 23:26
Međunarodni sud pravde u Hagu, u tužbi Bosna i Hercegovina protiv Srbije i Crne Gore, utvrdio je da Srbija nije počinila genocid u BiH, niti učestvovala u zavjeri ili bila saučesnik u genocidu. Obrazlažući presudu, predsjednica Međunarodnog suda pravde Rozalin Higins izjavila je da Srbija nije počinila genocid kroz svoje organe ili osobe čija djela bi uključivala odgovornost države prema međunarodnom pravu. Higins je izjavila da je Sud utvrdio da je genocid počinjen na području Srebrenice 1995. godine, ali da masakr nije učinjen prema uputstvima ili pod kontrolom Srbije, niti njenih lidera:

“Nije ustanovljeno da su masakri u Srebrenici izvršeni od strane osoba ili tijela koja imaju status organa odgovorne države. Isto tako se ne može ustanoviti da su ti masakri izvršeni po uputstvima ili usmjerenjima organa odgovorne države, niti da je odgovorna strana imala suštinsku kontrolu nad operacijama. Što se tiče ubistava koja su izvršili ’škorpioni’, paravojna formacija, nije pred ovim sudom dokazano da su se desila po uputstvima ili pod kontrolom organa SRJ.”
https://www.slobodnaevropa.org/a/697008.html

LBVIEW jel ovo bosnjacki ili bosanski forum ??? Cisto da znamo mi drzavljani BIH koji smo drugacijih vjeroispovjesti i nacionalnosti.
Ako bi ti da ovdje imas etnicki cist forum, da nisi malo zastranio u fasizam :D :D :D :D :bih: :bih: :bih:
Jes vala, ja zaglavio u fasizam, a ne oni koji su isti na terenu 90-tih sprovodili, kao i oni koji ga onako hinjski relativiziraju, a nerijetko i negiraju rekla-kazala argumentima.
Za ovo gore, kako te, bolan nije sramota, nije ustanovljena odgovornost, jer su Sloba & co dobro sakrili tragove pa pravno gledano nisu krivi, a svi dobro znamo da jesu. Ni Arkanovci, a ni ovi Skorpioni nisu u Bosnu pali s neba, vec su dosli u reziji srbijanskog SDB-a. Da ne spominjem kako Srbija jeste kriva za neprijecavanje genocida.
Btw., ako okupacija upravo Istocne Bosne na pocetku rata od strane korpusa iz Srbije nije dovoljna kao dokaz za umjesanost iste u agresiju na Bosnu i Hercegovinu, ne zanm sta jeste.
Last edited by LBVIEW on 10/05/2021 08:42, edited 2 times in total.
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#52886 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Blek Stena »

trocadero wrote: 09/05/2021 23:27 Ne bih da vas remetim u diskusiji...samo bi zamolio šeficu ako može na kratko otključenzi temu majke Crne Gore...ima nekih novosti put Herceg Novog. :D
Hvala unaprijed!
Ukinuli ti putarinu i odmah se foliras ko da si izbore dobio :D
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#52887 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by llull »

Sud koji je donio presudu o Srebrenici koju priznajes je presudio i ovo... ne mozes da se ponasas kao beba " Hocu kakim, necu kakim ".
O okupaciji da ne pricam, misli sta hoces ali sto se tih tvojih okupatora tice 99% posto ih je rodjeno, odraslo i zivjelo u BIH .
Ne funkcionise svijet na principu da se tebi ujutro digne cuna da govoris redom ljudima da su fasisti.

Devdedesete su bile i prosle, sud u Hagu radi svoj posao, a ti smanji dozivljaje sa tjeranjem sa foruma i dodavanjem raznih nadimaka ljudima ovdje.
Zaglajzaces u fasizmu, a da neces ni skontati.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#52888 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by LBVIEW »

llull wrote: 10/05/2021 08:45 Sud koji je donio presudu o Srebrenici koju priznajes je presudio i ovo... ne mozes da se ponasas kao beba " Hocu kakim, necu kakim ".
O okupaciji da ne pricam, misli sta hoces ali sto se tih tvojih okupatora tice 99% posto ih je rodjeno, odraslo i zivjelo u BIH .
Ne funkcionise svijet na principu da se tebi ujutro digne cuna da govoris redom ljudima da su fasisti.

Devdedesete su bile i prosle, sud u Hagu radi svoj posao, a ti smanji dozivljaje sa tjeranjem sa foruma i dodavanjem raznih nadimaka ljudima ovdje.
Zaglajzaces u fasizmu, a da neces ni skontati.
Srpski fasizam je historijska cinjenica, presudjen je u Hagu, sto ti vrlo dobro znas.
Milsis li na na kojekakve oruzane formacije iz Srbije pod patronatom SDB - da okupatori, uz to jos i nevidjeni zlocinci i koljaci, jednom rijecju genocidasi. Ili na Uzicki i Novosadski Korpus, i oni u SU 99 proceanta rodjeni i odrasli u BiH? :oops:

Znam ja sta je MSP u Hagu presudio, kao sto znam i sta se desavalo i ko je za svo zlo 90-tih kriv, ne moras mi ti otvarati o ci - kurac bi krenuli u rat da niste imali Srbiju iza ledja.
Nego, je li bio genocid nad Srbima u NDH-a?
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#52889 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Capljina74 »

llull,
Brate, stipu ga!

Vidiš da ga je rat izuo iz opanaka!
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#52890 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by llull »

Ja sam legalista, i samo legalista. Ako je sud odgovoran za procesuiranje zlocina onda je odgovoran. Ako presudi onda presudi i to je to.
Sud je presudio i to je zavrseno ... tebi se to moze dopasti ili ne, bas kao i drugima ...

I jednom za svagda bi trebao da prestanes da napadas i vrijedjas ljude koji nemaju veze sa zlocinima, doslovno svakog dana izjednacavas djecu rodjenu 20 godina iza rata sa onima koji su pravili zlocine. Ja ne znam sta je fasizam ako to nije.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#52891 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by LBVIEW »

llull wrote: 10/05/2021 09:02 Ja sam legalista, i samo legalista. Ako je sud odgovoran za procesuiranje zlocina onda je odgovoran. Ako presudi onda presudi i to je to.
Sud je presudio i to je zavrseno ... tebi se to moze dopasti ili ne, bas kao i drugima ...

I jednom za svagda bi trebao da prestanes da napadas i vrijedjas ljude koji nemaju veze sa zlocinima, doslovno svakog dana izjednacavas djecu rodjenu 20 godina iza rata sa onima koji su pravili zlocine. Ja ne znam sta je fasizam ako to nije.
To je nuzno, samo nije dovoljno - radi se o velikoj nepravdi zbog koje kod ljudi prorade osjecanja, pa se dozivljava kao cinizam. S toga i moje pitanje tebi u vezi genocida nad Srbima u NDH, sta mislis da neko spomene kako isti nije presudjen, pa se s toga, pravno gledajuci, nije ni desio.
Sto se izjednacaavnja tice, ne valja ti prica - ja sam prozvao konkretno jednog forumasa koji nas ubjedjuje kako u Srbiji nikakvog fasizma nije bilo, po principu "ne vjerujte svojim ocima, vec meni". :oops:
User avatar
pici
Posts: 43579
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#52892 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by pici »

Image

Image

srbija ako ikad udje u europsku zajednicu ja cu sebi qurac odsjec...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#52893 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by General War »

pici wrote: 10/05/2021 10:14 Image

Image

srbija ako ikad udje u europsku zajednicu ja cu sebi qurac odsjec...
Pripremi pilu :mrgreen:
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#52894 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by llull »

LBVIEW wrote: 10/05/2021 10:01
llull wrote: 10/05/2021 09:02 Ja sam legalista, i samo legalista. Ako je sud odgovoran za procesuiranje zlocina onda je odgovoran. Ako presudi onda presudi i to je to.
Sud je presudio i to je zavrseno ... tebi se to moze dopasti ili ne, bas kao i drugima ...

I jednom za svagda bi trebao da prestanes da napadas i vrijedjas ljude koji nemaju veze sa zlocinima, doslovno svakog dana izjednacavas djecu rodjenu 20 godina iza rata sa onima koji su pravili zlocine. Ja ne znam sta je fasizam ako to nije.
To je nuzno, samo nije dovoljno - radi se o velikoj nepravdi zbog koje kod ljudi prorade osjecanja, pa se dozivljava kao cinizam. S toga i moje pitanje tebi u vezi genocida nad Srbima u NDH, sta mislis da neko spomene kako isti nije presudjen, pa se s toga, pravno gledajuci, nije ni desio.
Sto se izjednacaavnja tice, ne valja ti prica - ja sam prozvao konkretno jednog forumasa koji nas ubjedjuje kako u Srbiji nikakvog fasizma nije bilo, po principu "ne vjerujte svojim ocima, vec meni". :oops:
Fasizma je bilo i bice nazalost, i u Srbiji, Hrvatskoj, BiH, Crnoj Gori ... Za Makedoniju i Sloveniju i ne znam iskreno ( nije da nije bilo kvislinga ).
U Svakom zitu kukolja ima ( i jedan fasista je previse a kamo li hiljade ).
trocadero
Posts: 2429
Joined: 14/03/2013 13:57

#52895 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by trocadero »

Blek Stena wrote: 10/05/2021 08:39
trocadero wrote: 09/05/2021 23:27 Ne bih da vas remetim u diskusiji...samo bi zamolio šeficu ako može na kratko otključenzi temu majke Crne Gore...ima nekih novosti put Herceg Novog. :D
Hvala unaprijed!
Ukinuli ti putarinu i odmah se foliras ko da si izbore dobio :D

Nije samo meni, već i tebi, svima nama.
Napokon jedan pametan potez Vlade da nema više putarine i da otkupi koncesiju za Hamovićev slomivrat.
Slabo šta za izbore ...možda zna Rolex analitičar...kažu neka stabilna baza glasača je opala za oko 30%. :D
Bossona
Posts: 5267
Joined: 21/12/2020 03:28

#52896 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bossona »

pici wrote: 10/05/2021 10:14 Image

Image

srbija ako ikad udje u europsku zajednicu ja cu sebi qurac odsjec...

:mrgreen:
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#52897 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 88Sioux »


Emitovanje signala Euronews Srbija počelo na "Dan pobjede"

Euronews je vodeći međunarodni informativni kanal i jedan od najpoznatijih i najkredibilnijih informativnih brendova koji funkcioniše širom Evrope

Euronews Srbija danas je počeo emitovanje svog signal preko Pay TV platformi. Riječ je o posljednjoj fazi prije početka emitovanja programa, koji bi trebalo da zaživi krajem mjeseca.

Euronews Srbija je brendirana afilijacija Euronews-a, koja će emitovati lokalne, regionalne, nacionalne i međunarodne vijesti na TV i digitalnim platformama, u produkciji sopstvenog tima novinara i dopisnika. To je dio šire Euronews mreže koja emituje globalne vijesti na više jezika, iz evropske perspektive, za više od 400 miliona domova, u 160 zemalja.

Na svečanom prijemu povodom početka emitovanja signala novog kanala "Arena Channels Group", domaćini su bili generalni direktor "Telekom Srbija", Vladimir Lučić i generalni direktor "Arena Channels Group", Nebojša Žugić.

"Telekom Srbije je prije više od dvije godine započeo snažan investicioni ciklus sa ciljem da se transformiše u modernu telekomunikacionu kompaniju i lidera u regionu. Osim u standardne telekomunikacione usluga naša kompanija, u skladu sa svjetskim trendovima, ulaže i u razvoj digitalnih servisa kao i u razvoj multimedije i sopstvenih TV sadržaja. Naša ćerka firma, "Arena Channels Group" je u zadnje tri godine imala snažan razvoj, gdje smo osim podizanja kvaliteta sporstkog sadržaja pustili još nekoliko kanala kao što su kanal Superstar koji predstavlja srpsku verziju HBO, kanala sa najboljim filmovima i serijama, muzičke kanale Toxic, Toxic Folk, i Toxic Rep kao i kanale Agro i Balkan Trip. Možemo sa ponosom da istaknemo da preko 3,2 miliona domaćinstava u zemljama bivše Jugoslavije gleda kanale "Arena Channels Group". Sve naše kanale karakteriše veliki kvalitet, profesionalnost i gledanost. Upravo zato, za nas je velika vijest da je Euronews stigao u Srbiju jer je riječ o jednom od najjačih informativnih kanala u svijetu, sigurno najjačoj u Evropi. Ponosni smo na činjenicu da je upravo ovakva korporacija izabrala Telekom Srbiju, kao svog partnera. Za nas je to u isto vreme i velika satisfakciju, velika čast, ali i velika profesionalna obaveza da i u ovom segmentu budemo lideri na tržištu", rekao je Lučić.

Žugić vjeruje da je u pitanju početak uspješne i dugotrajne saradnje, koja će učvrstiti lidersko mjesto "Arena Channels Gropu" u medijskom svijetu.

"Euronews je veliki medijski brend. Uspostavljanjem saradnje sa jednom takvom kompanijom je samo potvrda da smo lideri u regionu. Takođe, imamo i ogromnu obavezu da potvrdimo kvalitet. Hvala svima koji su došli i prisustvovali današnjem događaju. Pokušaćemo da prikažemo jedan moderan koncept televizije, vjerujemo da će gledaoci biti zadovoljni...", rekao je Žugić.

Premijerka Srbije Ana Brnabić zahvalila se "Euronews Srbiji" i cijelom timu jer su donijeli odluku da otvore ovu TV stanicu i pokazali ogromno povjerenje u Srbiju i budućnost u njoj.

"Srbija ima status kandidata za članstvo u EU i to je najvažniji spoljopolitički cilj i u tom smislu dolazak "Euronewsa" je odlična prilika da Srbiju predstavimo drugim evropskim zemljama i da naše ljude upoznamo sa različitim nacijama i kulturama i to je ono što EU čini posebnom. Ali i nas. I ta različitost nas spaja sa EU", naglasila je Brnabić.

Dodala je da je dolazak tako velikog brenda još jedna potvrda "da se Srbija mijenja i da postaje prepoznata na mapi".

"Vaš dolazak u Srbiju predstavlja važan signal i drugim kompanijama da dođu, ulože i posluju u našoj zemlji. I to utiče na kvalitet života građana Srbije. U ovom momentu u Srbiji dolaskom "Euronewsa" mi dobijamo još jedan veliki kredibilan informativan kanal, a to znači za Srbiji više medijskog pluralizma, a takođe i manje senzicionalzma, a više provjerenih i tačnih informacija. Kao predsjednica Vlade želim da kažem da ćemo uvijek biti otvoreni za svaku kritiku, informaciju koja može da poboljša naš rad, a najviše ćemo cijeniti objektivnost, nepristrasnot i kredibilne i provjerene informacije", kazala je premijerka Srbije.

Brnabić je navela i da će "Euronews" za Srbiju značiti i zastupanje i širenje evropskih vrijednosti, "što će nam pomoći na evropskom putu".

"A izuzetno je važno i što vjerujem da će vaše prisustvo doprinijeti kvalitetnijem dijalogu koji je našoj politici neophodan. Vjerujem da ćemo i mi spoznati, preko vašeg rada, zašto do danas nismo imali pravu platformu za jedan takav dijalog i to me raduje jer mislim da je dijalog jedini način da nastavimo brzo i efikasno da sprovodimo reforme koji su nam neophodne. Na vama je, kao medijskim profesionalcima, čini mi se, odgovornost za te promjene koji mediji nose u svakom smislu jer je veliki uticaj koji vaš glas ima na sve sfere društva. A na nama je da vam omogućimo fer i bezbjedno okruženje za rad i da na vaša pitanja odgovaramo uvijek, transparentno i u interesu naroda. Obećavam vam da ćemo u Vladi kao tim raditi na ovome predano jer na kraju dana danas je dan Evrope i dan pobjede nad fašizmom i važno je reći da je sloboda govora jedna od najvažnijih tekovina EU i antifažizma "zaključila je Brnabić.

Ambasador Francuske u Srbij, Žan Luj Falkoni kazao je da mu je drago što je je jedna od najboljih franšiza u Srbiji, te da  vjeruje da će Srbija postići dobre rezultate.

"Pokretanjem kanala, srpski gledaoci će dobiti mogućnost da saznaju vijesti od informativnog kanala koji je posvećen objektivnom, nepristrasnom i preciznom novinarstvu, koje Euronews porodica i njeni mediji promovišu svuda gdje su prisutni", kazao je Falkoni.

Vijesti Euronews Srbija koje se emituju 24 časa dnevno biće moderne, dinamične i brze, prilagođene užurbanom načinu života u 21. vijeku.

"Veoma sam ponosan na mali tim Euronews Srbija, koji je neumorno radio u saradnji sa mojim kolegama u Euronews-u na pravljenju televizije koja će ponuditi prepoznatljive i nezavisne sadržaje publici na srpskom govornom području. Otkako je projekat najavljen u julu 2019, oformili smo fantastičan tim novinara koji su došli iz veoma različitih medija i koji svi dijele strast prema informativnom novinarstvu i nezavisnom izvještavanju. Uvjeren sam da će novinari Euronews Srbija poštovati visoke novinarske standarde i vrijednosti za koje se Euronews oduvijek zalagao", rekao je generalni direktor Euronews Majkl Piters.

Glavni urednik Euronews Srbija Bojan Brkić rekao je da je velika čast voditi tim profesionalaca koji će donijeti novu, evropsku perspektivu svakodnevnim događajima.

"Bićemo posvećeni vrijednostima Euronews-a i naš rad će biti u skladu s najvažnijim principima novinarstva, dok objektivno i nepristrasno budemo izvještavali o unutrašnjim i međunarodnim pitanjima. Nadam se da će publika prepoznati naše napore i pratiti nas na našem putu stvaranja informativnog kanala od povjerenja u Srbiji", naglasio je Brkić.

U strateškom poduhvatu da postane prvi "globalni medij na svijetu", Euronews je od novembra 2018. potpisao pet ugovora s medijskim i telekomunikacionim grupama o "brendiranim afilijacijama", s namjerom da izgradi pouzdan nezavisni informativni kanal u svakoj zemlji. Brendirane afilijacije koje već emituju program obogaćuju ukupnu ponudu Euronews-a profesionalnošću i iskustvom koje su donijeli uređivački timovi u tim zemljama.

Euronews je vodeći međunarodni informativni kanal i jedan od najpoznatijih i najkredibilnijih informativnih brendova koji funkcioniše širom Evrope. Širom svijeta, Euronews se emituje u 160 zemalja i distribuira u skoro 400 miliona domova - uključujući 73 odsto domaćinstava u Evropskoj uniji i Velikoj Britaniji. Svakog mjeseca, Euronews gleda više od 140 miliona ljudi, kako na televiziji, tako i na digitalnim platformama, prema podacima Globalnog veb indeksa za 2020. godinu.
Last edited by 88Sioux on 10/05/2021 11:08, edited 1 time in total.
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#52898 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by HarTar »

Capljina74 wrote: 09/05/2021 21:36
HarTar wrote: 09/05/2021 08:20 Aleksandar Vulin, Vučkov rektalni alpinista u mlađim danima :lol: :lol: :lol: I ono bi da stvara veliku Srbiju, a ni vojsku nije služilo :mrgreen: :lol:

Image
Koju veliku Srbiju?
On ti je bio na sisi Mire Marković. JUL-ovac. Komunista, titoista... Da si ga samo loma slušao tada...

Titovim stazama revolucije ko da je išao.
Sada mu je sva priča o ujedinjenju svih Srba...
User avatar
pici
Posts: 43579
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#52899 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by pici »

Bossona wrote: 10/05/2021 10:56
pici wrote: 10/05/2021 10:14 Image

Image

srbija ako ikad udje u europsku zajednicu ja cu sebi qurac odsjec...

:mrgreen:
jos je entuzijasta za 15 godina... mada je upravu da sve rade zapravo da neudju u EU... neko se umislio da su svicarci :mrgreen:
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#52900 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Capljina74 »

HarTar wrote: 10/05/2021 11:08
Capljina74 wrote: 09/05/2021 21:36
HarTar wrote: 09/05/2021 08:20 Aleksandar Vulin, Vučkov rektalni alpinista u mlađim danima :lol: :lol: :lol: I ono bi da stvara veliku Srbiju, a ni vojsku nije služilo :mrgreen: :lol:

Image
Koju veliku Srbiju?
On ti je bio na sisi Mire Marković. JUL-ovac. Komunista, titoista... Da si ga samo loma slušao tada...

Titovim stazama revolucije ko da je išao.
Sada mu je sva priča o ujedinjenju svih Srba...
Znaš da mu je tetka poslala kintu iz Kanade da uzme stan. Neko ludilo.

Jesi upratio to?

Nema traga o tolikoj lovi, kare slala loma po loma... A cifra stotine hiljada...

Sva je to u pet deka...

Kada im se provali pljačka krene o ugroženosti ili ujedinjenju...
Last edited by Capljina74 on 10/05/2021 11:20, edited 1 time in total.
Post Reply