Dešavanja u Srbiji

User avatar
hatemondays
Posts: 1192
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#53751 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by hatemondays »

llull wrote: 09/08/2021 02:46 Velibor Ostojic ti je iz BIH a ne iz Srbije tako da Srbija nema nista sa njim. A ako ne znas o Pionirskoj ulici u Visegradu treba da se sramis sto ne poznajes tragedije svog naroda, izguglaj malo Pionirska ulica i spaljena kuca. Ja bih se na tvom mjestu sramio.
To sto nema dokaza i presuda ne znaci da se nije desilo je isto kao sto je genocid presudjen samo na prostoru Srebrenice a ne na nivou cijele BIH a ja ne znam niti jednog Bosnjaka koji na to tako gleda.
I ne znam kakve veze ima prica o Foci sa pisanjem o utakmici u Novom Pazaru, hoces da i ja sada izvucem i mantram non sto to sto mi je pola oceve porodice ( preko 20 clanova od toga pola maloljetne djece ) zaklano u avgustu 1941. od strane ustasa iz Celica a pokojni djed pukom srecom pobjegao ispod noza ? Da li to treba da mi bude izgovor za sve.
I pusti me lavova i nejaci, ista su to govna kao i Silajdzic i njegove price o desetinama hiljada silovanih.
Eh drug moj, kao neko kome je pola familije izgorjelo u toj kuci, da ti fino kazem to nije nikakva tragedija mog iliti naseg naroda. Taj zlocin i zlocin na BIkavcu su sinonim srpskog monstruznog uma kojima rat nije bio dovoljan nego izivljavanje nad neduznim je bio ekstaza. Moj dedo je iskocio iz te kuce poluspaljen, sakrio se u obliznjem potoku i zadnje sto je cuo je bio plac bebe stare DVA dana, nemoras guglati citaj i slusaj DVA DANA . I znas sto je gore od tog zlocina sutnja istih usranih komsija kojima su tipovi Milan Lukic and co bili i ostaju heroji, i nemoj nam vaziti o Silajdzicu bogati dok vam radi Vilina Vlas u kojoj su silovane stotine neduznih zena i djevojaka. I nemoj porediti mog dedu, nanu, tetku, dva joj sina, jos jednu tetku sa tvojim izgubljenim u Celicu ( Milanu sigurno nisu plai napamet). Pionirska ni Bikavac nisu zlocini, to su sinonimi sta bezumnici mogu pociniti i jos na kraju biti slavljeni i sakrivani od istih dok ih nije stigla kazna. Ta dva zlocina su upisani u istoriju i nemaju nikakve veze sa tragedijom naseg naroda nego sa tragicnom sudbinom ovih umobolnih pocinilaca zlocina i njihovim pomagacima i navijacima.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#53752 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by llull »

Ja prvi jasno osudjujem ponasanje navijaca i velicanja raznih zlocinaca, i ako ista imam to imam saosjecanje sa svim zrtvama monstruoznih zlocinaca. To samo bolesni i ja kao Srbin se stidim takvih zivotinja koje su cinila takva zvjerstva.
Samo me zanima da li ti smatras da su moji neduzno.preklani u Celickoj rijeci manje vrijedni od tvojih najblizih koje su zlocinci ubili?
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#53753 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by llull »

Sanjarko wrote: 09/08/2021 05:41 A Ustase su Bosnjaci?
Ako znas gdje je Celic i ko zivi u Celicu onda znas ko su. Otac je posle isao u skolu sa sinovima jednog od ubica.
Bossona
Posts: 5142
Joined: 21/12/2020 03:28

#53754 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bossona »

hatemondays wrote: 09/08/2021 07:40
llull wrote: 09/08/2021 02:46 Velibor Ostojic ti je iz BIH a ne iz Srbije tako da Srbija nema nista sa njim. A ako ne znas o Pionirskoj ulici u Visegradu treba da se sramis sto ne poznajes tragedije svog naroda, izguglaj malo Pionirska ulica i spaljena kuca. Ja bih se na tvom mjestu sramio.
To sto nema dokaza i presuda ne znaci da se nije desilo je isto kao sto je genocid presudjen samo na prostoru Srebrenice a ne na nivou cijele BIH a ja ne znam niti jednog Bosnjaka koji na to tako gleda.
I ne znam kakve veze ima prica o Foci sa pisanjem o utakmici u Novom Pazaru, hoces da i ja sada izvucem i mantram non sto to sto mi je pola oceve porodice ( preko 20 clanova od toga pola maloljetne djece ) zaklano u avgustu 1941. od strane ustasa iz Celica a pokojni djed pukom srecom pobjegao ispod noza ? Da li to treba da mi bude izgovor za sve.
I pusti me lavova i nejaci, ista su to govna kao i Silajdzic i njegove price o desetinama hiljada silovanih.
Eh drug moj, kao neko kome je pola familije izgorjelo u toj kuci, da ti fino kazem to nije nikakva tragedija mog iliti naseg naroda. Taj zlocin i zlocin na BIkavcu su sinonim srpskog monstruznog uma kojima rat nije bio dovoljan nego izivljavanje nad neduznim je bio ekstaza. Moj dedo je iskocio iz te kuce poluspaljen, sakrio se u obliznjem potoku i zadnje sto je cuo je bio plac bebe stare DVA dana, nemoras guglati citaj i slusaj DVA DANA . I znas sto je gore od tog zlocina sutnja istih usranih komsija kojima su tipovi Milan Lukic and co bili i ostaju heroji, i nemoj nam vaziti o Silajdzicu bogati dok vam radi Vilina Vlas u kojoj su silovane stotine neduznih zena i djevojaka. I nemoj porediti mog dedu, nanu, tetku, dva joj sina, jos jednu tetku sa tvojim izgubljenim u Celicu ( Milanu sigurno nisu plai napamet). Pionirska ni Bikavac nisu zlocini, to su sinonimi sta bezumnici mogu pociniti i jos na kraju biti slavljeni i sakrivani od istih dok ih nije stigla kazna. Ta dva zlocina su upisani u istoriju i nemaju nikakve veze sa tragedijom naseg naroda nego sa tragicnom sudbinom ovih umobolnih pocinilaca zlocina i njihovim pomagacima i navijacima.
:sad:
Svaka riječ je suvišna, znam sve ali šta reći kada je u pitanju Srbija i njena moralna i ljudska strana običnog svijeta koji ima ovakve ministre kulture,.
Novi srpski ministar kulture Bratislav Petković promovisao knjigu ratnog zločinca Milana Lukića?

Objavljeno: 24.07.2012 / 14:15
Autor: SEEbiz / Pescanik.net
BEOGRAD - Kandidat za budućeg ministra kulture Bratislav Petković upriličio je na pozorišnoj sceni "Moderna garaža" u januaru ove godine tribinu i predstavljanje knjige "Ispovesti haškog sužnja" koju potpisuje optuženi ratni zločinac Milan Lukić, a povodom proslave Svetog Save, piše portal Peščanik.net.
Knjigu je objavila Srpska radikalna stranka 2011. godine, a njen potpisnik, Milan Lukić, pravosnažno je osuđen na doživotnu robiju zbog odgovornosti za dve "žive lomače" u Višegradu gde je spaljeno oko 140 žena, dece i stara, streljanja Bošnjaka na obali Drine i u fabrici "Varda", kao i za ubistvo Hajre Kojić.

Na predstavljanju knjige, pored samog Petkovića, govorili su i Dejan Lučić, Olivera Miletović (TV Palma Plus), Milan Milinković (zagovornik iseljenja Srba sa Kosova u Rusiju) i Ratibor Đurđević (izdavač literature koja se tumači kao antisemitska).



Petković je reditelj, dramski pisac, kolekcionar starina, bibliofil, osnivač i vlasnik kolekcije „Muzeja automobila”, ali i kamerne scene „Moderna garaža”.

Petković je po svemu netipična ličnost za portfelj ministra u novijoj srpskoj istoriji. Potomak je stare beogradske porodice, poznate između ostalog, po poslastičarnici, sada verovatno najstarijoj u Beogradu, koja je generacijama njihovo vlasništvo. Petković je diplomirao pozorišnu režiju u Beogradu, i autor je više poznatih dramskih ostvarenja, među kojima su pojedina ekranizovana. Na beogradskim scenama igrano je više njegovih dramskih tekstova: "Gran pri", "Legija časti", "Cvetovi zla", "Skadar", a reč je često o delima inspirisanim nacionalnom istorijom.
https://www.autonomija.info/novi-minist ... cinca.html
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#53755 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by pici »



jesul to oni sto se volu pa kolju izmedjuse...
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#53756 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by vatrogasac »

Zgadit će Srbiju i Sandžaklijama.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#53757 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by General War »

llull wrote: 09/08/2021 08:10 Ja prvi jasno osudjujem ponasanje navijaca i velicanja raznih zlocinaca, i ako ista imam to imam saosjecanje sa svim zrtvama monstruoznih zlocinaca. To samo bolesni i ja kao Srbin se stidim takvih zivotinja koje su cinila takva zvjerstva.
Samo me zanima da li ti smatras da su moji neduzno.preklani u Celickoj rijeci manje vrijedni od tvojih najblizih koje su zlocinci ubili?
Ovdje se zaboravlja da je negiranje svih zlocina kaznjivo djelo a ne samo srpskih zlocina.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#53758 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Sanjarko »

llull wrote: 09/08/2021 08:13
Sanjarko wrote: 09/08/2021 05:41 A Ustase su Bosnjaci?
Ako znas gdje je Celic i ko zivi u Celicu onda znas ko su. Otac je posle isao u skolu sa sinovima jednog od ubica.
Generalizujes. Bosnjaci su mahom bili u Domobranima, i vecina ih je bila prisilno regrutovana. Moji, deda i dido, obojica prisilno regrutovani u Domobrane sa 16 godina. Dedu komsija Ustasa prisilno regrutovao uz prijetnju da ce ga ubit pred njegovom majkom.

Deda poslije prebjegao u Partizane.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#53759 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by vatrogasac »

Pričao mi jedan djed koji je bio u SS Handžar. Bio jedinac i otac ga krio od svih vojski koje su prolazile kroz selo mu. Komšije ga otužakaju Nijemcima i dok je kosio travu iza kuće onako golog do pasa ga odvedu i daju mu uniformu i pušku, a da nije ni znao u koju vojsku ide. Bio je toliko mlad da nije znao ni šta je SS, a posebno nikada čuo za tu Handžar jedinicu. Na kraju rata Englezi ih pohapsili i smjestili na sjeveru Italije gdje su trebali da se odluče ko će gdje i on se izjasni da hoće u Jugoslaviju jer je bio čiste savjesti. Radio jedno vrijeme kao matičar, a onda se vratio da se bavi voćarstvom. Pričao mi i kako su u njegovom selu jednom partizani izvršili mobilizaciju. Zasvirala harmonika i istrči 5-6 zgodnih partizanki i povedu kolo i ono muška vruća krv počne se upisivati u partizane. :mrgreen: U zaseoku do njegovog sela nekoliko ih otišlo u ustaše. Bilo ih u raznim vojskama iz tog sela.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#53760 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by llull »

Sanjarko wrote: 09/08/2021 12:04
llull wrote: 09/08/2021 08:13

Ako znas gdje je Celic i ko zivi u Celicu onda znas ko su. Otac je posle isao u skolu sa sinovima jednog od ubica.
Generalizujes. Bosnjaci su mahom bili u Domobranima, i vecina ih je bila prisilno regrutovana. Moji, deda i dido, obojica prisilno regrutovani u Domobrane sa 16 godina. Dedu komsija Ustasa prisilno regrutovao uz prijetnju da ce ga ubit pred njegovom majkom.
I

Deda poslije prebjegao u Partizane.
Jarane ako ko ne generalizuje ja ne generalizujem, ovo znam jer znam sta je bilo, znaju ljudi ko je klao po okolnim selima, nisu to stranci vec komsije, pokojni otac znao po imenke ljude koji su ucestvovali u zlocinima. Iste te ustase su upale u Ratkovice i Brnjik ( cista Bosnjacka sela ) i pobile porodicu Ahmeta Kobica Kobe ( ako znas ko je on bio ). Ja ne govorim da su svi bosnjaci ustase ali u Celicu i Vrazicima ih je bilo bas dosta.
I evo da ti jos nesto kazem nakon svega toga, moj pokojni otac neka mu.bog da vjecni mir je u ovom nesrecnom ratu 1992 spasio 2 Hrvatske porodice i 5-6 Bosnjaka od bandita koji su pravili punktove i sa bratom ih prebacio sve do Sibosnice i Humaca. A posle je izvlacio ljude iz zatvora i organizovao.im da se vrate porodicama. Na njega sam ponosan.sto.je bez obzira na proslost ostao.covjek i cista obraza.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#53761 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Sanjarko »

llull wrote: 09/08/2021 13:22
Sanjarko wrote: 09/08/2021 12:04

Generalizujes. Bosnjaci su mahom bili u Domobranima, i vecina ih je bila prisilno regrutovana. Moji, deda i dido, obojica prisilno regrutovani u Domobrane sa 16 godina. Dedu komsija Ustasa prisilno regrutovao uz prijetnju da ce ga ubit pred njegovom majkom.
I

Deda poslije prebjegao u Partizane.
Jarane ako ko ne generalizuje ja ne generalizujem, ovo znam jer znam sta je bilo, znaju ljudi ko je klao po okolnim selima, nisu to stranci vec komsije, pokojni otac znao po imenke ljude koji su ucestvovali u zlocinima. Iste te ustase su upale u Ratkovice i Brnjik ( cista Bosnjacka sela ) i pobile porodicu Ahmeta Kobica Kobe ( ako znas ko je on bio ). Ja ne govorim da su svi bosnjaci ustase ali u Celicu i Vrazicima ih je bilo bas dosta.
I evo da ti jos nesto kazem nakon svega toga, moj pokojni otac neka mu.bog da vjecni mir je u ovom nesrecnom ratu 1992 spasio 2 Hrvatske porodice i 5-6 Bosnjaka od bandita koji su pravili punktove i sa bratom ih prebacio sve do Sibosnice i Humaca. A posle je izvlacio ljude iz zatvora i organizovao.im da se vrate porodicama. Na njega sam ponosan.sto.je bez obzira na proslost ostao.covjek i cista obraza.
Nisam rekao da nije tacno sta kazes, samo iz upisa mi na prvu djelovalo da generaliziras. Izvini. +1
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#53762 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by bingov buraz »

llull wrote: 09/08/2021 01:27 Novi Pazar ???? Klub koji je zelio da stadion nazove Acif Efendija, navijaci koji su imali ove transparente u Srbiji
Image
Pa to bi isto bilo kao kad bi neko npr u Premijer Ligi BIH imao parolu " Bosnjaci ceka vas kuca u Pionirskoj Ulici "
Novi Pazar je uguran u ligu zbog politike, inace su odavno trebali biti u trecem nivou takmicenja.
A ne znam kako si zaobisao ovo
"Topovski udar" je nestručno aktiviran, pa zbog toga nije eksplodirao. Službenici policije odredili su meru zadržavanja do 48 časova A. Ć. (22) iz Novog Pazara zbog osnova sumnje da je izvršio to krivično delo...

BombaTokom drugog poluvremena prema navijačima Partizana, koji su bili u posebnom boksu na južnom kraju istočne tribine, bačen je "topovski udar" oblepljen sa oko pedesetak eksera, saznaje Kurir od izvora bliskog istrazi.

Srećom, nije pao na tribine, među navijače, nego na atletsku stazu, na kojoj ga je policija i pronašla. "Topovski udar" je nestručno aktiviran, pa zbog toga nije eksplodirao
https://mozzartsport.com/fudbal/vesti/s ... are/209243

Skandiranje Ratku Mladicu u Pazaru nema opravdanja, ali manite me proseravanja, samo se sjetim onih SS majica sto je Torcida prodavala i ostala sranja. Ovi Grobari placenici sa Juga su idioti na kub, ali Pazar da nekoga tuzi hahaha ... Pa oni samo imaju srece sto im se Vucic lize sa Muftijom.

Ili mozda ovo od ranije ??

https://radiosarajevo.ba/sport/nogomet/ ... ina/355533
Snimak / Sramotno: Navijači u Novom Pazaru vikali "Ubij Srbina" i "Zakolji Srbina"
A ne,nećemo tako,prvo je bilo ovako

Image

što se i vidi jer u odgovoru piše rešen rebus.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#53763 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by llull »

Samo lagano, pa da dodjes i do Osmanlja. Novi Pazar hronicno.pravi sranja jos sa kraja devedeseih. Redovno su se tukli sa onim.fasistima navijacima.Rada.
konami666
Posts: 2429
Joined: 11/05/2015 21:57

#53764 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by konami666 »

kox wrote: 08/08/2021 23:38
erosbosanceros wrote: 07/08/2021 23:27 Prije 5 godina - nama je veca plata, ne moze se Srbija usporedjivati s nama
Danas - nije im veca, to su lazi, to su manipulacije iako je kod nas 13 nivoa vlasti sa desecima tisuca predsjednika, ministara, zamjenika, zamjenika zamjenika, savjetnika, savjetnika savjetnika, pomocnika, sekretara, vozaca ......... oni su ipak nekako slagali da im je veca
Za 5 godina - nije ni cudo sto im je veca plata kad je kod nas prije 30 godina bio rat

Zivi bili pa vidjeli, Bih je zahvaljujuci stranim investicijama i angazmanu prije svega SADa i ostalih zemalja, te sankcijama stavljenim na SR Jugoslaviju pocetkom 2000ih i kriminalnoj zutoj vlasti bila za Srbiju Amerika. Par godina kasnije i Srbija gazi Bih po svim mogucim ekonomskim parametrima (i sto je najbitnije uz posljednjih godina vise polazne stope) po eurostatu, SnPu, Feechu i svim mjerodavnim institucijama. Bih danas ima manji BDP nego sto je imala prije krize 2008. godine. Standard je takodjer manji jer cijene su porasle mnogo, mnogo vise nego plate itd itd.
U BiH kao cjelini ne znam koliko je situacija bila bolja nego u Srbiji obzirom da je RS uvijek obarao prosjek.
Primanja radnika u FBiH su i dalje veća nego u Srbiji. Prosječna plata u Srbiji je veća 70-ak KM ali tamo nema neoporezivog toplog obroka, prevoza i regresa, dakle sve ulazi u prosječnu platu. U FBiH postoje i ne ulaze u prosječnu platu. Primanje radnika je u prosjeku nekih 100-ak KM i dalje veće u FBiH u odnosu na Srbiju.
Koliko izgooglah GDP per capita je danas u Srbiji isti kao 2008 - 7100 USD. GDP per capita u BiH je 2008 bio 5090 USD, danas je 6180. Ovo je za BiH kao cjelinu. Možda ti imaš neke druge informacije ?
Helem, čini se da u Srbiji ima napretka ali kako i koliko će se tek vidjeti kada se u medijima budu mogle čuti i informacije koje nisu odobrene od strane Vučića. Ovako djeluje kao da postaju ekonomska megasila a u realnosti se preganjaju sa FBiH, a mi sigurno nismo Švicarska.
Da li pokušavaš da kažeš da je FBiH zasebna država ili da RS ne pripada BiH? Kakve to veze ima koji je bolji a koji gori dio jedne zemlje kad se gleda prosjek?
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#53765 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by detroit-mercy »

llull wrote: 09/08/2021 13:22
Sanjarko wrote: 09/08/2021 12:04

Generalizujes. Bosnjaci su mahom bili u Domobranima, i vecina ih je bila prisilno regrutovana. Moji, deda i dido, obojica prisilno regrutovani u Domobrane sa 16 godina. Dedu komsija Ustasa prisilno regrutovao uz prijetnju da ce ga ubit pred njegovom majkom.
I

Deda poslije prebjegao u Partizane.
Jarane ako ko ne generalizuje ja ne generalizujem, ovo znam jer znam sta je bilo, znaju ljudi ko je klao po okolnim selima, nisu to stranci vec komsije, pokojni otac znao po imenke ljude koji su ucestvovali u zlocinima. Iste te ustase su upale u Ratkovice i Brnjik ( cista Bosnjacka sela ) i pobile porodicu Ahmeta Kobica Kobe ( ako znas ko je on bio ). Ja ne govorim da su svi bosnjaci ustase ali u Celicu i Vrazicima ih je bilo bas dosta.
I evo da ti jos nesto kazem nakon svega toga, moj pokojni otac neka mu.bog da vjecni mir je u ovom nesrecnom ratu 1992 spasio 2 Hrvatske porodice i 5-6 Bosnjaka od bandita koji su pravili punktove i sa bratom ih prebacio sve do Sibosnice i Humaca. A posle je izvlacio ljude iz zatvora i organizovao.im da se vrate porodicama. Na njega sam ponosan.sto.je bez obzira na proslost ostao.covjek i cista obraza.
A ko je klao ljude po Koraju :skoljka:, btw u Vrazicima nije bilo ustasa ni handzarovaca, cak stavise, Vrazicane su na strijeljanje odveli handzarovci jer su izmedu Ratkovljana i Vrazicana imali nerazrijesene racune jos od prije rata :skoljka:. Rekao bih da ti je prica malo nategnuta :skoljka:
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#53766 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by llull »

Brkam Vrazice, Humce i Navhioce. Ti se pravis lud i negiras zlocine? Ko je klao u Koraju?
Vec sam nekad ranije pisao da su u Koraj u novembru 1941 upali cetnici a i partizani. Da kazem da je odmazda vjerovatno je bila ali to nije opravdanje za strasan zlocin nad Bosnjacima Koraja. Ako bi izvlacili hronologiju vidio bi niz zlocina prije tog u Koraju.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#53767 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bloo »

Hocete u off.topicu se vratiti.do.ameba?
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#53768 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by kox »

konami666 wrote: 09/08/2021 14:08
kox wrote: 08/08/2021 23:38
U BiH kao cjelini ne znam koliko je situacija bila bolja nego u Srbiji obzirom da je RS uvijek obarao prosjek.
Primanja radnika u FBiH su i dalje veća nego u Srbiji. Prosječna plata u Srbiji je veća 70-ak KM ali tamo nema neoporezivog toplog obroka, prevoza i regresa, dakle sve ulazi u prosječnu platu. U FBiH postoje i ne ulaze u prosječnu platu. Primanje radnika je u prosjeku nekih 100-ak KM i dalje veće u FBiH u odnosu na Srbiju.
Koliko izgooglah GDP per capita je danas u Srbiji isti kao 2008 - 7100 USD. GDP per capita u BiH je 2008 bio 5090 USD, danas je 6180. Ovo je za BiH kao cjelinu. Možda ti imaš neke druge informacije ?
Helem, čini se da u Srbiji ima napretka ali kako i koliko će se tek vidjeti kada se u medijima budu mogle čuti i informacije koje nisu odobrene od strane Vučića. Ovako djeluje kao da postaju ekonomska megasila a u realnosti se preganjaju sa FBiH, a mi sigurno nismo Švicarska.
Da li pokušavaš da kažeš da je FBiH zasebna država ili da RS ne pripada BiH? Kakve to veze ima koji je bolji a koji gori dio jedne zemlje kad se gleda prosjek?
Zato što je ranije napisano da je BiH za Srbiju početkom 2000-ih bila Kalifornija ili tako nešto i kako je Srbija sada doživjela toliki napredak da BiH kaska za njom. BiH u cjelini teško da je bila ispred Srbije a objasnio sam i zašto. Dakle prosjek koji je gledao onaj ko je to napisao je vjerovatno prosjek FBiH a ne BiH.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#53769 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by llull »

Povlacim rucnu :D samo me ovi negatori ratnih zlocina nervirajy
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#53770 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by detroit-mercy »

llull wrote: 09/08/2021 14:41 Brkam Vrazice, Humce i Navhioce. Ti se pravis lud i negiras zlocine? Ko je klao u Koraju?
Vec sam nekad ranije pisao da su u Koraj u novembru 1941 upali cetnici a i partizani. Da kazem da je odmazda vjerovatno je bila ali to nije opravdanje za strasan zlocin nad Bosnjacima Koraja. Ako bi izvlacili hronologiju vidio bi niz zlocina prije tog u Koraju.
Gdje sam ja opravdavao ili negirao zlocine, ja samo kazem da ti je prica oko Vrazica bila nategnuta je handzarovci su pobili x ljudi u tom mjestu i xy ljudi ranili u tom mjestu, btw muslimansko selo stradalo od handzarovaca. Onda se ispravljas jer brkas malo toponie i naravno ubacujes u pricu ustase muslimane. Iako je vec odavno razbijen taj mit kojim se pokusava pokazati masovno ucesce BH muslimana u ustasama.
Ako cemo vec gledati realno na WWII, je li stradalo vise Muslimana od cetnika ili Srba od muslimana ustasa :skoljka:, mada je pomalo glupo brojati zrtve jer svaka zrtva je zrtva, ljudsko bice.
Plus, valjda smo se kao drustvo, kao ljudska rasa u zadnjih 50-60 godina odmakli od tih i takvih poriva i naucili nesto iz jebenog WWII, ili mozda nismo, jer obzirom na ono sto se i dan danas moze cuti i sta je politicki diskurs u mnogim zemljama, malo se je toga naucilo.
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#53771 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by detroit-mercy »

Bloo wrote: 09/08/2021 14:50 Hocete u off.topicu se vratiti.do.ameba?
Ne samo ispravljama krivotvorene navode jer su mi handzarovci na strijeljanje odveli mnogo ljudi iz familije :skoljka:. Prica nema veze sa amebama vec sa bacanjem ljage ne ljudi ili mjesto koje sa zlocinima nema ama bas nikakve veze.
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#53772 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by detroit-mercy »

llull wrote: 09/08/2021 14:51 Povlacim rucnu :D samo me ovi negatori ratnih zlocina nervirajy
Mene vise nerviraju oni kojima se uz gusle servira nesto, pa onda bacaju ljagu na ljude koji sa time nemaju nikave veze :skoljka:
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#53773 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by llull »

Na izlazu iz Celica prema Loparama u Brusnicu sa desne strane imas spomenik jos iz sezdesetih, zastani i procitaj. Na izlaz iz Celica ka Brckom u Pukisu isto imas spomenik i zastani i procitaj. Piraj stare i ugledne Bosnjake iz Celica o tim zlocinima i dobices odgovor.
Handzarovci su streljali i vjesali po Loparama i Jablanici kasnije. Ovo je bilo mnogo ranije i ne pravi.se lud. Niko nije rekao.da su ustase bili Bosnjaci ali u Celickoj Rijeci oko 35 civila su ubili Celicani.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#53774 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by llull »

Zavrsio sam, neka nevine duse nadju mir a svi zlocinci neka gore u paklu.
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#53775 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by detroit-mercy »

llull wrote: 09/08/2021 15:07 Na izlazu iz Celica prema Loparama u Brusnicu sa desne strane imas spomenik jos iz sezdesetih, zastani i procitaj. Na izlaz iz Celica ka Brckom u Pukisu isto imas spomenik i zastani i procitaj. Piraj stare i ugledne Bosnjake iz Celica o tim zlocinima i dobices odgovor.
Handzarovci su streljali i vjesali po Loparama i Jablanici kasnije. Ovo je bilo mnogo ranije i ne pravi.se lud. Niko nije rekao.da su ustase bili Bosnjaci ali u Celickoj Rijeci oko 35 civila su ubili Celicani.
Jesam li ja igdje negirao da se zlocini nisu desili, ja sam se samo nadovezao da to nije bila jednosmjerna ulica nego su stradavali stanovnici sela veoma cesto od ruke mjestana susjednih sela. Ne mozes izdvojiti jednu mikrolokaciju i pricati samo o njoj bez da u obzir uzmes sva desavanja u tom kraju. U Vrazicima su 23 ljudi ubili Ratkovljani i Celicani (handzarovci). To sto sam te ispravio i podcrtao da zlocini u tom kraju nisu bili jednosmjerna ulica ti je izgleda udarilo na ego. Jer na kraju ono sto se desilo u Koraju 41 desilo se opet 92e, citajuci tebe stice se utisak da su u tom kraju samo Srbi stradavali :skoljka:
Post Reply