Dešavanja u Srbiji

Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#52826 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Duka Dizel II »

RunnerX wrote: 03/05/2021 07:49
Duka Dizel II wrote: 03/05/2021 06:51 Prevariš sve. I MMF i Svetsku Banku i medjunarodne kreditne agencije...
Znam ja ko će se upecati. :lol:

Ne, tako prevariš krezavog glasača iz okoline Niša, koji slijepo vjeruje u priču o ekonomskom tigru i najbrže rastućoj ekonomiji u Evropi.
Zabole krezavog glasača iz okoline Niša za makroekonomsku statistiku i friziranje iste.

Nego kako se to varaju medjunarodne finansijske institucije?

Kako MMF i Svetska Banka ne znaju da je javni dug Srbije 70 posto BDP-a, kad je to "javna tajna" koju i Runner sa Klixa zna.

Samo pre mesec dana je Moodys povećao kreditni rejting Srbije.
Misliš da oni ne znaju nešto, što ti znaš i što je javna tajna?
Duka Dizel II wrote: 03/05/2021 06:59 Kad su Sarajevo i Željo kupili igrača za milion eura?

Ili još bolje, koliko su prodali igrača za milion eura?
Kad su Sarajevo i Željo dugovali državi stotine miliona? U normalnoj državi bi oba kluba već davno bila izbačena u najniži rang takmičenja.

Što onda Real Madrid ne izbace u najniži rang takmičenja?
Oni su najzaduženiji klub na svetu.

Zvezda i Partizan su državni klubovi oduvek i oni nisu samo sportsko, već i političko i socijalno pitanje u Srbiji.

To opet nema veze s tvrdnjom da su u regionu svi klubovi u pet deka...Kako može sve biti isto, kad neki igraju proleće u Evropi, a drugi nikad ni jesen dočekali nisu, već po pravilu ispadaju u vreme kupanja na moru.

Jedni stvaraju i prodaju igrače za milione..iz sezone u sezonu, a drugi ne mogu nijednog takvog za 30 godina napraviti.

Možda bi trebalo malo i zadužiti se.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#52827 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by RunnerX »

Duka Dizel II wrote: 03/05/2021 08:14 Zabole krezavog glasača iz okoline Niša za makroekonomsku statistiku i friziranje iste.
Nego kako se to varaju medjunarodne finansijske institucije?
Kako MMF i Svetska Banka ne znaju da je javni dug Srbije 70 posto BDP-a, kad je to "javna tajna" koju i Runner sa Klixa zna.
Samo pre mesec dana je Moodys povećao kreditni rejting Srbije.
Misliš da oni ne znaju nešto, što ti znaš i što je javna tajna?
Krezavi glasač iz Niša se loži na priču o ekonomskom tigru i Vučiću koji je podigrao ekonomiju Srbije na nebeske visine, što je velika obmana.

Pusti te priče, MMF je i Bosni ponudio 1,4 milijarde kredita, RS se zadužuje iako je pred bankrotom, Federacija se može zadužiti koliko hoće. Poenta, kredit se uvijek može dići na ovaj ili onaj način, što nije nikakav pokazatelj uspješne ekonomije, oni uvijek imaju šta da nam uzmu ako ne budemo vraćali kredite.

Poenta je da je Srbija go kuratz ekonomski, kao i svi ostali, jer taj iz Ništa još uvijek radi za 200 eura, a ovaj priča kako su najbolji u Evropi. To je ono što ti braniš, ja ne bih mogao.
Duka Dizel II wrote: 03/05/2021 06:59 Što onda Real Madrid ne izbace u najniži rang takmičenja?
Oni su najzaduženiji klub na svetu.
Zvezda i Partizan su državni klubovi oduvek i oni nisu samo sportsko, već i političko i socijalno pitanje u Srbiji.
To opet nema veze s tvrdnjom da su u regionu svi klubovi u pet deka...Kako može sve biti isto, kad neki igraju proleće u Evropi, a drugi nikad ni jesen dočekali nisu, već po pravilu ispadaju u vreme kupanja na moru.

Jedni stvaraju i prodaju igrače za milione..iz sezone u sezonu, a drugi ne mogu nijednog takvog za 30 godina napraviti.

Možda bi trebalo malo i zadužiti se.
Upravo si uporedio Real sa Zvezdom i Partizanom? :D

Koliko Real Madrid duguje državi na konto poreza?

Naravno da nisu u pet deka, Partizan i Zvezda su svemirski brod za sve naše klubove, o tome je smiješno i diskutovati, isto kao što je recimo Dinamo svemirski brod za Zvezdu i Partizan, svemirski brod na konto finansija, da me pogrešno ne shvatiš i ne ponovo ne kreneš u spinovanje.

Partizan i Zvezda su leglo kriminala, u koje nijedna inspekcija ne smije proviriti nos.
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#52828 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Duka Dizel II »

RunnerX wrote: 03/05/2021 08:30
Duka Dizel II wrote: 03/05/2021 08:14 Zabole krezavog glasača iz okoline Niša za makroekonomsku statistiku i friziranje iste.
Nego kako se to varaju medjunarodne finansijske institucije?
Kako MMF i Svetska Banka ne znaju da je javni dug Srbije 70 posto BDP-a, kad je to "javna tajna" koju i Runner sa Klixa zna.
Samo pre mesec dana je Moodys povećao kreditni rejting Srbije.
Misliš da oni ne znaju nešto, što ti znaš i što je javna tajna?
Krezavi glasač iz Niša se loži na priču o ekonomskom tigru i Vučiću koji je podigrao ekonomiju Srbije na nebeske visine, što je velika obmana.

Pusti te priče, MMF je i Bosni ponudio 1,4 milijarde kredita, RS se zadužuje iako je pred bankrotom, Federacija se može zadužiti koliko hoće. Poenta, kredit se uvijek može dići na ovaj ili onaj način, što nije nikakav pokazatelj uspješne ekonomije, oni uvijek imaju šta da nam uzmu ako ne budemo vraćali kredite.

Poenta je da je Srbija go kuratz ekonomski, kao i svi ostali, jer taj iz Ništa još uvijek radi za 200 eura, a ovaj priča kako su najbolji u Evropi. To je ono što ti braniš, ja ne bih mogao.
Mene samo interesuje tvoja tvrdnja da je javna tajna kako je javni dug Srbije 70% BDP-a.

Eto, interesuje me kako to ti znaš, a najrelevantnije medjunarodne institucije to ne znaju.

To je tvoje standardno šupljiranje, frljanje neegzaktnim podacima u svrhu jeftinog propagandnog poentiranja.

A svi znaju da vola ne možeš ubosti svojim "analizama". :D



Partizan i Zvezda su leglo kriminala, u koje nijedna inspekcija ne smije proviriti nos.
Samo rezultati i igra su bitni ako pričamo o sportskim klubovima.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#52829 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by RunnerX »

Duka Dizel II wrote: 03/05/2021 08:42 Mene samo interesuje tvoja tvrdnja da je javna tajna kako je javni dug Srbije 70% BDP-a.

Eto, interesuje me kako to ti znaš, a najrelevantnije medjunarodne institucije to ne znaju.

To je tvoje standardno šupljiranje, frljanje neegzaktnim podacima u svrhu jeftinog propagandnog poentiranja.

A svi znaju da vola ne možeš ubosti svojim "analizama". :D
Moje analize precizne ko Švicarski Roleks, a tvoji spinovi kao i uvijek nevješti, nezgrapni i uglavnom očajni.

https://www.glasamerike.net/a/srbija-ek ... 56751.html

Naravno da to najrelevantnije institucije znaju, što svakako nije ključni parametar kada su u pitanju zaduženja. U tom slučaju bi Japan davno pukao jer mu je javni dug na 236% BDP-a, ali oni ne lažu za razliku od Vučića i prikazuju stvari onakvima kakve jesu.

Komedija mi je da braniš kvazi-ekonomskog tigra i laži Aleksandra Vučića o najbrže rastućoj ekonomiji Evrope, a radnici na kasama u Nišu rade za 200 eura.
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#52830 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 88Sioux »

costacurta wrote: 02/05/2021 10:46
Ja, Takuma Asano, raskinuo sam svoj ugovor sa Partizanom. Nakon što sam se neko vrijeme mučio, odlučio sam da presječem i donesem ovu tešku odluku. Mislim da nisam poštovan od strane kluba, koji duže vrijeme nije isplaćivao moju zaradu na vrijeme i u pravom iznosu. Još postoji dug koji nije izmiren na današnji dan. Niko nije ni reagovao na moje molbe".
:lol:
Ode Velja ode sve niz vodu.

Siux, jesil ti Zvezdaš ili Grobar?


A ti, navijaš za Zrinjski? EL si se i ti kao i ostali veliki ultras huligani zatvorijo u špajz kad smo bili u poseti 2007. godine? :chmoljava:

Ta se razletela ova pica trkačica... Nisu joj dovoljni Crnogorci, počela da brine i za Srbijance.

Mig mig :run:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24836
Joined: 08/09/2005 20:08

#52831 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Haris.ba »

Srbija nema danas taj famozni 70% dug iznos bdp-a.

Imala je polovinom proslog desetljeca, vjerovatno ce imati i polovinom ovoga.

Vidjecemo kako ce se izvuci. Dolaze neke glavnice na otplatu. Danas para na trzistu ima, kamate su male, tuku ko nece kredit. Do kada ce to trajati pitanje je.

Nema potrebe nipodostavati sta je Vucic uradio za ekonomiju Srbije. Neke stvari je presjekao, neke zamazao, neke pokrenuo.
Gledano za Balkan, puna saka brade.

Potrefile se okolnosti slicne ko u Hrvatskoj za vrijeme buma cestogradnje, iskoristava se prilika, ako nista ostace infrastruktura.

I Vucicu je jasno da Srbija ce jos dugo zadrzati niske plate, jer upravo zato i dolaze fabrike. Svakako uspjeh. Narocito za mnoge pasivne krajeve.
Slicno ko u BiH. Imas izbor raditi za oko 500 eura ili ne raditi, ili u Njemacku.

Na kraju, vidjece se koliko tu ima i sistema, a koliko samo Vucica. Sutra kada ne bude apsolutne vlasti, mogne se u medijima provuci i kakva prica o uticaju fabrika na okolinu, postuju li se standardi....

Sada je bitno gledati cifru radnika koji u prijavljeni i rade.
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#52832 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Duka Dizel II »

RunnerX wrote: 03/05/2021 09:10

Moje analize precizne ko Švicarski Roleks, a tvoji spinovi kao i uvijek nevješti, nezgrapni i uglavnom očajni.

https://www.glasamerike.net/a/srbija-ek ... 56751.html
Tvoje analize su toliko smešne, da si jedno vreme nestao sa teme o Crnoj Gori koliko si se ispromašivao, a isto tako si se frljao "preciznim podacima".

Već te demantuje i ovaj link koji postavljaš.

Tu ne piše da je javni dug Srbije 70% BDP-a, već da bi se sa novim zaduženjem na kraju godine MOGAO približiti tom nivou.

A to opet veze sa vezom nema, što čak i laik može uočiti.

Ako ukupan dug bude 30 milijardi, to neće biti 70% BDP-a...jer ukupan BDP Srbije nije 43 milijarde, već nešto iznad 55 milijardi.

Naravno da to najrelevantnije institucije znaju, što svakako nije ključni parametar kada su u pitanju zaduženja. U tom slučaju bi Japan davno pukao jer mu je javni dug na 236% BDP-a, ali oni ne lažu za razliku od Vučića i prikazuju stvari onakvima kakve jesu.
Pa zato treba da citiraš stručnjake iz najrelevantnijih medjunarodnih finansijskih institucija, a ne novinarčiće iz Glasa Amerike.

Tačno je da visina javnog duga nije isto relevantna za sve države sveta, ali Srbija se i dalje nalazi medju državama kojima je stabilnost javnih finansija ključna za ocenu kreditnog rejtinga.
Ne bi kreditne agencije sigurno povećavale rejting Srbiji da se javni dug vrtoglavo povećava na 70% BDP-a i da se tu nešto manipuliše i frizira.
Komedija mi je da braniš kvazi-ekonomskog tigra i laži Aleksandra Vučića o najbrže rastućoj ekonomiji Evrope, a radnici na kasama u Nišu rade za 200 eura.
Komedija je bila kad si ti branio režim Mila Djukanovića i tamošnjeg ekonomskog tigra, koji je na kraju pukao i na izborima i na finansijskom planu.

Za 200 evra niko ne radi u Srbiji, jer je propisani minimalac oko 270 evra. Medijalna zarada u Srbiji je oko 400 eura i to je plata koju prima preko 50% zaposlenih.
Daleko je to od sjajnog, ali bilo je i gorih dana.
User avatar
enko 1964
Posts: 1085
Joined: 11/02/2010 10:45

#52833 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by enko 1964 »

pici wrote: 01/05/2021 21:30

uci zahiragicu, vidi cojk kako se dupeuvlaČi prdCeniku... alal vera
Jebo ga ti, ovaj kreten je plaćen da mu se uvlači u šupak a na ovoj temi ih imaš nekoliko koji to rade pro bono.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#52834 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by RunnerX »

Duka Dizel II wrote: 03/05/2021 10:06 Tvoje analize su toliko smešne, da si jedno vreme nestao sa teme o Crnoj Gori koliko si se ispromašivao, a isto tako si se frljao "preciznim podacima".

Već te demantuje i ovaj link koji postavljaš.

Tu ne piše da je javni dug Srbije 70% BDP-a, već da bi se sa novim zaduženjem na kraju godine MOGAO približiti tom nivou.

A to opet veze sa vezom nema, što čak i laik može uočiti.

Ako ukupan dug bude 30 milijardi, to neće biti 70% BDP-a...jer ukupan BDP Srbije nije 43 milijarde, već nešto iznad 55 milijardi.
Nije govno nego se pas posr'o. :lol:

Sa tema Crne Gore sam nestao jer se administracija iživljavala na meni, banovima i upozorenjima, a pisao sam ono što je danas kristalno jasno, da će u Crnoj Gori četnici doći na vlast ako padne Milo.

Ko je na kraju bio u pravu? Na vlast je došla spc i sanu klerofašistička garnitura koja je Crnu Goru vratila u pakao devedesetih, pri tome gazeći po svemu što je do sad urađeno.

Ministri su vjerski fanatici i sami sebe nazivaju četnicima.


Duka Dizel II wrote: 03/05/2021 10:06 Komedija je bila kad si ti branio režim Mila Djukanovića i tamošnjeg ekonomskog tigra, koji je na kraju pukao i na izborima i na finansijskom planu.
Koliko je finansijski pukao, govori ekspresno zaduženje od skoro milijardu, a potražnja je bila četiri milijarde. To im je obezbijedila prethodna vlast, a oni će za svega godinu dana doći na 30% zaduženja prethodnog režima.

Danas u Crnoj Gori kasne plate, subvencije, nova vlada je srušila cijenu obveznica, planirani budžetski deficit od 3% su ostvarili u prva dva mjeseca i Crnu Goru vode u propast, ali važno je da kupuju ćirilične tastature i srbuju.
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#52835 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Duka Dizel II »

RunnerX wrote: 03/05/2021 10:44

Nije govno nego se pas posr'o. :lol:

Sa tema Crne Gore sam nestao jer se administracija iživljavala na meni, banovima i upozorenjima, a pisao sam ono što je danas kristalno jasno, da će u Crnoj Gori četnici doći na vlast ako padne Milo.

Ko je na kraju bio u pravu? Na vlast je došla spc i sanu klerofašistička garnitura koja je Crnu Goru vratila u pakao devedesetih, pri tome gazeći po svemu što je do sad urađeno.

Ministri su vjerski fanatici i sami sebe nazivaju četnicima.
Ne, ne...ti si pisao kako je Milo kralj,šah,car, kako je Crna Gora ekonomski tigar koji nezaustavljivo piči ka EU i kako će Milo opet sve počistiti na izborima...
Ne treba sad naglašavati kako se ništa od toga nije ni dešavalo niti se kasnije desilo :D


Duka Dizel II wrote: 03/05/2021 10:06
Koliko je finansijski pukao, govori ekspresno zaduženje od skoro milijardu, a potražnja je bila četiri milijarde. To im je obezbijedila prethodna vlast, a oni će za svega godinu dana doći na 30% zaduženja prethodnog režima.
:D
Naravno da im je to zaduženje "obezbedila" prethodna vlast.
Od tih 700 miliona, 400 miliona se mora vratiti dug prethodne vlasti koji dospeva ove godine, a ostatak je otišao na plate i penzije jer je prethodna vlast ostavila praznu kasu i i najveći ekonomski pad privrede u Evropi.

105% BDP-a je trenutni javni dug Crne Gore sa depozitima. Zvanično.

To samo površan i zlonameran čovek može povezati sa novom vlašću koja dužnost obnaša tek šest meseci, a ne sa 30-godišnjom lopovskom politikom Mila Djukanovića.

E takva ti je svaka istina i analiza
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#52836 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by General War »

RunnerX wrote: 03/05/2021 00:33
General War wrote: 03/05/2021 00:12 A sta je posustao?
Čuj šta je posustao.

U dvije godine će se zadužiti oko 10 milijardi eura (što se zna), svaki ugovor sa Kinezima je tajni, niko ne zna kako i čime garantuju, rade rebalans budžeta u sred godine. Javna je tajna da je stvarni dug preko 70% u odnosu na BDP, a ne 53% koliko se predstavlja Vučićevom friziranom statistikom.

Situacija je daleko od one kakvom je Vučić predstavlja. Krediti idu na potrošnju, a mali dio na projekte koji će donijeti povrat i koji će sami otplaćivati te kredite.

Naravno da će sad koristiti pandemiju kao opravdanje, ali kao što sam prošle godine pisao - doći će mu na naplatu onih 100 eura koje je dijelio narodu u predizbornoj kampanji, svi promašaji i svo silno bahaćenje o najbrže rastućoj ekonomiji Evrope.

Ljudi na jugu još uvijek rade za 200 eura.

SNS je za 8 godina svoje vladavine udvostručio javni dug Srbije, sa 15 na 30 milijardi.

To ti je isto kao kad naši gastarbajteri uzmu Mercedesa na lizing i dođu u Kalesiju i kurče se sa njim.
:-)
Jeail ti vidio koliko se USA zaduzuje? Haj napisi cifu sa toliko nula.
Jbt, najnize kamate u istoriji, unjesto da " nasi" uzmu kes pa sa probamo od ovih oranica napraviti posten put a ne cetiri sata da izlazis iz Sarajeva za Tuzlu. Sta ima veze sto gastarbajter uzima na lizing auto da se kurci sa mercedesom po kalesiji? Ko to ima kesa i kako da ga odmah kupi?
costacurta
Posts: 3514
Joined: 05/05/2005 08:25

#52837 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by costacurta »

Duka Dizel II wrote: 03/05/2021 06:59
costacurta wrote: 02/05/2021 12:23

Al ste ograničeni,
De da nacrtam, gledaj
Siux postavlja vijesti koje govore o blagostanju u Srbiji ja mu pokušavam objasniti da je situacija u zemljama regiona u 5g. isti qrac, manje više. On hvali sistem i zakiva u zvijezde, ja ga činjenicama demantujem, politika, sport, ekonomija....... what's the difference?
A stvarno,šta je poenta u tom smislu ove vesti o Japancu Asanu?

Kad su Sarajevo i Željo kupili igrača za milion eura?

Ili još bolje, koliko su prodali igrača za milion eura?
Poenta je da ste prevarili Japanca i da ste fukare.
Najveći u regionu a plate isplaćuju u bonovima i ceduljama za ćumur :lol:
I opet da se vratimo na bivši sistem,
Sve ste uzeli i prisvojili i uspjeli uništiti. Od JATa, aerodroma, autoputa do Zvezde i partizana. Neokrznjeni u ratu. I moji su ulagali u stadion JNA i Marakanu a vi ste na jedvite jade uz prijetnju UEFE uspjeli tek da okrečite tunel o kom su pisali mnogi mediji u stilu "horor".
Mi smo sve morali ponovo iz temelja graditi, jerbo nam porušiste, opljačkaste, odvukoste za Srbiju, obogatište se na našoj patnji.
Doduše donacija je bilo ali i pokradeno bruka, miliona nismo imali da uložimo u igrače, zato ste vi (CZV, PAR) dobijali od države milione i mogli ste si priuštiti i dovođenje nekih levata iz Brazila i Afrike. Eto dođosmo napoentu posta o Asanu, uspješnosti Srbije, nemiješanja politke u sport, kriminala i zaduženosti. Kako ste samo uspjeli uništiti JAT i JAT Tehniku de nam objasni? Sve smo vam ostavili, netaknuto
Last edited by costacurta on 03/05/2021 16:21, edited 1 time in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#52838 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by General War »

costacurta wrote: 03/05/2021 16:07
Duka Dizel II wrote: 03/05/2021 06:59
costacurta wrote: 02/05/2021 12:23

Al ste ograničeni,
De da nacrtam, gledaj
Siux postavlja vijesti koje govore o blagostanju u Srbiji ja mu pokušavam objasniti da je situacija u zemljama regiona u 5g. isti qrac, manje više. On hvali sistem i zakiva u zvijezde, ja ga činjenicama demantujem, politika, sport, ekonomija....... what's the difference?
A stvarno,šta je poenta u tom smislu ove vesti o Japancu Asanu?

Kad su Sarajevo i Željo kupili igrača za milion eura?

Ili još bolje, koliko su prodali igrača za milion eura?
Poenta je da ste prevarili Japanca i da ste fukare.
Najveći u regionu a plate isplaćuju u bonovima i ceduljama za ćumur :lol:
A gospoda iz sarajeva i tuzle sa okolicom hop u mercedese i u Begis aVtoputom na vakcinaciju i to dzaba :mrgreen:
costacurta
Posts: 3514
Joined: 05/05/2005 08:25

#52839 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by costacurta »

General War wrote: 03/05/2021 16:19
costacurta wrote: 03/05/2021 16:07
Duka Dizel II wrote: 03/05/2021 06:59

A stvarno,šta je poenta u tom smislu ove vesti o Japancu Asanu?

Kad su Sarajevo i Željo kupili igrača za milion eura?

Ili još bolje, koliko su prodali igrača za milion eura?
Poenta je da ste prevarili Japanca i da ste fukare.
Najveći u regionu a plate isplaćuju u bonovima i ceduljama za ćumur :lol:
A gospoda iz sarajeva i tuzle sa okolicom hop u mercedese i u Begis aVtoputom na vakcinaciju i to dzaba :mrgreen:
Praviš se grbav.
Gdje neko iz BiH ide po njihovim forumima i laprda o prosperitetu, ljepoti življenja, ekonomskoj dominaciji, vojnoj supersili BiH?
Vakcine su poliička igra, glupi Bošnjo nikad pameti doći neće.
Albanci su za nas izmislili ponos.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#52840 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by General War »

costacurta wrote: 03/05/2021 16:24
General War wrote: 03/05/2021 16:19
costacurta wrote: 03/05/2021 16:07

Poenta je da ste prevarili Japanca i da ste fukare.
Najveći u regionu a plate isplaćuju u bonovima i ceduljama za ćumur :lol:
A gospoda iz sarajeva i tuzle sa okolicom hop u mercedese i u Begis aVtoputom na vakcinaciju i to dzaba :mrgreen:
Praviš se grbav.
Gdje neko iz BiH ide po njihovim forumima i laprda o prosperitetu, ljepoti življenja, ekonomskoj dominaciji, vojnoj supersili BiH?
Vakcine su poliička igra, glupi Bošnjo nikad pameti doći neće.
Albanci su za nas izmislili ponos.
:lol:
E jebi ga sad, gori si od Vucica :D
Da, vakcine su politicka igra...doduse koju smo izgubili.
Albanci uzimaju srbijaske pasose brze nego sto mi idemo na vakcinaciju...ne sto vole vec sto im treba jer zivot prodje u cekanju...
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#52841 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Duka Dizel II »

Greska
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#52842 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Duka Dizel II »

costacurta wrote: 03/05/2021 16:07
Duka Dizel II wrote: 03/05/2021 06:59
costacurta wrote: 02/05/2021 12:23

Al ste ograničeni,
De da nacrtam, gledaj
Siux postavlja vijesti koje govore o blagostanju u Srbiji ja mu pokušavam objasniti da je situacija u zemljama regiona u 5g. isti qrac, manje više. On hvali sistem i zakiva u zvijezde, ja ga činjenicama demantujem, politika, sport, ekonomija....... what's the difference?
A stvarno,šta je poenta u tom smislu ove vesti o Japancu Asanu?

Kad su Sarajevo i Željo kupili igrača za milion eura?

Ili još bolje, koliko su prodali igrača za milion eura?
Poenta je da ste prevarili Japanca i da ste fukare.
Najveći u regionu a plate isplaćuju u bonovima i ceduljama za ćumur :lol:
I opet da se vratimo na bivši sistem,
Sve ste uzeli i prisvojili i uspjeli uništiti. Od JATa, aerodroma, autoputa do Zvezde i partizana. Neokrznjeni u ratu. I moji su ulagali u stadion JNA i Marakanu a vi ste na jedvite jade uz prijetnju UEFE uspjeli tek da okrečite tunel o kom su pisali mnogi mediji u stilu "horor".
Mi smo sve morali ponovo iz temelja graditi, jerbo nam porušiste, opljačkaste, odvukoste za Srbiju, obogatište se na našoj patnji.
Doduše donacija je bilo ali i pokradeno bruka, miliona nismo imali da uložimo u igrače, zato ste vi (CZV, PAR) dobijali od države milione i mogli ste si priuštiti i dovođenje nekih levata iz Brazila i Afrike. Eto dođosmo napoentu posta o Asanu, uspješnosti Srbije, nemiješanja politke u sport, kriminala i zaduženosti. Kako ste samo uspjeli uništiti JAT i JAT Tehniku de nam objasni? Sve smo vam ostavili, netaknuto
Ajooj...šuplje priče, svi vi gradili, a sve nama ostalo.
A vi ste svoje sve sami izgradili u vreme SFRJ.

Daj meni se šupljiranja...Lagali su te tvoji da su oni ulagali u izgradnju stadiona po Srbiji. Ne znam samo po kom osnovu. Bolje i da ne ulaziš u u tu priču gde se ulagalo i ko je najviše koristio jugoslovenske fondove solidarnosti
I slagali su te da je JAT uništen. On je privatizovan i danas se zove Air Serbia.
Mada avio kompanije propadaju širom sveta, pa što ne bi i JAT. Nije da je posedovao svemirsku flotu za narednih 200 godina.

Masa socijalustičkih giganata iz vremena SFRJ, širom bivše zemlje je propalo. Najviše zato što je bilo nerentabilno i nespremno za trzisnu privredu.

Što se fudbala tiče, kako je bilo pre 100 godina, tako je i danas. Jel nekad bilo da Sarajevo ima primat u odnosu na Beograd? Nikad.
Ne znam čemu uopšte priča o fudbalu.

Eto kazi mi koji je najskuplji transfer iz BiH klubova.

Nemoj samo o ratu, jer prošlo je 30 godina i priča je deplasirana.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24836
Joined: 08/09/2005 20:08

#52843 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Haris.ba »

Sta ovo izuzeli iz javnih nabavki gradnju metroa? 6 milijardi po dogovoru. :D

Nadam se da je neka greska. :run:

https://www.danas.rs/ekonomija/beograds ... e-nabavke/
Bossona
Posts: 5261
Joined: 21/12/2020 03:28

#52844 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bossona »

3 OSOBE SU NA SMRT PRETUKLE AMERIČKOG DRŽAVLJANA: Živio je sa djevojkom na Zvezdari, došao je prošle godine u BG

Policija je u Beogradu uhapsila tri osobe osumnjičene za ubistvo američkog državljanina, saopćio je MUP.

Uhapšeni su Đ. V. (1964), R. B. (1986) i M. J. (1983) zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično djelo teško ubistvo nad 54-godišnjim američkim državljaninom, saopćio je MUP.

Osumnjičeni se terete za krivično djelo teško ubistvo, precizirala je za Tanjug glasnogovornica Višeg javnog tužilaštva Ivana Rakočević.

Njima je po odobrenju zamjenika Višeg javnog tužioca određeno zadržavanje do 48 sati u kom roku će biti saslušani u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu, dodala je Rakočević.

Druge informacije o ovom slučaju tužilaštvo nije saopćilo. Prema navodima beogradskih medija, ubistvo se dogodilo na Bulbuderu, na Zvezdari, a ubistvu je prethodilo slučajno poznanstvo i burna svađa.
Tri junacine napale covjeka od 54 godine, tukli ga junacki 3 na 1 i ubili ga i opljackali!
Američki državljanin, koji je danas pronađen mrtav u Beogradu, ubijen je iz koristoljublja zbog samo 2.500 dinara,
https://radiosarajevo.ba/vijesti/regija ... nih/416154

:evil:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#52845 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Sanjarko »

:( Jb-te ubili covjeka radi 25$. Bilo je i kod nas u Bosni slicnog ali ovako nesto nije kako znam.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#52846 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Guadalajara »

Sanjarko wrote: 05/05/2021 06:32 :( Jb-te ubili covjeka radi 25$. Bilo je i kod nas u Bosni slicnog ali ovako nesto nije kako znam.
Bilo je...bilo je...u Sarajevu...zbog par maraka...dva slučaja...heroinski ovisnici :wink:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#52847 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by spreca »

Bossona wrote: 05/05/2021 00:57 3 OSOBE SU NA SMRT PRETUKLE AMERIČKOG DRŽAVLJANA: Živio je sa djevojkom na Zvezdari, došao je prošle godine u BG

Policija je u Beogradu uhapsila tri osobe osumnjičene za ubistvo američkog državljanina, saopćio je MUP.

Uhapšeni su Đ. V. (1964), R. B. (1986) i M. J. (1983) zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično djelo teško ubistvo nad 54-godišnjim američkim državljaninom, saopćio je MUP.

Osumnjičeni se terete za krivično djelo teško ubistvo, precizirala je za Tanjug glasnogovornica Višeg javnog tužilaštva Ivana Rakočević.

Njima je po odobrenju zamjenika Višeg javnog tužioca određeno zadržavanje do 48 sati u kom roku će biti saslušani u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu, dodala je Rakočević.

Druge informacije o ovom slučaju tužilaštvo nije saopćilo. Prema navodima beogradskih medija, ubistvo se dogodilo na Bulbuderu, na Zvezdari, a ubistvu je prethodilo slučajno poznanstvo i burna svađa.
Tri junacine napale covjeka od 54 godine, tukli ga junacki 3 na 1 i ubili ga i opljackali!
Američki državljanin, koji je danas pronađen mrtav u Beogradu, ubijen je iz koristoljublja zbog samo 2.500 dinara,
https://radiosarajevo.ba/vijesti/regija ... nih/416154

:evil:
Citam ovo i nimalo me ne zacudjuje,ovo mi postaje normala
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#52848 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Sanjarko »

Guadalajara wrote: 05/05/2021 07:13
Sanjarko wrote: 05/05/2021 06:32 :( Jb-te ubili covjeka radi 25$. Bilo je i kod nas u Bosni slicnog ali ovako nesto nije kako znam.
Bilo je...bilo je...u Sarajevu...zbog par maraka...dva slučaja...heroinski ovisnici :wink:
Znam da je i kod nas u Bosni bilo svega. Bas staroj pricam kako su jednom djetetu skinuli patike. Sad nesjecam se jesu li ga tukli. Isto narkomani bili upitanju. Nisam znao za ovo u Sarajevu.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#52849 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Guadalajara »

Sanjarko wrote: 05/05/2021 07:23
Guadalajara wrote: 05/05/2021 07:13
Sanjarko wrote: 05/05/2021 06:32 :( Jb-te ubili covjeka radi 25$. Bilo je i kod nas u Bosni slicnog ali ovako nesto nije kako znam.
Bilo je...bilo je...u Sarajevu...zbog par maraka...dva slučaja...heroinski ovisnici :wink:
Znam da je i kod nas u Bosni bilo svega. Bas staroj pricam kako su jednom djetetu skinuli patike. Sad nesjecam se jesu li ga tukli. Isto narkomani bili upitanju. Nisam znao za ovo u Sarajevu.
Lopovi...narkomani...heroinski ovisnici...

Prvi ukrao ženi torbu....i kako je pala...glavom od beton udarila...


Drugi slican slucaj...kuk u pitanju.... :-)
Jaramaz
Posts: 8
Joined: 16/01/2021 23:36

#52850 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Jaramaz »

Srbija deli 25 evra kao nagradu svim vakcinisanim stanovnicima.
Post Reply