Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24426 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by _BataZiv_0809 »

Dodje se malo nagovorit likovima iz viceva i cevabdzinica
Bobi
Forum administrator
Posts: 32162
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#24427 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bobi »

Ma ja njih razumijem, oni znaju o BiH samo ono što im njihovi mediji prenose, ne mogu imati drugačije mišljenje. Isto ti je i sa onim preko Drine. Rijetki su oni koji su zivjeli ovdje godinama pa znaju kako kod nas stvari ferceraju. Tako je sad, tako je bilo i prije 40-50 i više godina.
moimoi
Posts: 4666
Joined: 01/07/2006 12:59

#24428 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by moimoi »

Meni je ovo sve iskreno tuzno. Posto se sjecam nekih nikova odavno ( ovo dvoje gore npr.. uvijek raja) Opet kao da ne micemo, ili sam ja jebeno prestara za sve ovo. Laku vam noc. Vjerujem da smo svi zatrovani politikom i da nazalost niko vidi koliko je sve besmisleno. Zivot je kratak. Pravite ga ljepsim za nasu djecu ako nista
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#24429 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dalmatinka »

Chmoljo wrote: 27/07/2023 21:57
dalmatinka wrote: 27/07/2023 21:22
Kakav je to bio nož u leđa 2013?
Te godine je Klixformer počeo s histerijom prema Hrvatskoj. Po nalogu zna se koga. Nadam se da vam se isplatilo.
Cime se ti drogiras jebote. De jednom izusti "do nas je". Ono bar samo jednom.

I kakav je to mazohizam dolaska ovdje i citanja, kako kazes, klixformera. Ciji su vlasnici legitimni europejci.
Odgovorna osoba u firmi nije vlasnik nego direktor.
Odgovorna osoba novina/portala nije vlasnik nego glavni urednik. Ne znam tko je , je li europejac kako ti kažeš ili nije, ali znam što je.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32162
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#24430 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bobi »

moimoi wrote: 27/07/2023 22:04 Meni je ovo sve iskreno tuzno. Posto se sjecam nekih nikova odavno ( ovo dvoje gore npr.. uvijek raja) Opet kao da ne micemo, ili sam ja jebeno prestara za sve ovo. Laku vam noc. Vjerujem da smo svi zatrovani politikom i da nazalost niko vidi koliko je sve besmisleno. Zivot je kratak. Pravite ga ljepsim za nasu djecu ako nista
:thumbup: :kiss:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24431 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by _BataZiv_0809 »

dalmatinka wrote: 27/07/2023 22:11
Chmoljo wrote: 27/07/2023 21:57

Cime se ti drogiras jebote. De jednom izusti "do nas je". Ono bar samo jednom.

I kakav je to mazohizam dolaska ovdje i citanja, kako kazes, klixformera. Ciji su vlasnici legitimni europejci.
Odgovorna osoba u firmi nije vlasnik nego direktor.
Odgovorna osoba novina/portala nije vlasnik nego glavni urednik. Ne znam tko je , je li europejac kako ti kažeš ili nije, ali znam što je.
Hrvati su vlasnici klixa
User avatar
JohnnyS
Posts: 13647
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#24432 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by JohnnyS »

_BataZiv_0809 wrote: 27/07/2023 21:13 To je podvala.

Mesiceva politika prema BiH se cijenila.

A onda cim se uslo u EU, promjena paradgime i noz u ledja.

1993 se ponovila 2013.

Evo i 2023.

Lako mu je bilo biti pro-BiH nakon rata.

On je prodao tu foru da je otišao iz HDZ-a zbog razilaženja u politici prema Bosni i Hercegovini, a realnost je da je napustio HDZ kad je izgubio frakcijsku bitku nekoliko mjeseci nakon potpisa Washingtonskog sporazuma
Doduše, i Komšić je zaslužio zlatnog ljiljana zbog razoružavanja HVOa nakon Washingtonskog sporazuma, pa što bi onda kriteriji prema Mesiću bili oštriji.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24433 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by _BataZiv_0809 »

JohnnyS wrote: 27/07/2023 22:18
_BataZiv_0809 wrote: 27/07/2023 21:13 To je podvala.

Mesiceva politika prema BiH se cijenila.

A onda cim se uslo u EU, promjena paradgime i noz u ledja.

1993 se ponovila 2013.

Evo i 2023.

Lako mu je bilo biti pro-BiH nakon rata.
Ispostavit ce se da je i to bilo neiskreno i oportunisticki.
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#24434 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dalmatinka »

_BataZiv_0809 wrote: 27/07/2023 22:23
JohnnyS wrote: 27/07/2023 22:18


Lako mu je bilo biti pro-BiH nakon rata.
Ispostavit ce se da je i to bilo neiskreno i oportunisticki.
Kad i gdje si ti vidio iskrenog političara ?
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#24435 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sehohari »

JohnnyS wrote: 27/07/2023 22:18
_BataZiv_0809 wrote: 27/07/2023 21:13 To je podvala.

Mesiceva politika prema BiH se cijenila.

A onda cim se uslo u EU, promjena paradgime i noz u ledja.

1993 se ponovila 2013.

Evo i 2023.

Lako mu je bilo biti pro-BiH nakon rata.

On je prodao tu foru da je otišao iz HDZ-a zbog razilaženja u politici prema Bosni i Hercegovini, a realnost je da je napustio HDZ kad je izgubio frakcijsku bitku nekoliko mjeseci nakon potpisa Washingtonskog sporazuma
Doduše, i Komšić je zaslužio zlatnog ljiljana zbog razoružavanja HVOa nakon Washingtonskog sporazuma, pa što bi onda kriteriji prema Mesiću bili oštriji.
Sukob je bio krajem 1993
Definitivno razilaženje u januaru 94.

Sporazum je potpisan u martu 1994.

Komšić je zlatnog ljiljana zaslužio zbog udjela u diverzantskoj akciji "Behar", u kojoj je oslobođen teritorij pod kontrolom VRS.

https://saff.ba/kako-je-zeljko-komsic-u ... jan-video/
https://www.jutarnji.hr/naslovnica/para ... ca-3884310
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#24436 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sehohari »

_BataZiv_0809 wrote: 27/07/2023 22:23
JohnnyS wrote: 27/07/2023 22:18


Lako mu je bilo biti pro-BiH nakon rata.
Ispostavit ce se da je i to bilo neiskreno i oportunisticki.
Ja i danas ne shvatam ulogu Mesića.

Pojavljuje se na raznoraznim skupovima, pa čak i onih koji su komemomaritvnog karaktera.
Neki su bili pisali da je plaćen za te stvari, ali mi opet djeluje previše prisutan da bi povjerovao u to u potpunosti.

I još nešto: Po onome što sam ja vidio, sveukupan odnos politike prema BiH je 2000-ih bio drugačiji. Nije se Sanader toliko razlikovao u svom odnosu prema BiH od Mesića.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#24437 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Chmoljo »

dalmatinka wrote: 27/07/2023 22:11
Chmoljo wrote: 27/07/2023 21:57

Cime se ti drogiras jebote. De jednom izusti "do nas je". Ono bar samo jednom.

I kakav je to mazohizam dolaska ovdje i citanja, kako kazes, klixformera. Ciji su vlasnici legitimni europejci.
Odgovorna osoba u firmi nije vlasnik nego direktor.
Odgovorna osoba novina/portala nije vlasnik nego glavni urednik. Ne znam tko je , je li europejac kako ti kažeš ili nije, ali znam što je.
pa reci nam, što je?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24438 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by _BataZiv_0809 »

sehohari wrote: 27/07/2023 22:35
Ja i danas ne shvatam ulogu Mesića.

Pojavljuje se na raznoraznim skupovima, pa čak i onih koji su komemomaritvnog karaktera.
Neki su bili pisali da je plaćen za te stvari, ali mi opet djeluje previše prisutan da bi povjerovao u to u potpunosti.

I još nešto: Po onome što sam ja vidio, sveukupan odnos politike prema BiH je 2000-ih bio drugačiji. Nije se Sanader toliko razlikovao u svom odnosu prema BiH od Mesića.
Uzima Mesic finu pinku.

Pa od Ivice Racana, preko Sanadera, zakljucno sa Jadrankom Kosor na Markovom Trgu, odnosno od Mesica i Josipovica na Pantovcaku politika prema BiH je bila korektna i sa uvazavanjem. Tad su su se ispunjavali Kopenhaski kriteriji i valjalo se dodvoriti Evropi.

Onda krece odron.

Jebote grob 2013. se na Anteni Zagreb sprdali sa Dodikom prank pozivom glumeci Milanovica.

2023. ovaj mu avionom dolijece na Hvar.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13647
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#24439 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by JohnnyS »

sehohari wrote: 27/07/2023 22:32
JohnnyS wrote: 27/07/2023 22:18


Lako mu je bilo biti pro-BiH nakon rata.

On je prodao tu foru da je otišao iz HDZ-a zbog razilaženja u politici prema Bosni i Hercegovini, a realnost je da je napustio HDZ kad je izgubio frakcijsku bitku nekoliko mjeseci nakon potpisa Washingtonskog sporazuma
Doduše, i Komšić je zaslužio zlatnog ljiljana zbog razoružavanja HVOa nakon Washingtonskog sporazuma, pa što bi onda kriteriji prema Mesiću bili oštriji.
Sukob je bio krajem 1993
Definitivno razilaženje u januaru 94.

Sporazum je potpisan u martu 1994.

Komšić je zlatnog ljiljana zaslužio zbog udjela u diverzantskoj akciji "Behar", u kojoj je oslobođen teritorij pod kontrolom VRS.

https://saff.ba/kako-je-zeljko-komsic-u ... jan-video/
https://www.jutarnji.hr/naslovnica/para ... ca-3884310

HDZ napušta u maju/svibnju 1994., dva mjeseca nakon potpisivanja washingtonskog sporazuma
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#24440 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sehohari »

_BataZiv_0809 wrote: 27/07/2023 22:39
sehohari wrote: 27/07/2023 22:35
Ja i danas ne shvatam ulogu Mesića.

Pojavljuje se na raznoraznim skupovima, pa čak i onih koji su komemomaritvnog karaktera.
Neki su bili pisali da je plaćen za te stvari, ali mi opet djeluje previše prisutan da bi povjerovao u to u potpunosti.

I još nešto: Po onome što sam ja vidio, sveukupan odnos politike prema BiH je 2000-ih bio drugačiji. Nije se Sanader toliko razlikovao u svom odnosu prema BiH od Mesića.
Uzima Mesic finu pinku.

Pa od Ivice Racana, preko Sanadera, zakljucno sa Jadrankom Kosor na Markovom Trgu, odnosno od Mesica i Josipovica na Pantovcaku politika prema BiH je bila korektna i sa uvazavanjem. Tad su su se ispunjavali Kopenhaski kriteriji i valjalo se dodvoriti Evropi.

Onda krece odron.

Jebote grob 2013. se na Anteni Zagreb sprdali sa Dodikom prank pozivom glumeci Milanovica.

2023. ovaj mu avionom dolijece na Hvar.
Sve istočnoevropske zemlje su doživjele ogroman skok popularnosti desnih stavova nakon ulaska u EU.
Mislim da je donekle "gluma", a negdje i sveopšta frustracija u kojoj političari nemaju šta drugo ponuditi nego nacionalizam i ksenofobiju.

Većina Hrvata je od EU očekivala više. Sada, kada su u biti svi nacionalni ciljevi ispunjeni, političari imaju samo još dvije opcije: Ili obećati poštenu državu (tj. da će se odreći svog lopovluka) ili da glume budalu kao Milanović.
Naravno da će izabrati ovo drugo.

I da, naravno da je Hrvatska zemlja koja je dosta desno orijentisana. Mi ovdje hvalimo Mesića, ali istina jeste da je on bio ipak drugi čovjek u HDZ-u, pa onda tek tako mogao preći u SDP.
Zamisli da drugi čovjek SDA iz 1992. par godina pređe u SDP BiH i ovi ga odmah postave da bude predsjednik, a lik Jugi ugasio svjetlo. Eno i dan-danas kod Mandića stoji slika Tite.

Nisu zemlja poput Srbije, koja je otvoreno fašistička. U Hrvatskoj mogu živjeti i Hana, i Lejla sa Tarikom. Ali je opet sve to daleko od nekih zapadnih standarda.
Plus, što se stanje u Hrvatskoj uopšte ne može mjeriti u odnosu prema Bošnjacima. Bošnjaci su za većinu stanovnika HR i dan-danas terra incognita. On se prije svega reflektuje u odnosu prema domaćim Srbima.
Last edited by sehohari on 27/07/2023 22:53, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24441 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by _BataZiv_0809 »

Mogu dok su debela manjina i ne pitaju se ni za sta.

Da je u Zagrebu 350 hiljada Hana i Tarika vidio bi ti.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#24442 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sehohari »

_BataZiv_0809 wrote: 27/07/2023 22:53 Mogu dok su debela manjina i ne pitaju se ni za sta.

Da je u Zagrebu 350 hiljada Hana i Tarika vidio bi ti.
Dodao sam edit koji ovo malo objašnjava.

A nije da ni tu nije bilo skandala, pa i u kako ih Johny naziva "lakim vremenima", kao što je bila Lejla 1999
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24443 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by _BataZiv_0809 »

Pa i Tarik prica kako od oca za Bozic dobija kravatu i slomi se od pokazivanja ljubavi prema Vatrenima.

Zagreb je jako zatvorena sredina prema drugom i drugacijem, Beograd je po tom pitanju za njih Porse Kajman.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#24444 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bodkin »

Politika srbije je glasna, hrvatske usminkana. A i srbija ima vecu polugu u bih i zemljama okolo. Ironicno buduci da je hrvatska u eu

Ali u beogradu ima puno vise tarika i hana (nazalost i ovakve postoje) koji su uspjeli napraviti karijeru
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#24445 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sehohari »

_BataZiv_0809 wrote: 27/07/2023 22:58 Pa i Tarik prica kako od oca za Bozic dobija kravatu i slomi se od pokazivanja ljubavi prema Vatrenima.

Zagreb je jako zatvorena sredina prema drugom i drugacijem, Beograd je po tom pitanju za njih Porse Kajman.
Nezamislivo je da neki Tarik vodi emisiju na RTS-u.
Čovjek je od hrvatske javne televizije dobivao milione, ima vilu na Brijunima.

Naravno da se mora malo akcentuirati to da je u HR. Ali ipak, u intervjuima je vazda davao fine izjave i niko ga ama baš nikad nije silio da daje neke političke izjave.
Neki ekvivalent njemu u Srbiji bi bio Emir alias Nemanja Kusturica.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#24446 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sehohari »

Bodkin wrote: 27/07/2023 23:23 Politika srbije je glasna, hrvatske usminkana. A i srbija ima vecu polugu u bih i zemljama okolo. Ironicno buduci da je hrvatska u eu

Ali u beogradu ima puno vise tarika i hana (nazalost i ovakve postoje) koji su uspjeli napraviti karijeru
Kojih tačno?
One pjevače, preko kojih onda Saša Popović opet crpi lovu iz Bosne? Ili onih budala po parovima preko kojih Mitrović dobiva SMS poruke iz Sarajeva?
To može, da.

Ali haj tamo budi doktor poput Asima Kurjaka, tv voditelj poput Filipovića i tkd.
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#24447 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Hakiz »

Bodkin wrote: 27/07/2023 23:23 Politika srbije je glasna, hrvatske usminkana. A i srbija ima vecu polugu u bih i zemljama okolo. Ironicno buduci da je hrvatska u eu

Ali u beogradu ima puno vise tarika i hana (nazalost i ovakve postoje) koji su uspjeli napraviti karijeru
I nije ironično. Bliži su nam srcu uvijek bili iz Srbije nego iz Hrvatske. Sličniji humor, mentalitet, sve. Više sam volio muziku iz Hrvatske, ali su žene u Srbiji bile pristupačnije. Da nisu napravili sranje devedesetih, sada bi bili zajedno ako ne skupa.

Hrvati su se uvijek ponašali kao da ne pripadaju ovom dijelu Evrope. Esplanada, kao što Krleža reče. Uvijek su se furali da su mitteleuropljani. Veći od Slovenaca :lol:

Prosječnom Bosancu i Bošnjaku ć, naročito onom van grada, ili u malom gradu su bliže bile "Priče iz radionice" nego "Gruntovčani", 7 mladih bliži nego ona 4 stara hrvatska pjevača, Radmilović bliži od Šerbedžije itd.

Budale su ti iz Srbije, da nisu napravili i potpomogli zločine ovdje, sada bismo bili ako ne ista država, bili bismo bliski.

Glupani.a
Last edited by Hakiz on 27/07/2023 23:56, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24448 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by _BataZiv_0809 »

Sve ces to duplo lakse ostvarit u Beogradu nego u Zagrebu.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#24449 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sehohari »

Hakiz wrote: 27/07/2023 23:47
Bodkin wrote: 27/07/2023 23:23 Politika srbije je glasna, hrvatske usminkana. A i srbija ima vecu polugu u bih i zemljama okolo. Ironicno buduci da je hrvatska u eu

Ali u beogradu ima puno vise tarika i hana (nazalost i ovakve postoje) koji su uspjeli napraviti karijeru
I nije ironično. Bliži su nam srcu uvijek bili iz Srbije nego iz Hrvatske. Sličniji humor, mentalitet, sve. Više sam volio muziku iz Hrvatske, ali su žene u Srbiji bile pristupačnije. Da nisu napravili sranje devedesetih, sada bi bili zajedno ako ne skupa.

Budale.

Hrvati su se uvihek ponašali kao da ne pripadaju ovom dijelu Evrope. Esplanada, kao što Krleža reče. Uvijek du se furali da su mitteleuropljani. Veći od Slovenaca :lol:
Po onome što su moji roditelji pričali, i ljudi oko nas općenito, ipak su veze sa Hrvatskom bile 100x jače. Mislim da dosta toga zavisi od regije.
Vama iz Sarajeva je to ipak haman pa podjednako daleko. Kod oca Hercegovca i majke iz srednje Bosne je to ipak drugačije.

Moj otac je stalno bio na relaciji Dubrovnik-Trebinje, tamo našao posao, pola familije prešlo do 1991. dole, zamalo nije pristupio hrvatskoj vojsci kada su se tražili regruti.
Kod majke su svi čekali da Splićanima uvale tele i kupus na pijaci.

Ako moraš negdje drugo da završiš školu - Zagreb.
Ako moraš naći dobrog doktora kojeg nema u BiH - Zagreb.

Ja mislim da na prste mogu nabrojati koliko puta je neko iz moje familije bio u Srbiji.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#24450 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sehohari »

_BataZiv_0809 wrote: 27/07/2023 23:49 Sve ces to duplo lakse ostvarit u Beogradu nego u Zagrebu.
Pa zašto onda takvih nema?
Post Reply