Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#22601 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Humljanin »

Novak20 wrote: 17/03/2022 10:20
Humljanin wrote: 16/03/2022 20:14 ..........

Odgovor nemoj dati meni nego sam sebi.

Ako si zadovoljan svojim političkim predstavnicima, njihovim radom i ponašanjem, općom klimom koju su stvorili u društvu i principima korupcije koje su uveli - onda samo nastavi jako u istom smjeru.

Ako nisi zadovoljan svojim vlastitim životom, ozračjem u državi, politikantstvom i politički protežiranom korupcijom, političkom trgovinom, principima i vrijednostima koje se promoviraju i uzimaju korjena u društvu, onda ti ne trebam ja govoriti što da činiš... Ili jednostavno nastavi glasati za iste ublehaše koji su doveli državu i ljude tu gdje jesmo.. :thumbup:
Lijepo si ovo napisao samo šteta što pišeš liku koji živi i radi u Austriji.
Najeo se i napio u tuđini jer nije mogao ovdje u BiH pa te više ne može shvatiti. :D

A sad je puno jasnije...

Samo neznam čime ih hrane na tom kjafirskom zapadu pa je to toliko puno mržnje koja se ne da zadržati nrgo se prosipa po forumima. Je li nešto u austrijskoj vodi, hrani, havi?
Šta mu rade austrijanci pa je pun mržnje?
User avatar
istra_hr
Posts: 1477
Joined: 30/06/2018 19:11
Location: Pula...Zagreb...Rijeka

#22602 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by istra_hr »

Sarajmen wrote: 17/03/2022 13:24 ...
U riječkoj luci je nekoliko brodova ruskih bogataša, što je nedavno rezultiralo nizom prijetnji upućenih prema brodovima i posadama zbog čega su bile i pod poajačnim nadzorom policije.
8-)
... još prije 15-ak dana, neke grupe na mrežama u Rijeci, pozivale da Molotovljevim koktelima "počaste" Ruske jahte

Image
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#22603 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by seln »

Novak20 wrote: 17/03/2022 10:20
Lijepo si ovo napisao samo šteta što pišeš liku koji živi i radi u Austriji.
Najeo se i napio u tuđini jer nije mogao ovdje u BiH pa te više ne može shvatiti. :D
Sta ces, kroz moje mjesto nisu prolazili konvoji koji su se mogli opljackati... niti je bilo matice iza ledja koja salje marlboro i kokakolu.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#22604 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by seln »

Humljanin wrote: 17/03/2022 10:33
Novak20 wrote: 17/03/2022 10:20

Lijepo si ovo napisao samo šteta što pišeš liku koji živi i radi u Austriji.
Najeo se i napio u tuđini jer nije mogao ovdje u BiH pa te više ne može shvatiti. :D

A sad je puno jasnije...

Samo neznam čime ih hrane na tom kjafirskom zapadu pa je to toliko puno mržnje koja se ne da zadržati nrgo se prosipa po forumima. Je li nešto u austrijskoj vodi, hrani, havi?
Šta mu rade austrijanci pa je pun mržnje?
Ovo je ono sto se u psihologiji zove projekcija.
Ono kad vlastite osobine pripisujes drugom.
I mani se humora, nije to za hrvate.
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#22605 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Novak20 »

seln wrote: 17/03/2022 13:47
Novak20 wrote: 17/03/2022 10:20
Lijepo si ovo napisao samo šteta što pišeš liku koji živi i radi u Austriji.
Najeo se i napio u tuđini jer nije mogao ovdje u BiH pa te više ne može shvatiti. :D
Sta ces, kroz moje mjesto nisu prolazili konvoji koji su se mogli opljackati... niti je bilo matice iza ledja koja salje marlboro i kokakolu.
Cccc.

Ni kroz moje mjesto nisu prolazili konvoji ali su se pljačkale kuće i stanovi, pokretna imovina, stoka, hrana.

Što misliš od koga ?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#22606 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by seln »

Novak20 wrote: 17/03/2022 14:20
seln wrote: 17/03/2022 13:47

Sta ces, kroz moje mjesto nisu prolazili konvoji koji su se mogli opljackati... niti je bilo matice iza ledja koja salje marlboro i kokakolu.
Cccc.

Ni kroz moje mjesto nisu prolazili konvoji ali su se pljačkale kuće i stanovi, pokretna imovina, stoka, hrana.

Što misliš od koga ?
Otkud ja znam od koga ste pljackali... od Bosnjaka, jer su Srbi ipak bili naoruzani?
User avatar
Login77777
Posts: 8548
Joined: 18/05/2021 09:11

#22607 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Login77777 »

Humljanin wrote: 16/03/2022 20:14
seln wrote: 16/03/2022 16:41

NIje ni vama Komsic smetao dok nije oteo sinekuru Ivi Miji Mati Juri Anti Jovicu.
Nije on oteo Ivi Miji Mati Juri Anti Joviću sinekuru, nego je oteo ovoj državi i njenim građanima šansu da normalno žive i grade zajedničku budućnost uz poštivanje i uvažavanje svih različitosti. Zbog vlastitog probitka beskrupulizno je uveo u javni diskurs sentiment mržnje svojim huškanjem i legitimizirao princip sile najbezočnijom otimačinom ljudskih i nacionalnih prava koja su sveto pismo ove države stoljećima. Nikada narodi Bosne i Hercegovine nisu bili sretni kad je vladala siledžijska dominacija i zatiranje drugih i drugačijih nego su najprosperitetniji za vrijeme jednakosti, poštovanja, prihvaćanja drugačijih od sebe.

Onaj koji u nekoliko budžetskih mandata van predsjedništva nije imao potrebe otvoriti svoja usta da barem zaradi plaću ako je već da se bori za pravdu, a potom kampanjom mržnje "okrećući mitraljeze" prema jednom autohtonom narodu Bosne i Hercegovine, kojeg vrijeđa i prema kojemu svakodnevno huška na mežnju, ne može biti ništa nego grobar građanske zajednicke države i svih ljevičarskih principa.

Nije on oteo ni Miri ni Ivi ni Juri ni Peri ni Mati ni Jozi...nego je oteo svima nama (ne spominjući budžetske pare) šansu za normalan život, nadu u suživot, vjeru u druge ljude, iskren dogovor, ljudski i civiliziran dijalog kao i vjeru u poštenje.

Pogledaj je li ti život bio bolji prije njegovih lukrativnih bezbrojnih mandata na budžetskoj sisi ili nakon...

Odgovor nemoj dati meni nego sam sebi.

Ako si zadovoljan svojim političkim predstavnicima, njihovim radom i ponašanjem, općom klimom koju su stvorili u društvu i principima korupcije koje su uveli - onda samo nastavi jako u istom smjeru.

Ako nisi zadovoljan svojim vlastitim životom, ozračjem u državi, politikantstvom i politički protežiranom korupcijom, političkom trgovinom, principima i vrijednostima koje se promoviraju i uzimaju korjena u društvu, onda ti ne trebam ja govoriti što da činiš... Ili jednostavno nastavi glasati za iste ublehaše koji su doveli državu i ljude tu gdje jesmo.. :thumbup:
U dosta stvari bi se slozio. A onda se sjetim da vam stranacki prvaci saveznistvo grade sa likom koji negira genocid, jedan narod, jedan jezik, jednu drzavu…
Koji vuce separatisticke poteze itd.
I sad se upitaj jel neko iz tog tabora ima pravo prigovoriti Komsicu da zavada ljude. Odgovor nemoj dati meni nego sam sebi. :thumbup:
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#22608 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Novak20 »

[*]
seln wrote: 17/03/2022 14:29
Novak20 wrote: 17/03/2022 14:20

Cccc.

Ni kroz moje mjesto nisu prolazili konvoji ali su se pljačkale kuće i stanovi, pokretna imovina, stoka, hrana.

Što misliš od koga ?
Otkud ja znam od koga ste pljackali... od Bosnjaka, jer su Srbi ipak bili naoruzani?
Hahaha, ja nisam ma'ko iz općine u kojoj je prije rata bilo 46% Muslimana, a sada je 95% Bošnjaka.

Pljačkalo se tu itekako. Vjeruj.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#22609 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Humljanin »

Login77777 wrote: 17/03/2022 14:32
Humljanin wrote: 16/03/2022 20:14

Nije on oteo Ivi Miji Mati Juri Anti Joviću sinekuru, nego je oteo ovoj državi i njenim građanima šansu da normalno žive i grade zajedničku budućnost uz poštivanje i uvažavanje svih različitosti. Zbog vlastitog probitka beskrupulizno je uveo u javni diskurs sentiment mržnje svojim huškanjem i legitimizirao princip sile najbezočnijom otimačinom ljudskih i nacionalnih prava koja su sveto pismo ove države stoljećima. Nikada narodi Bosne i Hercegovine nisu bili sretni kad je vladala siledžijska dominacija i zatiranje drugih i drugačijih nego su najprosperitetniji za vrijeme jednakosti, poštovanja, prihvaćanja drugačijih od sebe.

Onaj koji u nekoliko budžetskih mandata van predsjedništva nije imao potrebe otvoriti svoja usta da barem zaradi plaću ako je već da se bori za pravdu, a potom kampanjom mržnje "okrećući mitraljeze" prema jednom autohtonom narodu Bosne i Hercegovine, kojeg vrijeđa i prema kojemu svakodnevno huška na mežnju, ne može biti ništa nego grobar građanske zajednicke države i svih ljevičarskih principa.

Nije on oteo ni Miri ni Ivi ni Juri ni Peri ni Mati ni Jozi...nego je oteo svima nama (ne spominjući budžetske pare) šansu za normalan život, nadu u suživot, vjeru u druge ljude, iskren dogovor, ljudski i civiliziran dijalog kao i vjeru u poštenje.

Pogledaj je li ti život bio bolji prije njegovih lukrativnih bezbrojnih mandata na budžetskoj sisi ili nakon...

Odgovor nemoj dati meni nego sam sebi.

Ako si zadovoljan svojim političkim predstavnicima, njihovim radom i ponašanjem, općom klimom koju su stvorili u društvu i principima korupcije koje su uveli - onda samo nastavi jako u istom smjeru.

Ako nisi zadovoljan svojim vlastitim životom, ozračjem u državi, politikantstvom i politički protežiranom korupcijom, političkom trgovinom, principima i vrijednostima koje se promoviraju i uzimaju korjena u društvu, onda ti ne trebam ja govoriti što da činiš... Ili jednostavno nastavi glasati za iste ublehaše koji su doveli državu i ljude tu gdje jesmo.. :thumbup:
U dosta stvari bi se slozio. A onda se sjetim da vam stranacki prvaci saveznistvo grade sa likom koji negira genocid, jedan narod, jedan jezik, jednu drzavu…
Koji vuce separatisticke poteze itd.
I sad se upitaj jel neko iz tog tabora ima pravo prigovoriti Komsicu da zavada ljude. Odgovor nemoj dati meni nego sam sebi. :thumbup:
Pa i tvoji politički predstavnici šuruju ili sa SDA ili sa SNSD ili sa HDZ, a najvjerojatnija opcija je sa sve 3 stranke jer je to realnost Bosne i Hercegovine.
Na svakom koraku se udružuju 2 protiv 1 kako već se zadesi situacija ovisno o nivou politike...a cesto budu sva 3 protiv naroda.

Ako ces ti moje normalno razmišljanje (i većine ljudi u BiH) otpisati zarad toga što neki politicar u datom trenutku na nekom dijelu političke sfere ima dogovor sa nekim drugim političarem, onda sam priznaješ da je bilo kakva nada u bilo kakav razuman ljudski dogovor u BiH u potpunosti propala.

Ako nema nikakve nade u bolji život, ako nema apsolutno nikakve vjere u dobronamjeran pristup sugovornika, onda nema apsolutno nikakve šanse da će ikada biti bolje jer smo uronjeni u bezizlaznu i beznadežnu paranoju koja svaki postupak drugoga pokušava tumačiti kroz leće zle namjere i urotništva.

Ne treba ti govoriti, valjda sam znaš kako završavaju paranoični ljudi koji u svakom tuđem pokretu vide neku skrivenu zavjeru. Završe sami, jadni i sve više paranoični jer svojim ponašanjem ispunjaju sve svoje strahove.

Ako u Bosni i Hercegovini nema drobronamjernih ljudi od krvi i mesa koji samo žele najbolju moguću budućnost za sebe i svoju djecu onda ne znam čemu kolektivno laganje samima sebi da je BiH jedinstvena i moguća?

Ako svakok svog susjeda smatraš dušmaninom, zlotvorom i smrtnim neprijateljem, kako i na koji način se nadaš budućnosti i tome da se ljudi oko tebe neće distancirati i gledati pobjeći najbrže što mogu?

Za živjeti skupa treba nešto dati. To se zovu kompromisi. I svatko tko je ikada živio u braku to zna. Nema života skupa sa maksimalističkim zahtjevima. Niti ima normalnog života između ljudi koji jedni druge smatraju smrtnim neprijateljima.

Mentalni sklop je problem. Kada se to promijeni (i ako se promijeni) onda se može krenuti naprijed uz uvažavanje drugog i drugačijeg.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#22610 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by seln »

Humljanin wrote: 17/03/2022 15:54
Ako svakok svog susjeda smatraš dušmaninom, zlotvorom i smrtnim neprijateljem, kako i na koji način se nadaš budućnosti i tome da se ljudi oko tebe neće distancirati i gledati pobjeći najbrže što mogu?
Bon voyage!
Za živjeti skupa treba nešto dati. To se zovu kompromisi. I svatko tko je ikada živio u braku to zna.
Davanje se valjda odnosi na Mosnjake. Nositelji europskih vrijednota su tu da iznose zahtjeve.
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#22611 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by detroit-mercy »

Humljanin wrote: 16/03/2022 20:14
seln wrote: 16/03/2022 16:41

NIje ni vama Komsic smetao dok nije oteo sinekuru Ivi Miji Mati Juri Anti Jovicu.
Nije on oteo Ivi Miji Mati Juri Anti Joviću sinekuru, nego je oteo ovoj državi i njenim građanima šansu da normalno žive i grade zajedničku budućnost uz poštivanje i uvažavanje svih različitosti. Zbog vlastitog probitka beskrupulizno je uveo u javni diskurs sentiment mržnje svojim huškanjem i legitimizirao princip sile najbezočnijom otimačinom ljudskih i nacionalnih prava koja su sveto pismo ove države stoljećima. Nikada narodi Bosne i Hercegovine nisu bili sretni kad je vladala siledžijska dominacija i zatiranje drugih i drugačijih nego su najprosperitetniji za vrijeme jednakosti, poštovanja, prihvaćanja drugačijih od sebe.

Onaj koji u nekoliko budžetskih mandata van predsjedništva nije imao potrebe otvoriti svoja usta da barem zaradi plaću ako je već da se bori za pravdu, a potom kampanjom mržnje "okrećući mitraljeze" prema jednom autohtonom narodu Bosne i Hercegovine, kojeg vrijeđa i prema kojemu svakodnevno huška na mežnju, ne može biti ništa nego grobar građanske zajednicke države i svih ljevičarskih principa.

Nije on oteo ni Miri ni Ivi ni Juri ni Peri ni Mati ni Jozi...nego je oteo svima nama (ne spominjući budžetske pare) šansu za normalan život, nadu u suživot, vjeru u druge ljude, iskren dogovor, ljudski i civiliziran dijalog kao i vjeru u poštenje.

Pogledaj je li ti život bio bolji prije njegovih lukrativnih bezbrojnih mandata na budžetskoj sisi ili nakon...

Odgovor nemoj dati meni nego sam sebi.

Ako si zadovoljan svojim političkim predstavnicima, njihovim radom i ponašanjem, općom klimom koju su stvorili u društvu i principima korupcije koje su uveli - onda samo nastavi jako u istom smjeru.

Ako nisi zadovoljan svojim vlastitim životom, ozračjem u državi, politikantstvom i politički protežiranom korupcijom, političkom trgovinom, principima i vrijednostima koje se promoviraju i uzimaju korjena u društvu, onda ti ne trebam ja govoriti što da činiš... Ili jednostavno nastavi glasati za iste ublehaše koji su doveli državu i ljude tu gdje jesmo.. :thumbup:
Predpostavljam da si ti zadovoljan Cirilovim radom :mrgreen:
Ili pak onog prije njega, kako li se zvase, Antisa Jelavic :mrgreen:
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#22612 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Humljanin »

seln wrote: 17/03/2022 16:33
Humljanin wrote: 17/03/2022 15:54
Ako svakok svog susjeda smatraš dušmaninom, zlotvorom i smrtnim neprijateljem, kako i na koji način se nadaš budućnosti i tome da se ljudi oko tebe neće distancirati i gledati pobjeći najbrže što mogu?
Bon voyage!
Za živjeti skupa treba nešto dati. To se zovu kompromisi. I svatko tko je ikada živio u braku to zna.
Davanje se valjda odnosi na Mosnjake. Nositelji europskih vrijednota su tu da iznose zahtjeve.
Pun si mržnje koja doslovice izbija iz svakog tvog komentara. Žali Bože tolikih godina življenja u jednoj prelijepoj civiliziranoj europskoj državi. Ti si očito izgubljen slučaj dok na tebe nije nimalo pozitivno utjecala okolina. Za mene je završena svaka diskusija sa tobom.

Buon voyage.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#22613 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Humljanin »

detroit-mercy wrote: 17/03/2022 16:50
Predpostavljam da si ti zadovoljan Cirilovim radom :mrgreen:
Ili pak onog prije njega, kako li se zvase, Antisa Jelavic :mrgreen:
Ni slučajno. Ali kakve mi fajde kad je većina forumaša ovdje opčinjena likom i djelom Bakira i Komsića. Dok god se bude svršavalo na verbalno-scenski nastup Sejde čija je jedina zasluga uvođenje govora mržnje u medijski prostor i siledžijsko-kafanskog ponašanja u politički život, nažalost, Čović se ne mora sekirati jer će mu ta dvojica sijamskih blizanaca marljivo zbijati ovce kao glasačko tijelo.

A ti li si jedan od opčinjenih štovalaca lika i djela kafanske ublehe? :D
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#22614 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by detroit-mercy »

Humljanin wrote: 17/03/2022 17:17
detroit-mercy wrote: 17/03/2022 16:50
Predpostavljam da si ti zadovoljan Cirilovim radom :mrgreen:
Ili pak onog prije njega, kako li se zvase, Antisa Jelavic :mrgreen:
Ni slučajno. Ali kakve mi fajde kad je većina forumaša ovdje opčinjena likom i djelom Bakira i Komsića. Dok god se bude svršavalo na verbalno-scenski nastup Sejde čija je jedina zasluga uvođenje govora mržnje u medijski prostor i siledžijsko-kafanskog ponašanja u politički život, nažalost, Čović se ne mora sekirati jer će mu ta dvojica sijamskih blizanaca marljivo zbijati ovce kao glasačko tijelo.

A ti li si jedan od opčinjenih štovalaca lika i djela kafanske ublehe? :D
Ne bih bas reakao da sam stovalac niti jednog od njih, ali kad vec pricamo o djelima, da mozda krenemo od treceg i stolnog i kako je onda Covke to fino formulirao. I dok god Cirilo bude dramio o tim stvarima dvojac sijamskih blizanaca se ne mora sikirati jer ce marljivo zbijati ovce kao glasacko tijelo.
Sve je ovo uzrocno posljedicno povezano ali bas istovarati sve na jednu stranu a u isto vrijeme ponasati se kao francuska sobarica, ne ide da jebe rak raka :skoljka:
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#22615 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Humljanin »

detroit-mercy wrote: 17/03/2022 18:07
Humljanin wrote: 17/03/2022 17:17

Ni slučajno. Ali kakve mi fajde kad je većina forumaša ovdje opčinjena likom i djelom Bakira i Komsića. Dok god se bude svršavalo na verbalno-scenski nastup Sejde čija je jedina zasluga uvođenje govora mržnje u medijski prostor i siledžijsko-kafanskog ponašanja u politički život, nažalost, Čović se ne mora sekirati jer će mu ta dvojica sijamskih blizanaca marljivo zbijati ovce kao glasačko tijelo.

A ti li si jedan od opčinjenih štovalaca lika i djela kafanske ublehe? :D
Ne bih bas reakao da sam stovalac niti jednog od njih, ali kad vec pricamo o djelima, da mozda krenemo od treceg i stolnog i kako je onda Covke to fino formulirao. I dok god Cirilo bude dramio o tim stvarima dvojac sijamskih blizanaca se ne mora sikirati jer ce marljivo zbijati ovce kao glasacko tijelo.
Sve je ovo uzrocno posljedicno povezano ali bas istovarati sve na jednu stranu a u isto vrijeme ponasati se kao francuska sobarica, ne ide da jebe rak raka :skoljka:
Pa je li onda rješenje - sjesti i postići dugotrajni dogovor da država i svi njeni narodi krenu naprijed ili da ostane ovako "rahat patnja" pa tko zadnji ostane njegova zemlja?

Čemu svaki put na sami nagovještaj razgovora u bošnjačkom medijsko-političkom prostoru odjekuje "izdajnik!" ?
Šta je svrha toga osim status quo i stagniranje zemlje?
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#22616 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by detroit-mercy »

Humljanin wrote: 17/03/2022 18:14
detroit-mercy wrote: 17/03/2022 18:07
Ne bih bas reakao da sam stovalac niti jednog od njih, ali kad vec pricamo o djelima, da mozda krenemo od treceg i stolnog i kako je onda Covke to fino formulirao. I dok god Cirilo bude dramio o tim stvarima dvojac sijamskih blizanaca se ne mora sikirati jer ce marljivo zbijati ovce kao glasacko tijelo.
Sve je ovo uzrocno posljedicno povezano ali bas istovarati sve na jednu stranu a u isto vrijeme ponasati se kao francuska sobarica, ne ide da jebe rak raka :skoljka:
Pa je li onda rješenje - sjesti i postići dugotrajni dogovor da država i svi njeni narodi krenu naprijed ili da ostane ovako "rahat patnja" pa tko zadnji ostane njegova zemlja?

Čemu svaki put na sami nagovještaj razgovora u bošnjačkom medijsko-političkom prostoru odjekuje "izdajnik!" ?
Šta je svrha toga osim status quo i stagniranje zemlje?
Naravno da je rjesenje sjesti i postici dogovor, sad pitanje je sta svaka od strana smatra dogovorom.
User avatar
vee-jay
Posts: 8644
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#22617 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by vee-jay »

istra_hr wrote: 17/03/2022 13:36
Sarajmen wrote: 17/03/2022 13:24 ...
U riječkoj luci je nekoliko brodova ruskih bogataša, što je nedavno rezultiralo nizom prijetnji upućenih prema brodovima i posadama zbog čega su bile i pod poajačnim nadzorom policije.
8-)
... još prije 15-ak dana, neke grupe na mrežama u Rijeci, pozivale da Molotovljevim koktelima "počaste" Ruske jahte

Image
ako je ovog ljeta vidim kod nas na Hvaru, ima da odmah izvrsim specijalnu morsku operaciju. :D
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#22618 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Humljanin »

detroit-mercy wrote: 17/03/2022 18:18
Humljanin wrote: 17/03/2022 18:14

Pa je li onda rješenje - sjesti i postići dugotrajni dogovor da država i svi njeni narodi krenu naprijed ili da ostane ovako "rahat patnja" pa tko zadnji ostane njegova zemlja?

Čemu svaki put na sami nagovještaj razgovora u bošnjačkom medijsko-političkom prostoru odjekuje "izdajnik!" ?
Šta je svrha toga osim status quo i stagniranje zemlje?
Naravno da je rjesenje sjesti i postici dogovor, sad pitanje je sta svaka od strana smatra dogovorom.
Zna se šta je dogovor. To je održiv i dugoročan kompromis na obostranu korist u svrhu boljeg života.

Druga je stvar ako misliš na "pobjedu".
Ako se ide da se pobjedi din dušmanin, e onda smo već u problemu jer u takvom ozračju nema osnovnih preduvjeta za postizanje dogovora. Ako sam ja tebi neprijatelj kojeg želiš pošto-poto pobijediti, onda zasigurno neces u dobroj vjeri ni pristupiti stolu za razgovor a kamoli imati časne namjere.
Primjer takvog ponašanja je kršenje datih riječi i potpisanih sporazuma...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22619 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by _BataZiv_0809 »

Treba li ispunjavati ENTER CROATIA?

Ako da, sta stavljate za Covid certifikat? Ovo sto mi imamo nije EU :cry:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#22620 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by seln »

Humljanin wrote: 17/03/2022 17:08
seln wrote: 17/03/2022 16:33

Bon voyage!



Davanje se valjda odnosi na Mosnjake. Nositelji europskih vrijednota su tu da iznose zahtjeve.
Pun si mržnje koja doslovice izbija iz svakog tvog komentara. Žali Bože tolikih godina življenja u jednoj prelijepoj civiliziranoj europskoj državi. Ti si očito izgubljen slučaj dok na tebe nije nimalo pozitivno utjecala okolina. Za mene je završena svaka diskusija sa tobom.

Buon voyage.
Allahemanet!
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#22621 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Novak20 »

Kako to dobro zvuči "Strateški dijalog". :thumbup:

https://www.dnevnik.ba/vijesti/sad-i-hr ... va-2629185
Vlade Sjedinjenih Država i Hrvatske održale su jučer strateški dijalog u Washingtonu, na kojem je istaknuto produbljivanje suradnje između dvije zemlje i postavljena vizija zajedničkih ciljeva promocije mira, sigurnosti i prosperiteta kako u Europi tako i na globalnoj razini.

Razgovarano je o raznim temama, a jedna od njih je bila i situacija u Bosni i Hercegovini i na cijelom Zapadnom Balkanu.

Sjedinjene Američke Države i Hrvatska istaknule su svoju zajedničku predanost unaprjeđenju euroatlantske perspektive zemalja Zapadnog Balkana i viđenju hrvatskih susjeda čvrsto usidrenih u Europu kao zemlje koje su slobodne, cjelovite i u miru.

Sjedinjene Američke Države i Hrvatska prepoznale su da zemlje zapadnog Balkana moraju ispuniti stroge kriterije za pridruživanje EU i NATO-u, ističući da vrata tim organizacijama moraju ostati otvorena i održiva kako bi se potaknule potrebne reforme za promociju trajne stabilnosti i sigurnosti.

"Sjedinjene Američke Države i Hrvatska složile su se oko važnosti očuvanja stabilnosti i teritorijalne cjelovitosti Bosne i Hercegovine, te potrebe osiguravanja izbornih i ograničenih ustavnih reformi usmjerenih na uklanjanje svih oblika diskriminacije i osiguranje ravnopravnosti tri konstitutivna naroda i prava svih građana", navedeno je nakon sastanka.

Također su se složili da je potrebno eliminirati prevare, korupciju i pritisak na birače, te osigurati da izborni ishodi odražavaju volju naroda.
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#22622 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by detroit-mercy »

Humljanin wrote: 18/03/2022 00:39
detroit-mercy wrote: 17/03/2022 18:18
Naravno da je rjesenje sjesti i postici dogovor, sad pitanje je sta svaka od strana smatra dogovorom.
Zna se šta je dogovor. To je održiv i dugoročan kompromis na obostranu korist u svrhu boljeg života.

Druga je stvar ako misliš na "pobjedu".
Ako se ide da se pobjedi din dušmanin, e onda smo već u problemu jer u takvom ozračju nema osnovnih preduvjeta za postizanje dogovora. Ako sam ja tebi neprijatelj kojeg želiš pošto-poto pobijediti, onda zasigurno neces u dobroj vjeri ni pristupiti stolu za razgovor a kamoli imati časne namjere.
Primjer takvog ponašanja je kršenje datih riječi i potpisanih sporazuma...
Bro, ono sto ti pokusavas reci je da je jedna strana potpuno iskrena u svojim naumima i sve sto radi, radi za dobrobit cjelokupne BH populacije dok kontra njih imamo stranu koja je licemjerna i zeli da zajebe ove postenjacine.
Pricas o dogovoru a tvoje pocetne tacke leze na pogresnim premisama, de malo, resetuj se pa pokusaj ponovo. Mozda onda do dogovora i dodje.
plavi_E
Posts: 6384
Joined: 18/10/2021 19:47

#22623 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by plavi_E »

Novak20 wrote: 18/03/2022 10:58 Kako to dobro zvuči "Strateški dijalog".
Amerikanci suplji ne znaju koliki uticaj Putin ima na Zagreb.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Ali nek bar dobro zvuci.
plavi_E
Posts: 6384
Joined: 18/10/2021 19:47

#22624 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by plavi_E »

Kako je Putko poslao dron Milanovicu on se ponovo vratio pljuvanju po BiH. Koliki je strah Milanovica od Putina govori ona njegova zabrana letenjea iznad Zagreba tj. njegove glave.
:lol:
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#22625 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Humljanin »

detroit-mercy wrote: 18/03/2022 12:49
Humljanin wrote: 18/03/2022 00:39

Zna se šta je dogovor. To je održiv i dugoročan kompromis na obostranu korist u svrhu boljeg života.

Druga je stvar ako misliš na "pobjedu".
Ako se ide da se pobjedi din dušmanin, e onda smo već u problemu jer u takvom ozračju nema osnovnih preduvjeta za postizanje dogovora. Ako sam ja tebi neprijatelj kojeg želiš pošto-poto pobijediti, onda zasigurno neces u dobroj vjeri ni pristupiti stolu za razgovor a kamoli imati časne namjere.
Primjer takvog ponašanja je kršenje datih riječi i potpisanih sporazuma...
Bro, ono sto ti pokusavas reci je da je jedna strana potpuno iskrena u svojim naumima i sve sto radi, radi za dobrobit cjelokupne BH populacije dok kontra njih imamo stranu koja je licemjerna i zeli da zajebe ove postenjacine.
Pricas o dogovoru a tvoje pocetne tacke leze na pogresnim premisama, de malo, resetuj se pa pokusaj ponovo. Mozda onda do dogovora i dodje.
Hajd da ne spamamo više temu, na temi o Komšiću sam već napisao sličan komentar pa pogledaj.
Odmah da se ogradim, ne vjerujem ja niti jednom političaru da crkaje od sekiracije za obican narod. Svima je njima na prvom mjestu njihova guzica, pa njihova rodbina i ahbabi, pa 10 mjesta prazno pa onda ako slučajno nešto urade za dobrobit naroda...
Ali vezano za bošnjačko-hrvatdke odnose u BiH, konstantno se pod normalno gura priča kao da je u redu kada bošnjački političari koriste blokade (a koristili su ih više puta nego ovi drugi) a kada koriste hrvatski to je kao magnum crimen.

Druga postavka, u bosnjackom medijskom i politickom prostoru je kao norma postavljenk razmisljanje da citava BiH pripada Bosnjacima i to je kao njihova nacionalna država a ostali vec kao imaju neke zamjenske drzave. Shodno tome se gura bošnjake redovito u neke radikalne maksimalističke zahtjeve da ne smiju dopustiti da drugi narodi imaju pravo odlučivanja u BiH. I svaki pokušaj da se sjedne i postigne razuman dogovor 3 naroda se automatski proglašava izdajom.
Jer gdje ces ti dopustiti hrvatima da imaju svog clana predsjednistva da imaju svoje predstavnike u DN i slično...
Totalno nakaradno razmišljanje koje je postalo sasvim normalno.
Čim se čuju naznake nekih relaksacija napetosti odmah medijskim prostorom odjekuje "IZDAJA!". A šta je izdato?

U toj nacionalističkoj opijenosti se potpuno zanemaruje čitava historija BiH i njenih građana. Zaboravlja se multinacionalni i multietnički karakter BiH.

Kako postići dogovor kada se svaki pocetak razgovora sa bošnjačke strane smatra kao slabost i izdaja.
Ako su postavke te da Hrvati ne smiju imati mogućnost konzumiranja ustavnog načela legitimnog predstavljanja o čemu onda da pričamo? O vremenskoj prognozi?

Šta je uopće prihvatljivo za npr Komšića, Bajrovića, Nikšića, Izetbegovića, Suljagića , ako je ravnopravnost i konstitutivnost sva 3 naroda na svako pedlju BIH potpuno neprihvatljiva?

Šta onda trebamo? O čemu da pričamo? Čemu da se nadamo?
Stvarno ne razumijem tu opijenost.
Post Reply