Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#21851 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Milenkov buraz »

Josip321 wrote: 07/10/2021 23:37
Milenkov buraz wrote: 07/10/2021 21:47

Braniti legalnu granicu nelegalnim metodama, interesantna hipoteza.
A kako bi je ti to branio, molim te objasni?
I ako želiš, pošalji mi ime i adresu na pp. Ja ću otići u susjednu kuću gdje je provalio migrant. Ako bude još tu, dati ću mu tvoju adresu pa ga ti primi kod sebe doma. Jer zvučiš mi kao netko tko ima empatiju prema njima, netko tko ima razumijevanje za ljude koji kao neznani pokušavaju prelaziti granice.
Ti očito ne razumiješ niti pratiš nit rasprave. Ja sam se referisao na post Black swan da "mi imamo djecu izbjeglica koja idu u školu". Na to sam više sarkastično dodao "ko to mi?", "misliš Bošnjaci, jer tamo gdje vlada HDZ i SNSD nema imigranata". Eto ti si vidio jednog koji se smjestio u ruševinu, bravo, čestitam, odnesi mu barem tanjir supe i krišku hljeba.

Empatiju imam prema svakom nesretniku, ljudski je a i kršćanski. Ne, ja sam rekao svoje mišljenje, oni treba da idu odavde, da li dalje prema EU ili nazad u Grčku jer tu je njihova tačka ulaska, BiH je tu samo tranzitna ruta. Ja ih ne prizivam samo smatram da odnos jedne države, koja je članica EU, treba biti legalan, po vlastitim zakonima i propisima koje dotična članica ima. Hakiz ti je odgovorio koji je to način, mislim da znaš to vrlo dobro.

Siguran sam da u hrvatskom zakonu ne stoji da se ilegalni prelazak granice tretira na način da ljudi sa crnim čarapa na glavi primjenom fizičke sile i maltretiranja, otimačine vrijednosti prisiljavaju ljude na ilegalan ulazak u BiH. Pisali su o ovome još prije godinu u EU, više puta, objavljivane su kasnije i fotografije premlačenih pa ste rekli da su se tukli između sebe pa podvaljuju Hrvatskoj. Evo sada imate snimak, crno na bijelo, i opet navijački mimo svih ovozemaljskih zakona ali i božijih. Stvarno ste loši kršćani a ni ljudskost vam nije jača strana.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#21852 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Milenkov buraz »

Da u HR ima poštenih ljudi govori i ovaj članak ali isto tako i definitivno potvrđuje sva ona pisanja od prije godinu, godinu i nešto.
Policajci: Da, koristimo silu nad migrantima. To je nezakonito, ali takve su naredbe
https://www.index.hr/vijesti/clanak/pol ... 2rCOm98JTA
User avatar
Login77777
Posts: 8533
Joined: 18/05/2021 09:11

#21853 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Login77777 »

Milenkov buraz wrote: 08/10/2021 07:49 Da u HR ima poštenih ljudi govori i ovaj članak ali isto tako i definitivno potvrđuje sva ona pisanja od prije godinu, godinu i nešto.
Policajci: Da, koristimo silu nad migrantima. To je nezakonito, ali takve su naredbe
https://www.index.hr/vijesti/clanak/pol ... 2rCOm98JTA
A sta da rade? Da otvaraju kampove po svom gradu kao sto to Bihac radi? Pa nisu budale. Odi u Bihac pa vidi jesu se usrecili sa otvaranjem cetri kampa.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#21854 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Milenkov buraz »

Neka rade šta hoće, samo da ih ne guraju nama, protivzakonito je. Tako su pravdali i najgore zločine u prošlosti, mi smo samo radili ono što nam narede. :oops: Čemu onda Sabor, zakoni, pravila, propisi, koje su usvjali, nije ih pisao Alija Izetbegović u Saboru u Zagrebu.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#21855 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by seoBIH »

Milenkov buraz wrote: 08/10/2021 09:34 protivzakonito je
Hoces reci da su ovi migranti legalno u BIH? Ili u Hrvatskoj? To sto mi nemamo mehanizam "da ih se rijesimo", ne treba zabranjivati 'rvackoj.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#21856 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Milenkov buraz »

seoBIH wrote: 08/10/2021 09:37
Milenkov buraz wrote: 08/10/2021 09:34 protivzakonito je
Hoces reci da su ovi migranti legalno u BIH? Ili u Hrvatskoj? To sto mi nemamo mehanizam "da ih se rijesimo", ne treba zabranjivati 'rvackoj.
Ilegalne migrante riješavati ilegalnim metodama? Na čemu si? Ako je tako, čemu onda Sabor, zakon i propisi? Čemu onda zakoni za bilo šta drugo ako može ilegalno? Uviđaš li na kako se tankom ledu nalaziš? Hrvatskoj niko, a pogotovo BiH ovakva, ne može zabraniti bilo šta, pa ni da sutra puca u te ljude, jer "rješavaju ih se", "štite svoje granice" a to je sasvim legalno zar ne?
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#21857 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by seoBIH »

Cemu onda grcka, cemu onda evropa? Ma daj, treba jasno reći. Svi koji su bez dokumenata trebaju biti ograđeni na jednom mjestu, bez mogucnosti napustanja prostora, uz 2 obroka dnevno i medicinsku zastitu. Da, dva, jer masa naseg naroda jedva ima i jedan!

Ponuditi opciju deportacije u svoje zemlje, a sve one s dokumentima promptono deportovati, osim ako se ne trazi azil.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#21858 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Milenkov buraz »

Predloži to EU i Grčkoj, mi sa tim nemamo ništa, nismo EU, samo tražimo da ih ne guraju nama kada već jednom pređu granicu.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#21859 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by seoBIH »

Imamo itekako. Zasto nam po drzavi hodaju ljudi bez dokumenata? Sta radimo povodm tog pitanja?
User avatar
istra_hr
Posts: 1472
Joined: 30/06/2018 19:11
Location: Pula...Zagreb...Rijeka

#21860 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by istra_hr »

Milenkov buraz wrote: 08/10/2021 10:03 Predloži to EU i Grčkoj, mi sa tim nemamo ništa, nismo EU, samo tražimo da ih ne guraju nama kada već jednom pređu granicu.
8-)
Eto, u tom je kvaka!
Nisu prešli granicu, već su ulovljeni na granici / pri pokušaju prelaska granice i vraćeni od kud su došli.
Isto rade i SLO policajci na svojoj granici; vraćaju nama pobjegle ...
Samo za info ... jako puno je ulovljenih "debelo" na teritoriju Hrvatske; najviše Gorski Kotar (područje između Karlovca i Rijeke) gdje je HR "najtanja" - i gdje je najkraći put prema SLO i dalje.
Takvi ilegalni migranti idu u spomenutu proceduru

BTW. pokrenuta je istraga u Policiji o svemu
User avatar
Login77777
Posts: 8533
Joined: 18/05/2021 09:11

#21861 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Login77777 »

Plenkovic
Dodao je kako se o tome razgovara s predstavnicom Europske komisije.

- Moramo utvrditi što se dogodilo i to se ne smije događati. Jedno je cijeniti rad hrvatske policije koja čuva zelenu granicu. Hrvatska iz političkih razloga neće dignuti žicu prema BiH, zbog odnosa s Bošnjacima, Srbima, Hrvatima… Svaka država štiti svoje granice. To se može, ali ne može se koristiti sila kao u ovoj situaciji u kojoj to nije bilo potrebno. Litva, Latvija, vidjeli ste što se događa, to je destabilizacija baltičkih zemalja i EU, teško im je, granice su im velike… Bjeloruske snage dolaze i guraju ljude preko granice. Pitanje nezakonitih migracija ozbiljno je pitanje - napomenuo je, a prenosi N1.
Sta je razlog? Dignite tu zicu, nema niko nista protiv.
User avatar
Login77777
Posts: 8533
Joined: 18/05/2021 09:11

#21862 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Login77777 »

istra_hr wrote: 08/10/2021 10:49
Milenkov buraz wrote: 08/10/2021 10:03 Predloži to EU i Grčkoj, mi sa tim nemamo ništa, nismo EU, samo tražimo da ih ne guraju nama kada već jednom pređu granicu.
8-)
Eto, u tom je kvaka!
Nisu prešli granicu, već su ulovljeni na granici / pri pokušaju prelaska granice i vraćeni od kud su došli.
Isto rade i SLO policajci na svojoj granici; vraćaju nama pobjegle ...
Samo za info ... jako puno je ulovljenih "debelo" na teritoriju Hrvatske; najviše Gorski Kotar (područje između Karlovca i Rijeke) gdje je HR "najtanja" - i gdje je najkraći put prema SLO i dalje.
Takvi ilegalni migranti idu u spomenutu proceduru

BTW. pokrenuta je istraga u Policiji o svemu
Bili su vec na HR strani.
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#21863 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

istra_hr wrote: 08/10/2021 10:49
Milenkov buraz wrote: 08/10/2021 10:03 Predloži to EU i Grčkoj, mi sa tim nemamo ništa, nismo EU, samo tražimo da ih ne guraju nama kada već jednom pređu granicu.
8-)
Eto, u tom je kvaka!
Nisu prešli granicu, već su ulovljeni na granici / pri pokušaju prelaska granice i vraćeni od kud su došli.
Isto rade i SLO policajci na svojoj granici; vraćaju nama pobjegle ...
Samo za info ... jako puno je ulovljenih "debelo" na teritoriju Hrvatske; najviše Gorski Kotar (područje između Karlovca i Rijeke) gdje je HR "najtanja" - i gdje je najkraći put prema SLO i dalje.
Takvi ilegalni migranti idu u spomenutu proceduru

BTW. pokrenuta je istraga u Policiji o svemu
Samo sebe voljeti
Prvo svoje drzavljane i zakone
Onda one iz bangladesa i pakistana
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#21864 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Milenkov buraz »

E da se i s tobom složim, tako je, poštovati zakone svoje zemlje a ne mimo zakona i ilegalnim metodama. :oops: Zakone i običaje Pakistana i Bangladeša ne treba poštovati jer nisu relevantni za nas u BiH i HR.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#21865 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Milenkov buraz »

Hrvatski ministar potvrdio da su njihovi policajci tukli migrante i tjerali ih u BiH
https://www.klix.ba/vijesti/bih/hrvatsk ... /211008118
RtrnOfSalisbury
Posts: 3555
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#21866 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by RtrnOfSalisbury »

ne razumijem se puno u te deklinacije i papire ali bi dodo da onaj ko se odvazio prelazit granicu kako ovi govnari prelaze treba bit sretan sto nije upucan i izbusen vrucim olovom. iz ko zna kog razloga nemeres him objasnit da to sto rade rade na vlastiti rizik i kad prezive vec su u plusu. rvatima cestitam na strpljivosti jer svaki dan se susretat sa govnarima je ... i za najstrpljivije ... previse. samo vi njiha za baznia, baznia je vec oguglala i bog se sprema da kae laku noc baznia
costacurta
Posts: 3502
Joined: 05/05/2005 08:25

#21867 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by costacurta »

RtrnOfSalisbury wrote: 08/10/2021 17:15 ne razumijem se puno u te deklinacije i papire ali bi dodo da onaj ko se odvazio prelazit granicu kako ovi govnari prelaze treba bit sretan sto nije upucan i izbusen vrucim olovom. iz ko zna kog razloga nemeres him objasnit da to sto rade rade na vlastiti rizik i kad prezive vec su u plusu. rvatima cestitam na strpljivosti jer svaki dan se susretat sa govnarima je ... i za najstrpljivije ... previse. samo vi njiha za baznia, baznia je vec oguglala i bog se sprema da kae laku noc baznia
Odvadi malo.
Niti jedan od nekoliko desetina hiljada migranata nije izrazio želju da ostane u Slo a kamoli u Hrv.
Baš moraš biti skot pustiti ih na teritoriju EU u Grčkoj pa da pređu nekoliko država, nekoliko granica i onda ih kamarati u sirotinjskoj BiH, hvaliti se kako si bedem EU i tako iscigančio neki keš za tu "odanost".
Ovo što rade shupci i sa istoka sa zapada granice BiH je samo da nama nanesu štetu, nadaju se da ćemo ih mi ovdje ili istrijebiti ili natjerati da naprave neko zlo kako bi Vulin, Božinović, Kolinda i anemični pričali kako su upozoravali da je BiH zlo i leglo terorizma.
Srećom sad karaju EU preko Bjelorusije i Poljske, ovom našom turom ide samo VIP.
Nije mi samo jasno zašto se ove hrvatske "equlizere" ne pohapse sa naše strane obzirom da nemaju oznaka, da su maskirani i k tome još i naoružani. Đevad bi to rekao Bijela AlKaida u kampu na obuci.
Last edited by costacurta on 08/10/2021 17:58, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#21868 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

Koga ba briga sta oni zele i izrazavaju

Znaci fatam sise zena u disku trazim onu koja mi odgovara nemojte se buniti necu dugo pipati
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#21869 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Milenkov buraz »

costacurta wrote: 08/10/2021 17:52
RtrnOfSalisbury wrote: 08/10/2021 17:15 ne razumijem se puno u te deklinacije i papire ali bi dodo da onaj ko se odvazio prelazit granicu kako ovi govnari prelaze treba bit sretan sto nije upucan i izbusen vrucim olovom. iz ko zna kog razloga nemeres him objasnit da to sto rade rade na vlastiti rizik i kad prezive vec su u plusu. rvatima cestitam na strpljivosti jer svaki dan se susretat sa govnarima je ... i za najstrpljivije ... previse. samo vi njiha za baznia, baznia je vec oguglala i bog se sprema da kae laku noc baznia
Odvadi malo.
Niti jedan od nekoliko desetina migranata n8je izrazio želju da ostane u Slo a kamoli u Hrv.
Baš moraš biti skot pustiti ih na teritoriju EU u Grčkoj pa da pređu nekoliko država, nekoliko granica i onda ih kamarati u sirotinjskoj BiH, hvaliti se kako ste bedem EU i logično dobiti keš za tu "odanost".
Ovo što rade shupci i sa istoka sa zapada granice BiH je samo da nama nanesu štetu, nadaju se da ćemo ih mi ovdje ili istrijebiti ili natjerati da naprave neko zlo kako bi Vulin, Božinović, Kolinda i anemični pričali kako su upozoravali da je BiH zlo i leglo terorizma.
Srećom sad karaju EU preko Bjelorusije i Poljske, ovom našom turom ide samo VIP
Cijela suština priča. Samo ih nemojte guratai ilegalnim putem nama i sve će biti OK. Svijet je vidio kakvi ste već, ovim samo otklanjate svaku sumnju.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#21870 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mO k3 »

sherbett wrote: 08/10/2021 17:55
seoBIH wrote: 08/10/2021 10:06 Imamo itekako. Zasto nam po drzavi hodaju ljudi bez dokumenata? Sta radimo povodm tog pitanja?
Glasate za one koji uzimaju masne pare od EU kako bi ekipa bez papira nesmetano hodala po vasoj zemlji :mrgreen:
ti ovdje dok te na drugom PF prozivaju :mrgreen:
costacurta
Posts: 3502
Joined: 05/05/2005 08:25

#21871 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by costacurta »

sherbett wrote: 08/10/2021 17:57
costacurta wrote: 08/10/2021 17:52

Odvadi malo.
Niti jedan od nekoliko desetina migranata n8je izrazio želju da ostane u Slo a kamoli u Hrv.
Baš moraš biti skot pustiti ih na teritoriju EU u Grčkoj pa da pređu nekoliko država, nekoliko granica i onda ih kamarati u sirotinjskoj BiH, hvaliti se kako ste bedem EU i logično dobiti keš za tu "odanost".
Ovo što rade shupci i sa istoka sa zapada granice BiH je samo da nama nanesu štetu, nadaju se da ćemo ih mi ovdje ili istrijebiti ili natjerati da naprave neko zlo kako bi Vulin, Božinović, Kolinda i anemični pričali kako su upozoravali da je BiH zlo i leglo terorizma.
Srećom sad karaju EU preko Bjelorusije i Poljske, ovom našom turom ide samo VIP
Oj dr. Nestorovicu
A gdje su NLO? :mrgreen:
Nisam siguran jesu li plavi maskirani utjerivači teroristi?
Trebalo bi Matu Đakovića pitati
smijesni_ste
Posts: 5964
Joined: 09/10/2009 16:46

#21872 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by smijesni_ste »

RtrnOfSalisbury wrote: 08/10/2021 17:15 ne razumijem se puno u te deklinacije i papire ali bi dodo da onaj ko se odvazio prelazit granicu kako ovi govnari prelaze treba bit sretan sto nije upucan i izbusen vrucim olovom. iz ko zna kog razloga nemeres him objasnit da to sto rade rade na vlastiti rizik i kad prezive vec su u plusu. rvatima cestitam na strpljivosti jer svaki dan se susretat sa govnarima je ... i za najstrpljivije ... previse. samo vi njiha za baznia, baznia je vec oguglala i bog se sprema da kae laku noc baznia
:lol: :lol: :thumbup:
RtrnOfSalisbury
Posts: 3555
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#21873 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by RtrnOfSalisbury »

costacurta wrote: 08/10/2021 17:52
RtrnOfSalisbury wrote: 08/10/2021 17:15 ne razumijem se puno u te deklinacije i papire ali bi dodo da onaj ko se odvazio prelazit granicu kako ovi govnari prelaze treba bit sretan sto nije upucan i izbusen vrucim olovom. iz ko zna kog razloga nemeres him objasnit da to sto rade rade na vlastiti rizik i kad prezive vec su u plusu. rvatima cestitam na strpljivosti jer svaki dan se susretat sa govnarima je ... i za najstrpljivije ... previse. samo vi njiha za baznia, baznia je vec oguglala i bog se sprema da kae laku noc baznia
Odvadi malo.
Niti jedan od nekoliko desetina hiljada migranata nije izrazio želju da ostane u Slo a kamoli u Hrv.
Baš moraš biti skot pustiti ih na teritoriju EU u Grčkoj pa da pređu nekoliko država, nekoliko granica i onda ih kamarati u sirotinjskoj BiH, hvaliti se kako si bedem EU i tako iscigančio neki keš za tu "odanost".
Ovo što rade shupci i sa istoka sa zapada granice BiH je samo da nama nanesu štetu, nadaju se da ćemo ih mi ovdje ili istrijebiti ili natjerati da naprave neko zlo kako bi Vulin, Božinović, Kolinda i anemični pričali kako su upozoravali da je BiH zlo i leglo terorizma.
Srećom sad karaju EU preko Bjelorusije i Poljske, ovom našom turom ide samo VIP.
Nije mi samo jasno zašto se ove hrvatske "equlizere" ne pohapse sa naše strane obzirom da nemaju oznaka, da su maskirani i k tome još i naoružani. Đevad bi to rekao Bijela AlKaida u kampu na obuci.
...eeee pored sto su govnari to znaci da su i idioti. pored nakije planina, ljepse neg u njihovim vukojebinama, i nakog mora i turizma i cistog zraka mogu samo izrazit veliko cudzenje :shock:
inace sam na nekoliko adresa u rvatskoj poslo mejlove sa izbrusenim protestima glede postupaka policije u rvata i naravno izrazio duboku zabrinutost dze sam reko da rvati nemaju prava da tako postupaju i da se urdjentno pokrene istraga. tako da nemeres rijet da nisam odvadio 8)
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#21874 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by seoBIH »

sherbett wrote: 08/10/2021 17:55
seoBIH wrote: 08/10/2021 10:06 Imamo itekako. Zasto nam po drzavi hodaju ljudi bez dokumenata? Sta radimo povodm tog pitanja?
Glasate za one koji uzimaju masne pare od EU kako bi ekipa bez papira nesmetano hodala po vasoj zemlji :mrgreen:
Tako je. Samo sto moji sunarodnjaci to ne žele reci naglas. Njima su uvijek drugi problem.
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#21875 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by pici »

naviklo tuc muslimane, pa to ti je...
Post Reply