Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#16951 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Hafis »

Sreća pa nitko nikog ne prisiljava. Svak' kupuje sebi kako misli da mu je najbolje.
Ja inače uvijek gledam cijenu, što je skuplje sigurno je i kvalitetnije.
Nikada ne kupujem jeftina sranja, pogotovo nepoznatih proizvođača, neovisno iz koje su zemlje.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#16952 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bobi »

Pa ako je smeće što se toliko prodaje u BiH...u Beogradu se bolje prodaje Vegeta nego njihov začin C...jesu Bosanci i Srbi glup narod ili šta ?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#16953 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Hafis »

Bobi wrote: 01/12/2019 10:53 Pa ako je smeće što se toliko prodaje u BiH...u Beogradu se bolje prodaje Vegeta nego njihov začin C...jesu Bosanci i Srbi glup narod ili šta ?
Vegeta je brend. Ovo današnje sranje koje e prodaje kao Vegeta nije ni nalik onoj nekadašnjoj Vegeti, onda Gavrilović, Podravkine stvari, teško smeće, ali ostalo ime u uhu, a ruku na srce za nijansu je bolje od drugog smeća što nam uvaljuju.
Srbijanski prehrambeni proizvodi imaju veto na ulazak u moju kuću, osim par vrsta ljutih kobasica, koje ponekad ciljano potražim. Sve drugo iz te države što se uvozi ovdje su klasične pomije a ne hrana i ne kupujem.
Inače da se pohvalim. kada bih se ponovo rodio bio bih kuhar...i to ne onaj kućni papučar, već stvarno vrhunski kuhar. Obožavam kuhati, odmara me više nego bilo kja stvar, jednostavno vrh, doduše ne uobičajena jela već malo egzotičnije stvari, posebno meksička i mađarska kuhinja, i pozvati šareno društvo i onda uživam u komplimentima...a inače sam ništa ne pojedem...dok pravim jelo, em se nadišeš mirisa, pa dok probaš je li biberli, paparli, paprikali, saranskali, majdonosali, originali, celerli, bosikali, vinajli ...izađem sit ko da sam lonac pojeo :) linija k'o u bred pitta.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#16954 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by spreca »

Ko kaze da iz Hr kacimo samo lose stvari....ponekad naleti i nesto normalno....nije sve otislo u kurac

https://www.klix.ba/vijesti/regija/jadr ... /191201066
User avatar
BHCluster
Posts: 23424
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#16955 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by BHCluster »

Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#16956 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bodkin »

Bobi wrote: 01/12/2019 10:53 Pa ako je smeće što se toliko prodaje u BiH...u Beogradu se bolje prodaje Vegeta nego njihov začin C...jesu Bosanci i Srbi glup narod ili šta ?
Nisu glup narod sto kupuju nego sto vjeruju da se isplati inati vise proizvodnih traka i komplikovanu logistiku da proizvodis za bih i sr trziste i da proizvodis za zapad. Kao da hrvatske firme imaju po 10-15 fabrika
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#16957 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by bingov buraz »

kakavdanakneiskustvu wrote: 01/12/2019 10:04
Point. wrote: 01/12/2019 09:55 Vjerovatno postoji stručni naziv fenomena da uzdižeš drugu državu a istovremeno pljuješ po soptstvenoj. I još se busaš da si domoljub.
da,domoljub prema toj drugoj drzavi cije drzavljanstvo ima,i u kojoj ne zivi,a ne domoljub prema drzavi u kojoj si rođen,zivis,radis
Pa evo ti ovi iz Neuma,ljudi im deponiju u avliji napravili ali šute radi višeg cilja :lol:

Kakvi glupanderi.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#16958 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by LBVIEW »

Jah, sve brendovi, a na zapadu, par mjeseci nakon introdukcije, skidaju ih s polica. :lol:
Ne znam, mozda ovi domoljubi sto rade u geteborskoj luci :mrgreen: kupuju hrvatsku pancetu po 20 Eura/kg, pored duplo jeftinije njemacke ili svedske, samo nije to dovoljno za osvajanje trzista.
Sta kaze, hrvatski brend, a ni sliku na onoj konzervi podravkinog gulasa iz 80-tih nisu bili sposobni promijeniti. :D
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#16959 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mayab »

Kad ovakve stvari pročitam, jasno je da Hr nije puno odmakla od ove jadne i napaćene BiH.... :-?

AFERA KUĆICE: U IGRI SU MILIJUNI! Bez natječaja ih dobiju za siću, preprodaju ih, a onda im Zagreb još uplati – vaš novac
:izet: :izet:
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#16960 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by archi_a »

Image
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#16961 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by LBVIEW »

archi_a wrote: 02/12/2019 08:59 Image
Od "Bugojno je 'Rvatska" 93-e do "ja sam vasa precednica, glasajte za mene". :izet:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#16962 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Maraschino »

archi_a wrote: 02/12/2019 08:59 Image
Steta, nekada mi se na nju dizao. :roll:
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#16963 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Haman2 »

ODVJETNIK ANTO NOBILO UZBURKAO DUHOVE: „Najradije bih da Kolinda IZGUBI, a Milanović i Škoro imaju jedan problem…“
Čuveni hrvatski odvjetnik Anto Nobilo govorio je za Novi list

Image
Foto: CropixFoto: CropixFoto: Cropix

Nobilo je “opleo” po sustavu koji nitko ne želi mijenjati pa time udario i na SDP i na HDZ. Kritizirao je slabe institucije koje je “zajahala partija pa smatra da je to ključan razlog zašto se Hrvatska ne može razvijati naprijed. No, Nobilo smatra da je to i društveni i politički problem. Smatra da puno njih želi doći na mjesto HDZ-a i postati HDZ, ali da nitko ne želi razmontirati sustav. Odvjetnik tvrdi da “ovu državu treba ‘resetirati’ i izgraditi institucije u skladu s Ustavom”.

“EU-u je uglavnom važno da ovdje nema ekscesa, da se ljudska prava ne gaze baš u prevelikoj mjeri. Pomogli su nešto ekonomski: ovaj rast je faktički na pomoći EU-u otkad smo ušli, plus rasta Europe kao takve. Ali, kod sljedeće krize… Recimo, prosvjed učitelja prošli ponedjeljak bio je ozbiljan protest. Prošao sam trgom i vidio: bio je to, rekao bih, prvi autentičan, ozbiljan protest radničke klase. Čak su, čini se, ideološke barijere zanemarene. Nezadovoljstvo je evidentno i veliko. Ali, tko će ga iskoristiti? Ako demokratske stranke ne reformiraju društvo u skladu s vladavinom prava, u nekim nepovoljnim okolnostima, primjerice sljedeće ekonomske krize, ili sljedećeg migrantskog vala, nedemokratske snage – nacionalističke prije svega, jer kod nas uvijek tinja profašizam – mogle bi doći na vlast, i zavesti autoritarni režim”, govori Nobilo za Novi list.

‘Zašto opozicija ne shvati da mora napadati sistem?’

Odvjetnik Nobilo smatra da su ti kod kojih tinja profašizam realna opasnost iako nisu još dovoljno jaki. “To uvijek tinja, a ona samo eksplodira”, navodi Nobilo i za primjer uzima Mislava Kolakušića koji “nedvojbeno šalje autoritarne poruke, a dobiva izvanredbu podršku birača”. Nobilo napominje da Kolakušić nema nikakvu stranačku organizaciju.

“Procijenimo njegov uspjeh na, recimo, 12, 13 ili 15 posto glasova; sutra je to već trideset, više od bilo koga, i – vlada. Ne mogu razumjeti opoziciju: zašto ne shvate da moraju napasti sistem? E, ali za to treba hrabrosti. Ali, samo tako možemo naprijed. HDZ sigurno neće napasti sistem, jer bi samome sebi pucao u nogu: njegova je stranačka vojska umrežena i uhljebljena, pa ih HDZ ne smije napasti, jer bi kolabirala stranka. Dakle, opozicija, ili netko novi, mora stvoriti antisistemsku politiku koja neće biti destruktivna, nego proustavna, u skladu s Ustavom. U suprotnom, sustav će ‘resetirati’ nedemokrati. A na Balkanu to je obično povezano s nacionalizmom – kod nas s ustaštvom – i najčešće završi u krvi. Po meni, opasnosti su velike”, smatra Anto Nobilo.

U Hrvatskoj ne vidi demokratske snage

Nobilo tvrdi da on ne vidi demokratske snage u Hrvatskoj, no da se vide iskrice nezadovoljstva. Spominje Kolakušića koji stalno ponavlja “korupcija”, a ne govori kako da se taj problem riješi. Odvjetnik primjećuje da su “korupciju” mnogi počeli ponavljati poput mantre pa sad i “predsjednica govori o borbi protiv korupcije” što Nobilo smatra smiješnim. Osim što ne vidi demokratske snage, zamijetio je začetke autoritarnih nacionalističkih sustava.

“Imamo džepove nacionalističkog otpora. Svi smo se, na primjer, naučili da nacionalizam i profašističke parole idu na stadione. To je, kao, eksteritorijalno, i svi to prihvaćamo. Onda imamo praktički legaliziran pozdrav ‘Za dom spremni’ HOS-a. Treće, u Vukovaru se krše zakoni o ravnopravnosti nacionalnih manjina, i nikome to nije problem. Nikome nije problem što imamo škole razdvojene po nacijama. Nije problem ni to što odande čujemo teške nacionalističke poruke. Stvoreni su, dakle, neki zameci nacionalizma. Dodajte tu još ljude koji se ne žele ideološki opredijeliti, ali žele čvrstu vlast, poput Kolakušića, i dodajte činjenicu da ga narod u iznenađujućem postotku slijedi… Neka se nešto dogodi u HDZ-u, neka padne Plenković, koji je nedvojbeno europski političar – i evo Hrvatske pod autoritarnim režimom”, komentira Nobilo za Novi list.

Ne želi ponovno Kolindu vidjeti na Pantovčaku
Napomena: Cijeli tekst ako kliknete na link: http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/135 ... oblem.html
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#16964 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Haman2 »

Moram piriznati da su fotografije ihrvatskih gradova na Jadranu izvanredne.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#16965 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Haman2 »

DETALJI DOKUMENTA KOJI JE ODASLAN U SJEDIŠTE NATO-a Hrvatska drastično povećava vojni proračun, otkrivamo koliko će se novca potrošiti do 2024.

AUTOR: Krešimir Žabec
OBJAVLJENO: 02.12.2019. u 07:34

Image
Pula, 151119. Svecanost otvorenja vojarne Hrvatski branitelji Istre. Na fotografiji: Damir Krsticevic, Mirko Sundov.
Foto: Danijel Bartolic / CROPIX Danijel Bartolić / CROPIX

Hrvatska je u sjedište NATO-a dostavila akcijski plan kako će do 2024. godine dostići izdvajanje 2 posto BDP-a za obranu te izdvajati 20 posto vojnog proračuna za opremanje i modernizaciju. Dokument je upućen u Bruxelles uoči sastanka čelnika država i vlada NATO-a koji će se sutra i u srijedu održati u Londonu, a Hrvatsku će predstavljati premijer Andrej Plenković i ministar obrane Damir Krstičević.
NAPOMENA: Cijeli tekst ako kliknete na link https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk ... 4/9690244/
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#16966 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by muha_sa »

Neko zlonamjeran nalago na Kolindu :-) nikad iz njenih usta nešto ružno spram BiH nije izašlo

ne treba vjerovat svemu što se procita :-)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#16967 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by spreca »

Maraschino wrote: 02/12/2019 10:42
archi_a wrote: 02/12/2019 08:59 Image
Steta, nekada mi se na nju dizao. :roll:
Dize se Hafizu,ali njemu zao
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#16968 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by muha_sa »

Kolinda boing 737 :thumbup:
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#16969 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by muha_sa »

https://zurnal.info/novost/22587/hrvats ... a-ih-u-bih

NASILJE

IZ ZAGREBA DO BIHAĆA (VIDEO): Hrvatska policija kidnapovala nigerijske studente i prebacila ih u BiH!

Objavljeno: 03.12.2019. u 14:06h
Dvojica studenata iz Nigerije 12. novembra doputovali su u Pulu kako bi učestvovali na Svjetskom međusveučilišnom prvenstvu. Nakon završetka takmičenja, 17. novembra, doputovali su u Zagreb. Na ulici ih je zaustavila i privela policija. Odvezli su ih u šumu u blizini Velike Kladuše i pod prijetnjom oružjem natjerali da pređu na teritoriju Bosne i Hercegovine


Piše: Azra Omerović
Osamnaestogodišnji student Abia Uchenna Alexandro iz Nigerije doputovao je 12. novembra ove godine u Hrvatsku da bi učestvovao na petom Svjetskom međusveučilišnom prvenstvu u Puli. Predstavljao je Federalni univerzitet tehnologija Owerri na takmičenju iz stonog tenisa. Nakon završetka takmičenja, zajedno sa jos četiri kolege, vratio se u Zagreb odakle je trebao 18. novembra letjeti za Istanbul.

Nakon dolaska u Zagreb, sa kolegom Eboh Kenneth Chinedu, smjestio se u hostel i izašao u šetnju gradom.

- Na ulasku u tramvaj zaustavila nas je policija. Odvezli su nas u policijsku stanicu. Pokušali smo im objasniti ko smo i da su nam dokumenti u hostelu. Nisu obraćali pažnju na ono što govorimo, kaže za Žurnal Eboh Kenneth Chinedu.

HODAJ ILI ĆU PUCATI

- Ne znamo koliko je sati bilo, ali bio je mrak... Izveli su nas iz stanice i stavili u kombi. Odvezli su nas na nepoznato mjesto. Dvojica policajaca su nam rekli idete u Bosnu. Ja nikada nisam bio u Bosni. Došao sam avionom u Zagreb, rekao sam im da ne znam Bosnu. Rekli su nam ne, vi idete u Bosnu. Nakon nekog vremena kombi je stao i gurnuli su nas u žbunje. Odbio sam ići u šumu, onda mi je policajac rekao ako se ne pomjerim da će me upucati, kaže Eboha Kenneth.

U razgovoru za Žurnal nigerijski studenti kazu da su bili preplašeni i da nisu znali šta da rade. Migranti, koje je Hrvatska policija zajedno s njima natjerala da kroz šumu pređu na teritoriju BiH, su ih odveli u kamp u Velikoj Kladuši.


Od tada su Abia Uchenna Alexandro i Eboha Kenneth Chinedu smješteni u kampu Miral u Velikoj Kladuši.

- Naši pasoši i sve stvari su ostale u Zagrebu. Uspio sam iz kampa pozvati kolegu koji je zajedno sa nama bio na takmičenju da nam pošalje pasoše. Ne znamo šta da radimo, viza za Hrvatsku nam ističe danas, kaže Kenneth Chinedu.

Kampom Miral upravlja Međunarodna organizacija za migracije IOM. Za Žurnal su samo kratko rekli da su o slučaju nigerijskih studenata, nakon što su dobili potvrdu od organizatora takmičenja da su oni stvarno studenti sa uredno izdatim vizama, obavijestili organizaciju Vaša prava iz Sarajeva koja će preuzeti njihov slučaj.

Iz ove organizacije nisu odgovarali na pozive iz redakcije Žurnala.

SNIMALA IH HRVATSKA TELEVIZIJA

Iz Međusveučilišnog sportskog komiteta, organizatora svjetskog prvenstva u Puli, tvrde da su obaviješteni o slučaju. U razgovoru za Žurnal predstavnik Komiteta Alberto Tanghetti kaže da je bilo ukupno pet učesnika iz Nigerije, četiri studenta i profesor, te da su svi imali uredne vize.

- Ta dva studenta su bila na takmičenju, imali su hrvatsku vizu, povratne avionske karte iz Zagreba za Istanbul i iz Istanbula za Lagos. Znači, imali su vizu da dođu na takmičenje, imali su povratne karte... Na takmičenju ih je snimala hrvatska televizija. U nedjelju 17. 11 putovali su u Zagreb jer su u ponedjeljak imali let za istanbul. Sedam dana kasnije primio sam poziv iz kampa da se kod njih nalaze dvojica studenata iz Nigerije koje je hrvatska policija odvela u BiH. Ne razumijem kako se to desilo jer je policija u Puli bila obaviještena da su tu, kaže Thanghetti.

Iz ove organizacije kazu da ce nazvati Univerzitet u Puli, obavijestiti MUP Hrvatske i vidjeti kako mogu pomoći
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#16970 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Hafis »

Jel' to scenarij za neki novi film Jasmile Žbanić?
Čudi me da se bavi migrantskom krizom, jer se ona inače drži ratne tematike. Ta filmska tematika ne može proći bez neke nagrade, makar iz fer pleja.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58761
Joined: 03/08/2010 19:04

#16971 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

ovo su činjenice,koliko god nekom iz nekog razloga možda smetale
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#16972 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by spreca »

Ovima bi i Hitler sa ekipom pozavidio
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#16973 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Hafis »

kakavdanakneiskustvu wrote: 03/12/2019 21:27 ovo su činjenice,koliko god nekom iz nekog razloga možda smetale
Ništa dok Avaz ili Kliix ne objave ovu vijest, i dok ne čujemo demant iz Hrtvatske.
Po Žurnalovoj priči Mate Đaković je već trebao ući u drugu godinu robijanja.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#16974 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by spreca »

kakavdanakneiskustvu wrote: 03/12/2019 21:27 ovo su činjenice,koliko god nekom iz nekog razloga možda smetale
Imali iko pismen u toj zandarmeriji....da pogleda pasos i da vidi ko su i stasu....ovi ce ljeti poceti hapsiti i one turiste koji odu na more i pocrne mislit ce da su migranti....sta se to desava sa nasim susjedima
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#16975 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by spreca »

Hafis wrote: 03/12/2019 21:37
kakavdanakneiskustvu wrote: 03/12/2019 21:27 ovo su činjenice,koliko god nekom iz nekog razloga možda smetale
Ništa dok Avaz ili Kliix ne objave ovu vijest, i dok ne čujemo demant iz Hrtvatske.
Po Žurnalovoj priči Mate Đaković je već trebao ući u drugu godinu robijanja.
Nikad nije kasno....i to sa rodicom Tadickom skupa jednog lipog dana....tako si ti mislio da ce i shestorka stici pa da ih docekas/te ali kurko...sad nek glabaju kitu na robiji
Post Reply