Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58730
Joined: 03/08/2010 19:04

#13901 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

cyprus wrote:
Chmoljo wrote:
cyprus wrote:Nego, kakva je ovo frka kod njih sa 'rodnom ideologijom'? Ja prvi put čujem za to... Koji je q to? Nešto oko feminizma koliko kontam...
očito je malo ko upratio išta oko ove istanbulske konvencije :lol:

Vlasi se napokon sjetili :D

ono što između ostalog donosi ta konvencija jeste i to da nema prejudiciranja spola :D odnosno da je rod društvena konstrukcija :D odnosno da se možeš izjasniti kao hanuma, jer se, jebiga, tako osjećaš. :D

otprilike...
Na stranu turbokatolici, konzervativci i ova iskonstruisana histerija, ali ako to stvarno potpada pod tu 'rodnu ideologiju', zaista je preseravanje :-D

nesto ko božo vrećo
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#13902 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by cyprus »

Bloo wrote:Da li ste vas dvojica pročitali istu?
Očito da nisam, zato i pitam :mrgreen:

Mislim, vidim da su sve normalne (i poneka nenormalna :-D ) zemlje usvojile ovu konvenciju, pa sam siguran (iako nisam pročito :-D ) da u njoj uglavnom pišu korisne i razumne stvari... Međutim, zbunio me ovaj termin 'rodna ideologija' koji sam prvi put u životu čuo prije tri dana od Plenkovića, a onda sutradan i od demonstranata... Pa sve kontam - koji je to q... Jel feminizam, nešto nalik feminizmu, nešto oko LGBT populacije ili nešto sasvim četvrto... Ni google mi nije nešto jednoznačan po tom pitanju...

Ako je to ovo što Čmoljo kaže, i ako to stoji u ovoj konvenciji - onda ostajem pri tome da je riječ o preseravanju... Nastojim pronaći neki akademski izraz koji bi to bolje opisao, ali mislim da je i ovaj narodski sasvim OK :D

Što opet ne znači da ovi što su izašli da protestuju nisu debili :-D pogotovo zato što im je premijer objasnio da potpisivanje konvencije ne obavezuje uvođenje rodne ideologije... Šta god to značilo :-D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#13903 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bloo »

:mrgreen:
prpa, prpa ..a ?:D heteronormativna :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55666
Joined: 15/12/2008 16:53

#13904 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by ultima_palabra »

U Americi na formularima imaš opcije: "male", "female" i "prefer not to say" :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58730
Joined: 03/08/2010 19:04

#13905 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

Chmoljo wrote:
cyprus wrote:
Na stranu turbokatolici, konzervativci i ova iskonstruisana histerija, ali ako to stvarno potpada pod tu 'rodnu ideologiju', zaista je preseravanje :-D
hipstersko preseravanje, po meni.

ok, ako je problem sa transrodnim kategorijama, može se dodati još jedna rubrika u ličnim ispravama. kao da je to problem. meni je najproblematičnije to da se sve relativizira: majku mu jebem, ako ima četiri noge, reži, laje, zavija, upiša se od sreće kad vidi gazdu... mačka nije sigurno.

nikada nisam bio za nametanje bilo čega, bilo kakvog izjašnjavanja, osjećanja ovakvim ili onakvim, ali kombinacija hromosoma nije pitanje društvene svijesti, niti je ikad bilo.

ta deklaracija ima pozitivnih strana, što je vjerovatno bio motiv većini zemalja i da je potpiše, ali kako to obično biva, uvijek sranje ispliva, a dobre stvari postanu sporedne. a i onaj ko je autor ove konvencije je debil.
:mrgreen:

:thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58730
Joined: 03/08/2010 19:04

#13906 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

ultima_palabra wrote:U Americi na formularima imaš opcije: "male", "female" i "prefer not to say" :D

što je budalasto
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58730
Joined: 03/08/2010 19:04

#13907 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

ŽELJKA Markić nezadovoljna kako su razgovor s njom prenijele jedne dnevne novine, na svom je portalu objavila svoje "cjelovite odgovore".

Liderica katoličkih ekstremista u njima je napala premijera Andreja Plenkovića kao nikada prije.

"Plenković zastrašuje i ponižava ljude iz svoje stranke"

"Vezano za ratifikaciju, predsjednik HDZ-a predvodi SDP i uz pomoć lijevo-liberalnih udruga 'pokorava' dužnosnike, članove, ministre i zastupnike HDZ-a kako bi mnoge od njih natjerao da idu protiv svojih uvjerenja. I dok su premijeru usta puna borbe protiv zlostavljanja cijela javnost ga gleda kako ponižava i zastrašuje ljude mjestima na listama ili kako prisiljava generala koji je branio Hrvatsku dok se premijer liječio od anemije, da ide protiv svojih uvjerenja. Nasilje nad savjestima i vrijednostima u ime borbe protiv nasilja. Jadno", ogorčena je Markić.

Ikona katoličkih ekstremista smatra da je na djelu velika koalcija HDZ-SDP, a to naziva deficitom demokracije.

"Ako se zastupnici više boje svog šefa koji odlučuje o tome tko će biti na kojem mjestu na listi, nego što su odgovorni biračima koje trebaju predstavljati to ukazuje na velik deficit demokracije", poručila je Markić koja je puna hvale za subotnji prosvjed.
TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

"Došlo je jako, jako puno ljudi koji ne žele ratifikaciju dokumenta koji pod izgovorom brige za žrtve nasilja na mala vrata uvodi u zakone i obrazovanje koncept roda kao ”društvenog konstrukta ”odvojenog od spola, što niti je usuglašeno na razini EU ili Vijeća Europe, niti je usuglašeno u Hrvatskoj. Velik dio ljudi koji su bili na prosvjedu do sada su mislili da su svjetonazori HDZ-a isti kao i njihovi", rekla je Markić i tako Plenkovića zapravo upozorila da su na prosvjedu bili glasači HDZ-a.

Markićka razmišlja o novim akcijama protiv Istanbulske

"Plenković je u predizbornoj kampanji rekao da se HDZ protivi svakoj ideologiji, pa i rodnoj. Ratifikacija nije bila dio izbornog programa HDZ-a. Scenarij za budućnost je isto jasan: mnoštvo je sa prosvjeda poslalo jasne poruke, između ostalog da od saborskih zastupnika očekuju da se suprotstave ratifikaciji Istanbulske i da će oni, koji se suprotstave ratifikaciji, imati njihovo povjerenje i njihov glas", nada se Markić.

Dodala da razmišlja o novim akcijama kako bi spriječila ratifikaciju Istanbulske konvencije.

"Javljaju nam se ljudi iz Zagreba koji žele ponoviti prosvjed, jer na ovaj nisu uspjeli doći. I građani iz drugih gradova koji također žele prosvjedom izraziti svoje neslaganje s nedemokratskim nametanjem ratifikacije, rodne ideologije, obavezom financiranja udruga i aktivista koji djeluju kao parapolitičke organizacije a skrivaju se iza zlostavljanih žena i djece i dr. Sjest ćemo se sa svim sjajnim ljudima koji su pomogli u realizaciji prosvjeda protiv ratifikacije Istanbulske konvencije i dogovoriti sljedeće korake", najavila je Markićka koju na njenom portalu (ili sama sebe) uvijek bez iznimke tituliraju doktoricom.

Na Markićkinom portalu su se u istom tekstu požalili na "novi spin o pobačaju" zbog kojeg je, kako kažu, javnost ostala uskraćena za "glavnu vijest, da je zagrebačka nadbiskupija u svom jučerašnjem priopćenju subotnji prosvjed protiv ratifikacije Istanbulske konvencije nazvala doprinosom istinskom dijalogu."
Inok
Posts: 392
Joined: 27/01/2018 16:40

#13908 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Inok »

znači turkovi oće da kupu pola rvacke a ovi ko nedaju, TCG Anadolija kada bude završen imat će prezentaciju u splitu :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#13909 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

Ne čudi gnjev desnice, ovo definiranje društvene stvarnosti, suprotno njihovim svjetonazorima, ostaje u zakonu, crno na bijelo.

Istanbulska konvencija sadrži definiciju pojma „rod“, koja bi nakon ratifikacije postala pravno obvezujuća za Hrvatsku, i tumači nasilje kao “rodno utemeljeno”. Prema Konvenciji (čl. 3. c): „’rod’ označava društveno oblikovane uloge, ponašanja, aktivnosti i osobine koje određeno društvo smatra prikladnima za žene i muškarce.”

Takva definicija unosi dihotomiju između čovjekova spola kao spola i društvene dimenzije spola, nazivajući je “rodom”, jer pretpostavlja da su spol i njegova društvena dimenzija dvije odvojene i nepovezane stvarnosti,

piše da će oni koji konvenciju potpišu »osigurati provedbu odredaba ove Konvencije, a osobito mjera za zaštitu prava žrtava, bez diskriminacije po bilo kojoj osnovi kao što su spol, rod, rasa, boja kože, jezik, vjera, političko ili drugo uvjerenje, nacionalno ili socijalno podrijetlo, pripadnost nacionalnim manjinama, imovinsko stanje, rođenje, seksualna orijentacija, rodni identitet, dob…« (u čl. 4.).

I postoji jedan naputak koji se tiče obrazovanja u kojem stoji da će stranke koje potpišu Konvenciju »poduzeti, kada je to primjereno, potrebne korake kako bi nastavne materijale o pitanjima kao što su ravnopravnost žena i muškaraca, nestereotipne rodne uloge, uzajamno poštovanje, nenasilno rješavanje sukoba u osobnim odnosima, rodno utemeljeno nasilje nad ženama i pravo na osobni integritet, prilagođeno razvojnim sposobnostima učenika, uključile u redovni nastavni plan i program i na svim razinama obrazovanja.« (u čl.14.)
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#13910 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by seln »

BORIS DEŽULOVIĆ

Ophodnje protiv oplodnje



Za koji mjesec Engleska i cijeli svijet obilježit će četrdeseti rođendan Louise Joy Brown. Louise nije plavokrvna princeza iz britanske kraljevske obitelji – otac John bio je željeznički radnik, a majka Lesley obična domaćica – pa ipak se njen dolazak na svijet u ljeto 1978. iščekivao istom medijskom pažnjom kojom će koju godinu kasnije biti dočekano dijete prestolonasljednika Charlesa i lady Diane. Cijeli grozdovi mikrofona, fotoaparata i televizijskih kamera dočekali su tako Lesley i Johna Browna kad su se toga srpnja s malom, jedva dva i pol kilograma teškom djevojčicom konačno pojavili na vratima rodilišta Opće bolnice u Oldhamu.

Njihova kći Louise bila je, naime, prvo dijete u povijesti začeto IVF-metodom, in vitro fertilizacijom, dakle medicinski potpomognutom oplodnjom – prva, kao se u to doba govorilo, test tube baby. Nakon devet godina bezuspješnih pokušaja da začnu dijete, njeni roditelji obratili su se dr. Robertu Edwardsu iz Cambridgea, koji je zajedno s ginekologom Patrickom Steptoeom iz Oldhama razvio revolucionarnu i u to doba prilično kontroverznu metodu izvantjelesne oplodnje. Ostalo je povijest: nakon devet mjeseci, iz prvog pokušaja, Lesley i John dobili su malenu Louise, a Robert Edwards Nobelovu nagradu za medicinu.

Pet godina kasnije, početkom veljače 1983., prof. dr. sc. Velimir Šimunić iz zagrebačke Klinike za ženske bolesti i porode u Petrovoj saopćio je drugarici Dragici Verigi da je embriotransfer uspio i da se može računati trudnom: vijest koju su ona i muž Josip čekali punih šest godina. Kad se u listopadu te 1983. carskim rezom bude rodio mali i zdravi dječak Robert, bit će to istinska senzacija, jer Jugoslavija je bila tek peta zemlja u Europi i sedma na cijelom svijetu u kojoj je uspješno razvijena i izvedena IVF-metoda: svega, rekoh, pet godina nakon povijesnog uspjeha Roberta Edwardsa i – nimalo nevažno – u daleko siromašnijim i skromnijim uvjetima od medicinskog odsjeka slavnog Sveučilišta Cambridge, koji u svojoj trofejnoj sali, uz onu Edwardsovu, sam ima još dvadeset pet Nobelovih nagrada za medicinu.

Bilo je to uzbudljivo vrijeme, doba vedrog znanstvenog optimizma, kad su novinske naslovnice punili astronauti i kirurzi, kad smo pratili prve šetnje po Mjesecu i prve transplantacije ljudskog srca, kad je legendarni doktor Vinko Frančišković u Rijeci obavljao prve transplantacije bubrega, a čuveni profesor Josip Sokolić na zagrebačkom Rebru prvi u Jugoslaviji presadio srce – doba koje je još uvijek vjerovalo ljudima s doktoratima i Nobelovim nagradama. Čak je i naš pučki, danas napušteni prijevod engleskog termina test tube baby – ‘dijete iz epruvete’ – bio lišen ičega ironijskog i podrugljivog, rimujući jednaku čistu dječju radost kakvom je svojim srednjem imenom Joy označena mala Louise Brown.

Točno trideset pet godina kasnije – nekako baš istih onih dana na izmaku zime kad je dr. Šimunić Dragici Verigi saopćio da u njoj kuca dječje srce – pred hrvatskim klinikama za ženske bolesti i domovima zdravlja bdiju katolički volonteri, tiho u rukama vrteći krunice, mrmoreći molitve i pozivajući neplodne parove da ‘umjesto umjetne oplodnje za začeće djeteta mole Boga’. U svojoj već devetoj molitvenoj kampanji aktivisti takozvane pro-life inicijative ‘40 dana za život’ – naoružani najnovijim dostignućem katoličke medicine, relikvijama svetog Ivana Pavla Drugog – svoj su uobičajeni sveti rat protiv pobačaja proširili, naime, i na džihad protiv izvantjelesne oplodnje.

Danas, eto, 2018. godine, katoličke ophodnje protiv oplodnje podsjećaju mlade parove na papinsku encikliku Humanae Vitae, po kojoj ‘medicinski potpomognuta oplodnja dokida sjedinjenje supružnika’, upozoravaju ih kako IVF-metodi prethodi grijeh masturbacije, i nadahnjuju svjedočenjima poput onoga s uvodnog susreta Inicijative prošlog mjeseca u Zadru, gdje je jedna žena otkrila kako je nakon četiri godine zatrudnjela zahvaljujući blagoslovljenom i zavjetnom zagovoru budućeg nobelovca svetog Mihovila Arkanđela.

Trideset pet godina nakon revolucionarnog uspjeha liječničkog tima Klinike u Petrovoj, u istoj toj zagrebačkoj bolnici radi dr. Damir Buković, višegodišnji predsjednik Hrvatskog katoličkog liječničkog društva, koji javno podučava kako je ‘glavni uzrok neplodnosti u neodgovornom ponašanju mladih i činjenici da imaju više od jednog partnera’, kako IVF-metoda izaziva rak i kako je, citiram, ‘najbolja medicinska knjiga Biblija, koja kaže ‘jedan partner, jedna partnerica”. Punih trideset pet godina kasnije, u hrvatskoj se javnoj raspravi djeca začeta izvantjelesnom oplodnjom nazivaju ‘stvarima, a ne ljudskim bićima’, legitimno se i najozbiljnije barata otkrićem kako takva djeca ‘sanjaju ljude u bijelom’, neplodne se žene mole svetome Mihovilu Arkanđelu, a studenti medicine slavnog Sveučilišta u Zagrebu uče od svoga kapelana don Damira Stojića kako je, citiram, ‘dijete Božji dar, a ne ljudsko pravo’, a djeca začeta in vitro ‘obilježena grijehom’, čak – i dalje citiram – ‘žrtve toga grijeha’.

Trideset pet godina kasnije, moja draga prijateljica, zaposlena u jednoj maloj dalmatinskoj školi, slučajno će – vidjevši djecu kako se pripremaju za kontrolnu zadaću iz vjeronauka – otkriti kako vjeroučitelj u njenoj školi uči djecu da je izvantjelesna oplodnja smrtni grijeh. Moja je prijateljica i sama IVF-metodom rodila zdravog, prekrasnog i talentiranog dječaka, koji danas pohađa istu školu u kojoj mu radi majka, istu onu – podsjećam, državnu školu! – u kojoj djeca uče da je IVF-metoda grijeh protiv Boga.

Posve razumljivo, moj mali prijatelj ne ide na vjeronauk, ali sjedi u razredu, druži se i igra s vršnjacima koji uče da djeca iz epruvete – svih njih gotovo sedam milijuna na svijetu, i svih dvadeset tisuća Hrvata zajedno s njihovim prijateljem iz razreda – nisu ljudska bića, već stvari, žrtve roditeljskog smrtnog grijeha. Ravnatelj škole ima puno razumijevanje za moju prijateljicu i njezinog sina, ali i čvrsto vezane ruke: prema Vatikanskim ugovorima vjeroučitelj i njegov program pod izravnom su ingerencijom Crkve i nacionalnog Katehetskog ureda, i ravnatelj, škola i Ministarstvo ne mogu baš ništa.

Louise s početka priče za to vrijeme skromno živi u Bristolu, radi u dostavnoj službi i ima dvoje zdrave djece s devet godina starijim mužem Wesleyjem, izbacivačem u jednom noćnom klubu. Kad ga je onomad upoznala i priznala mu kako je ona zapravo Louise Joy Brown, prva test tube baby, čovjek se nasmijao: ne samo da je znao, nego je onoga ljetnog dana, zajedno s roditeljima i pola susjedstva, i sâm bio pred kućom Brownovih, na svečanom dočeku njihove slavne nove sugrađanke. Tada, sedamdesetih i osamdesetih, Louise i Robert Veriga bili su istinske senzacije i velike male zvijezde, fantastična priča, znak napretka i nade za milijune parova bez djece.

Trideset pet godina poslije Louise i Roberta, za moga malog prijatelja iz epruvete ne smiju znati ni njegovi školski drugovi: kako bih njega i majku poštedio daljnjih frustracija i trauma, u ovoj sumornoj istinitoj priči morao sam izostaviti i njegovo i majčino ime, i naziv škole koju pohađa. Danas, 2018. godine – u zemlji čija je medicinska znanost nekoć davno među prvima u svijetu uspješno razvila IVF-metodu – podaci o dječaku čiji razred uči da je on plod grijeha ‘poznati su redakciji’ kao da je zaštićeni svjedok ratnog zločina, a ne samo dijete rođeno izvantjelesnom oplodnjom.

Ruke su mi dakle čvrsto vezane, pa mogu tek ovako retorički, što bi se reklo izvantjelesno, oploditi na kraju i rečenoga školskog vjeroučitelja, i Katehetski ured Hrvatske biskupske konferencije, i samu Biskupsku konferenciju s Njegovom Uzoritošću na čelu, i katoličke udruge i molitvene inicijative i svih njihovih 40 dana za život, i zajedno s njima svako pojedinačno ministarstvo, Vladu, cjelokupni saziv Sabora i čitavu ovu odvratnu malu srednjovjekovnu državu kojoj je moj dragi mali prijatelj smrtni grijeh.

Što bi rekli na Cambridgeu: Fertilise yourself!
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#13911 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bloo »

kakavdanakneiskustvu wrote:
ultima_palabra wrote:U Americi na formularima imaš opcije: "male", "female" i "prefer not to say" :D

što je budalasto
Zašto?
Pod jedan kakve veze moj rod ima sa nečim?
Spol još i nekako.
Možda se ja ne osjećam rodno kao žena, spolno da.
Možda sam ništa, osjećam se kao ja.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58730
Joined: 03/08/2010 19:04

#13912 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

Bloo wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
ultima_palabra wrote:U Americi na formularima imaš opcije: "male", "female" i "prefer not to say" :D

što je budalasto
Zašto?
Pod jedan kakve veze moj rod ima sa nečim?
Spol još i nekako.
Možda se ja ne osjećam rodno kao žena, spolno da.
Možda sam ništa, osjećam se kao ja.

ma ja,evo ja se osjecam kao tegla krastavaca,želim da se tako izjasnim jbg,tako se osjećam,ne mogu suplje priče,preseravanja,tipa bože vreće da je i musko i žensko
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#13913 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by plain vanilla »

Cak i Bozicin Juko hoce da cijepa iskaznicu adezeja, nema dalje :mrgreen:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#13914 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by cyprus »

Bloo wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
ultima_palabra wrote:U Americi na formularima imaš opcije: "male", "female" i "prefer not to say" :D

što je budalasto
Zašto?
Pod jedan kakve veze moj rod ima sa nečim?
Spol još i nekako.
Možda se ja ne osjećam rodno kao žena, spolno da.
Možda sam ništa, osjećam se kao ja.
Dobro, onda u svakoj stavci u formularima treba biti opcija - prefer not to say... Ime - prefer not to say... Možda jesam Hasan - al se ne osjećam tako :-D Godine - 45, ali sam u duši tinejdžer... Državljanstvo - jebiga bosansko, ali se osjećam ko Amerikanac... Završeno obrazovanje - srednja stučna, al se osjećam ko akademik...
Last edited by cyprus on 27/03/2018 00:07, edited 1 time in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#13915 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bloo »

:)
User avatar
mayab
Posts: 27164
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#13916 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mayab »

:lol: :lol: :lol:

Image
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58730
Joined: 03/08/2010 19:04

#13917 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

cyprus wrote:
Bloo wrote:[quote="kakavdanakneiskustvu"U Americi na formularima imaš opcije: "male", "female" i "prefer not to say" :D

što je budalasto
Zašto?
Pod jedan kakve veze moj rod ima sa nečim?
Spol još i nekako.
Možda se ja ne osjećam rodno kao žena, spolno da.
Možda sam ništa, osjećam se kao ja.[/quote]

Dobro, onda u svakoj stavci u formularima treba biti opcija - prefer not to say... Ime - prefer not to say... Možda jesam Hasan - al se ne osjećam tako :-D Godine - 45, ali sam u duši tinejdžer... Državljanstvo - jebiga bosansko, ali se osjećam ko Amerikanac... Završeno obrazovanje - srednja stučna, al se osjećam ko akademik...[/quote]


otpilike tako nesto,kad seremo da bas seremo,da prostite
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#13918 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bloo »

Pa jbg, ja onda serem iz vaseg normativa.. :mrgreen:
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#13919 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Heller »

Treba polomit Markićku. :mrgreen: Rijetko odvratna osoba.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58730
Joined: 03/08/2010 19:04

#13920 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

Bloo wrote:Pa jbg, ja onda serem iz vaseg normativa.. :mrgreen:

možda,iz mog,ne znam za druge
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#13921 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by problemnatravunu »

Image :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
BHCluster
Posts: 23407
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#13922 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by BHCluster »

Image
Preko muslimanskih osmrtnica nanesena svinjska mast :thumbup:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32162
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#13923 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bobi »

Image
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#13924 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by General War »

Bobi wrote:Image
:lol: :lol: :lol:
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#13925 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by developer10 »

Bobi wrote:Image
:lol: :lol:
Post Reply